Absurdy politycznej poprawności

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
http://wyborcza.pl/7,75399,23941171,rosja-sciga-za-feministyczna-satyre.html

Jak widać w Rosji też są politpoprawne przepisy i jak zgłosi się urażony, to może być źle i tylko od (powstań) państwa (spocznij) zależy interpretacja. Ja jednak nie chciałem o Rosji, ale o tym jak daleko odleciała redakcja GW reprezentująca kulturowo typowy Zachód XXI wieku. Wyobraźmy sobie analogiczną satyrę na Zachodzie:

1. W Szwecji: ratuj Szwecję, bij araba .
2. W Polsce: ratuj Polskę, bij Żyda.
3. we Francji: ratuj rodzinę, bij geja
4. we Włoszech: ratuj kościół, bij ateistów
5. w USA: ratuj Amerykę, bij czarnych
itd.
normalnie z miejsca zostałoby za głupie, nieśmieszne i zasługujące na kilka lat łagru. Nawet gdyby paragraf nie znalazł się (chyba jeszcze w USA), to już może grozić śmierć cywilna, śmierć biznesowa, bojkot, zaszczucie itd.
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
D

Deleted member 4683

Guest
Taka postać jak "Mała Księżniczka" niepotrzebnie utrwala feudalne stereotypy. Skoro już musi być księżniczka to niech będzie "Mała księżniczka piercingu" albo "księżniczka autostrady". Przecież plebejskim dzieciom jest niezmiernie przykro gdy bohaterką niedostępnych dla niech przygód jest arystokratka.
 

Pestek

Well-Known Member
688
1 876
W Anglii dożywają czasów, którymi Sekmisja nas tylko bawiła. Kopernik była kobietą, a murzyni stworzyli Birmingham.

Kurde, przeraża mnie szczególnie jeden obrazek z tego materiału.
"Capitalism is a system that prioritises the interests of individuals and their companies at the expense of the majority"

Ja p***le, to się naprawdę dzieje. Czarne jest białe, a białe czarne. To już się otwarcie uczy, że większość jest ważniejsza niż ty czy ja indywidualnie! Bo generalnie system to tego uczy sam przez się, ale tak na piśmie, to inaczej.
 

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
Zasada działa oczywiście tylko w jedną stronę, bo np. BBC samo nie ma problemu z tym, żeby w roli Królowej Anglii, historycznej, białoskórej postaci, występowała czarnoskóra aktorka.

W przypadku Cranstona bardziej pasuje analogia, że nikt nie robi halo, gdy gej gra heteroseksualnego ruchacza.
 

Król Julian

Well-Known Member
962
2 123
Czekam, aż ktoś w ramach kontr-trollingu zrobi film biograficzny, w którym Martin Luther King Jr. zostanie zagrany przez białego. :)
Tak po prawdzie, to Hollywood przesadzało dawniej w drugą stronę i obsadzało białych w rolach Indian a nawet Azjatów, o np. w tym filmie o Czyngis-chanie:



Albo w tym, rozgrywającym się w realiach cywilizacji starożytnych Majów:

https://vider.info/vid/+fnv1c85

Co też wygląda komicznie.
 
Ostatnia edycja:

Eli-minator

zdrajca świętych dogmatów
698
1 671
Bardzo znany portal usilnie zalecany intelektualistom, prostakom, Żydom, filosemitom, idiotom i wszystkim innym ludziom (pejsbuk) przechodzi sam siebie w ciężkim skretynieniu. "Pani na biologii mówiła, że są dokładnie dwie płcie" - jebnąć bana za tego typu wypowiedź. Przy rejestracji na tymże pejsbuku w dokładnie tej samej strefie językowej do wyboru... - dokładnie dwie płcie.

Konkrety i szczegóły tutaj:
https://sejmlog.pl/polski-facebook-...ami-spolecznosci-facebooka-spor-o-ilosc-plci/
 
Do góry Bottom