1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
 2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Zapodaj coś ciekawego

Dyskusja w 'Hyde-Park' zaczęta przez nowy.świt, 14 Styczeń 2013.

 1. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  958
  Otrzymane Polubienia:
  3 105
 2. WoKu

  WoKu Active Member

  Posty:
  165
  Otrzymane Polubienia:
  194
  Jeśli znaleziono go na terenie Niemiec to znaczy, że ten bocian przeżył to trafienie w Afryce i razem ze strzałą wrócił do Niemiec?

  Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
   
 3. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 197
  Otrzymane Polubienia:
  3 119
  Nie! To znaczy, że zalew Niemiec uchodźccami z Afryki zaczął się znacznie wcześniej niż sądziliśmy.
   
  xawas, inho, Mad.lock and 1 other person like this.
 4. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  958
  Otrzymane Polubienia:
  3 105
  Tak, to pierwszy opisany przypadek. Wypchali go dobrze (otrzymał wcześniej porcję śrutu), przez co można go do dziś oglądać na Uniwersytecie w Rostocku:
  [​IMG]

  Tutaj inna sztuka:
  [​IMG]
   
 5. lernakow

  lernakow Guest

  Żołnierze z czołgu przejeżdżając po samochodzie wyładowanym 100 kilogramami materiałów wybuchowych z czterema terrorystami samobójcami w środku opóźnili eksplozję. Dzięki temu ludzie zdołali uciec. Do ataku doszło na północy Synaju w punkcie kontrolnym wojska.

   
  xawas, Max J., kr2y510 and 6 others like this.
 6. lernakow

  lernakow Guest

  Pioruny w obiektywie kamery Phantom Flex4k.

   
  xawas, inho, kr2y510 and 4 others like this.
 7. tomky

  tomky Well-Known Member

  Posty:
  782
  Otrzymane Polubienia:
  1 789
  AI od googla w kilka godzin nauczyło się grać w szachy grając sam ze sobą, po czym wyrąbało najlepszy silnik w stosunku 64:36 bez żadnej przegranej. Silnikii są rozwijane od wielu lat i mają dostęp do baz danych otwarć :).
  Wyniki ten oznacza, że ten AI ma rating >3500, podczas gdy najlepszy człowiek ~2850.
  Szacując na oko, mistrz świata Carlsen miałby realne szanse zdobyć 1 punkt z 40 partii granych z tym AI, albo nawet gorzej!.

  https://www.chess.com/news/view/google-s-alphazero-destroys-stockfish-in-100-game-match
   
  xawas, Staszek Alcatraz, inho and 7 others like this.
 8. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 505
  Otrzymane Polubienia:
  10 256
  identycznie ja w Go ze 2 miechy temu
   
  tomky likes this.
 9. pawel-l

  pawel-l Ⓐ hultaj

  Posty:
  1 654
  Otrzymane Polubienia:
  5 244

  This animation tries to describe the change in values in different countries over a period of more than 30 years. Read more about the map at www.worldvaluessurvey.com
   
  ultimate likes this.
 10. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 505
  Otrzymane Polubienia:
  10 256
  Powrót gotówki
  20.12.2017

  Gdyby wierzyć pasjonatom postępu technicznego, gotówka niedługo zniknie z obiegu. Bliska takiego stanu rzeczy jest Szwecja (>>więcej na ten temat), a dzięki nowym urządzeniom (telefony komórkowe i tzw. komunikacja bliskiego pola) oraz aplikacjom (internet, systemy płatności błyskawicznych), reszta świata wkrótce podąży za przykładem Szwecji.

  Choć to rozumowanie wydaje się przekonujące, nie potwierdzają go dowody empiryczne. W swojej pracy Goodhart i Ashworth (2014) odnotowali „znaczący” wzrost relacji ilości gotówki w obiegu do PKB w Wielkiej Brytanii (z 13,3 proc. w 2007 roku do 16,1 proc. w 2014 roku). W Stanach Zjednoczonych i w strefie euro ludność nie tylko nadal utrzymuje znaczne zasoby gotówki – w roku 2016 średnia ilość gotówki na osobę wynosiła, odpowiednio, ok. 4 200 dol. i 3 400 euro na osobę, ale – co jeszcze bardziej zaskakujące – stosunek zasobów gotówki do nominalnego PKB w ostatnich latach wzrósł.

  wincyj danych, wykresy, szczegóły https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/powrot-gotowki/
   
  lernakow, Madmar318, vapaus and 2 others like this.
 11. pawel-l

  pawel-l Ⓐ hultaj

  Posty:
  1 654
  Otrzymane Polubienia:
  5 244
  Jakby ktoś chciał się pocieszyć, że świat zmierza w dobrym kierunku to poniżaj ma 99 powodów.
  W skrócie: mniej zgonów z powodu chorób i głodu, przestępczości, zanieczyszczenia ; więcej lasów, energii solarnej i wiatrowej

  99 Reasons 2017 Was A Great Year – Future Crunch – Medium

  On the 21st of April the UK did not burn coal for the first time in 140 years

  The cost of solar plants in the United States dropped by 30% in one year and in the United Kingdom, the price of offshore wind dropped by half in less than two years.

  Solar energy is now responsible for one in every 50 new jobs created in the United States, and the clean energy sector is growing at 12 times the rate of the rest of the economy
   
 12. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 505
  Otrzymane Polubienia:
  10 256
  jak się czuja frajerzy którzy wydali na to $$ w zeszłym roku i wcześniej? pewnie zajebiscie, bo wydali $$ podatników
   
 13. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 108
  Otrzymane Polubienia:
  5 273
  To tylko dowodzi, że energia słoneczna i wiatrowa wkroczyłyby na rynek bez żadnych subsydiów kilka- kilkanaście lat później nie obciążając ludzi dodatkowymi kosztami w imię lewackich ideologii.
   
 14. tomkiewicz

  tomkiewicz Rasa: BIAŁA, profil klimatyczny: ŚRÓDZIEMNOMORSKI

  Posty:
  4 741
  Otrzymane Polubienia:
  11 139
  Jeśli kogoś interesuje rzetelna prognoza pogody dla świata, proszę bardzo. Można wprowadzać różne parametry, profilować po swojemu, do tego fajna animacja itd.

  https://www.ventusky.com
   
  ultimate, lernakow, nuri and 2 others like this.
 15. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 150
  Otrzymane Polubienia:
  3 744
  skąd takie info że rzetelna?
  porównuje to z 3 innymi prognozami pogody z różnych stron www i przewidywania tej Twojej odstają kompletnie od przewidywań reszty
   
 16. Dr LaBrat

  Dr LaBrat Active Member

  Posty:
  34
  Otrzymane Polubienia:
  173
  xawas, ultimate, lernakow and 2 others like this.
 17. xawas

  xawas Well-Known Member

  Posty:
  470
  Otrzymane Polubienia:
  1 350
  Rower piknikowy

  [​IMG]
   
  MaxStirner likes this.
 18. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 150
  Otrzymane Polubienia:
  3 744
  Bezsenność podwyższa poziom beta-amyloidu

  [​IMG]

  Mózg aktywny w czasie bezsennej nocy wytwarza więcej beta-amyloidu, niż system sprzątający jest w stanie usunąć. Na dłuższą metę może to prowadzić do uruchomienia sekwencji zmian, które kończą się demencją.

  Nasze badanie świetnie pokazuje, że zaburzenie snu zwiększa ryzyko alzheimera przez mechanizm związany z beta-amyloidem. Studium zademonstrowało, że podczas niedoboru snu/bezsenności dochodzi do nadprodukcji beta-amyloidu - wyjaśnia dr Randall Bateman ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Waszyngtona w St. Louis.

  W amerykańskim studium uwzględniono 8 osób w wieku 30-60 lat bez zaburzeń poznawczych i problemów ze snem. Badanych wylosowano do jednego z trzech scenariuszy: 1) normalnego snu bez wspomagania, 2) czuwania przez całą noc lub 3) snu po zażyciu hydroksymaślanu sodu (choć dokładny mechanizm jego działania nie jest znany, uważa się, że sprzyja występowaniu snu wolnofalowego - fal delta - i wydłuża czas snu).

  Podczas 36-godzinnego monitoringu naukowcy co 2 godziny pobierali próbki płynu mózgowo-rdzeniowego. W ten sposób oceniali, jak poziom beta-amyloidu zmienia się wraz z porą dnia i nasileniem zmęczenia.

  Wszyscy ochotnicy wrócili po 6 miesiącach, by wziąć udział w 2. scenariuszu. Cztery osoby przeszły przez wszystkie 3 wersje eksperymentu.

  Okazało się, że u pozbawionych snu ludzi poziom beta-amyloidu był o 25-30% wyższy niż u osób, które przespały noc. Po bezsennej nocy poziom beta-amyloidu był podobny jak u ludzi genetycznie predysponowanych do choroby Alzheimera (ChA) o wczesnym początku.

  Nie chciałbym, żeby ktoś myślał, że zapadnie na alzheimera z powodu nocy zarwanych w czasie studiów. Jedna noc nie ma zapewne wpływu na ogólne ryzyko ChA. O wiele bardziej martwimy się jednak ludźmi cierpiącymi na chroniczne zaburzenia snu- podkreśla dr Brendan Lucey.

  Kiedy stężenie beta-amyloidu w mózgu jest przewlekle duże, zwiększa to prawdopodobieństwo tworzenia się blaszek. Blaszki uszkadzają zaś neurony i mogą uruchomić kaskadę destrukcyjnych zmian w mózgu.

  Gdy ludzie w nocy nie śpią, ich mózg dalej wytwarza beta-amyloid (podczas snu powstaje go o wiele mniej). Bez względu na to, czy czuwa, czy śpi, mózg usuwa beta-amyloid w tym samym tempie, dlatego bezsenność skutkuje wyższymi stężeniami peptydu.

  U ludzi zażywających lek nasenny poziom beta-amyloidu nie był wcale niższy niż u osób śpiących normalnie. Badaliśmy zdrowych, wypoczętych dorosłych. To sugeruje, że jeśli ilość snu jest prawidłowa, zwiększenie ilości snu za pomocą leku nie daje dodatkowych korzyści - opowiada Lucey.

  Kolejne badania mają pokazać, czy poprawa snu u ludzi z zaburzeniami snu obniża poziom beta-amyloidu i ryzyko ChA.
   
  Antoni Wiech, xawas and tolep like this.
 19. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 505
  Otrzymane Polubienia:
  10 256
  co
   
  bombardier likes this.
 20. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 150
  Otrzymane Polubienia:
  3 744
  w wieku od 30 lat do 60 lat
   

Udostępnij Tą Stronę