Wkurzające newsy z rana

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Z tego co rozumiem, to jedyny postulat. Ja bym poprawil to co napisałes o "nie wyprowadzają na ulice w Polsce". Z ich perspektywy to może wyglądac na kolejny manewr taktyczny w celu pelnej inkorporacji.. Może uważają że od tego sie zaczyna. Może ta niezależność by znikła, gdyby dowolną osobe dało sie ot tak wywiezć? Podobno ma byc jakies ograniczenie, że tylko w najcieższych przypadkach, ale demonstrujący sie nie godzą
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
Ale nadal nie dowiedziałem się o co w tym chodzi. O umowe ekstradycyjną? Takie rzeczy nie wyprowadzają ludzi na ulice.

Chodzi o to, ze przez ostatnie 3-4 lata rzad Chin coraz czesciej wysylal smutnych Panow do HK w celu sciagniecia do Chin roznych opozycjonistow i niepokornych autorow. Dzieki tej ustawie nie beda musieli tego robic. Wysla rozkaz do wladz HK, a te beda musialy zlapac delikwenta i wyslac go do mainlandu.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700

Sprawa nie jest tak oczywista.
Ja pamiętam czasy, gdy Chiny napadły ma Wietnam i straciły kilka kilometrów powierzchni na korzyść Wietnamu. Wietnam wtedy wygrał bitwę, ale po czasie okazało się, że przegrał tę wojnę, a Chiny osiągnęły co chciały.
Teraz mamy powtórkę z rozrywki.
USA od lat bezskutecznie próbują destabilizować Chiny. Najpierw zrobili wraz z Ruskimi operetkę na Placu Niebiańskiego Spokoju, a od lat walą proxy przez H-K. Ja nie ma dowodów ale czuję, że Chiny zrobiły podobnie. Specjalnie sprowokowały, by dać wygrać. I pewnie powtórzą ten manewr kilka razy, do zmęczenia mieszkańców H-K, wykrywając i eliminując przy okazji agenturę USA.
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
Na wolnosc24.pl pisali, ze ustawa bedzie dotyczyc wszystkich przebywajacych na terenie HK (lacznie z obcokrajowcami!). Wiec pewnie CIA pomaga w organizacji protestow. Nie mniej, akurat te prostesty popieram.
W 2014 ("Rewolucja parasolkowa") chodzilo o zmiane HK z kraju liberalnego w socjaldemokratyczny, wiec nie popieralem. W 1989 w Pekinie chodzilo o powrot do socjalizmu (ale tym razem z wolnoscia slowa, taa...).
Teraz jednak chodzi o wolnosc w HK, wiec to co innego.

BTW, ustawa napewno przejdzie. Bogacze nie sa glupi i znaja przyszlosc wczesniej:
https://korwin-mikke.pl/daleki-wschod/bogacze-uciekaja-z-hongkongu-do-singapuru/?v=4fe609146805

P.S. Tym razem nie zgadzam sie w pelni z pogladami prezentowanymi przez wspolpracownikow Rona Paula: http://www.ronpaulinstitute.org/arc...and-fund-hong-kong-anti-extradition-protests/
Przy obecnej sytuacji w Chinach kontynentalnych, to nie nie jest "minor change", tylko duza zmiana na gorsze.
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 790
8 462
Minister Kowalczyk proponuje kaucje za opakowania z makulatury, szkła i plastiku

Minister środowiska Henryk Kowalczyk zdradza plany na pierwsze półrocze 2020 r. Zapowiada kaucje na opakowania z makulatury, szkła i plastiku, co do których możliwy jest recykling.

O nowym rządowym pomyśle minister środowiska Henryk Kowalczyk powiedział w rozmowie z Radiem Plus. - Kaucja powinna być. Nie chcę tu mówić o pieniądzach konkretnych, natomiast kaucja powinna być taka, żeby się opłacało odnieść to opakowanie do skupu. By dla konsumenta był to towar warty zainteresowania, żeby nie trzeba było go porzucać - stwierdził.

Jak dodał, to są plany, które rząd powinien zrealizować w pierwszym półroczu 2020 r. - Makulatura, szkło, plastik - wszystkie rzeczy, jeśli się im nada wartość w ten sposób, to wtedy będzie można odnieść do skupu. Recyklat zrobiony z plastiku jednorodnego jest wart około 1,5 tys. zł za tonę - tłumaczył minister środowiska.

Zdaniem Henryka Kowalczyka, wprowadzenie kaucji od np. plastikowej butelki spowodowałoby, że konsumenci by ich nie wyrzucali, tylko zwracali, żeby odzyskać pieniądze. - W tej chwili trwają prace, to są bardzo trudne decyzje dotyczące wielkości tych opłat, sposobu recyklingu, skutecznego systemu zbiórki - podkreślił minister.

Jak przypomina PAP, resort środowiska w 2017 r. przeprowadził analizę. Ta wykazała, że wprowadzenie i utrzymanie przez pięć lat systemu kaucji w całości opartego o automatyczną zbiórkę odpadów przy pomocy specjalnych maszyn rozmieszczonych w sklepach to koszt ok. 24 mld zł. Koszt jednej maszyny, w zależności od wielkości, waha się od 75 tys. zł do 160 tys. zł, a trzeba byłoby ich postawić ok. 118 tys.

Inne rozwiązanie to system mieszany, czyli połączenie zbiórki w automatach w większych sklepach z możliwością zwrotu (np. butelek) w mniejszych. Wprowadzenie i utrzymanie takiego systemu przez pięć lat to koszt ok. 19 mld zł.
 

Maksymiliana

Everyday Hero
316
176
Nie milkną echa wydarzeń w Białymstoku. Dla mnie to jest jakieś nieporozumienie, wychodzenie i krzyczenie jacy mi jesteśmy inni i musicie nas tolerować. W domu to można robić co się chce, ale wychodzić na ulice i manifestować swoją inność, dewiacje i różne inne, bardzo dziwne odpały, to już lekka przesada, nie dziwię się tym ludziom, którzy byli z tego niezadowoleni i walili tam kamieniami, petardami.
To co wyprawia to całe LGBTQWERTY jest już chore i po prostu ostro przesadzają.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Nie milkną echa wydarzeń w Białymstoku. Dla mnie to jest jakieś nieporozumienie, wychodzenie i krzyczenie jacy mi jesteśmy inni i musicie nas tolerować. W domu to można robić co się chce, ale wychodzić na ulice i manifestować swoją inność, dewiacje i różne inne, bardzo dziwne odpały, to już lekka przesada, nie dziwię się tym ludziom, którzy byli z tego niezadowoleni i walili tam kamieniami, petardami.
To co wyprawia to całe LGBTQWERTY jest już chore i po prostu ostro przesadzają.
Tak samo lanie ich przez kibolnie.
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 790
8 462
Zawsze ktoś bije, a ktoś dostaje. Na Zachodzie lgbt bije swoich przeciwników, a nie ma po tym śladów fizycznych. Są szykany i prześladowania, a to kogoś się aresztuje za wpisy w internecie, a to zwolni z pracy. I tak to się toczy.
 
Do góry Bottom