1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
 2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Zapodaj coś ciekawego

Dyskusja w 'Hyde-Park' zaczęta przez nowy.świt, 14 Styczeń 2013.

 1. Wironin

  Wironin Member

  Posty:
  58
  Otrzymane Polubienia:
  90
  kawador and GAZDA like this.
 2. pawel-l

  pawel-l Ⓐ hultaj

  Posty:
  1 603
  Otrzymane Polubienia:
  4 902
  Jednym z lepszych źródeł jest "DEATH BY GOVERNMENT" R.J. Rummel.
  Gość już nie żyje, ale treść jego książki jest dostępna na stronach uniwersytetu pod niezbyt zachęcającym linkiem:
  https://www.hawaii.edu/powerkills/NOTE1.HTM
  Podaje tam kilka ludobójstw przed XX wiekiem.

  [​IMG]

  Chińskie masakry robią wrażenie:

  in the eight years that the Han Dynasty was being replaced by the Qin Dynasty 221-207B.C., the population of China decreased from 20 million to 10 million.
  . . . .
  In the Dong (Eastern) Han Dynasty 206B.C.-220A.D., the population of China was 50 million. After the transition of power to the Three Kingdom period 222-589, the population decreased to 7 million.
  . . . .
  In the Sui Dynasty 581-618, the population of China was 50 million. After the transfer of power to the Tang Dynasty 618-907, only one third was left.
  . . . .
  At the peak of the Song Dynasty 960-1279 the population was about 100 million. But in the beginning of the Qing Dynasty in 1655, the population was 14,033,900. During the 20 year period from 1626 to 1655, the population decreased from 51,655,459 to 14,033,900.
   
  lernakow, xawas, GAZDA and 3 others like this.
 3. Brehon

  Brehon Well-Known Member

  Posty:
  508
  Otrzymane Polubienia:
  1 104
  Wydaje mi się że bez sensu jest dawanie w mianownik całej populacji ziemi w danym okresie, bardziej miarodajne przy określaniu "morderczości" komucha byłoby chyba danie w mianownik populacji, która była w jego zasięgu - czyli populacji podchodzącej pod kategorię "a mógł zabić..." - w takim wypadku wygrywa chyba Pol Pot?

  Ale i tak przypisywanie wszystkich morderstw danego reżimu jego przywódcy jest IMO intelektualnie szkodliwe.
   
  GAZDA likes this.
 4. Wironin

  Wironin Member

  Posty:
  58
  Otrzymane Polubienia:
  90
  Te dane w ogóle nie wyglądają na prawdopodobne. Liczba zabitych przez inkwizycje to jakaś bzdura kompletna. 10 tys ofiar jest możliwe, ale nie bajkowe 350 tys i to przez samą hiszpańską inkwizycję. Skąd jest ten milion zabitych podczas krucjat albo przez Azteków?
  Ale jakie są dowody na ich skalę? Wiem, że fragment z dynastią Tang jest fałszywy. Liczby zostały zawyżone z powodu błędnie przeprowadzonego spisu ludności tuż po wojnie domowej.

  W kwestii wiarygodności tej publikacji to natrafiłem na taki kwiatek:
  After the defeat of the Wehrmacht millions of Germans tried to return eastward to their former homes or areas. In the lands they passed through or returned to famine was widespread, social and health services were totally disrupted. Signs warned refugees that they would starve to death if they lingered.

  For these returning Germans and those that had found havens in the Eastern territories from the war or had remained, the "greatest forcible dislocation of persons in European history"4 was yet to come. Within a few years of the war's end an incredible 15,000,000 Reichdeutsch and Ethnic German civilians would be thrown out of Poland, the Baltic States, Memel, Czechoslovakia, Hungary, Rumania, Yugoslavia, and the Eastern areas of Germany (this is as though the Netherlands, Afghanistan, or Greece were totally emptied of all humans by force). From around 500,000 to 3,700,000 Germans, probably near 1,900,000, would die or be killed in this process (in addition to those that died during the wartime evacuation and flight), most by actions of the Poles, Czechs, and Yugoslavs.


  At the end of the table I calculate the overall and annual democide rates--the proportion of the Reichdeutsch/ethnic Germans expelled to potential expellees (lines 593 to 594). For the six years 1945 to 1950, over 1 out of every 10 Reichdeutsch or ethnic Germans in post-war Eastern Europe were killed or died in the process of expulsion.

  Poland is of special interest because of the large number of Germans its regime killed. But these are not the only ethnics that it murdered. Table 7.2 recapitulates the total democide of Reichdeutsch and ethnic Germans (line 21) and adds to this the Polish post-war killing of Jews (lines 8 to 12) and Ukrainians (lines 15 to 17). I suspect these numbers are very conservative and do not take into account the murder of war-time collaborators; nor the execution of captured guerrillas than fighting the pro-Soviet Polish regime, and guerrilla sympathizers. But I can find no estimates of such a toll in the sources. In any case, the total democide for these years (line 24) still well places Poland among the megamurderers.

  https://www.hawaii.edu/powerkills/SOD.CHAP7.HTM
   
 5. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  8 258
  Otrzymane Polubienia:
  9 214
  historycy w wypracowaniach które czytałem na przestrzeni dekad
  aha i?
  nikt nie podaje ile kto procent ludności świata odjebał, jedynie jako taką ciekawostke
  to se zrób swoją grafike
  to se zrób własną
  no to se zrób swoją grafike, ja ino komentuje zamieszczony tu obrazek, pytałeś to odpowiedziałem z jakich powodów może nie być tam mongoła
  pisałem już tolepowi wcześniej, to jakaś grafika przedstawiające ile w milionach odjebały rządy jakichś dyktatorów, nie jest to ranking ile kto procent populacji świata zdołał w jakim czasie odjebać, jak zauważył brehon jeśli już to znaczenie miałby procent ludności które mógł odjebać, mao nie mógł odjebać ludzi poza zasięgiem jego odjebkowiczów
  no i jak już pisałem mongoł nie był dyktatorem, a tam jest napisane o dyktatorach

  btw jak sie już chcesz wymądrzać to tutaj https://libertarianizm.net/threads/czy-biala-rasa-wymiera.5725/page-11#post-225154 zadałem ci pytanie na które od prawie 2 miesięcy nie odpowiedziałeś...
   
  Last edited: 8 Styczeń 2018
 6. pawel-l

  pawel-l Ⓐ hultaj

  Posty:
  1 603
  Otrzymane Polubienia:
  4 902
  Praca jest dość dobrze udokumentowana, acz oczywiście nie ręczę za wszystkie liczby. Wygląda na to, że autor oparł się na niemieckich źródłach bo polskich chyba nie ma). Być może miesza w te sprawy zbrodnie Rosjan. W sprawie Polski Wiki podaje podobne liczby (z dolnych wartości):

  Łączna liczba Niemców, którzy w końcowym okresie wojny i po wojnie uciekli, powrócili lub zostali przetransportowani do Niemiec, wynosi około 14 milionów osób[12], z czego 473 tysięcy straciło życie w wyniku różnych przyczyn, takich jak choroby, głód, śmierć z zimna, marsze śmierci na rozkaz władz Niemiec, ataki bandytów i pobyt w sowieckich obozach przesiedleńczych[13]. Dane te częściowo potwierdzili historycy biorący udział w latach 90. w polsko-niemieckim programie badań historii „wypędzonych”[14], krytycznie weryfikując podawaną w RFN liczbę 2 milionów ofiar śmiertelnych[14] jako nieprawdziwą, i przyjmując za najbliższe prawdzie szacunki niemieckiego Archiwum Federalnego z 1974 mówiące o 400 tysiącach ofiar śmiertelnych[14] na ziemiach wcielonych do Polski i ZSRR (bez ofiar ewakuacji Niemców prowadzonej przez władze niemieckie w oraz ucieczek przed frontem, mających miejsce przed przejęciem tych terenów przez oba państwa) – z czego ok. 200 tysięcy[14] padło ofiarą deportacji do ZSRR (skąd już nie powrócili, a większość z nich prawdopodobnie zmarła z różnych przyczyn), ok. 60 tysięcy[14] zmarło w obozach polskich, ok. 40 tysięcy[14] w obozach sowieckich, a około 120 tysięcy[14] to ofiary śmiertelne różnych zbrodni na ludności cywilnej, popełnionych głównie[14]przez żołnierzy Armii Czerwonej.
   
 7. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  1 964
  Otrzymane Polubienia:
  3 460
 8. kawador

  kawador Merchant of Death Obsługa Forum

  Posty:
  13 081
  Otrzymane Polubienia:
  17 901
  @pawel-l

  Praca jest dość dobrze udokumentowana i hiszpańska inkwizycja zabiła 350 tysięcy ludzi? Chyba w alternatywnej rzeczywistości niektórych oświeceniowych fantastów.
   
 9. NoahWatson

  NoahWatson The Internet is serious business.

  Posty:
  734
  Otrzymane Polubienia:
  1 303
  Last edited: 9 Styczeń 2018
 10. xawas

  xawas Active Member

  Posty:
  69
  Otrzymane Polubienia:
  170
  Dakota Południowa. Podróż odbywa się autobusem przez Needles Highway. Droga składa się z bardzo wąskich ścieżek i tuneli.


   
  ultimate, Hanki, bombardier and 2 others like this.
 11. xawas

  xawas Active Member

  Posty:
  69
  Otrzymane Polubienia:
  170
  Barry Cox jest katolikiem. Poświęcił 4 lata życia na budowę kościoła z drzew. Stworzył żyjącą katedrę,
  która zajmuje się na trzech hektarach zielonych ogrodów w pobliżu Hamilton w Nowej Zelandii.

  [​IMG]


   
 12. xawas

  xawas Active Member

  Posty:
  69
  Otrzymane Polubienia:
  170
  Wybuchy w największym składzie amunicji na Ukrainie


   
 13. deith

  deith Active Member

  Posty:
  223
  Otrzymane Polubienia:
  122
  Debata Bena Shapiro z Samem Harrisem. Całkiem polecam, głównie ludziom zainteresowanym religią i 'wolną wolą'.
  Jest to jedna z bardzo niewielu bezpośrednich konfrontacji ateisty z osobą wierzącą gdzie argumenty nie są zupełnie z dupy.

   
 14. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 178
  Otrzymane Polubienia:
  2 798
  Na wschodnim wybrzeżu temperatura spadła miejscami poniżej -30, co powoduje, że ocean zamarza wyjątkowo daleko od brzegu. Jak okiem sięgnąć lód
   
  ultimate, xawas, kr2y510 and 2 others like this.
 15. kawador

  kawador Merchant of Death Obsługa Forum

  Posty:
  13 081
  Otrzymane Polubienia:
  17 901
 16. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 019
  Otrzymane Polubienia:
  4 871
  Ciekawe, ale nie przesądza. Od mniej więcej 1800 trwa rewolucja przemysłowa. Ludzie pracują po 12 godzin dziennie od 8-10 roku życia, żeby w ogóle przeżyć, nie mają czasu, żeby się mordować. Na próżniacze życie może sobie pozwolić nieliczna klasa wyższa posiadająca majątki. Takie badania powinny uwzględniać ilość wolnego od pracy czasu.


  [​IMG]

  Gdzieś widziałem podobny wykres, tyle że dotyczący europejskich krajów na przestrzeni wieków. Wskaźniki zabójstw 300-800 lat temu były kilkadziesiąt razy wyższe niż obecnie.
   
 17. kawador

  kawador Merchant of Death Obsługa Forum

  Posty:
  13 081
  Otrzymane Polubienia:
  17 901
  Zabójstwa liczone przed 1800 rokiem opierają się na szczątkowych statystykach, które są uśredniane i ekstrapolowane na cały kraj. Jak w jakiejś wiosce albo osadzie zasiedlonej przez 1500 osób zginął żul od ciosu nożem albo dwóch meneli w karczmie (którzy normalnie mogliby przeżyć w nowoczesnym szpitalu), to od razu miałeś dwu- albo trzycyfrowy wskaźnik zabójstw.

  Wskaźniki zabójstw w Dodge City (stan Kansas):

  [​IMG]

  Za: Randolph Roth, "Homicide Rates in the Old West"
   
  xawas and Gekon like this.
 18. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 178
  Otrzymane Polubienia:
  2 798
 19. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów

  Posty:
  5 381
  Otrzymane Polubienia:
  12 019
  To co? Następny Zlot Libertarian urządzamy na Pitcairn?
   
 20. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 096
  Otrzymane Polubienia:
  9 503
  Na Tristan da Cunha. Przywiezioemy kikanaście Ukrainek na sprzedaz albo do wynajęcia i cała impra zwróci się finansowo. W ostateczności nawet za wódę lub dragi zapłacą tam dobrze. Tankują sporo.

  Na Pitcairn słaby popyt i mało budynków do wynajęcia.

  Pitcairn, pfff... Jeśli chodzi o pomysły organizacyjne, to szanuję, ale dotychczasowy komitet organizacyjny nie da sobie tak łatwo zaimponować.
   
  Last edited: 13 Styczeń 2018

Udostępnij Tą Stronę