Zachód vs. Rosja

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
A u nas to przepraszam, ale kto ma dobrze? Byle Miecio z ulicy założy biznes i w dodatku nic mu nie zrobią? Pod względem psychicznym, a czasem fizycznym? Nie rozumiem takiego pieprzenia...
Na tym forum nie ma propagandy prorosyjskiej, bo tu każdy ma krytyczny stosunek do obecnej Rosji... Tak samo jak do Francji czy Niemiec. Putin nie odbiega od normy - zresztą sam Putin nie rządzi Rosją.
https://libertarianizm.net/threads/rosja.4370/
A i jeszcze jedno - Zachód mimo wszystko miał lepszy poziom niż Rosja od zarazy czerwonej. W latach Jelcyna niczego w tym kierunku nie zrobili, Putin faktycznie ożywił na dosyć krótki moment i znowu jest mizeria... Więc gorszy stan dróg i innych rzeczy jest logiczny, ale w niczym nie świadczy o rzekomej wyższości Europy Zachodniej w czasach obecnych. Rosja = mizeria w UE i zamierzam oraz sam doradzam krytykować obie strony i przestać szkalować tylko jedną ze stron medalu, bo to zwyczajnie nieuczciwe.
Ciekawe info, ale może mylnie odebrałem to jako nauczanie i edukowanie nas na temat Rosji. Ktoś tu wierzy w dobrą Rosję i złych z Zachodu? Łapy do góry i wyjść przed szereg.
 

tomahawk

Well-Known Member
736
1 295
No, niektórzy libertarianie twierdzą, że wszystkie państwa są złe, jednak poza jednym małym wyjątkiem - Izraelem. Co do Rosji. Niektórzy uważają, że jak Rosja wysyła broń i ludzi do Noworosji to jest źle, natomiast jak USA rozpierdala w drobny mak Libię, Syrię, Irak, Afganistan, Egipt, Serbię to jest dobrze. Że jak Kosowo odrywa się od Serbii to jest dobrze, a jak Krym odrywa się od Ukrainy to jest źle. Pamiętam jak niektóre środowiska chrześcijańskie w Polsce bardzo wspierały rebeliantów w Syrii (niektórzy nadal to robią), którzy wymordowali już chyba wszystkich chrześcijan z Syrii i Libii, bo Asada popierał Putin, bo Asada nie lubią nasi przyjaciele jankesi. Ja uważam, że tak długo, jak będą istniały takie molochy jak USA, Rosja, UE, tak długo będzie kurestwo, jakie widzimy w Syrii, czy na Ukrainie, problemem są po prostu państwa z ich bezpieczniackimi watahami na czele. Polska jest w rękach służb obcych mocarstw - zapewne głównymi graczami są: Rosja, Niemcy, USA i Izrael. Jakiekolwiek próby wprowadzenia wolnego rynku będą bombardowane przez Rosję i Niemcy, które będą starały się, w najbliższych latach, wyprzeć USA z kontynenty i pozbyć się jankeskiego dywersanta. Myślę, że Polska mogłaby podjąć się roli jankeskiego dywersanta, ale tylko w przypadku gdyby USA podpisały z nami sojusz militarny. Natomiast mam wrażenie, że polskie kundle wolą sprzedawać się za darmo, żeby znowu wszystko zakończyło się jakąs Jałtą.
 

Till

Mud and Fire
1 070
2 287
No jasne, że lepsza strefa w całej Polsce.

W przypadku Rosji pewnie też, ale nie z punktu widzenia Putina, który musi z wolnego rynku skorzystać w taki sposób, żeby nie wylecieć z siodła.

Ale ja się z tym oczywiście zgadzam. Tylko te palanty nie widzą własnego zakłamania. Mniej obciążeń i więcej kapitalizmu na małych obszarach jest zajebiste, ale w całym kraju kapitalizm by się "nie sprawdził". WTF?
 

Karmazynowy Mściciel

To ja będę budował drogi w akapie
421
522
@Till,

Spójność ideologiczna naprawdę nie ma znaczenia. Widzisz, co te palanty wmawiają ludziom w sprawie tej całej wojny. Przez lata mówili, że wyodrębnienie Kosowa jako oddzielnego tworu politycznego to była zbrodnia największa z największych i że patrzcie, co USA zrobiło w Europie. A teraz każą tym samym ludziom chwalić anschluß Krymu, powołując się na Kosowo i te barany to chwalą, zupełnie bezrefleksyjnie, Oczywiście, że mogliby wprowadzić strefę wolnorynkową na Krymie - bo moskiewska propaganda jest na tyle skuteczna, iż byłaby w stanie to sprzedać, zachowując zamordyzm na reszcie terytorium - i może stworzyć sobie szansę wyjścia z gówna, w jakie wdepnęli, ale oni są po prostu na to za głupi. Wyobraźcie sobie tych wszystkich zachodnich lemingów wyhodowanych przez ruskich (w dużej mierze RT), którzy mają alternatywne (w domyśle: lepsze) spojrzenie na imperializm Waszyngtonu - oni by to kupili, ale może nawet się sami na tym Krym sprowadzili. I im robili, jeśli nie za V kolumnę, to chociaż darmową propagandę w internecie. Ale chuj z tego będzie, by przydupasy na kremlu mają za dużo kagiebowskiego dupościsku, by coś takiego zaryzykować (na sensowną skalę, nie takie tam blablabla, niższe stawki podatku, jak tam w tym artykule).
 
Ostatnia edycja:

tomahawk

Well-Known Member
736
1 295
Każdy kij ma dwa końce.

Spójność ideologiczna naprawdę nie ma znaczenia. Widzisz, co te palanty wmawiają ludziom w sprawie tej całej wojny w Syrii. Przez lata mówili, że Asad to był zbrodniarz największy z największych i że patrzcie, co Ameryka zrobiła w Iraku. A teraz każą tym samym ludziom chwalić wojnę w Syrii, powołując się na Afganistan i te barany to chwalą, zupełnie bezrefleksyjnie, Oczywiście, że mogliby wprowadzić spokój w Syrii - bo waszyngtońska propaganda jest na tyle skuteczna, iż byłaby w stanie to sprzedać, zachowując zamordyzm na reszcie terytorium - i może stworzyć sobie szansę wyjścia z gówna, w jakie wdepnęli, ale oni są po prostu na to za głupi. Wyobraźcie sobie tych wszystkich zachodnich lemingów wychodowanych przez jankesów (w dużej mierze CNN), którzy mają alternatywne spojrzenie na imperializm Kremla, oni by to kupili, ale może nawet się sami na tej Syrii rebelianci sprowadzili. I im robili, jeśli nie za V kolumnę, to chociaż darmową propagandę w internecie. Ale chuj z tego będzie, by przydupasy w waszyngtonie mają za dużo ciaowskiego dupościsku, by coś takiego zaryzykować.

PS. Powinno być wyhodowanych.
 
Ostatnia edycja:

Karmazynowy Mściciel

To ja będę budował drogi w akapie
421
522
@tomahawk,

piszesz to poważnie? Nie jestem propaństwowcem, nie potrafię Ci powiedzieć, pod czyją okupacją powinno być Kosowo, Siedmiogród, Wołyń ani Pomorze. Nie jestem w stanie wejść w taką dyskusję. Oburzam się jeno na kłamstwo i oczywistą propagandę.

Oczywiście, że kij nie ma dwóch końców. Celem moskiewskich propagandzistów nie jest to, byś zadawał sobie pytania, kwestionował przekaz i samodzielnie wyciągał wnioski. Celem jest doprowadzenie do reakcji, gdy widz tłumaczy jedno zjawisko przez drugie (Krym przez Kosowo, etc., Katyń przez los sowieckich jeńców wojennych po wojnie polsko-bolszewickiej, etc.), nawet jeśli są zupełnie różne i mają różny charakter albo skalę. Nie możesz na przykład dojść do wniosku, oba są niewłaściwe (rzeczone Kosowo i Krym jednocześnie) i prezentować taką pozycję na forum ludzi, z którymi wchodzisz w interakcję. Ty masz porównywać, rzucać słowa-wytrychy zgodnie z narzuconą Ci formułką. Dlatego tak wkurwia mnie Korwin, bo robi dokładnie to.

I to się nie zmieniło od lat. Urban też wysyłał koce bezdomnym z Nowego Jorku i oczywiście mechanizm propagandowy był identyczny. U nas jest dobrze, bo tam też jest źle.
 
Ostatnia edycja:

tomahawk

Well-Known Member
736
1 295
Oczywiście, że kij nie ma dwóch końców.
Taka jest natura kija, że ma dwa końce - tak samo jak państwa, ze swojej natury, posługują się kłamaniem, mordowaniem, agenturą wpływu i innym skurwysyństwem. Wszystkie, nie tylko Rosja.
Celem moskiewskich propagandzistów nie jest to, byś zadawał sobie pytania, kwestionował przekaz i samodzielnie wyciągał wnioski.
To jest cel każdych propagandzistów, a nie tylko rosyjskich. Przypomnę ci tylko telewizyjną szopkę jaka miała miejsce przed interwencją w Iraku, kiedy jankesi pokazywali na zdjęciach satelitarnych miejsce rozmieszczenia broni zagłady w Iraku, dostarczone, nawiasem mówiąc, przez wywiad Izrael - po kilku latach amerykanie mówią: "Nie, sorry, tutaj nie było broni zagłady".
Myślisz, że propaganda jankeska nie działa w Polsce? Co się działo przed wojną w Syrii w mediach? Jacy to wspaniali rebelianci będą wyzwalać Syrię. Efekt? 200 tysięcy trupów, w tym kilka tysięcy zamordowanych w męczarniach. Rosja rozpoczyna wojnę w Gruzji, ogromny ból dupy w mediach. USA najeżdża, bez powodu, Afganistan, w mediach: "amerykanie wprowadzają demokrację". Owy brak symetrii uświadcza mnie, jaki jest stosunek sił propagandy jankeskiej do propagandy rosyjskiej w światowych mediach. Nie zachowuj się jak młokos, który przeczytał dwa artykuły na onecie i myśli, że teraz wie wszystko. Zdanie większości ludzi to wypadkowa propagandy wszystkich państw. Mamy do czynienia z wojną informacyjną. Kto zakrzyczy innych, ten wygrywa. Z prawdą nie ma to nic wspólnego.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Urban też wysyłał koce bezdomnym z Nowego Jorku i oczywiście mechanizm propagandowy był identyczny.
Tylko że wtedy wszyscy mieli z tego polewkę, bo każdy normalny człek wtedy marzył o tym by wyjechać do USA popracować i wrócić z niebotyczną wtedy kasiorą. Ja pamiętam jak zaraz po tym jak Urban wysłał koce (i śpiwory) do USA, ktoś umieścił w gazecie ogłoszenie:
Zamienię kawalerkę na Powiślu na śpiwór w Nowym Jorku.
Była z tego ogólnonarodowa polewka. ;)
 

Karmazynowy Mściciel

To ja będę budował drogi w akapie
421
522
@tomahawk,
oczywiście, że nie każdy przymiot ruskiej propagandy jest awangardą. Cenię ich niezwykle wysoko, ale nie na tyle, by mówić o absolutnej wyjątkowości.

Wpływanie na ludzi w taki sposób, by dyskusje o wojnie na Ukrainie przekręcić na pyskówki o Bliskim Wschodzie czy Kosowie to jest coś, przed czym jankeska propaganda powinna chylić czoła. Można zakłamać, ale wtłoczyć w ludzi coś takiego, by dyskusja zmieniała temat? Nie podziwiasz?

To jest cel każdych propagandzistów, a nie tylko rosyjskich.
Oczywiście. Tylko oni jako jedyni się w ten sposób reklamują. Widziałeś RT? Tam wszystko jest „alternatywne”, przedstawia „inny punkt widzenia” i ma „zbalansować”. Wyłącznie dlatego użyłem tego sfromułowania. Nie pomyślałem, że zostanę w taki sposób zrozumiany. Mój błąd.

@kr2y510,
Otóż to! A teraz nie pozwolą nawet spokojnie o wojnie na wschodzie pogadać, bo od razu Syria i Kosowo. I chuj z tym, jakie masz zdanie w powyższych tematach (albo czy w ogóle Cię interesują), oni już je znają i nie przegapią okazji, by wejść z nimi w polemikę, wyzywając Cię tam jeszcze z tej okazji od onetów. A co.
 
Ostatnia edycja:

Karmazynowy Mściciel

To ja będę budował drogi w akapie
421
522
@tolep,

chodzi mi konkretnie o rzesze ludzi, którzy wpierw odnosili się wyjątkowo negatywnie do faktu, że dla okupacji Kosowa wydzielona została oddzielna mafia, a nie oddano go mafii serbskiej, zaś teraz odnoszą się z sympanią do anschlußu Krymu wskazując na podobieństwa (!) do sytuacji Kosowa. Byłoby to zrozumiałe, gdyby wskazywali na różnice i być może uzasadniali swoje rozbieżność poglądów, bo tak też wydaje się też podpowiadać logika, ale dzieje się odwrotnie. Jest to z tego powodu zjawisko na tyle ciekawe, uznałem, że warto przywołać je tutaj na tym zacnym forum.
 

tomahawk

Well-Known Member
736
1 295
@Karmazynowy Mściciel,
Ale ty jesteś zjebany. Gdzie ja się odnoszę z sympatią do anschlußu Krymu? W ogóle nie odniosłeś się do niczego, co wyżej napisałem. Nie chce mnie się z tobą gadać, bełkoczesz, z twoich wypowiedzi nic nie wynika.
 

Karmazynowy Mściciel

To ja będę budował drogi w akapie
421
522
Ale ja nie o Tobie! A o ruskiej propagandzie w ogóle!

A do propagandy jankeskiej bezpośrednio, Bliskiego Wschodu, Syrii, Iraku, Afganistanu oczywiście, że się nie odniosłem, świadomie i celowo. Bo oczywiście nie o tym rozmawiamy. Poza tym, są dedykowane wątki do tych tematów.
 

tomahawk

Well-Known Member
736
1 295
Ale ja nie o Tobie! A o ruskiej propagandzie w ogóle!
Nie, kurwa wcale. Za każdym razem, gdy się o czym wypowiem, to ty piszesz, że bliżej nieokreślona grupa ruskich agentów mówi dokładnie to samo, co ja - przejrzyj sobie całą naszą wymianę zdań w tym temacie. Nie pal głupa. Takie bajeczki to możesz sobie opowiadać Szumlewiczowi, a nie mnie.
 

Karmazynowy Mściciel

To ja będę budował drogi w akapie
421
522
Dokładnie ten sam zestaw myśli widuję od jakiegoś czasu rozsiany po całym internecie. W mowie i w piśmie, także w różnych językach. Oczywiście jest dużym uproszczeniem potraktować to wszystko jako jedną osobę (choć, myślę, istnieją szansę na to, że praca ma jednego autora lub grupę autorów), bo występują dobre różnice, nie mniej właśnie w ten taki zbiorczy sposób się tutaj do tegu odnoszę.

Jeśli utożsamiasz moje wywody na ten temat z próbą polemiki z Toba, no to widocznie tak się złożyło, że masz po prostu poglądy podobne do tamtych, znanych mi już skądinąd. Oczywiście nie w stu procentach (jak sam zauważasz), ale też te sto procent z moich obserwacji nigdy nie jest regułą.
 
Ostatnia edycja:

tomahawk

Well-Known Member
736
1 295
A z moim obserwacji wyniki, że pierdolisz głupoty, jesteś stronniczy, fałszywy, bełkoczesz i na siłę próbujesz udowodnić tezę, którą sam postawiłeś.
 
Do góry Bottom