1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Cenzura polityczna i manipulacja w internecie

Temat na forum 'Nierząd' rozpoczęty przez kr2y510, 11 Maj 2016.

 1. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 110
  Polubienia:
  20 289
  No nie to samo. Na Reddicie możesz założyć wątek bez linku do czegokolwiek, a na Gab musisz mieć link. Tu wszystko kręci się wokół linku do czegoś, a nie wokół wątku.

  Jak ktoś nie chce, to niech nie używa, ale...
  Takie postawienie sprawy jest bardzo proste do zaimplementowania w technologii, w pełni rozproszonej p2p. Znacznie prostsze niż Reddita. Jak leming się na to rzuci, to potem bez problemu będzie używał czegoś podobnego w sieci (protokole) ZeroNet, Bitmessage lub innej. Więc popularyzować warto.
   
  Ostatnia edycja: 28 Luty 2019
 2. kompowiec

  kompowiec Open Source Boy

  Posty:
  1 586
  Polubienia:
  1 492
  potwarzam: no i? Moge zalozyc bez linku albo z linkiem, co to ma do rzeczy?

  8chan, 4chan tez kiedys byli wojownikami wolnosci slowa. I co? i gówno. Swego czasu 8chan przestał być też open source. Tylko P2P z opcjonalną federalizacją pozwoli na pełną wolność słowa.
   
 3. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 327
  Polubienia:
  3 865
  To sie jeszcze okaże. Na razie ( drugi dzien) to działa, nie slyszalem protestów. A póki coś działa jestem na tak i zakładam dobrą wolę. Z natury nie jestem negatywistą. W calym tym miszmaszu potrzebujemy różnych podejść, prób, upadków i nowych pomysłów. I to jest w porządku. Nic na tym stracę, a moge skorzystać.
  Plus to co pisal Krzys - jeśli to chwyci kolejny krok to prosta implementacja do P2P. Ważne żeby ruszyło
   
  Ostatnia edycja: 28 Luty 2019
  kompowiec, kr2y510 i inho lubią to.
 4. tosiabunio

  tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

  Posty:
  6 507
  Polubienia:
  12 823
  Z technicznego punktu widzenia jesteś kretynem.

  Z technicznego punktu widzenia to wszystko jest to przetwarzanie informacji, więc właściwie nie ma różnicy pomiędzy żadnymi danymi i serwisami. To wszystko bity w komputerze.
   
  luke27 i Claude mOnet lubią to.
 5. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 665
  Polubienia:
  12 718
  Zainstalowałem. Pytanie skąd taki Gab weźmie pieniądze na hostowanie video ze śmiesznymi kotkami.
   
 6. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 327
  Polubienia:
  3 865
  Torba oświadczyl, że obrazków i wideo nie będzie, ze względu na potencjalne problemy z CP i PA. Ale nawet gdyby były, to przecież hostowałby tylko embed, tak samo jak na tym forum. Swoją droga troche kiszka tak bez memów. Cóż..
   
 7. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 665
  Polubienia:
  12 718
  MaxStirner lubi to.
 8. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 665
  Polubienia:
  12 718
  I już mały fakap. okazało się ze swojego komcia na gab wrzuciłem po rozwinieciu komentarzy disqusa, w efekcie ja komentowałem (jako pierwszy) link
  Kod:
  http://thefederalist.com/2019/02/28/wife-decided-abort-unborn-gay-son/#disqus_thread
  a nie pod oryginalnym artykułem
   
 9. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 746
  Polubienia:
  4 721
  to pokaż gdzie użyto kwantyfikatora wielkiego ws udziału polaków w holokauście
   
 10. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 110
  Polubienia:
  20 289
  Choćby prominentny Żyd "Bibi" ostatnim czasem.
   
 11. inho

  inho Well-Known Member

  Posty:
  1 531
  Polubienia:
  3 488
  Poniżej ciekawa dyskusja na temat twittera; regulacji, cenzury, trudności technicznych po stronie platformy itd. Dwie ciekawostki, które utkwiły mi w pamięci:
  • Jack potwierdził, że niedawno twitter umożliwił faktyczne wyłączenie algorytmów dobierających treść do tajmlajna.
  • Z badań twittera wynika, że osoby skłaniające się ku lewej stronie politycznej generalnie śledzą konta prezentujące lewicowe treści, a osoby skłaniające się ku prawej stronie politycznej generalnie śledzą konta reprezentujące całe spektrum polityczne.

   
  Ostatnia edycja: 11 Marzec 2019
 12. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 608
  Polubienia:
  7 145
  Lewacy odpychają prawdę od siebie, dlatego unikają opinii i faktów, które mogłyby zburzyć ich światopogląd.
   
 13. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 608
  Polubienia:
  7 145
 14. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 608
  Polubienia:
  7 145
  Facebook odbanował ZeroHedge po 24 godzinach. Twierdzi, że to pomyłka.
   
  Claude mOnet lubi to.
 15. Sorasil

  Sorasil Well-Known Member

  Posty:
  133
  Polubienia:
  375
  lol z opisu gaba na Wikipedii xD

  FAR RIGHT
  NEO NAZI
  """""FREE SPEECH"""""

  Komuchy z lewa nienawidzą wolności wypowiedzi, aż się w nich gotuje :D
   
 16. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 110
  Polubienia:
  20 289
  tomky, luke27, sabat oraz 7 uzytkowników lubi to.
 17. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 325
  Polubienia:
  18 993
  W końcu mamy jasne stanowisko Facebooka.

  Facebook wypowiada wojnę białym nacjonalistom i separatystom
  28.03.2019 12:27
  Piotr Urbaniak
  @gtxxor
  „Z dniem dzisiejszym ogłaszamy zakaz pochwały, wsparcia i reprezentacji białego nacjonalizmu i białego separatyzmu na Facebooku i Instagramie” – czytamy w oficjalnym obwieszczeniu społecznościowego giganta z dnia 27 marca. Przedsiębiorstwo zapowiada tym samym ostrą walkę z ideologiami segregacji rasowej.

  Facebook wyraża się jasno: „Zaostrzony regulamin zaczniemy egzekwować w przyszłym tygodniu”. W praktyce oznacza to natychmiastową blokadę konta dla wszystkich osób „powiązanych ze zorganizowanymi grupami nienawiści”.

  Uzasadnienie zmian jest dość kontrowersyjne. Według firmy, dotychczasowy pogląd na kwestię nienawiści był błędny. Facebook tłumaczy, że od dawna starał się walczyć z rasistami, nacjonalistami czy fanatykami religijnymi, ale nie dostrzegał przy tym elementu łączącego wszystkie te grupy. Ideologii białej supremacji. Jak dodaje, doszukiwano się szerszych koncepcji nacjonalizmu, upatrując w nich części ludzkiej tożsamości. Za przykład podano amerykańską dumę i separatyzm baskijski.

  Nacjonalizm i separatyzm jak supremacja

  Teraz dowiadujemy się, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy firma z Menlo Park wielokrotnie podejmowała dyskusje z członkami różnych organizacji społecznych i ekspertami ds. stosunków rasowych. W rezultacie ustalono, że białego nacjonalizmu i białego separatyzmu nie można w znaczący sposób oddzielić od białej dominacji i zorganizowanych grup nienawiści. Mówiąc wprost, każdy manifest wyższości białego człowieka Facebook chce traktować jako skrajny rasizm i kwitować zablokowaniem konta.

  Wprawdzie gigant przekonuje, że wyrażanie dumy z samego pochodzenia etnicznego nie zostaje zabronione, ale ciężko na ten moment wskazać dopuszczalną granicę. Tym mają się zająć istotnie ponoć ulepszone algorytmy do moderacji, korzystające z uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji.

  Organizacją pro-tolerancyjną w faszystowskie frazy

  Co ciekawe, równolegle na platformie pojawi się jeszcze jedna nowość, a mianowicie filtr wyszukiwanych fraz. Jeśli użytkownik wpisze w wyszukiwarkę frazę filtrowaną, np. „heil Hitler”, to zostanie przekierowany na stronę Life After Hate. Założonej przez byłych ekstremistów organizacji, która zajmuje się przestrzeganiem młodych ludzi przed radykalnymi ideologiami.

  [​IMG]


  Tak zadziała nowy filtr wyszukiwań. Fot.: Facebook
  Oficjalnej przyczyny zaostrzenia polityki nie podano. Niemniej jednak trudno nie ulec wrażeniu, że cały czas żniwo swych uczynków zbiera Brenton Tarrant. Człowiek, który targany obsesją, pozbawił życia 50 osób w ataku terrorystycznym na terenie Nowej Zelandii. Tarrant pozostawił manifest, w którym argumentuje zbrodnię „pokazaniem najeźdźcom, że nie podbiją ziemi należącej do białych”. To oczywiście musiało pociągnąć za sobą cały szereg antyrasistowskich wystąpień.
  Myślę, że można już ostatecznie położyć pałkę na tych centralistach - jak ktoś jest przeciw decentralizacji, która może odbywać się po liniach religijnych, rasowych, etnicznych i politycznych, to jest zamordystą, krępującym wolność słowa.

  Nie korzystałem i zachęcam do ostatecznego opuszczenia tej platformy jej użytkowników.
   
 18. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 325
  Polubienia:
  18 993
  Krajobraz po Christchurch. Zuckerberg apeluje do władz o globalne regulacje internetu
  31.03.2019 05:22
  Piotr Urbaniak @gtxxor
  Mark Zuckerberg uważa, że internet potrzebuje stałego nadzoru ze strony rządów i innych organów regulacyjnych. Swoje poglądy tłumaczy w felietonie na łamach Washington Post, chwaląc przy tym przyjęte w Europie rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO).

  Według twórcy Facebooka, ciążąca na administratorach serwisów internetowych odpowiedzialność za monitorowanie szkodliwych treści jest zbyt duża. Dlatego zachęca, aby rządy wzięły choć część obowiązków na siebie. Wymienia cztery zasadnicze obszary wymagające ingerencji: szkodliwe treści, próby ingerencji w wybory, prywatność i przenoszenie danych.

  – Prawodawcy często mówią mi, że mamy zbyt wielką władzę i szczerze zgadzam się z tym – pisze Zuckerberg, dodając, że aktualnie Facebook „tworzy niezależną jednostkę, pozwalającą ludziom odwoływać się od decyzji serwisu o tym, co zostało usunięte, a co nie”.

  Mówiąc prościej, Zuckerberg apeluje o wprowadzenie globalnego regulaminu dla wszystkich serwisów. Ten miałby być egzekwowany bezpośrednio przez służby bezpieczeństwa i porządku publicznego, np. policję. Jak sądzi przedsiębiorca, internet wprowadza nowe zagrożenia, których nie definiują w sposób dostateczny istniejące kodeksy. W efekcie rodzą się nieścisłości, które musi opiniować administracja. A to z kolei przekłada się na brak transparentności.

  Czego konkretnie chce Mark Zuckerberg
  W skrócie, biznesmen przedstawia osiem postulatów:

  • Wprowadzenie zbioru powszechnych zasad oceny treści szkodliwych, egzekwowanych przez strony trzecie, których musiałby przestrzegać wszystkie serwisy internetowe
  • Wymuszenie na wydawcach treści publikacji raportów kwartalnych dotyczących bezpieczeństwa i ewentualnych naruszeń zapisów regulaminowych
  • Zaostrzenie kar za próby ingerencji w wybory, również dla wydawców
  • Powszechne rozszerzenie pojęcia ingerencji w wybory o wypowiedzi i czynności o charakterze politycznym podejmowane poza okresem trwania kampanii wyborczej
  • Wdrożenie systemów telemetrycznych umożliwiających sprawdzenie w jaki dokładnie sposób biura polityczne wykorzystują internet do kierowania wyborców online
  • Przyjęcie rozporządzeń na wzór RODO na całym świecie
  • Usystematyzowanie prawa o ochronie danych tak, aby w każdym zakątku kuli ziemskiej miało możliwie zbliżone założenia i wymogi
  • Każdorazowe i klarowne wskazywanie podmiotu odpowiedzialnego za ochronę danych w przypadkach, gdy są one przenoszone z jednej usługi do drugiej
  Odpowiedź na wydarzenia w Christchurch
  Oczywiście, jak to w tego typu sytuacjach bywa, nic nie dzieje się przypadkiem. Zuckerberg również nie napisał swojego artykułu tylko dlatego, że miał chwilę wolnego czasu w porze lunchu.

  Felieton stanowi bezpośrednią odpowiedź na zarzuty wobec Facebooka o opieszałość w sprawie zamachu terrorystycznego w Christchurch z 15 marca br. Przypomnijmy, zamachowiec strumieniował atak na żywo za pośrednictwem właśnie konta na Facebooku. Niektóre media są zdania, że dopuściwszy do dystrybucji materiału, gigant ponosi odpowiedzialność za masakrę.

  To zresztą tłumaczy głośne wystąpienie przeciw białym nacjonalistom i białym separatystom, czy próbę zaostrzenia regulaminu transmisji na żywo. Firma po prostu broni swoich interesów. A przecież jeszcze nie zdążyły umilknąć echa skandalu z Cambridge Analytica, które bezprawnie wykorzystało dane około 50 mln użytkowników platformy społecznościowej w celach reklamowych.

  Teraz, jak widać, zdecydowano się przyjąć pozycję ofiary. Coś w stylu chcielibyśmy dobrze, ale brakuje nam mocy przerobowych, więc liczymy na pomocną dłoń ze strony władz. Czy korporacji uda się tym sposobem odbudować zaufanie? To już pytanie do każdego użytkownika z osobna.
   
 19. libertarianin.tom

  libertarianin.tom akapowy dogmatyk

  Posty:
  2 592
  Polubienia:
  5 674
 20. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 327
  Polubienia:
  3 865
  Kanał Tommyego Robinsona "zbanowany" - kanał istnieje, ale nie da sie go znaleźć w wyszukiwarce youtuba, jak też żadnego filmiku z oryginalnego kanału, nawet po tytule (są póki co kopie na innych kanalach). Odcieli mu przez to możliwość streamingu, bo nikt z subskrybujących nie dostanie powiadomień. Na tę chwilę kanal można jeszcze znaleźć w googlu.
  Jak ktoś chce to można zaprotestować dając suba
  https://www.youtube.com/channel/UC6wdP5hTf_phre6Q3kFiV2g

  Edit: Tommy jest na Telegramie i świetnie się tam bawi. Postuje takie zwykłe fotki z życia i nabija sie z cenzorów. Mało polityki, chyba tylko linki do artykułów o sobie w mainstreamie, o Brexicie itd. Coś mówił, że może będzie startował w wyborach do brytyjskiego parlamentu. To by wyciął im numer bo wybiorą go na bank. Grupa rośnie mu dość szybko jak na fakt, że ludzie muszą zainstalować i sie nauczyc dla niego nowego komunikatora. Średnio 1000 nowych userów na dzień, oby tak dalej.
  W sumie to sympatyczny gość, jak oglądam stare filmy z nim to jedyny mały negatyw, że jest zbyt narwany i dostaje słowotoku. Ale nie widze tam agresji. Wydaje sie w porządku i chyba mógłbym go polubić

  https://t.me/TommyRobinsonNews
   
  Ostatnia edycja: 10 Kwiecień 2019

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.