1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
  2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Wygryw challenge Ciek vs aluzci vs mikioli

Dyskusja w 'Inicjatywy wolnościowe' zaczęta przez mikioli, 12 Luty 2017.

1. aluzci

aluzci Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    6 217
    Masz rację, dokonałem lekkiej korekty i zjadłem dzisiaj hamburgera z frytkami.

2. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Otrzymane Polubienia:
    10 257
    Frytki trzeba było odpuścić.

3. NoahWatson

NoahWatson The Internet is serious business.

Otrzymane Polubienia:
    1 466
    wah, xawas and bombardier like this.
  4. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Otrzymane Polubienia:
    10 257
    Normalne plateau, występujące powszechnie, w seksie, w nauce języków obcych itd.

5. xawas

xawas Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    1 350
    Czasy się zmieniły. Kiedyś ludzie walczyli o przetrwanie i nie w głowie było im odchudzanie. Teraz świat ogarnął szał - zdrowe jedzenie i odchudzanie;) Dla zdrowia to rozumiem - korzystne jest nawet niewielkie zmniejszenie masy ciała, bo siada kręgosłup, serce itd. Ale dużo ludzi pozwala kontrolować swoje życie, bo chodzi im po głowie, że grubasami są - co inni o mnie pomyślą? Niech sobie myślą, co chcą- jakie to ma dla mnie znaczenie?

6. aluzci

aluzci Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    6 217
    Ja się odchudzam dla siebie a nie dla zdrowia, ani ze względu na to co inni sobie pomyślą.
    Chociaż nie ukrywam, chwalenie się tym w Internecie dodatkowo mnie motywuje.

Waga.jpg

Last edited: 11 Maj 2018
    Max J., inho and Sputnik like this.
  7. NoahWatson

Otrzymane Polubienia:
    1 466
    Tak jak Xawas nie wiem co tak samo w sobie pociąga w byciu szczupłym. Jedynie aspekt zdrowotny do mnie przemawia, ale polemuzowałbym czy osoba wiodąca siedzący tryb życia, bez uprawiania sportu wiedzie zdrowy styl życia tylko patrząc na wagę.

Jeśli ktoś:
    1. Jest w stanie wejść na 6-te piętro sprawnym tempem bez zadyszki
    2. ma nienajgorsze czasy w biegach na 100, 200, 400 metrów.
    3. Umie podnieść sztangę z ziemi o wadze 150% swojej masy ciała
    to jest wystarczająco "fit", nawet jeśli ma trochę tłuszczu na brzuchu.

xawas likes this.
  8. deith

deith Active Member

Otrzymane Polubienia:
    132
    Czytam i myślę meh, a potem martwy ciąg na 1.5 masy... To jest bardzo mocno ponad przeciętną i pewnie kwalifikuje do top5% 'fitów' jak nie lepiej.

inho likes this.
  9. NoahWatson

Otrzymane Polubienia:
    1 466
    Zdrowy mężczyzna ważący 90 kg w 1,5 roku powinien być w stanie wytrenować się do podnoszenia 250% masy ciała, przy dobrym treningu i odżywczej diecie. 150% to już w ogóle nie powinien być problem.

10. deith

deith Active Member

Otrzymane Polubienia:
    132
    Zgadza się, w 1,5 roku ćwicząc min. 3x tygodniowo i przy dobrej diecie... i to zdecydowanie nie jest coś co znajduje się w grafiku większości ludzi, którzy już skończyli szkołę. Wg. mnie to jest już kategoria 'zdecydowanie fit' a nie 'wystarczająco fit'.

11. Jaranek

Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

Otrzymane Polubienia:
    5 246
    Nie jestem specjalistą ale wydaje mi się, że robienie martwego ciągu "min. 3x tygodniowo" to chyba trochę za często ?

12. deith

deith Active Member

Otrzymane Polubienia:
    132
    Zależy od przyjętego planu. Ale miałem na myśli 3 treningi, niekoniecznie 3 dni z martwym ciągiem.

13. bombardier

bombardier Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    3 105
    To zależy co się robi. Za często na trening ukierunkowany na hipertrofię miofibrylarną (bez suplementacji sterydami anabolicznymi), ale nie za często na trening ukierunkowany głównie na mózg i układ nerwowy: https://www.t-nation.com/training/maxing-on-squats-and-deadlifts-every-day

Jaranek likes this.
  14. TeeM

TeeM anarchodresiarz, chuligan wolności

Otrzymane Polubienia:
    2 863
    A ja zacząłem chodzić na crossfit i zastanawiam się, co z tego wyjdzie. Wszelkie docinki o tej formie aktywności puszczam koło uszu, jak coś :D grupa ludzi ode mnie z firmy uczęszcza, więc się wzajemnie motywujemy. To moja pierwsza regularna aktywność fizyczna od jakichś 10 lat i choć nigdy nie miałem problemów z nadwagą, raczej z przybieraniem na masie (jestem typowym ekto), czułem się niesamowicie zapuszczony brakiem ruchu i marną dietą. Jak uda mi się wyrobić zdrowe nawyki, to pomyślę o jakichś celach bardziej pod siebie i dostosuję sobie do tego treningi.

inho, Max J., mikioli and 1 other person like this.
  15. mikioli

mikioli Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    3 119
    Pamiętaj... jeśli podnosisz mniej niż 400% swojej wagi to przegryw ;)

deith and tomky like this.
  16. NoahWatson

Otrzymane Polubienia:
    1 466
    Czyli co? Równać w dół i zmieniać definicję pojęcia tylko dlatego, by na siłę do kategorii fit wepchnąć większą rzeszę ludzi?
    Rozumiem, że nie każdy ma czas, by być fit (czytaj ma więcej pracy niż 5 dni w tygodniu 8 godzin dziennie). Jeśli w tym czasie np zarabia super dobrą kasę, to ok. Niech jednak nie łudzi się, że robiąc raz w tygodniu trening trwający 5 minut będzie fit. Coś za coś.

Jaranek and bombardier like this.
  17. Max J.

Max J. Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    364
    Nie wiem czy to się wpisuje w twój problem, ale ten kolo opowiada o swoim.

Ale masz zamiar zadbać o dietę? Samą dietą i minimalnym wysiłkiem powinieneś chudnąć. I codzienne ważenie też nie jest konieczne. Raz na tydzień starczy.

Ważne, że ruszyłeś dupę. Wypracuj nowe nawyki oraz determinację, a resztę tak jak piszesz poprawisz w trakcie.

Nie wiem jak oceniasz poziom sprawności. A dlaczego każdy powinien podnosic 1,5 swojego ciężaru, a nie 1,25 albo 2-krotności? Z czego to wynika?

18. aluzci

aluzci Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    6 217
    O dietę za bardzo nie dbam, chociaż ograniczyłem słodycze.
    Po prostu jem mniej.

Mi codzienne ważenie pomaga w odchudzaniu.
    Dzięki temu codziennie sobie przypominam, że się odchudzam, szybciej widzę postępy lub ich brak i motywuje się do dalszego odchudzania. Mój cel to 75-78 kilo.

Odchudzanie.png

Last edited: 20 Maj 2018 o 13:34
  19. Max J.

Max J. Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    364
    Ponoć dla dorosłego maksimum to 30g cukru dziennie. Tak tylko mówię, skoro o słodyczach wspomniałeś, a ja ostatnio mam też obsesję na punkcie ograniczania cukru. I czuję różnicę na plus. Po kilkunastu tygodniach zmniejszonej dawki cukru, potrawy smakują lepiej (mam takie wrażenie), a ogólna chęć jedzenia słodyczy jest mniejsza. Ostatnio zemdliło mnie nawet pod zjedzeniu jednego cukierka. Trudno się wypija kolorowe napoje, bo też mdli po nich. Ogólnie dostrzegam same pozytywy.

"Jedzenie mniej" jest konieczne, ale zastanów się jeszcze nad jakością, która jest ważniejsza. Sam mam z tym problem i muszę się tutaj przyłożyć, ale wiem po sobie, z dni kiedy mi się to udawało, że różnica jakościowa jest kolosalna i warta zachodu.

Fajnie, że Cię to motywuje, ale musisz pamiętać, że w ciągu doby następują wahania 1-2kg. Masz różną ilość wody w organizmie itd., dlatego nie oddaje to rzeczywistej wagi.

aluzci likes this.
  20. inho

inho Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    2 311
    "Don't even think about trying this program unless you've been training at least 3 years and have near perfect form" - Dobrze, że jest ta uwaga w artykule - dokładnie to chciałem napisać. Bez opieki specjalistów lub solidnego doświadczenia i znajomości własnego ciała i swoich możliwości oraz idealnej formy - dla większości ludzi taki trening wiąże się ze sporym ryzykiem poważnych kontuzji.

Bardzo dobre podejście. :)

Też tak mam. Słodycze i napoje, które kiedyś wchodziły w sporych ilościach, obecnie nie chcą przejść przez gardło. :)

Jakość jest ważna m.in. dlatego, że organizm potrzebuje konkretnych mikro- i makroelementów. Jedząc zdrowe jedzenie bardziej efektywnie zaspokaja się potrzebę organizmu na poszczególne składniki odżywcze. Jedząc jedzenie niezbyt bogate w te składniki dostarcza się tzw. "puste kalorie". Prowadzi to np. do uczucia "pełności" i głodu jednocześnie (lub niedługo po nawet sporym posiłku). Jedząc zdrowo łatwiej ograniczać dostarczane kalorie. :)

Udostępnij Tą Stronę