Cenzura polityczna i manipulacja w internecie

Doman

Well-Known Member
1 221
3 921
Tak w kwestii twierdzenia, że YT nie dominuje. Przeglądam sobie wątek: https://libertarianizm.net/threads/sroga-orka.3421/
i w tej próbce praktycznie wszystko jest z YT. Sporej ilości filmów już nie ma, ale w powody nie wnikam (mogą być inne niż cenzura).

Rozumiem, że tosia ma prawo do banowania, tylko ze względu na niską popularność strony, i gdyby okazało się, że co trzeci polak ma tu konto, to będąc naturalnym monopolistą, straciłby prawo do decydowania o zawartości?
Nie zauważyłem by ktoś postulował zmuszać YT do wycofania się z cenzury, karania go itd. Po prostu warto wyciągać z tej lekcji wniosek i wiedzieć, że proceder ma miejsce na ogromną skalę, będzie się nasilał i zataczał szersze kręgi. Dodam, że o ile hosting tekstu i (od biedy) filmików można zrobić bez oglądania się na lewackie korpo, to fatalnie wypada sprawa z wyszukiwarkami. tzn. niepożądany przez władze materiał staje się ekstremalnie trudny do znalezienia, bo ginie w wynikach albo jest zupełnie banowany. Mnie akurat wali czy mój komentarz czytają 3 osoby czy 5, ale generalnie publicystyka i oddolne przekazywanie info przestają mieć sens bez pewnej masy krytycznej odbiorców.

Tablice typu "tych klientów nie obsługujemy, bo nie podobają nam się ich poglądy" nie dotyczą wyłącznie sieci społecznościowych (ha ha, co za nazwa w tym kontekście), ale też banków i instytucji finansowych

https://www.wprost.pl/swiat/1008807...ego-le-pen-to-proba-uduszenia-demokracji.html

https://ramgeopoliticadintorni.word...os-paypal-blokuje-konto-pokolenia-tozsamosci/

No to czemu np. MS nie miałby prawa arbitralnie uznać, że zablokuje ci desktopa albo dane z chmury? Oni z resztą mieli chyba kiedyś awarię w której mechanizmy blokujące pokazały działanie. Znaczących dostawców IT (chmur, os) można policzyć na palcach jednej ręki i pochodzą z jednego kraju. Super. Dla mnie to komuna.
w tym miejscu teoretyczne rozkminy typu NAP a sprawa kont na YT wywołują u mnie uśmiech politowania - jako pitolenie bez dostrzegania niebezpiecznego trendu. Mamy wszak sytuację, że korpo zaczynają bojkotować klientów z powodów politycznych, ale mała firma nie może tego uczynić: przykład z kravmagą, przykład z tortem.
Czy to właśnie jest ten kapitalizm z "ludzką twarzą" (czytaj: socjalizm) zapowiadany przez panią Rotszyldową?
 

Claude mOnet

Well-Known Member
992
1 964
Piękna orka Polski i Polaków, pomimo, że z kompletnie fikcyjną narracją...

Ps. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale działa od roku Polska Fundacja Narodowa, która nie wyprodukowała ani jednego kontr filmiku, a dostaje >600k zł na dzień! Jedyny na poziomie, którzy pięknie orze kłamliwą narrację w temacie polskich obozów śmierci to poniższy:
 
Ostatnia edycja:

Slavic

Wolnorynkowiec
388
1 004
Wczoraj film ten został zdjęty z youtuba i strony neverdeny po proteście żydów w Polsce. Zastanawia mnie tylko czy to nie jest gra z nami w dobrego i złego żyda.
 

Doman

Well-Known Member
1 221
3 921
https://www.dobreprogramy.pl/YouTub...-Bedzie-odsylac-do-Wikipiedii,News,86793.html

Mateusz Budzeń to jeden z najgłupszych redaktorów tego portalu, ale nie na Dobre Programy się gniewam. Po prostu nie pierwszy raz widzę jak zwyczajowo do "płaskiej Ziemi" są doklejane inne kwestie po to tylko by je zdyskredytować za pomocą jawnego i oczywistego dla 99% ludzi idiotyzmu płaskiej ziemi. Erystyka bardzo prymitywna, ale stosowana nagminnie. Sądzę też, że skuteczna, bo uczenie się i pamięć ludzka działa skojarzeniowo. Jeśli przez kilka lat będziemy mówić o marce X w kontekscie kału, puszczać reklamy o X umazany kałem itd. to ludzie będą czuć smród gówna na widok produktu X bez względu jak on pachnie.

Kilka lat temu miałem nawet taką roboczą teorię, że Płaskoziemowców lansuje się aby mieć pod ręką takie właśnie robocze gówno do którego można przyklejać wszystko co niewygodne.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 755
21 448
Niech tylko kuloziemcy spróbują, a dostaną za swoje!

YouTube Kids mąci dzieciom w głowach reptilianami, pomoże tylko pełna cenzura?
19.03.2018 14:32
Wypełnione milionami filmów dokumentalnych i instruktażowych YouTube jest dziś jednym z najważniejszych mediów edukacyjnych świata. Jest też zarazem medium względnie pluralistycznym światopoglądowo, poza kilkoma rodzajami zakazanych treści znajdzie się tam właściwie wszystko, w tym przeróżne spiskowe teorie dziejów. Sam fakt, że obecne są na YouTube sprawia, że wiele osób bierze je za dobrą monetę. Dlatego też spory poklask wśród wszelkiego rodzaju scjentystów, kulowierców i proszczepionkowców zdobyło ogłoszenie Google’a, że pod filmikami zawierającymi „nieprawdziwe historie i fakty” znajdą się linki do „prawdziwych” artykułów w Wikipedii. Czy jednak wykorzystanie Wikipedii (zaskoczonej zresztą tymi planami) cokolwiek zmieni?

A co, jeśli paranoicy przejmą Wikipedię?
Już teraz pojawiają się głosy, że to nie tylko nie pomoże w walce o jedyny słuszny obraz świata (ten, w którym władzę na świecie sprawują demokratycznie wybrane rządy państw, a nie reptilianie), ale wręcz zaszkodzi. Lauren Weinstein, amerykański bloger i aktywista technologiczny, od lat 70 walczący o odpowiedzialne wykorzystywanie technologii, pisze otwarcie: ludzie wierzący w filmiki ze spiskowymi teoriami będą po prostu przekonani, że powiązane artykuły z Wikipedii to zwykłe kłamstwa.

Co więcej, ludzie tacy mogą zaangażować się w wojny redakcyjne na Wikipedii – podlinkowane artykuły będą oczywistym dla nich celem, szybko pojawią się w nich sekcje opisujące, jak to NASA sfilmowało w tajnym studiu lądowanie na Księżycu. Zdaniem Weinsteina, wyznawcom spiskowych teorii dziejów żadna „faktycznie prawdziwa” informacja przekona, że jest inaczej (złośliwi wyznawcy spisków stwierdziliby zapewne, że to samo można powiedzieć o Weinsteinie – jego też żadna informacja nie przekona, że jest inaczej, jak mu powiedziano w szkole).

Amerykański bloger chce więc ratować świat przed zatruciem tą „intelektualną trucizną” w znacznie bardziej radykalny sposób. Filmy antyszczepionkowców, płaskowierców, paranoików wierzących w rządy reptilian i tajne więzienia CIA powinny mieć obniżony ranking, zniknąć z list polecanych, stracić reklamy, a jeśli kogokolwiek atakują osobiście lub w jakikolwiek sposób naruszają wytyczne społeczności YouTube – zostać natychmiast usunięte z serwisu. Działania te powinny być podjęte jak najszybciej, jak najstaranniej, zanim te filmiki poczynią więcej szkód niewinnym widzom.

Nie na dziecięce oczy i uszy
A wśród tych niewinnych widzów są przede wszystkim dzieci. Poruszuenie wywołało w ten weekend odkrycie Business Insidera, że w aplikacji YouTube Kids, która przecież powinna przedstawiać jedynie prawowierne i nieszkodliwe treści, wyszukując frazę „UFO” znaleźć można produkcje Davida Icke’a, wyjaśniającego dzieciom, jak to Obcy budowali piramidy, jak dziś rządzą światem poprzez kastę noszących ludzką skórę pozaziemskich hybryd i jak ponoszą odpowiedzialność za III Rzeszę i Holocaust.

Z filmików tych dzieci mogą też dowiedzieć się, że masoni składają ofiary z ludzi, prezydent Kennedy został zabity na zlecenie amerykańskiej władzy, a Wielki Zderzacz Hadronów otworzył portal do innego świata, przez który giną jego pracownicy, bezpowrotnie przelatujący na drugą stronę.

Nieźle, biorąc pod uwagę, że YouTube Kids miało być w założeniu rozwiązaniem pozwalającym rodzicom odpocząć od dzieci – dać im tablet z filmikami do oglądania, filmikami uprzednio sprawdzonymi pod kątem nieodpowiednich treści. Za sprawdzenie odpowiadają jednak w pewnym stopniu ludzie, trenujący google’owe sieci neuronowe do cenzorskiej pracy. YouTube tłumaczy się, że niestety, żaden system perfekcyjny nie jest, trafiają się pomyłki, ale zrobi co może, by niewłaściwe filmy nie pojawiły się w aplikacji dla dzieci.

Być może plan się powiedzie – i będziemy mogli kiedyś mówić naszym dzieciom i wnukom, że Internet jaki znają, grzeczny, uporządkowany i wypełniony jedynie słusznymi treściami w niczym nie przypomina Internetu naszych czasów, nieokrzesanego, pełnego zmyślonych historii i niemożliwych bzdur.
 

Hanki

Secessionist
1 323
3 987
Scottish YouTube personality Count Dankula — real name Mark Meechan — was found guilty at Glasgow Sherrif Court Tuesday of a hate crime, and potentially faces two months in prison after recording a video of his girlfriend’s dog doing Nazi salutes.

http://www.breitbart.com/london/201...d-guilty-in-shtposting-case-by-british-court/
Szanuję gościa za jego opis siebie na TT. Anti-SNP FTW!
A sam wyrok rzecz jasna skandaliczny i chyba specjalnie nie ma co komentować. Kolejny raz, gdy ktoś zostaje skazany za nieśmieszność.

countdankula.jpg
 

Antoni Wiech

paranacjonalista
Członek Załogi
3 667
4 981
Ponoć Cukierberg i Sorosz wysprzedają swoje akcje Facebooka - generalnie przez tę całą cenzurę i inwigilację biznes przestaje się kręcić.
Czyżby to początek upadku tego "monopolisty" co miał być na wieki niezniszczalny? Co prawda dojeżdża go rząd amerykański, więc to nie jest ultra koszerna sytuacja. Jednak dojeżdża go przecież z powodów, które raczej można uznać za koszerne same w sobie: podpierdalali dane bez zgody użytkowników. I jeśli w umowie z facebookiem było napisane, że tego nie zrobią, to jest to sytuacja niedopuszczalna również na czystym wolnym rynku.
 
Ostatnia edycja:

Claude mOnet

Well-Known Member
992
1 964
LOL, yt zablokował streamy Gracjana Roztockiego:
Za co go zdjęli? Dla mnie kanał p.Gracjana, to jeden z najbardziej konformistycznych kanałów na Youtube, system chwali w co 2 filmiku. Być może to co robi jest przeciwskuteczne, i jest faktycznie bardzo akapowe/antysystemowe. Najlepszy filmik anty-reklamujacy zakaz posiadania broni w sieci:
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom