1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Cenzura polityczna i manipulacja w internecie

Temat na forum 'Nierząd' rozpoczęty przez kr2y510, 11 Maj 2016.

1. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    20 355
    I co z tego.
    Mowa o zakłamywaniu tego zjawiska. Np. o stosowaniu kwantyfikatora wielkiego w stosunku do niewielkiej grupy.

2. rawpra

rawpra Well-Known Member

Polubienia:
    4 725
    ok to pokaż gdzie NY Times używa kwantyfikatora wielkiego w kontekście udziału polaków w holokauście

3. kr2y510

Polubienia:
    20 355
    Dlaczego akurat mam się odnosić do NY Times, którego niemal nie czytam?

4. kompowiec

kompowiec Open Source Boy

Polubienia:
    1 500
    zieew, nudy w tym wątku. Co chwila przewijają się w nim mainstreamowe serwisy. Czyli wniosek jest prosty, cenzura będzie tylko tam. Stare dobre protokoły i p2p będą wolne tak jak zawsze.

5. tosiabunio

tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

Polubienia:
    12 855
    Ziew, smucisz jak zawsze. Nikt nie używa starych, dobrych protokołów ani p2p. Jak się siedzi w piwnicy, to się traci kontakt z bazą, czyli światem zewnętrznym. Nie wypowiadaj się w tematach, o których nie masz pojęcia.

luke27, Hitch i Claude mOnet lubią to.
  6. FatBantha

FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

Polubienia:
    19 117
    A jaka jest wola unikania cenzury w narodzie?

kr2y510 lubi to.
  7. tosiabunio

Polubienia:
    12 855
    Nie za mocna. Ale to nie jest problem narodu, bo on jest odbiorcą informacji, ale problem tych, którzy informację nadają - np. nasz.

Eli-minator lubi to.
  8. kompowiec

Polubienia:
    1 500
    Właśnie dlatego zyskają na popularności. Generalnie to walka z wiatrakami.

9. tosiabunio

Polubienia:
    12 855
    Citation needed.

10. Hanki

Hanki Secessionist

Polubienia:
    3 484
    Nie jest dobrze:

11. kompowiec

Polubienia:
    1 500
    mastodon? mogłobyć tego wiecej ale nie śledziłem

12. MaxStirner

MaxStirner Well-Known Member

Polubienia:
    3 872
    A ja mam dobry news. Sargon zrobil filmik w obronie Tommyego Robinsona któremu usuneli Fb ( to swoją drogą zasługuje na osobny post) i na końcu pokazał ciekawe rozszerzenie do Chroma - Dissenter od dewloperów Gab.Pozwala zostawiać komenty pod dowolnym linkiem w sieci i są one widoczne dla innych userów tego rozszerzenia. Wygląda to naprawde ekstra. Jak będe na desktopie od razu potestuje - wypuszczone wczoraj a już podobno nieźle dziiała (wymagane konto na Gab)

Ostatnia edycja: 27 Luty 2019
  13. kompowiec

Polubienia:
    1 500
    i czym sie to różni od reddit?

14. tosiabunio

Polubienia:
    12 855
    Że działa na każdej stronie? Czego nie rozumiesz w idei tego narzędzia?

15. kompowiec

Polubienia:
    1 500
    jak dasz linka na reddit to tez kazdy moze go skomentować. Tutaj masz to samo. Posiadając oprogramowanie (a raczej - o ironio - po prostu kolejne konto na jakims portalu w tym przypadku gab) każdy może go skomentować. Generalnie idea ta sama, tylko dodali do tego jakis plugin.

16. tosiabunio

Polubienia:
    12 855
    Gdzie na reddicie jest link do twojej powyższej wypowiedzi? Ogarnij się.

Właśnie skomentowałem ten wątek:

17. kr2y510

Polubienia:
    20 355
    Sorasil, wah i Staszek Alcatraz lubią to.
  18. MaxStirner

Polubienia:
    3 872
    a) możesz skomentować pojedynczy tweet, generalnie wszystko co sie da zalinkować, nie musisz tworzyć osobnego wątku do każdej drobnostki jak na reddicie
    b) filozofia Gab jest taka, że nikt tego wątku nie zamknie bo bzdury, pierdoly itp. Pisz co chcesz, o ile to nie jest rzeczywisty nielegal
    c) dużo większa satysfakcja jest z patrzenia na jakieś lewackie bzdury na wiki i w tym samym momencie czytania jak inni sie z tego nabijają, niz z przełączania sie miedzy stroną wiki a dyskusja na reddit. Daje to wrażenie komentowania pod samym tekstem
    e) last but not least - ma to przyciągać do Gab. Torba skarży sie, ze ludzie traktują Gab jako backup do Fb - jak ich już zbanują to ląduja na Gabie. W ten sposób powstaje zachęta żeby Ci co jeszcze nie muszą mieć tam konta, sami zajrzeli. I to jest ok, jestem za.
    f) Jeśli Gab nie ulegnie naciskom to świetny sposób na promocje wolności słowa. Wchodzisz na serwis z pewnymi warunkami brzegowymi i albo to akceptujesz albo spadaj. Reddit coraz bardziej sie łamie. Wg mnie sporo lewaków czy raczej niezdecydowanych bedzie sie chcialo przekonac co tam sie pisze i zainstaluja i z koniecznosci będa dilowac z tym. Popularyzacja free spiczu pierwsza klasa. Oczywiscie o ile Gab utrzyma kurs, mam nadzieje, że tak.

Ostatnia edycja: 28 Luty 2019
  19. kompowiec

Polubienia:
    1 500
    a) no OK. Chociaz z technicznego punktu widzenia jest to to samo.
    b) "Pisz co chcesz, o ile to nie jest rzeczywisty nielegal" bez komentarza
    c) czyli pierdoła
    e? d) czyli kolejny serwis który może skończyć zupełnie jak facebook:

f) samo to nie ma innych instancji serwerow gab jest powodem dla ktorego bedzie musial kiedys ulec naciskom. To musi byc technologia ktora pozwala na tworzenie wlasnych serwerow jak diaspora i mastodon. Wtedy skurwiele nie beda mieli duzego pola manewru.
    aż chciałoby się zapytać: po co, na co?
    no i?
    jak sam udowodniles, tworzysz dokladnie w ten sam sposb jak na reddit... z techicznego punktu widzenia.

Ostatnia edycja: 28 Luty 2019
  20. MaxStirner

Polubienia:
    3 872
    Teraz zauważyłem, że połknąłem d. Ok wiec o tej sprawie z memem slyszalem i jakbyś nie zauważyl sam autor filmiku w jakims sensie Gab usprawiedliwia. Byly to początki, jeszcze przed pierwsza utrata domeny i hostera i trudno oczekiwac 100 idealizmu w sytuacji kiedy przed nimi nikt sie tego nie podjąl w historii (dzialania w clearnecie i bronienia freespiczu) Wpadki sie zdarzają.
    Jeśli Gab pójdzie w strone Fb - czego nie wykluczam - natychmiast przestane uzywac konta, do tego czasu nic nie trace.
    Autor filmiku sam pisze, że ich jedyny atut to deklaracja wolności. Po utracie tego, znikna z rynku. Póki mi nie kasuja postów, mnie to pasuje. Nie ma obowiązku korzystania, ale mam nadzieje, że ta wtyczka sie przyjmie.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.