1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
 2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Wkurzające newsy z rana

Dyskusja w 'Wiadomości' zaczęta przez Anonymous, 8 Luty 2012.

 1. Pestek

  Pestek Well-Known Member

  Posty:
  488
  Otrzymane Polubienia:
  802
  Dobra, tutaj zjebałem totalnie. Ale kwestia wysyłania jedzenia jest realna.
   
 2. dataskin

  dataskin Secesyjny Panarchista

  Posty:
  2 048
  Otrzymane Polubienia:
  5 649


  List otwarty do Premier Beaty Szydo ws. niebezpieczeństw związanych z transmisjami na żywo na YouTube


  W. Szanowna Pani Premier, Państwo prawa służy obywatelom i chroni je przed niebezpieczeństwami. Dba o wychowanie i rozwój młodzieży. Właśnie edukacja młodych ludzi w budżetach samorządów to najistotniejszy i zarazem największy wydatek. Państwo Polskie stara się dbać o rozwój swoich młodych obywateli. To jest bezsprzeczne i bezdyskusyjne. Dlatego z wielką troską należy traktować nowe zagrożenia, które uderzają w młodych ludzi - apeluje publicysta i dokumentalista Paweł Zastrzeżyński.

  Mowa tu o nowym zjawisku, które w świadomości dorosłych nie jest tak zauważalne, jak wśród młodzieży w wieku 18-24 lat. Ta grupa staje się zupełnie odizolowana od społecznego przekazu zawartego i transmitowanego przez masowe środki komunikacji społecznej (prasa, radio i telewizja). Oni korzystając z szerokopasmowego internetu zbudowali na bazie nowego zjawiska, czyli internetowego przekazu na żywo, strukturę całkowicie odbiegającą od norm społecznych, zwłaszcza w formie językowej, pełnej wulgaryzmów i łamania wszelkiego tabu, które do niedawna funkcjonowało wyłącznie w ukrytej przestrzeni środowisk przestępczych czy patologicznych. W zupełnie zanarchizowanej przestrzeni starają się budować swój kodeks postępowania, który jest sprzeczny z dotychczas przyjętymi normami społecznymi.

  Najbardziej spektakularnym obrazem działania osób w tej przestrzeni było wydarzenie z dnia 14 lipca 2017 r., kiedy to padł rekord oglądalności jednego ze streamów, w którym młodzi ludzie postanowili wywoływać duchy. Przy olbrzymiej widowni (użytkownicy YouTuba to 5,5 miliona osób) przede wszystkim młodzieży i co istotne dzieci, szargali imię śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, katastrofy smoleńskiej, a zwłaszcza świętości wynikającej z tradycji 1000 letniego chrztu Polski, tego olbrzymiego dziedzictwa. Urazili też uczucia religijne! A przede wszystkim eskalując wulgaryzm przekazu zniszczyli dorobek nauczycieli, którzy z oddaniem i za państwowe środki starają się kształtować młodzież w duchu patriotyzmu i humanizmu.

  Zainteresowanie tą formą przerosło wszelkie oczekiwania organizatorów. To co wydarzyło się można porównać z audycją radiową, która miała miejsce w Stanach Zjednoczonych w latach 40-tych, gdzie Orson Welles słuchowiskiem „Atak Marsjan” doprowadził do niespotykanej paniki całego amerykańskiego społeczeństwa.


  I właśnie te zagrożenia można było zobaczyć w czasie seansu, gdy antagonistyczne grupy młodzieży zaczęły gromadzić się wokół wydarzenia.

  Należy przeciwdziałać temu zjawisku w chwili gdy jest jeszcze ono na etapie rozwoju. Trzeba to przerwać! Można zrobić odniesienie do historii, gdy młodzież w Niemczech wybijała szyby i malowała swastyki, z tego wyrósł faszyzm. Dziś takim zagrożeniem i nowym zalążkiem trzeciego totalitaryzmu po faszyzmie i komunizmie może być bezpośrednio okultyzm i anarchia. Jesteśmy już świadkami tego w ostatnich wydarzeniach za naszą zachodnią granicą.

  Właśnie te postawy są wynikiem komunikacji, która rozlewa się w transmisjach nadawanych w Internecie. Przekazach absolutnie pozbawionych kontroli, choćby takiej jakie piastuje KRRiT nad publicznymi nadawcami.

  Proszę rozważyć ten problem zwłaszcza w nowej ustawie dotyczącej Mediów Narodowych. W obecnej zupełnie dziewiczej sytuacji dla formy i przekazu treści, pominięcie przekazu internetowego zwłaszcza YouTubowego Streama byłoby zaniechaniem, które w młodym społeczeństwie miałoby nieodwracalne skutki.

  A "otwarty list" promuje i firmuje TV Republika:
  http://telewizjarepublika.pl/list-o...-z-transmisjami-na-zywo-na-youtube,51301.html
   
 3. The Silence

  The Silence Well-Known Member

  Posty:
  163
  Otrzymane Polubienia:
  843
  Typowa mentalność zamordysty. Chcą pilnować, żeby do młodych główek trafiała jedynie ich propaganda.
   
 4. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  774
  Otrzymane Polubienia:
  2 230
  Francja: paczka papierosów za 10 euro od 2018 roku

  Paczka papierosów we Francji ma zdrożeć od przyszłego roku do poziomu 10 euro za sztukę. Sztuczny wzrost cen został zatwierdzony na zgromadzeniu narodowym przez premiera kraju, Edouarda Philippe’a.

  Cena paczki papierosów ma stopniowo, ale szybko rosnąć do 2018 roku, aż osiągnie 10 euro – według aktualnego kursu euro, będzie to równowartość ok. 42 zł. Ustalenia premiera z wtorku 4 lipca nie są żadnym zaskoczeniem. Minister zdrowia, Agnes Buzyn już wcześniej zapowiadał, że jego celem do osiągnięcia podczas kadencji będzie zmniejszenie liczby osób palących papierosy – pisze francuski dziennik „L’Express”.

  – Moim celem jest to, żeby pokolenie urodzone dzisiaj było pierwszym bez tytoniu – zapowiedział w weekend minister w rozmowie z serwisem Hospimedia. – Walka z paleniem tytoniu, który jest głównym powodem zgonów, zostanie zintensyfikowana – dodał.
  Średnia cena paczki papierosów we Francji to obecnie ok. 6,5 euro za sztukę, czyli ok. 27 zł. Podwyżka będzie więc wynosiła ponad 50 proc. ceny bazowej.

  http://bankier.pl/wiadomosc/Francja-paczka-papierosow-za-10-euro-od-2018-roku-7531126.html
   
  kr2y510 and FatBantha like this.
 5. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  512
  Otrzymane Polubienia:
  1 385
  a jak to pięknie opakowali propagandowo. Same zło i deprawacja w tym Internecie. Najbardziej mnie zdumiewa jak pisowcy pozują na świętojebliwych katoli, a już za ich kadencji w TVP leciało "Salo 300 dni Sodomy" i "Ostatnie kuszenie Chrystusa". Również polityka personalna ich mediów wbrew pozorom nie jest taka prawacka jak mówi stereotyp.
  http://prawy.pl/27924-pis-w-tvp-kul...ana-feministke-i-publicyste-gazety-wyborczej/
  To dowodzi nieszczerości intencji. PiS po prostu ma bajerę dla starych bab.
   
 6. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  1 964
  Otrzymane Polubienia:
  3 460
  Elon Musk wzywa do regulowania sztucznej inteligencji

  [​IMG]

  Elon Musk wezwał do proaktywnego rozwiązania kwestii prawnych dotyczących sztucznej inteligencji. Przemawiając podczas US National Governors Association Musk stwierdził: Zwykle regulacje prawne są wprowadzane, gdy wydarzy się już wiele złych rzeczy, opinia publiczna domaga się nowych praw i mija wiele lat, zanim odpowiednie agencje zajmą się regulacją danej gałęzi przemysłu. To wszystko trwa wieczność. Jednak w przeszłości, mimo że działy się złe rzeczy, nie były to zjawiska, które stanowiły niebezpieczeństwo dla istnienia cywilizacji, mówił Musk.

  Przedsiębiorca zwraca uwagę, że jeśli w ten sam sposób będziemy działali w odniesieniu do sztucznej inteligencji, to na reakcję może być zbyt późno. Nie od dzisiaj wiadomo, że Musk uważa SI za jedno z największych zagrożeń dla ludzkości.
  SI to ten rzadki przypadek, w którym powinniśmy działać proaktywnie, a nie reaktywnie. Jeśli zadziałamy reaktywnie wprowadzając regulacje prawne dla SI, to będzie zbyt późno. Sztuczna inteligencja zagraża istnieniu ludzkiej cywilizacji, stwierdził Musk.
  Przemawiając do gubernatorów Musk powiedział, że powinniśmy jak najwięcej dowiedzieć się o sztucznej inteligencji i zacząć jak najszybciej ją regulować.

  National Governors Association powstało w 1908 roku. Organizacja wypracowuje wspólne stanowisko gubernatorów w kwestiach polityki wewnętrznej oraz służy jako platforma koordynująca inicjatywy międzystanowe.

  http://kopalniawiedzy.pl/Elon-Musk-sztuczna-inteligencja-zagrozenie,26731
   
  Doman and tomky like this.
 7. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  512
  Otrzymane Polubienia:
  1 385
  Sztuczna Inteligencja daje zwykłemu człowiekowi nowe możliwości. Po co mi dochód gwarantowany jeśli MÓJ komputer udzieli mi porady prawnej, postawi diagnozę i przemyśli inwestycje? Będę mieć za pół darmo rzeczy za które dawniej musiałem płacić krocie. To jak z koparką którą może wynająć szaraczek, którego 200 lat temu nie byłoby go stać na wynajęcie 50 robotników od łopat. Zamordyści chcą to "zabezpieczyć" w chmurze, ustawowo nałożyć prohibicję na chipy z sieciami neuronowymi. Ty będziesz mieć tylko terminal. Bo jak nie, to przecież Skynet przejmie władzę. Będzie straszenie jak z bronią palną.

  W ogóle to polecam krytyczne przyjrzene się temu Muskowi. To jest cienias sztucznie wykreowany na wielkiego wizjonera. On czasem wygaduje takie głupoty, że szkoda gadać. Upasł się na dotacjach gnój.
   
  Szynka, dataskin, kompowiec and 5 others like this.
 8. dataskin

  dataskin Secesyjny Panarchista

  Posty:
  2 048
  Otrzymane Polubienia:
  5 649
  Czyli Musk promuje oligarchizację w kwestii AI. Nieliczne Kulczyki otrzymają pozwolenia na rozwijanie przewagi komparatywnej względem zwykłych szaraczków, którym się tę możliwość zablokuje.

  W interesie wszystkich jest przeciwstawienie się kolejnemu forsowaniu rozwiązań typu "prawa autorskie i patentowe", bo tym będą te regulacje - dalszym promowaniem i budowaniem neofeudalizmu pod przykrywką "kapitalizmu" i walki z urojonymi zagrożeniami.
   
  luke27, Claude mOnet and bombardier like this.
 9. pawel-l

  pawel-l Ⓐ hultaj

  Posty:
  1 603
  Otrzymane Polubienia:
  4 902
  Telewizja remontuje im domy. Skarbówka ogląda i przychodzi po pieniądze
  Każdy lubi oglądać telewizję, także urzędnicy fiskusa. Dla nich jednak remont domu ubogiej rodziny w telewizyjnym programie, to nie tylko radość dzieci z braku grzyba na ścianie. Dobry urzędnik skarbowy dostrzeże tam także przychód. I go opodatkuje. Fiskus więc ogląda i ściąga. Telewizja Polsat zapewnia jednak, że nie zostawia swoich bohaterów z opłatami.

  Format telewizyjny, w którym w rekordowym czasie remontowane są domy i mieszkania, to pomysł producentów z Zachodu. Od kilku lat - choć może nie z aż takim rozmachem - możemy go też obserwować w Polsce.

  Misyjności programom dodaje fakt, że często prace budowlane przeprowadzane są w domach biednych i doświadczonych przez los rodzinach. Ale oprócz nowych warunków życia, otrzymują także podatek do zapłacenia - zwraca uwagę "Dziennik Gazeta Prawna".

  Telewizja płaci uczestnikowi programu za wynajęcie domu na czas remontu i za wykorzystanie wizerunku. To jednak niejedyny przychód podlegający opodatkowaniu. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej twierdzi, że przychodem właściciela mieszkania są też ulepszenia wprowadzone w jego nieruchomości - podaje "DGP".

  Wojciech Pietrasiewicz, doradca podatkowy w MVP TAX zwraca uwagę, że w przypadku nieodpłatnego świadczenia usług, uzyskujący świadczenie nie jest zobowiązany do jakiegokolwiek świadczenia wzajemnego. W programach jednak wykorzystywane jest jego mieszkanie lub dom, a to przynosi zyski producentowi. Wówczas trudno mówić o świadczeniu nieodpłatnym, a raczej świadczeniach wzajemnych. Podatek trzeba więc zapłacić.

  Biedne rodziny dostają więc remont gratis, ale podatek muszą opłacić. Tak fiskus "wspiera" pomoc dla najuboższych.

  Polsat, na którego antenie obserwować można program "Nasz nowy dom", zapewnia jednak, że nie zostawia rodzin z opłatami. - Obdarowani przez nas i sponsorów, remontem domu ludzie, nie płacą wspomnianego podatku. Przejęłą go na siebie Telewizja Polsat - podkreśla Paweł Czajkowski z Polsatu.

  Najpierw remont, później licytacja

  W USA także przekonali się już o podatkowych problemach, które niesie za sobą udział w programie. Przeszło 8 lat temu Amerykanka, Arlene Nickless z miasteczka Holt wzięła udział w programie ”Dom nie do poznania”. Metamorfoza przerosła marzenia wszystkich. Dzieci dostały wymarzone pokoje, a budynek wyposażono w nowoczesne sprzęty.

  Wybudowanie nowego domu o lepszym standardzie sprawiło, że cena nieruchomości wzrosła. Arlene Nickless, która i tak miała już problemy ze spłatą kredytu hipotecznego, nie była w stanie uiścić miastu podatku, który z 2 tys. dol. wzrósł po remoncie na 7 tys dol. (czyli ok. 26 tys. zł)! Zmianie – oczywiście na niekorzyść rodziny – uległa też kwota z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia domu. Ostatecznie dom zlicytowano.
   
 10. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 178
  Otrzymane Polubienia:
  2 798
  lernakow likes this.
 11. kompowiec

  kompowiec Open Source Boy

  Posty:
  1 452
  Otrzymane Polubienia:
  1 211
  Jebać skynet, tylko TensorFlow:
  https://github.com/tensorflow/tensorflow
  Lua i jedziesz.
   
 12. dataskin

  dataskin Secesyjny Panarchista

  Posty:
  2 048
  Otrzymane Polubienia:
  5 649
  Dziwnym trafem uwadze mediów w Polsce umknęła dosyć istotna informacja.
  Washington Post i sama administracja prezydenta niejako potwierdziła, że to demokraci w USA za Obamy zbroili ISIS poprzez CIA.
  Teraz też wszystko ma sens, jeżeli ktoś pamięta o rzekomych "atakach gazowych" których miał się dopuścić Assad.

  "President Trump has decided to end the CIA’s covert program to arm and train moderate Syrian rebels battling the government of Bashar al-Assad, a move long sought by Russia, according to U.S. officials.

  The program was a central plank of a policy begun by the Obama administration in 2013 to put pressure on Assad to step aside, but even its backers have questioned its efficacy since Russia deployed forces in Syria two years later.

  Officials said the phasing out of the secret program reflects Trump’s interest in finding ways to work with Russia, which saw the anti-Assad program as an assault on its interests. The shuttering of the program is also an acknowledgment of Washington’s limited leverage and desire to remove Assad from power.

  Just three months ago, after the United States accused Assad of using chemical weapons, Trump launched retaliatory airstrikes against a Syrian air base. At the time, U.N. Ambassador Nikki Haley, said that “in no way do we see peace in that area with Assad at the head of the Syrian government.”

  Officials said Trump made the decision to scrap the CIA program nearly a month ago, after an Oval Office meeting with CIA Director Mike Pompeo and national security adviser H.R. McMaster ahead of a July 7 meeting in Germany with Russian President Vladimir Putin."

  https://www.washingtonpost.com/worl...821a62-6beb-11e7-96ab-5f38140b38cc_story.html
   
  Last edited: 20 Lipiec 2017
  bombardier, tolep, Pestek and 2 others like this.
 13. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 178
  Otrzymane Polubienia:
  2 798
  Z newsa wynika że zbrojono rebeliantów syryjskich, reszta to już twoja interpretacja.
   
  lernakow, mikioli and Eli-minator like this.
 14. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 178
  Otrzymane Polubienia:
  2 798
  Last edited: 20 Lipiec 2017
 15. dataskin

  dataskin Secesyjny Panarchista

  Posty:
  2 048
  Otrzymane Polubienia:
  5 649
  Jednym z powodów zakończenia tego programu jest fakt, że Ci "umiarkowani rebelianci" zasilali szeregi ISIS, wraz z bronią:

  "A downside of the CIA programme, one of the officials said, is that some armed and trained rebels defected to the Islamic State of Iraq and the Levant (ISIL, also known as ISIS) and other armed groups."

  "The limited CIA programme - known as Timber Sycamore - also received funding from Qatar, Jordan and Turkey. It was seen by the Obama administration as a limited means of offering support in a conflict in which it had no interest in placing US troops on the ground.

  A second programme, overseen by the Pentagon, was aimed at training rebels to combat Isis fighters in Syria. The programme was halted last year after it emerged that despite spending more than $500m, with the aim of training up to 5,000 rebels, it resulted in just five trained fighters.

  John Pike, Director of the military and strategic research group GlobalSecurity.Org said the CIA programme was one of the biggest funding of foreign militia in its history. The Pentagon programme, by contrast, had been a huge failure."

  Polecam też poczytać raport z GlobalResearch.ca (który, swoją drogą, ma już dwa lata):

  "And while Western media sources continuously refer to ISIS and other factions operating under the banner of Al Qaeda as “rebels” or “moderates,” it is clear that if billions of dollars in weapons were truly going to “moderates,” they, not ISIS would be dominating the battlefield.

  Recent revelations have revealed that as early as 2012 the United States Department of Defense not only anticipated the creation of a “Salafist Principality” straddling Syria and Iraq precisely where ISIS now exists, it welcomed it eagerly and contributed to the circumstances required to bring it about."

  http://www.globalresearch.ca/logistics-101-where-does-isis-get-its-guns/5454726
   
  Last edited: 20 Lipiec 2017
  inho and MaxStirner like this.
 16. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 096
  Otrzymane Polubienia:
  9 503
  Heh, gdy się zorientowałem że AB nie działa, od razu polazłem na Reddita żeby zobaczyć o co kaman. A tam jeden z wyróznionych wątków miał tytuł "przeniesmy się wszyscy się na Hansa" czy coś w tym sensie. O, mam. Wątek założony przez kogoś podającego się za...  Zdaje się ze ten ktoś nawet był zweryfikowanym insiderem AlphaBay. Jak widać, do czasu...

  Niestety, okazało się, ze Hansa nie wytrzymała tych masowych przenosin, bo gdy ja chciałem tam zajrzeć, to rejestracja była wstrzymana :)

  Jak widać, państwo działa źle. A ja znalazłem wszystko co mnie interesuje zupełnie gdzie indziej :)
   
  Last edited: 21 Lipiec 2017
 17. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 096
  Otrzymane Polubienia:
  9 503
 18. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 096
  Otrzymane Polubienia:
  9 503
  btw. ma się ten Rozum i Godność Człowieka, nieprawdaż?

   
 19. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 096
  Otrzymane Polubienia:
  9 503
  I jeszce jedna myśl która mnie kopnęła. To nie rządom a właśnie zorganizowanemu handlowi "ulicznemu" najbardziej szkodzą sklepiki w darknecie. Rząd w sumie ma w piździe, że ludzie ćpają. Cała ta wojna z narkotykami nie ma uzasadnienia ani moralnego, ani czysto materialnego (no ok, trochę hajsu z akcyzy rządowi ubywa, gdy ludzie kupują dobra substytucyjne akcyzą nieobjęte. Ale to jakieś miedziaki w skali budżetu państwa) ani żadnego innego. Gostek nacpany opiatami nie ma ochoty walczyć z rządem.
   
 20. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  711
  Otrzymane Polubienia:
  1 562
  http://www.ctvnews.ca/canada/toront...0-irking-city-after-65-000-estimate-1.3510237
   
  Pestek likes this.

Udostępnij Tą Stronę