1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
 2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Zapodaj coś ciekawego

Dyskusja w 'Hyde-Park' zaczęta przez nowy.świt, 14 Styczeń 2013.

 1. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  8 137
  Otrzymane Polubienia:
  9 066
  ale akurat jest to zbieżne z tym co autorytet od regulacji tych kwestii ustalił, więc sie zgadza ponieważ jest to to samo, ale nie chodzi mi o to że to jakiś autorytet ino, że nie przynosi korzyści przewyższających uciążliwość, i dlatego tego nie robie
  nie czuje sie niezrozumiany, w sumie jedynym problemem który występuje w takim pisaniu jest, że regularnie ty sie o to przypierdalasz ino
  racjonalny to jest dla ciebie z pewnością, ale nie dla mnie, takie uzasadnienie mnie nie przekonuje
  ale to jest ich problem, nie mój
  wiele ludzi nie umie jeździć na rowerze i jak już to z dodatkowymi kołami lub trójkołowcu, czy wszyscy co jeżdżą na dwóch kołach bo nie trza więcej, czy nawet, o zgrozo, na jednym, są pojebami?
  to po chuj sie regularnie o to przypierdalasz... czy cierpisz na jakąś dolegliwość, że ci czytany tekst jakoś drga czy coś, i przez to sie gubisz? czy może jakiś problem z koncentracją, że stale musisz odrywać wzrok od tekstu? takie coś byłbym w stanie uznać za powód

  dobra, coby już nie offtopować, to powracam do tematu wysokości
  jak wiadomo najwyższym szczytem nad poziomem morza jest mount everest z wysokością 8848 m npm
  jednak od podstawy do szczytu ma zaledwie maksymalnie 4600 m (w zależności z której strony sie patrzy), od południa jest nawet 1000 metrów mniej

  mierząc od podstawy do szczytu największą górą na ziemi jest manua kea na wyspie hawajskiej, mierzy 10203 metry
  podstawa jest głęboko na dnie oceanu
  jakby komuś to przeszkadzało, że jest pod wodą to z podstawą nad poziomem morza największą górą jest denali w amerykańskim stanie alaska. od podstawy do szczytu mierzy ok 5500 metrów, choć to z tym jest kwestią dyskusyjną, bo istnieje wiele różnych definicji i interpretacji, kilka azjatyckich gór też sie uznaje za najwyższe od podstawy do szczytu, ale mount everest i tak sie nie kwalifikuje, nawet kilimandżaro (nie to we wrocławiu) jest większe

  jako podstawa przyjmuje sie punkt najwyżej położoną wysokość odkąd góra wzrasta, mierząc od najniższego punktu to największym wzniesieniem jest to góry ojos del salado w andach, i mierzy se 13420 metrów

  w andach leży też góra której szczyt jest najbardziej oddalonym od centrum ziemi (czy też dna dysku), jest to wulkan chimborazo, jest to spowodowane tym, że ziemia nie jest kulą ino w przybliżeniu elipsoidą z powierzchnią bardziej oddaloną w okolicach równika

  największą znaną górą ever jest olympus mons na marsie, i ma jakieś 26000 metrów od otaczającej go równiny, 21000 od przeciętnej powierzchni planety
   
  Last edited: 30 Listopad 2017
  vapaus likes this.
 2. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  1 899
  Otrzymane Polubienia:
  3 372
  Prehistoryczne kobiety silniejsze od współczesnych wioślarek

  [​IMG]

  Badania porównawcze kości współczesnych kobiet oraz kobiet mieszkających w Europie Środkowej w ciągu pierwszych 6000 lat po pojawieniu się rolnictwa wykazały, że zajmujące się rolnictwem panie żyjące przed tysiącami lat
  miały ramiona silniejsze niż obecnie żyjące zawodniczki wioślarstwa. Zdaniem naukowców z Uniwersytetu w Cambridge, żyjące dawniej kobiety były tak silne dzięki temu, że ręcznie uprawiały pola i mieliły ziarno na mąkę. Samo mielenie ziarna mogło zajmować im nawet 5 godzin na dobę.

  Dotychczas nauka porównywała kości kobiet wyłącznie z kośćmi współczesnych im mężczyzn, jednak kości mężczyzn bardziej reagują na obciążenie, niż kości kobiet. To zaś prowadziło do niewłaściwego, zaniżonego, oceniania możliwości fizycznych kobiet.

  To pierwsze badania, w czasie których porównano kości prehistorycznych i współczesnych kobiet. Interpretując uzyskane wyniki w kontekście typowo kobiecych prac widzimy, jak intensywne, zróżnicowane i wymagające dużych nakładów pracy były zadania, których się podejmowały. Mamy tu zapisaną ukrytą historię kobiecej pracy na przestrzeni tysięcy lat, mówi doktor Alison Macintosh, główna autorka badań.

  Naukowcy porównywali kości ramion i nóg prehistorycznych kobiet z kobietami, które biegają, zajmują się wioślarstwem, grają w piłkę nożną oraz prowadzą bardziej siedzący tryb życia. Do porównania użyto kości kobiet żyjących w czasach od wczesnego neolitu po wieki średnie.

  Analizując kości współcześnie żyjących ludzi, których poziom aktywności fizycznej jest znany i porównując je z kośćmi ludzi prehistorycznych, możemy dokonać interpretacji dotyczących prac, wykonywanych przez naszych przodków, mówi uczona. Akademiczka porównała kości żyjących przed tysiącami lat kobiet m.in. z kośćmi członkiń Żeńskiego Klubu Wioślarskiego z Cambridge University. Kobiety ty, w większości 20-latki, trenują dwa razy dziennie i średnio co tydzień przebywają łodziami wioślarskimi dystans 120 kilometrów.

  Badania wykazały, że neolityczne kobiety (żyjące 7400-7000 lat temu) miały równie silne kości nóg co współczesne wioślarski, ale kości ich ramion były o 11-16% silniejsze niż kości ramion wioślarek i o 30% silniejsze niż kości przeciętnej studentki. W epoce brązu musiało dojść do znacznej zmiany wykonywanych prac. Kobiety bardziej obciążały ramiona niż nogi. Okazało się bowiem, że panie żyjące 4300-3500 lat temu mają o 9-13% mocniejsze kości ramion niż wioślarki, ale kości ich nóg były o 12% słabsze.

  Naukowcy spekulują, że wraz z rozwojem rolnictwa kobiety mniej się przemieszczały, a siła ich ramion wynikała z pracy przy mieleniu ziaren na mąkę. Niektóre współcześnie żyjące społeczności również używają kamiennych żaren, mieleniem mąki zajmują się tam kobiety, a praca ta zabiera im nawet 5 godzin dziennie. Na tej też podstawie naukowcy stwierdzili, że podobnie mogło to wyglądać przed tysiącami lat.

  Niewykluczone też, że kobiety uprawiały pola, przekopywały ziemię, zbierały plony, nosiły żywność i wodę zwierzętom domowym, przetwarzały mleko i mięso, przygotowywały przędzę na ubrania. Duże zróżnicowanie obciążeń, jakimi były poddawane kości tych kobiet sugeruje, że zajmowały się one bardzo różnymi pracami.


  http://kopalniawiedzy.pl/neolit-epoka-brazu-kobieta-sila-ramiona-wioslarka,27388
   
 3. Antoni Wiech

  Antoni Wiech paranacjonalista Obsługa Forum

  Posty:
  3 385
  Otrzymane Polubienia:
  4 074
  Stało się! Kawiorowa i "oświecona" lewica przechodzi powoli na pozycje anty-imigranckie. Może koledzy geje z zachodu skarżą im się, że boją się chodzić przez muslimskie dzielnice? Najprawdopodobniej jednak stwierdzili, że mogą podpierdolić tę postawę od "faszystów", bo lepiej się to sprzedaje. Wynika to wprost z opublikowanego tekstu na stronach KP o nazwie:

  SKIDELSKY: NIEWYGODNA PRAWDA O MASOWEJ IMIGRACJI
  [nie linkuję z zasady do KP, całość do wygooglania wpisując tytuł podany wyżej]

  Podsumowania to brzmi:

  "Nie należy naciągać poza granice wytrzymałości tolerancji ludzi na zmianę i adaptację, chociaż w różnych krajach będzie ona różna. Nie powinno się przesadzać zwłaszcza z masową imigracją, bo z pewnością rozbudzi ona w końcu nastroje wrogości. To dlatego politycy, którzy nie potrafią „kontrolować granic”, nie mogą liczyć na głosy swoich obywatelek i obywateli."

  Wcześniej jednak padają takie sforumułowania jak:

  "Twierdzenie, że „imigranci zabierają pracę miejscowym pracownikom i zaniżają ich płace”, twierdzi Rowthorn, „może być przejaskrawione, ale nie zawsze jest zupełnie nieprawdziwe”.

  Wszystko to oczywiście wcześniej podlane etatystycznym sosem w stylu:

  "Zbyt gwałtowny napływ imigrantów osłabia więzi społeczne, a w dłuższej perspektywie prowadzi do erozji emocjonalnych więzów potrzebnych do utrzymania państwa opiekuńczego."

  [Jeśli ktoś ma ochotę przeczytać całość, to jak napisałem wcześniej, niech szuga po tytule].
   
  lernakow likes this.
 4. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 136
  Otrzymane Polubienia:
  2 667
  lernakow and FatBantha like this.
 5. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  721
  Otrzymane Polubienia:
  2 023
 6. WoKu

  WoKu Active Member

  Posty:
  161
  Otrzymane Polubienia:
  172
  Jeśli znaleziono go na terenie Niemiec to znaczy, że ten bocian przeżył to trafienie w Afryce i razem ze strzałą wrócił do Niemiec?

  Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
   
 7. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 003
  Otrzymane Polubienia:
  2 671
  Nie! To znaczy, że zalew Niemiec uchodźccami z Afryki zaczął się znacznie wcześniej niż sądziliśmy.
   
  Mad.lock and Norden like this.
 8. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  721
  Otrzymane Polubienia:
  2 023
  Tak, to pierwszy opisany przypadek. Wypchali go dobrze (otrzymał wcześniej porcję śrutu), przez co można go do dziś oglądać na Uniwersytecie w Rostocku:
  [​IMG]

  Tutaj inna sztuka:
  [​IMG]
   
  Mad.lock, aluzci and WoKu like this.
 9. lernakow

  lernakow Well-Known Member

  Posty:
  178
  Otrzymane Polubienia:
  705
  Żołnierze z czołgu przejeżdżając po samochodzie wyładowanym 100 kilogramami materiałów wybuchowych z czterema terrorystami samobójcami w środku opóźnili eksplozję. Dzięki temu ludzie zdołali uciec. Do ataku doszło na północy Synaju w punkcie kontrolnym wojska.

   
 10. lernakow

  lernakow Well-Known Member

  Posty:
  178
  Otrzymane Polubienia:
  705
  Pioruny w obiektywie kamery Phantom Flex4k.

   
 11. tomky

  tomky Well-Known Member

  Posty:
  769
  Otrzymane Polubienia:
  1 696
  AI od googla w kilka godzin nauczyło się grać w szachy grając sam ze sobą, po czym wyrąbało najlepszy silnik w stosunku 64:36 bez żadnej przegranej. Silnikii są rozwijane od wielu lat i mają dostęp do baz danych otwarć :).
  Wyniki ten oznacza, że ten AI ma rating >3500, podczas gdy najlepszy człowiek ~2850.
  Szacując na oko, mistrz świata Carlsen miałby realne szanse zdobyć 1 punkt z 40 partii granych z tym AI, albo nawet gorzej!.

  https://www.chess.com/news/view/google-s-alphazero-destroys-stockfish-in-100-game-match
   
 12. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  5 857
  Otrzymane Polubienia:
  9 201
  identycznie ja w Go ze 2 miechy temu
   
  tomky likes this.
 13. pawel-l

  pawel-l Ⓐ hultaj

  Posty:
  1 576
  Otrzymane Polubienia:
  4 752

  This animation tries to describe the change in values in different countries over a period of more than 30 years. Read more about the map at www.worldvaluessurvey.com
   

Udostępnij Tą Stronę