1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Wkurzające newsy z rana

Temat na forum 'Wiadomości' rozpoczęty przez Anonymous, 8 Luty 2012.

 1. Volvek

  Volvek Well-Known Member

  Posty:
  758
  Polubienia:
  1 674
  Jak kawador pisze, żeby szanować policję i prawo, to wiadomo, że to na poważnie.
   
  Claude mOnet, Aterlupus i tomky lubią to.
 2. tomislav

  tomislav Rasa: biała, profil klimatyczny: śródziemnomorski

  Posty:
  4 782
  Polubienia:
  11 849
  Hehe, co jest? Kawadora nie znacie?
   
 3. tomislav

  tomislav Rasa: biała, profil klimatyczny: śródziemnomorski

  Posty:
  4 782
  Polubienia:
  11 849
  Wbijam tu, bo niby gdzie?

  http://tvn24bis.pl/tech-moto,80/blad-451-to-rzad-cenzuruje-internet,605029.html

  "Internet Engineering Task Force (IETF), nieformalna, międzynarodowa społeczność osób zajmujących się ustanawianiem standardów technicznych i organizacyjnych w internecie, zatwierdziła protokół HTTP 451 - nowy kod błędu, który pojawi się, gdy strona jest zablokowana przez władze ze względów prawnych.

  Z propozycją wprowadzenia nowego komunikatu serwera HTTP wystąpił już w 2013 roku Tim Bray, jeden z pracowników Google. Chciał, aby użytkownicy byli poinformowani o prawnych powodach zablokowania strony internetowej.

  IETF początkowo sprzeciwiał się temu pomysłowi, ale wzrost cenzury online sprawił, że organ zmienił zdanie i projekt nowego kodu błędu otrzymał koniecznie wsparcie.
  Widoczne rozróżnienie

  Do tej pory, gdy władze blokowały jakieś treści w sieci, internauci wchodzący na taką stronę widzieli komunikat o błędzie 403 (Forbidden). Błąd 451 ma być bardziej jednoznaczny.

  "Po tym jak cenzura stała się bardziej widoczna i rozpowszechniona w sieci, zaczęliśmy otrzymywać sygnały od witryn, które chciałyby dokonać tego rozróżnienia. Co ważniejsze, zaczęliśmy słyszeć od członków społeczności, że chcieliby automatycznie dowiadywać się o przypadkach cenzury" - napisał przewodniczący IETF Mark Notthingam.

  Nazwa nowego kodu błędu nie jest przypadkowa. To nawiązanie do słynnej powieści Raya Bradbury’ego "451 stopni Fahrenheita". Akcja książki rozgrywa się w świecie, gdzie czytanie książek i krytyczne myślenie są zakazane.

  Autor: tol / Źródło: Wire
  "
   
 4. Szynka

  Szynka Złota szynka wolnego rynku.

  Posty:
  1 189
  Polubienia:
  1 856
  To raczej dobra wiadomość, bo ludzie będą wiedzieć co jest wynikiem cenzury a co nie.
   
 5. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  2 218
  Polubienia:
  7 814
  Kurwa mać. Wstyd mi za Szczecin

  Jest regulamin placu Solidarności, a w nim zakazy. Architekt: "troszkę za ostry". Solidarność: "o to nam chodziło"

   
  kompowiec lubi to.
 6. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 685
  Polubienia:
  12 748

  Kabareciarz skazany za posiadanie konopi indyjskich
  2015-12-23 15:59
  [​IMG]

  Bronisław Opałko, znany z wcielania się w postać Genowefy Pigwy, został skazany na rok i 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Kielecki kabareciarz usłyszał wyrok za posiadanie i wytwarzanie znacznych ilości narkotyków - informuje tvn24.pl.
  Dodatkowo Bronisław Opałko musi zapłacić 6 tys. złotych grzywny oraz wpłacić tysiąc złotych na rzecz ośrodka zajmującego się leczeniem z uzależnień od środków psychofizycznych. Poza kabareciarzem taką samą karę w tej sprawie otrzymaly jeszcze dwie inne osoby.

  Sąd w uzasadnieniu wyroku przyznał, że konopie indyjskie były hodowane przez oskarżonych tylko na własny użytek. Dodatkowo Bronisław Opałko, zdaniem sądu i biegłych, działał w warunkach ograniczonej poczytalności. Kara została nadzwyczajnie złagodzona przez sąd. Prokuratura domagała się dla Opałko trzech lat bezwzględnego pozbawienia wolności.

  Proces kabareciarza rozpoczął się w połowie grudnia. W styczniu tego roku w garażu Bronisława Opałko policja znalazła krzaki marihuany.

  tvn24.pl
   
 7. Claude mOnet

  Claude mOnet Well-Known Member

  Posty:
  896
  Polubienia:
  1 538
  To raczej do dobrych newsów powinno pójść! Mój znajomy dostał siudemaka bez zawiasów za podobne ilości Marychy...
   
  kr2y510 lubi to.
 8. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  2 218
  Polubienia:
  7 814
  Weterynarz ukarany grzywną: nabroiłem, bo od wielu lat pomagam bezdomnym zwierzętom

  – Dopóki nie zostanę zamknięty w więzieniu, będę nadal robił to, co dotąd, bo uważam, że robię dobrze, a działania Powiatowego Lekarza Weterynarii są złośliwe i stwarzają problemy tam, gdzie ich nie powinno być – powiedział w „Po przecinku” w TVP Info Artur Różycki, weterynarz z Brzegu Dolnego w woj. dolnośląskim, który został za swoją działalność ukarany grzywną w wysokości 700 zł. W jego obronie stanęło już 18 tysięcy internautów.

  Artur Różycki w 2007 roku podpisał z gminą Brzeg Dolny umowę na pomoc zwierzętom, które uległy wypadkom komunikacyjnym lub stwarzającym zagrożenie dla mieszkańców. – Kiedy zwierzę wymaga pomocy weterynaryjnej, bo zostało potrącone przez samochód lub jest kulawe czy chore, zostaje przywiezione do mnie przez wolontariuszy lub sam po nie jadę. Udzielam zwierzakowi pomocy, a później znajduję mu dom – wyjaśnia weterynarz i chwali się, że w tym roku udało mu się oddać do adopcji 140 zwierząt.

  Uchybień dopatrzył się PLW
  – Stworzyliśmy system przyjazny zwierzętom i tani, bo koszt oddania zwierzęcia do schroniska to 1000 złotych w górę – wyjaśnia. Z tej działalności zadowolona jest gmina. Niestety, Krzysztof Bulzacki, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wołowie, dopatrzył się uchybień – Różycki nie zarejestrował samochodu do transportu zwierząt i pomieszczenia jako schroniska. Weterynarz broni się, że to absurdalne zarzuty. – Działania Powiatowego Lekarza Weterynarii są złośliwe i stwarzają problemy tam, gdzie ich nie powinno być – przekonuje.

  Poparcie 18 tysięcy internautów
  W sprawę włączyli się internauci i wystosowali apel do Powiatowego Lekarza Weterynarii o oczyszczenie weterynarza z zarzutów. Poparło go już 18 tysięcy osób. – – Dopóki nie zostanę zamknięty w wiezieniu, będę nadal robił to, co dotąd, bo uważam, że robię dobrze – przekonuje Różycki.
   
 9. NoahWatson

  NoahWatson The Internet is serious business.

  Posty:
  910
  Polubienia:
  1 943
  Ian Murdock, założyciel dystrybucji wolnego oprogramowania Debian, nie żyje.
  Poinformowała o tym firma, w której pracował - Docker. Nie podano przyczyny śmierci.
  28 grudnia wysłał na Twitterze informację, że popełni samobójstwo.
  W późniejszych wpisach wpomniał o tym, że został dwa razy pobity przez policję.

  Napisał m.in. to:
   
 10. Quant

  Quant New Member

  Posty:
  5
  Polubienia:
  12
 11. tomislav

  tomislav Rasa: biała, profil klimatyczny: śródziemnomorski

  Posty:
  4 782
  Polubienia:
  11 849
  Zasłyszana na żywo opowieść (100% wiarygodności), którą dobrze ilustruje poniższy jpg z wiochy.

  Było o człowieku, który nocną porą stał sobie przez kilka godzin przed jakimś budynkiem, chyba blokiem mieszkalnym. Wiecie, osobnik, co kręci się w konkretnym miejscu, pozornie bez wyraźnego celu. To zachowanie wzbudziło natarczywą podejrzliwość jakiegoś cwela, który gdyby nie chwycił za komórę wykręcając na szkieły, prawdopodobnie zesrałby się na rzadko z poczucia braku obywatelskiej reakcji. Przyjechali i zgarnęli człowieka. Za to, że se stał - bez komórki, bez laptopa, w nocy... itd.

  [​IMG]
   
 12. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 685
  Polubienia:
  12 748
  Phi. Ja kiedyś usiadłem na chodniku na przeciwko gabinetu który prowadziła moja śmiertelnie obrażona dziewczyna. Menele którzy stali pod spożywczakiem 50 metrów dalej, zaniepokoili się, potem zaczęli wypytywać, a potem zadzwonili na psy. :)
  A ja tylko siedziałem sobie po turecku i czytałem lubczasopisma :)
   
  ultimate lubi to.
 13. simek

  simek Well-Known Member

  Posty:
  1 372
  Polubienia:
  1 943
  I cóż oni mówili tym policjantom jak zadzwonili? "Panie, bo tutaj jakiś koleś sobie siedzi i nic nie robi!"?

  Zresztą ja nawet pomimo takich historii czuję się nieswojo jak muszę np. długo na kogoś czekać w jednym miejscu w środku miasta i tak sobie stoję i stoję.
   
 14. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  7 714
  Polubienia:
  9 716
  nie wiem co gadają te kurwy, ale jak raz spałęm w aucie to też jakaś szmata zadzwoniła bo ktoś w aucie zaparkowanym siedzi...
   
 15. piezol

  piezol Jebać życie

  Posty:
  1 084
  Polubienia:
  3 612
 16. The Silence

  The Silence Well-Known Member

  Posty:
  332
  Polubienia:
  1 826
  Ziemia tylko dla rolników

  Od 1 maja 2016 roku rynek obrotu ziemią w Polsce przestanie być wolny. Transakcje między osobami fizycznymi zostaną utrudnione, a do tego państwo nie wznowi sprzedaży swoich działek przez 5 lat. Zostało więc już niewiele czasu na sprzedaż lub zakup parceli na obecnych zasadach – przestrzega Lion’s Bank.

  Ministerstwo Rolnictwa do 25 stycznia br. prowadzi konsultacje społeczne projektu ustawy, która ma zrewolucjonizować obrót ziemią rolną w Polsce. Co kryje nowe prawo? Co do zasady nabywcą ziemi rolnej ma być tylko rolnik indywidualny. Drugą ważną kwestią jest zakaz sprzedaży państwowej ziemi przez 5 lat. Do tego dochodzi jeszcze ograniczenie maksymalnej powierzchni gospodarstwa do 300 ha. Są to spore zmiany wobec obecnej sytuacji, w której obrót ziemią „nad Wisłą” jest wolny.

  Różne koncepcje na ograniczenie dostępu do ziemi rolnej
  Walka z wykupem ziemi przez cudzoziemców, poprawa struktury agrarnej i ukrócenie spekulacji gruntami to główne przesłanki ustaw, które procedowano w ostatnich miesiącach. Rozwiązanie swoje jeszcze w poprzedniej kadencji sejmu zaproponował PSL. Ustawa od 1 stycznia 2016 roku miała wprowadzić spore utrudnienia w obrocie ziemią rolną. Rolnicy mieli uzyskiwać zgody np. na sprzedaż pojedynczych parceli. Miało też zostać rozszerzone prawo pierwokupu w taki sposób, że zanim potencjalny nabywca faktycznie uzyskałby prawo własności do ziemi spytani o chęć wejścia „w jego buty” mieli być: dzierżawca, sąsiedzi sprzedającego i Agencja Nieruchomości Rolnych (ANR). Obrót ziemią miał więc zostać znacznie utrudniony, a czasem nawet uniemożliwiony.

  Nowy parlament postanowił te zasady zmienić zanim weszły w życie. Jeszcze w 2015 roku wprowadzono więc ustawę, która odroczyła datę wejścia w życie nowelizacji przygotowanej przez poprzedni rząd. Daje to czas do 1 maja, aby nowy rząd opracował i uchwalił nowe prawo. Obecnie projekt stosownej ustawy znajduje się na etapie konsultacji społecznych. Na pierwszy rzut oka nowe prawo ma być jeszcze bardziej restrykcyjne niż zaproponowane przez poprzednią koalicję. Zakłada bowiem, że co do zasady nabywcą ziemi rolnej będzie tylko rolnik indywidualny, a ponadto państwowa ziemia rolna nie zmieni właściciela przez najbliższe 5 lat.

  Dziedziczenie dozwolone
  Spójrzmy na szczegóły proponowanych rozwiązań. Nabywcą ziemi od 1 maja br. będzie mógł być tylko rolnik indywidualny. W rozumieniu ustawy jest to osoba posiadająca kwalifikacje rolnicze, która od 5 lat mieszka na terenie gminy, gdzie posiada działkę rolną. Jeśli do tego rolnik posiada przynajmniej 20 hektarów, to dochód z działalności rolniczej musi stanowić przynajmniej co czwartą zarobioną przez niego złotówkę.

  Wyłączeń spod tej ogólnej zasady jest niewiele. Z grona nierolników działkę rolną będzie mogła nabyć np. jednostka samorządu terytorialnego (np. gmina), skarb państwa, osoba bliska zbywcy lub osoba dziedzicząca po zmarłym rolniku. W innych przypadkach na transakcję będzie musiał się przeważnie zgodzić prezes ANR. Ten wyda decyzję pozytywną, jeśli zbywca udowodni, że nikomu innemu niż nierolnikowi ziemi nie może sprzedać. O zgodę będzie mógł też wystąpić nierolnik, który udowodni, że będzie dobrze gospodarował i przez 5 lat będzie mieszkał na terenie gminy, gdzie planuje rozpocząć działalność rolniczą.

  Gdyby tego wszystkiego było mało, nawet jeśli nabywcą ziemi będzie rolnik, musi on przez 10 lat uprawiać ziemię i do tego nie będzie mógł on jej w tym czasie wydzierżawić czy sprzedać. W wyjątkowych sytuacjach na sprzedaż zgodę wydawać będzie sąd.

  Efekt? Nowa ustawa niemal uniemożliwi spekulacje ziemią. Bardzo utrudniony zostanie bowiem zakup ziemi rolnej przez nierolników – np. osoby z miast, które kupują ziemię w celach inwestycyjnych lub po to, aby w przyszłości zamieszkać bliżej natury. Trzeba się więc od maja spodziewać spadku liczby zawieranych transakcji, a także spadków wycen ziemi. Z danych zebranych przez Lion’s Bank wynika bowiem, że przez ostatnią dekadę ceny ziemi rolnej rosły trzy razy szybciej niż wyceny działek. Do tego warto też przytoczyć przykład Francji, gdzie obrót ziemią rolną jest mocno regulowany, ceny są wyraźnie niższe niż w Polsce. W 2012 roku za przeciętny hektar płacono tam 5430 euro (nowszych danych brak). Najnowsze szacunki Lion’s Bank sugerują natomiast, że w Polsce za hektar ziemi płacono w drugim kwartale 2015 roku 33,6 tys. zł (równowartość 7,7 tys. euro), czyli 41,8% więcej niż we Francji.

  Państwo nie sprzeda stricte rolnych parceli

  Jeśli natomiast chodzi o zakaz sprzedaży państwowej ziemi, to zasada ta dotyczyć będzie działek stricte rolnych o powierzchni przynajmniej 1 ha – te będzie można tylko dzierżawić. Zakaz nie będzie więc obowiązywał wobec mniejszych parceli oraz tych dla których np. wydano warunki zabudowy czy uchwalono plan miejscowy zakładający wykorzystanie inne niż rolnicze. W sprawach indywidualnych zgodę na sprzedaż będzie mógł wydać odpowiedni minister.

  Zmiana ta może doprowadzić do wzrostu popytu na ziemię pozostającą obecnie w rękach prywatnych. Trzeba jednak pamiętać, że ziemia państwowa sprzedawana była po niższej cenie niż ta zmieniająca właścicieli w obrocie prywatnym. Dane udostępnione przez ANR za III kw. 2015 roku mówią o przeciętnej cenie sprzedaży na poziomie 28,6 tys. zł. Jak wcześniej wspomniano za hektar w obrocie prywatnym płacono w II kw. 2015 roku 33,6 tys. zł.

  Nie będzie w Polsce obszarników

  Jeśli natomiast chodzi o zapis ograniczający maksymalną powierzchnię gospodarstwa, to ma przeciwdziałać powstawaniu latyfundiów. Reguła ta ma wspierać gospodarstwa rodzinne. Należy jednak podkreślić, że na Zachodzie największe firmy rolnicze celują w wielokrotnie większe obszary, aby prowadzić działalność bardziej efektywnie i zyskownie, czyli osiągać tzw. korzyści skali. Ograniczanie powierzchni rodzimych gospodarstw może więc utrudnić im konkurowanie na europejskim rynku.

  Źródło: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ziemia-tylko-dla-rolnikow-7294288.html
   
 17. pawel-l

  pawel-l Ⓐ hultaj

  Posty:
  1 834
  Polubienia:
  6 532
  Nowe przestępstwo - własność prywatna.

  A konkretnie swobodne dysponowanie własnością na przykład swoim mieszkaniem jest już przestępstwem. Prezydent podpisał przygotowaną jeszcze przez poprzedni sejm nowelizację kodeksu karnego, który za przestępstwo uznaje… wymianę okna. Brzmi niewiarygodnie i groźnie? A jednak: dura lex, sed lex. Przy okazji dobra wiadomość dla „dzikich” lokatorów. Możecie latami mieszkać w cudzym lokalu, bez umowy i za darmo. Nic wam nie zrobią. Jak spróbują, sami trafią za kratki.

  Spawa zaczęła się od tak zwanych czyścicieli czyli firm windykacyjnych, które działając na rzecz właściciela opróżniały odzyskane lub nabyte budynki z lokatorów. Impulsem były wstrząsające reportaże o stosowanych metodach: wyłączanie prądu, zakręcanie wody, usuwanie okien, uciążliwe remonty. I to wszystko w zgodzie z prawem co oburzało wrażliwe na krzywdę ludzką media. Wrażliwy na krzywdę Piotr Ikonowicz pobił komornika podczas próby eksmisji, za co został skazany. W jego obronie stanęli znani działacze dawnej opozycji demokratycznej wnosząc do prezydenta o ułaskawienie.

  Na fali tej wrażliwości poprzedni sejm znowelizował kodeks karny. Za przestępstwo uznano tak zwaną przemoc pośrednią czyli utrudnianie korzystania z zajmowanego lokalu mieszkalnego. Nie swojego lokalu co prawda, ale zajmowanego bezprawnie czyli zgodnie z prawem. Przestępstwo ścigane z urzędu, zagrożone karą do trzech lat więzienia. Nikt nie zagłosował przeciwko nowym przepisom. Nikt nie zagłosował za prawem własności!!!

  Do czasu nowelizacji i tak było fatalnie, czego sam doświadczyłem. Baba nie płaciła i nie chciała się wynieść. Rozwiązałem umowę – zero reakcji. Umowa wygasła – to samo. Adwokat (300 zł za konsultację): panie jest pan w dupie, do sądu trzeba – tłumaczy. – Sąd kiedyś rozpatrzy, z nakazem eksmisji pójdzie do baby komornik, ona powie że nie ma gdzie mieszkać. Wtedy komornik wystąpi do gminy o lokal zastępczy i dowie się, że takowych brak bo lista długa, ale za kilka lat coś może się znajdzie…

  Doświadczona agentka obrotu nieruchomościami podpowiada: To staje się powszechne. Do RWE niech pan idzie rozwiązać umowę, po ciemku nie będzie siedzieć. A jak chce przy świecach, to wodę zakręcić, jak kurek jest na korytarzu. To nie pomoże, okna do wymiany, dobrze że mamy styczeń. Kolega podpowiada: masz klucze, wywal rzeczy przez okno, zmień zamki i tyle.

  Teraz za wdrożenie takowych pomysłów: trzy lata więzienia. Dziki lokator w twoim mieszkaniu, ty w celi na Białołęce. Prawo własności, prawo i sprawiedliwość.

  Skoro impulsem do wprowadzenia tych absurdalnych paragrafów były wstrząsające reportaże wrażliwych na krzywdę dziennikarzy, to niech teraz zajmą się tematem dalej. Tak jak Maciej Stańczyk z Onetu, który jeszcze przed wejściem w życie noweli przytaczał przykłady: Właścicielce mieszkania z Łodzi groziła komornicza egzekucja, bo lokator, któremu wynajęła mieszkanie, nie płacił, a jej nie było stać na regulowanie rachunków i spółdzielnia w końcu wystąpiła o ściągnięcie długów. Mężczyzna z Krakowa pomieszkiwał kątem u znajomych, bo lokator, któremu wynajął mieszkanie nie dość że nie płacił za wynajem, to jeszcze nie chciał się wyprowadzić.

  Drogie redakcje niepokornych i pokornych mediów zajmijcie się losem właścicieli. Na klasę polityczną nie ma co liczyć. Ani tą gorszego ani lepszego sortu.
   
 18. Till

  Till Mud and Fire

  Posty:
  1 073
  Polubienia:
  2 220
  No właśnie to nie było wcale zgodne z prawem. Gdy pojawił się nowy właściciel to lokatorzy wstępowali z nim w stosunek najmu. A że w zgodzie z przepisami nie mógł ich ot tak wyrzucić, więc "zachęcał" ich, stosując tego typu zatruwające życie chwyty.

  WTF? Po jakiego grzyba koleś na jednym wydechu wrzuca do jednego worka "czyścicieli", którzy działali bez tytułu prawnego do komornika który zasadniczo może działać tylko po tym jak sąd wyda prawomocny wyrok i zaopatrzy go w klauzulę wykonalności? Strzela sobie w ten sposób w stopę.
   
 19. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 685
  Polubienia:
  12 748
  Nie? Dopiero teraz ma nie być.
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.