Absurdy politycznej poprawności

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 784
8 402
Sklep Amazon uznał bajkę Tom i Jerry za zawierającą elementy rasistowskie i z tego powodu postanowił umieszczać ostrzeżenie, że zawiera ona "pewne uprzedzenia etniczne i rasowe, które kiedyś były powszechne w społeczeństwie amerykańskim".

Tom and Jerry cartoons now carry a 'racial prejudice' warning on Amazon

The notice is likely to refer to the portrayal of a black maid known as Mammy Two Shoes in the animated series. A thick-set, middle-aged black woman whose face is only shown once, the character is generally agreed to be a racist stereotype of a white family’s servant. “Such depictions were wrong then and are wrong today,” the Amazon warning adds.


Jak żyć w tak zjebanym świecie? Panie, jak żyć?! :(
 
OP
OP
Staszek Alcatraz

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 784
8 402
The Britannia Coco-nut Dancers face being banned from annual parade

One of the country’s most distinctive Morris dancing troupes is proud of its efforts to preserve an English tradition going back at least a century and a half.
Now it fears its days are numbered after council bureaucrats mounted an undercover operation to prove it breaches health and safety rules.
Members of the Britannia Coconut Dancers group blacken their faces and dress in skirts for an annual festival in the Lancashire town of Bacup. 

Racibor

Well-Known Member
408
2 139
Komentator piłkarski stacji Sky Sport News, Charlie Nicholas(53 lata, były piłkarz), musiał przeprosić widzów za swoją rasistowską wypowiedź. Nicholas komentował w studio wydarzenia w meczu Everton-Manchester City. Gdy goście strzelili gola, Nicholas nie był pewny, który zawodnik był strzelcem bramki: Goal! Is it Fernandinho or is it Fernando? They both look the same to me. Jak wyglądają zawodnicy, których nie mógł z daleka odróżnić Nicholas?

2496FC3500000578-0-image-m-11_1421014497848.jpg


Oto Fernando i Fernandinho. Obaj są Brazylijczykami, mają podobny kolor skóry, wzrost, fryzurę, szczupłą sylwetkę, obaj grają też na środku pomocy. Jeden jest nieco wyższy i dwa lata starszy. Są do siebie tak podobni, że spokojnie można by wziąć ich za braci. Jednak, ze względu na ich kolor skóry, za nieopatrzne stwierdzenie tego faktu trzeba w UK przepraszać. Charliego Nicholasa na twitterze widzowie od razu oskarżyli o rasizm i szybciutko musiał się pokajać na antenie.

http://www.dailymail.co.uk/sport/fo...dfielders-Fernandinho-Fernando-look-same.html

Żeby pokazać hipokryzję i spierdolenie obecnych czasów:

Na początku tego wieku w Evertonie grali Lee Carsley i Thomas Gravesen. Mieli podobny kolor skóry, wzrost, fryzurę, mocną sylwetkę, obaj grali na środku pomocy. Jeden był nieco wyższy i dwa lata starszy. Regularnie robiono sobie podśmiechujki z powodu ich podobieństwa. Gdy Gravesena kupił wielki Real Madryt, angielscy komentatorzy śmiali się, że hiszpańscy skauci nie potrafili ich odróżnić i Carsley wyrobił Gravesenowi połowę piłkarskiej marki. Nikt za takie żarty i za zauważenie podobieństwa tych piłkarzy nie musiał przepraszać, bo przecież byłoby to absurdalne.

Tyle że Carsley i Gravesen byli biali i wyglądali jak neonaziści;)

thomas-gravesen-celebrates-with-lee-carsley-61387.jpg
 

The Silence

Well-Known Member
414
2 561
Będą uczyć młodzież, że czarni byli pierwszymi mieszkańcami Wysp Brytyjskich

Członkowie „Stowarzyszenia Czarnych i Azjatyckich Studiów” przygotowali kurs historii, który uczy, że murzyni byli najwcześniejszymi mieszkańcami Anglii. Program jest skierowany do 16-letniej młodzieży i zostanie wprowadzony we wrześniu 2016 r.


Jak chcą udowodnić swoja tezę? Wszystko, co mogą, to ukazanie JEDNEGO rzymskiego oddziału, który stacjonował wzdłuż Muru Hadriana i liczył 500 mężczyzn. Byli to Maurowie z Afryki Północnej i nie ma żadnych dowodów, że kiedykolwiek osiedlili się tam na stałe. Głównym punktem kursu jest zniesienie „dominacji białego mężczyzny” w historii Wielkiej Brytanii.

Historyk Roy Strong stwierdził, że „Jedyni Afrykańczycy, którzy przybyli tutaj z Rzymianami, to była zaledwie garstka, a w efekcie i tak stąd odeszła. Uważam za niepokojące, że nasze dzieci zamiast kształcić się w prawdziwej historii, będą uczyć się czegoś, co jest wyraźnie odniesieniem do współczesnych problemów”.

Chris McGovern, prezes Kampanii Dla Prawdziwej Edukacji powiedział: „Ten kraj jest sprzedawany przez brygadę poprawności politycznej, by tożsamość narodowa mniejszości poczuła się włączona. To propaganda pro-imigracyjna”.

Źródło: http://parezja.pl/beda-uczyc-mlodziez-ze-czarni-byli-pierwszymi-mieszkancami-wysp-brytyjskich/
 

The Silence

Well-Known Member
414
2 561
Norwegia: Więzienie za odmowę badania u czarnoskórego lekarza

21-letni Norweg został skazany za rasizm, ponieważ odmówił poddania się badaniu, które miało zostać wykonane przez czarnoskórego lekarza.

Mężczyzna został przewieziony przez policję na pogotowie w Sør-Trøndelag, ponieważ podejrzewano, że mógł prowadzić samochód pod wpływem alkoholu. Poprosili aby pobrano krew do badania.

Norweg nie chciał, aby badanie przeprowadził czarnoskóry lekarz – taka odmowa drogo go kosztowała. „Ten czarnuch nie będzie mnie badał” – powiedział młody chłopak.

Norweska policja uznała go za groźnego rasistę. Mężczyzna będzie musiał odsiedzieć w więzieniu 60 dni.

Źródło: http://ndie.pl/norwegia-wiezienie-odmowe-badania-u-czarnoskorego-lekarza/

60 dni to jeszcze nie jest jakaś tragedia, ale mimo wszystko wkurza fakt, że mogą cię wsadzić za to, że chcesz sobie wybrać lekarza (nawet jeśli twoje pobudki są absurdalne).
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 077
To nie jest jeszcze absurd, bo badanie było przymusowe, a gość wyzywał lekarza od czarnuchów. Słabe. Po tytule spodziewałem się, że będzie o gościu co poszedł na dobrowolne badanie prywatnie, a potem zobaczył czarnego lekarza i powiedział, że jednak się rozmyślił, ale mogą zatrzymać pieniądze.
 

kompowiec

freetard
2 387
2 431
było grammarnazi, teraz będzie grammarasi!
Według dziennikarki brytyjskiego lewicowego dziennika The Guardian, poprawianie czyichś błędów językowych to rasizm. Mona Chalabi, bo tak nazywa się rzeczona dziennikarka, uważa, że reguły językowe to kolejny przejaw ucisku białych nad innymi rasami.

Dziennikarka wskazuje, że to biali ludzie ustalali normy językowe w angielskim. Chalabi nazwała to „przejawem uprzywilejowania białych”. Samych twórców i ludzi starających się o poprawność językową Chalabi nazwała „snobami gramatycznymi”.„Gramatyczne snoby są protekcjonalnie, pretensjonalne i po prostu źli” – oświadczyła dziennikarka.

Kobieta zwróciła uwagę na to, że sposób wysławiania się także potrafi mocno poróżnić ludzi. Jej zdaniem, osoby o mniej bogatym języku są automatycznie zaliczani do niższej klasy społecznej – „neoproletariatu”. Z kolei ludzie potrafiący posługiwać się kwiecistym językiem są kojarzeni z klasą wyższą.

Zauważyła, że korygowanie błędów gramatycznych i w ogóle językowych to narzędzie służące „rasowej nierówności”, które ma utrzymywać mniejszości w milczeniu.

„Nie potrzeba wiele, aby zobaczyć potęgę tej nierównowagi. Ludzie, którzy wytykają innym błędy językowe są często biali, zdrowsi, starsi, wykształceni i traktują innych z łaskawością. Często jest to sposób, by uciszyć ludzi, a to jest szczególnie obraźliwe, gdy znajdzie się ktoś, kto być może stara się coś powiedzieć” – mówi Chalabi.

„Powinniśmy częściej słuchać tego, co mają ludzie do powiedzenia, niż zastanawiać się czy mówią to poprawnie” – podkreśliła.
jedno podkreślenie moje.
Szkoda tylko że nie zauważyła że używanie słowa "rasizm" jest przypisaniem ludzi do jakiejś kategorii, tym samym powodując kolejną dyskryminację :)

dzięki lewakom mogą już uczyć dzieci w szkołach że słowo rasizm dawniej odnoszono do koloru skóry. Bo teraz no to masz...
wikisłownik napisał:
zakamuflowane obalanie teorii darwina.
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
Staszek Alcatraz

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 784
8 402
Nie możemy pokazać filmu, który jest tak niestosowny dla znacznej części naszej publiczności

Kurtyna.

https://wpolityce.pl/polityka/35544...-politycznej-kino-w-usa-wycofuje-klasyke-kina

"Przeminęło z wiatrem" zbyt... rasistowskie


"Jako instytucja, której misją jest dostarczanie rozrywki, edukowanie i oświecanie społeczeństw, którym służy, Orpheum nie pokaże filmu, który jest niedelikatny wobec dużego segmentu lokalnej publiczności"- można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu placówki. "Film zawsze wzbudzał kontrowersje. Jednak tegoroczna burza w mediach społecznościowych sprawiła, że musieliśmy zareagować"- dodał dyrektor Orpheum, Brett Batterson, w wywiadzie dla lokalnego dziennika "Commercial Appeal". Jednocześnie zaprzeczył jakoby jego decyzja miała cokolwiek wspólnego z Charlottesville. Podkreślił, że zanosiło się na nią już od dłuższego czasu.

Decyzja podzieliła kinomanów z całego świata. Szczególnie ożywiona dyskusja rozgorzała ostatnio na Facebooku. Niektórzy chwalą Orpheum, ciesząc się, że Ameryka "powoli, acz konsekwentnie, pozbywa się kolejnych symboli białej supremacji". Absolutną większość stanowią jednak komentarze negatywne. Instytucji zarzuca się cenzurę i uginanie się pod presją poprawności politycznej. Internauci porównują wycofanie filmu do palenia książek przez nazistów. "To cenzura i obrazoburstwo. "Przeminęło z wiatrem" to dzieło sprzed 80 lat, a pokazane w nim wydarzenia miały miejsce 150 lat temu. Czy dzisiejsi widzowie nie znają pojęcia kontekstu? Jeżeli Cię to obraża, to nie oglądaj, ale nie psuj zabawy innym"- apelował jeden z oburzonych użytkowników. "Zdrowy rozsądek przeminął z wiatrem w moim rodzinnym Memphis"- skomentował na Twitterze konserwatywny dziennikarz Fox News, Todd Starnes.


" zanosiło się na nią już od dłuższego czasu "

Zanosiło się od 80 lat. Kurwa, przebrała się miarka. Film stał się tak rasistowski jak nigdy wcześniej.
 
Ostatnia edycja:

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 514
MON: Transseksualiści będą mogli służyć w wojsku
Polska
Dzisiaj, 3 stycznia (15:33)
Transseksualizm nie będzie już powodem do stwierdzenia niezdolności do służby wojskowej - przewiduje projekt rozporządzenia ministra obrony opublikowany przez Rządowe Centrum Legislacji.
00073AOINVIVY5UV-C122-F4.jpg

Wojskowy leopard /Stefan Maszewski /Reporter

Poprzednie rozporządzenie z 2004 r. utraciło moc z początkiem bieżącego roku w związku z nowelizacją ustawy o powszechnym obowiązku obrony. Projekt - dzięki zmianom w orzecznictwie o zdolności do służby - ma także zapewnić "płynne formowanie brygad Wojsk Obrony Terytorialnej", której żołnierze pełnia służbę czynną.


Projektowane rozporządzenie ma ponadto dostosować przepisy do wytycznych raportu Europejskiej Komisji przeciwko Rasizmowi i Nietolerancji (ECRI) na temat Polski. Raport - jak przypomniano w uzasadnieniu - "zawierał szereg szczegółowych zaleceń wobec władz Polski, które powinny zostać zrealizowane przed kolejną procedurą monitoringową ECRI".

"Komisja poleciła przygotowanie i przedłożenie parlamentowi projektów przepisów lub nowelizacji istniejących regulacji w celu zagwarantowania w polskim prawie równości i godności osób LGBT we wszystkich sferach życia. Analiza aktualnego stanu prawnego wskazała, iż dla realizacji wskazanych przez Komisję celów niezbędna jest zmiana zapisów dotyczących orzekania o zdolności do czynnej służby wojskowej, które w dotychczasowym brzmieniu wymieniają jako schorzenie/ułomność powodującą niezdolność do czynnej służby wojskowej transseksualizm" - podkreślono w uzasadnieniu.

W załączniku do poprzedniego rozporządzenia transseksualizm występował w tej samej rubryce co obojnactwo. W projekcie transseksualizmu już nie ma.

"Jestem bardzo pozytywnie zdziwiona, że PiS w tej kwestii stara się postępować zgodnie z trendami, jakie obowiązują w UE" - powiedziała PAP Anna Grodzka, współfundatorka fundacji Trans-Fuzja, która przed kilku laty występowała w tej sprawie do MON. "To jest dopiero projekt, nie wiadomo, jaki będzie efekt końcowy. Mam nadzieję, że to prawo, które przeciwdziała dyskryminacji grupy osób, zostanie uchwalone" - dodała Grodzka.

Projekt zawiera również zapis umożliwiający wykonywanie przez wojskowe pracownie psychologiczne badań psychologicznych na rzecz wojskowych komisji lekarskich. Ma to pozwolić na oszczędności, ponieważ za badania zlecone wojskowym pracowniom wojskowe komisje lekarskie nie będą musiały płacić komercyjnym podmiotom zewnętrznym. Autorzy argumentują też, że wojskowe pracownie psychologiczne jako jednostki organizacyjne MON zapewniają właściwą ochronę informacji wrażliwych dla resortu oraz osób badanych.

O projekcie jako pierwszy napisał portal defence24.pl, który przypomniał także, że transseksualiści służą już w Bundeswehrze.

Jest szansa, że im się jakieś lufy spodobają i obronność Rzeczypospolitej skorzysta...
 

The Silence

Well-Known Member
414
2 561
Ćwiczenie jogi może być rasizmem?

Religioznawczyni, prof. Shreena Gandhi uważa, że yoga rozprzestrzeniła się w USA z powodu "pustki kulturowej białych społęczeństw", ale uważa jednocześnie, że "popularność ćwiczeń będących elementem jogi jest związana z kolonializmem, kapitalizmem, globalizacją i supremacją białych".

Według prof. Ghandi "przejmowanie" jogi przez kulturę Zachodu nie wiąże się z wprawdzie ze "śmiertelnie groźnym rasizmem", ale zaapelowała do białych praktykujących jogę, by ci wzięli pod uwagę historię jej popularności w USA i prawdopodobnych związków z "siłami białej supremacji".

Swoje uwagi prof. Ghandi zamieściła w raporcie zatytułowanym "Joga i korzenie kulturowej aneksji", którego współautorką jest Lillie Wolff.

Zdaniem autorek aneksja jogi przez kulturę zachodu jest "kontynuacją białej supremacji i kolonializmu" ponieważ stanowi przejaw zjawiska polegającego na tym, że biali przyswajają tylko te elementy innej kultury, które są dla nich wygodne, ignorując inne jej aspekty.

Przyswojenie sobie jogi przez Zachód autorki nazywają "systemowym rasizmem" i wpisują "aneksję" jogi przez Zachód w logikę kapitalizmu. Zdaniem autorek ograniczenie jogi do ćwiczeń fizycznych i nie przedstawianie całej filozofii jaka za nią stoi to "rekolonizowanie tej filozofii odzierające ją z głębi i znaczenia".

Autorki wzywają też, by biali ćwiczący jogę zapoznawali się z całą filozofią z nią związaną.

Joga to jeden z sześciu ortodoksyjnych systemów filozofii indyjskiej, zajmujący się związkami pomiędzy ciałem i umysłem.

http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/180209954-Cwiczenie-jogi-moze-byc-rasizmem.html
 

Racibor

Well-Known Member
408
2 139
K is for ‘Kink’: Some gay-rights activists push to add letter to expanding LGBTQ acronym
One prominent British gay journal calls for official acronym to be LGBTQQICAPF2K+

Some members of the gay-rights community are adding the letter ‘K,’ for “kink,” to the ever-expanding acronym of identities.

The official acronym is now LGBTQQICAPF2K+ according to the magazine The Gay UK. That stands for “Lesbian,” “Gay,” “Bisexual,” “Transgender,” “Queer,” “Questioning,” “Intersex,” “Curious,” “Asexual,” “Agender,” “Ally,” “Pansexual,” “Polysexual,” “Friends and family,” “Two-spirit” and “Kink.”

The Gay UK said the acronym has been growing since the 90s “out of a need to move away from the limiting ‘gay community’” and to “encompass any community that defines itself as anything but heterosexual or cisgender.”
 
Do góry Bottom