1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Wkurzające newsy z rana

Temat na forum 'Wiadomości' rozpoczęty przez Anonymous, 8 Luty 2012.

1. Ciek

Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

Polubienia:
    10 498
    No, jak chcesz z takiej euro-wtyczki ładować na mieście, to bez sensu, bo zajedziesz aku, ale ludzie jednak ładują u siebie w domach przez noc, a wtedy prostownik to tylko dodatkowe, zupełnie niepotrzebne kilogramy.

2. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 583
    Jutro rano w kioskach...

[​IMG] [​IMG]

3. Ciek

Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

Polubienia:
    10 498
    Wraz z rozwojem socjalizmu, walka o równość zaostrza się.

http://dziennikustaw.gov.pl/du/2014/1609/1
    Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 4 listopada 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej niezwiązanej z programami operacyjnymi

po § 12 dodaje się § 12a i § 12b w brzmieniu:
    „§ 12a. 1. Agencja może udzielić, w ramach projektu – fundusz pożyczkowy dla kobiet, kobiecie zamieszkałej na
    terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, która:
    1) jest przedsiębiorcą wykonującym działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub
    2) zamierza podjąć działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
    – pomocy finansowej w formie pożyczki, zwanej dalej „pożyczką dla kobiet”.

Tymczasem na wolnym rynku, pierwszy wynik z google dla hasła "pożyczka dla mężczyzn"
    http://windykowani.pl/pozyczki-pozabankowe/betgangpl-jedyna-taka-pozyczka
    - pożyczka przeznaczona jest wyłącznie dla mężczyzn w wieku 18-45 lat (pożyczka dla kobiet jest dostępna TUTAJ, kobiety proszone są o nieskładanie wniosków w swoim imieniu, aby otrzymać bezzwrotną pożyczkę należy znaleźć zastępstwo mężczyzny)
    .

4. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 583
    http://wyborcza.biz/biznes/1,100896...owki__Mandaty_za_to__ze_klient_nie_wzial.html

Akcja skarbówki. Mandaty za to, że klient nie wziął paragonu
    Wojciech Karpieszuk
    21.11.2014 , aktualizacja: 20.11.2014 20:45
    A A A Drukuj
    Pani Aldona Kierska, razem z mężem od 20 lat prowadzi kiosk w hali dworca PKS Warszawa Zachodnia (KUBA ATYS)

Czy to zmasowana akcja śródmiejskiej skarbówki? Sprzedawcy z kiosków żalą się, że dostają kilkusetzłotowe mandaty, bo ich klienci nie wzięli paragonów za towary na kilka złotych
    - Poczułam się jak w poprzednim systemie. Podchodzi do mnie dwóch panów, wyciągają legitymacje. "Kontrola skarbowa. Popełniła pani wykroczenie" - słyszę. Nogi się pode mną ugięły - opowiada Aldona Kierska, która razem z mężem od 20 lat prowadzi kiosk w hali dworca PKSWarszawa Zachodnia. Opowiada, co się stało: - Piątek popołudnie. Na dworcu tłum ludzi. Klienci się spieszą, popędzają mnie. Ktoś kupił bibułkę do papierosów za 2,50 zł. Rzucił odliczoną kwotę, wziął towar i odszedł. A ja zostałam z paragonem w ręku. W tym momencie podeszli do mnie kontrolerzy. Musieli mnie obserwować. Mówią, że nie wydałam paragonu, że to wykroczenie skarbowe. Ale komu miałam wydać, jak klienta już nie było. Najważniejsze, że towar nabiłam na kasę, prawda?

5. Brunoxp

Brunoxp Heartless libertarian

Polubienia:
    74
    http://www.biztok.pl/akademia-biznesu/wlochy-zegnaja-sie-z-paragonami-fiskalnymi_a18890

Po 31 latach Włochy żegnają się z paragonem fiskalnym......

Zastąpi go wprowadzony w czerwcu tego roku zakaz płacenia w gotówce sum powyżej 30 euro. Urzędy skarbowe będą teraz przyglądać się transakcjom z wykorzystaniem kart płatniczych i kredytowych. Do przechwycenia jest jeszcze 91 miliardów euro, które Włosi ukrywają co roku przed fiskusem.

6. Staszek Alcatraz

Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

Polubienia:
    7 046
    Nawet mi ich nie żal, bo wiem, że i tak znowu zagłosują na PO/PiS. Ci ludzie nie myślą, nie łączą faktów, nie wnioskują, bo inaczej już dawno by poparcie dla Platformy spadło do 5%, albo/i frekwencja w wyborach poniżej 10%.

7. aluzci

aluzci Well-Known Member

Polubienia:
    7 006
    Polski Związek Lekkiej Atletyki chce wprowadzenia "karty biegacza"!!!

"O pomyśle PZLA w kuluarach mówiło się od dawna. (...) W skrócie plan wygląda tak, że biegacz amator powinien mieć licencję wydaną przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Teoretycznie byłaby ona bezpłatna, ale aby ją otrzymać, konieczne byłyby badania lekarskie oraz wykupienie ubezpieczenia. (...) Kolejne nowum to licencje dla organizatorów biegów masowych. Wprowadzona zostałaby też hierarchia dla tych imprez"

http://czasnabieganie.pl/licencjonowany-amator,artykul,520103,1,12642.html

Ja proponuję jeszcze "kartę pieszego" KURWA!!

8. kawador

kawador Merchant of Death Członek Załogi

Polubienia:
    19 665
    To wina neoliberalizmu, który spaczył myślenie tak wielu, że bez państwowej karty i przymusowego ubezpieczenia nie widzą biegania. Za 10 lat jak powiesz, że należy to zlikwidować, to ci odpowiedzą, że jak zlikwidujesz, to nikt nie będzie biegał. W zasadzie to ludzie zaczeli biegać dopiero po wprowadzeniu tej karty. Wcześniej to był jakiś nieuregulowany chaos z milionem ofiar śmiertelnych.

9. tomky

tomky Well-Known Member

Polubienia:
    1 919
  10. aluzci

aluzci Well-Known Member

Polubienia:
    7 006
    Relacja z konferencji, na której przedstawiono ten pomysł:
    http://dulnikbiega.blogspot.com/2014/11/czy-potrzebujemy-licencji-pzla-zeby.html

Na milę czuć komuchem.

Co jest bezczelnym kłamstwem - wytkniętym przez autora relacji:

Dochodzimy do konfitur:

Tu ich boli, że firmy prywatne zajmują się szkoleniem a nie oni. Leśne dziadki próbują zrobić skok na kasę i wepchnąć się tam gdzie ich nie chcą, z nikomu do niczego nie potrzebnym świstkiem. Bardzo możliwe, że pomysł podsunęła im jakaś firma ubezpieczeniowa. Końcówka jednak jest pocieszająca:

Ostatnia edycja: 22 Listopad 2014
  11. FatBantha

FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

Polubienia:
    18 327
    ...

Holandia: 120 h prac dla Polaka za rozjechanie 3 osób. Ojciec ofiary traci panowanie nad sobą
    karslo
    22.11.2014 , aktualizacja: 22.11.2014 14:47
    Holenderski sąd ogłasza werdykt dla 33-letniego Polaka, który przejechał dwuletnią dziewczynkę i jej dziadków: 120 godzin prac społecznych. Słysząc to, ojciec dwulatki rzuca krzesłem w kierunku sędzi. Po tym, jak ojciec dwulatki cisnął krzesłem w kierunku sędzi, został natychmiast wyprowadzony z sali przez policję.

Do wypadku doszło w maju w 2013 roku w Meijel, na południu Holandii. 33-letni Polak stracił panowanie nad kierownicą i wjechał w grupę rowerzystów na ścieżce rowerowej. Dwuletnia dziewczynka, jej babcia i dziadek zginęli na miejscu.

Sąd: "Największa karą - świadomość zabicia trzech osób"

Sąd stwierdził, że nie można obwiniać mężczyzny za to, że stracił panowanie nad pojazdem. Podkreślił też, że nie ma dowodów na to, że jechał za szybko. "Jego największą karą jest to, że do końca życia będzie żyć ze świadomością zabicia trzech osób" - stwierdził sąd.

Mężczyzna nigdy dotąd nie był karany. W trakcie procesu padły podejrzenia, że jechał 120 km na godzinę przy ograniczeniu do 80.

A ile godzin dostał Kelthuz? Może bardziej opłacałoby się rozjechać w Holandii jakichś lewaków?

12. inho

inho Well-Known Member

Polubienia:
    3 372
    Dlaczego do wkurzających to dałeś? ;)

13. FatBantha

FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

Polubienia:
    18 327
    Bo najpierw usłyszałem humanitariańskie orzeczenie sądu a później koleś nie trafił.

Mad.lock i Ciek lubią to.
  14. inho

inho Well-Known Member

Polubienia:
    3 372
    Co w tym humanitariańskiego? Korwin czasem podaje taki przykład z karaniem rodziców gdy dziecko wypadnie z okna i się zabije. Ja tu widzę podobną sytuację. W trakcie przewodu sądowego stwierdzono, że kierowca nie miał na to żadnego wpływu i był to całkowicie losowy wypadek. Tokfm zasugerowało przekroczenie prędkości ale tego nie stwierdzono. Rozumiem tragedię i w sytuacji tego ojca pewnie też bym rzucił krzesłem. Twoim zdaniem za co konkretnie chciałbyś ukarać kierowcę?

Staszek Alcatraz lubi to.
  15. aluzci

aluzci Well-Known Member

Polubienia:
    7 006
    Humanitariańskie jest przede wszystkim uzasadnienie "Jego największą karą jest to, że do końca życia będzie żyć ze świadomością zabicia trzech osób". Poza tym to nie jest taka sama sytuacja jak z własnym dzieckiem, ojcu należy się odszkodowanie za nakłady finansowe jakie włożył w dziecko i za straty psychiczne. Wersja dla propertarian - wszystko zależy od właściciela terenu.

Ostatnia edycja: 23 Listopad 2014
  16. inho

inho Well-Known Member

Polubienia:
    3 372
    Ok, zgoda. Myślę jednak, że wydźwięk tego artykułu był taki, że kierowca powinien dostać karę wieloletniego więzienia, a nie chodziło o rekompensatę dla ojca. ;)

17. Tralalala

Tralalala Guest

Pewnie jeszcze ten ojciec dostanie wyższy wyrok-.-

18. dataskin

dataskin Secesyjny Panarchista

Polubienia:
    5 827
    Rząd federalny USA przyznaje się że chronił duże banki przed pociągnięciem do odpowiedzialności karnej, ponieważ obawiał się o naruszenie stabilności systemu finansowego.

WASHINGTON -- The federal government until recently shielded big banks from criminal prosecution out of concern that convictions may damage the financial system, a top Federal Reserve official said Friday, explicitly acknowledging a policy long denied by the Obama administration.

http://www.huffingtonpost.com/2014/11/21/fed-too-big-to-jail_n_6201476.html

kpirx, kr2y510 i GoldenColt lubią to.
  19. pawel-l

pawel-l Ⓐ hultaj

Polubienia:
    6 343
    Jak ktoś wam będzie opowiadał bajki o wyciąganiu biednych z nędzy w Brazylii (no niektórych wyprowadził trochę bardziej) albo sukcesach parnerstwa publiczno-prywatnego to tu jest odtrutka:
    http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,16999130,Brazylia_wstrzasa_gigantyczna_afera_korupcyjna.html

Żeby tylko to:
    http://www.zerohedge.com/news/2014-...confident-central-banks-are-buying-sp-futures

Ostatnia edycja: 24 Listopad 2014
    Ciek lubi to.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.