1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Uniwersytety - wylęgarnia pseudonauki i fanatyzmu?

Temat na forum 'Nierząd' rozpoczęty przez kawador, 29 Lipiec 2018.

1. Redrum

Redrum Active Member

Polubienia:
    103
    Nie jest to ani przykład "likwidacji wolności słowa" (bo ograniczenia dot. wyrażania się już istnieją) ani przykład jakiegokolwiek terroru - nazywanie ludzi tak by czuli się komfortowo jest cechą cywilizowanego człowieka - prawo wspomniane nie zabrania mylenia się i nazywania kogoś złym zaimkiem tylko nękanie, które praktykowane jest co najwyżej przez transfobów i tego typu indywidua.

Niemniej, skoro użyliśmy tak mocnych słów (sugerujących masowość) należy podać więcej przykładów, które udowodnią wszechogarniające zjawisko.

Tzn. spektrum jest czy tego chcesz czy nie chcesz - możesz to ignorować podobnie jak grawitację - ale to nie znaczy, że ona zniknie jak spróbujesz skoczyć z okna.

Przykładowo - gender nonconformity nie jest chorobą psychiczną - a dwubiegunówka jest.

Yep, rozdwojenie jaźni się leczy.

2. mikioli

mikioli Well-Known Member

Polubienia:
    4 133
    Tak właśnie wprowadza się nowomowę i wypacza pojęcia. Ja widząc Brevika powiem morderca. Cywilizowany @Redrum nazwie go ofiarą społeczeństwa, która wyraziła swój gniew w nadmiernie ekspresywny sposób.

Brawo. Lecisz już po himalajach absurdu.

Ostatnia edycja: 9 Styczeń 2019
  3. rawpra

rawpra Well-Known Member

Polubienia:
    4 558

inho lubi to.
  4. Sorasil

Sorasil Well-Known Member

Polubienia:
    326
    xD

5. inho

inho Well-Known Member

Polubienia:
    3 310
    Ok, dalszego ograniczenia wolności słowa. :) Dzięki za pomoc.

Rozumiem, że będziesz mnie nazywał tak, żebym czuł się komfortowo? :)

Bo?

6. Redrum

Redrum Active Member

Polubienia:
    103
    Dokładnie tak - przecież jak uważam, że warto być uprzejmym i kulturalnym wobec drugiego człowieka to OCZYWISTE JEST, że w przypadku osoby która zamachuje się na mnie z toporem też będę reagował pozytywnie i kurtuazyjnie.

Ponieważ nie spełnia jebanej definicji choroby psychicznej?

7. Boobert

Boobert Member

Polubienia:
    28
    Breivik nie jest mordercą, bo działał w samoobronie.
    W alternatywnej Historii tych co odjebaliby stalina i jego grupę, na pewno też by nazywano złymi faszystami.
    Norwegowie najwyraźniej muszą jeszcze doświadczyć więcej żydowskich praktyk i piekła jakie za sobą niosą, aby docenić swoich bohaterów narodowych.

To nie kaprysy i intencje świadczą w rezultacie o kierunku w którym podążać zaczyna człowiek, pragnący przetrwać.

Ostatnia edycja: 10 Styczeń 2019
    Non Serviam lubi to.
  8. Król Julian

Król Julian Well-Known Member

Polubienia:
    1 690
    Nie każde odchylenie od normy psychicznej społeczeństwa to od razu choroba. Np. osobowość dyssocjalna nie jest chorobą.
    Znaczy że jak uznam, że jestem np. wołkiem zbożowym, to mają mi wpisać do dowodu: wołek zbożowy? :rolleyes:

Non Serviam lubi to.
  9. mikioli

Polubienia:
    4 133
    Oj nie nie nie... może przypomnę Ci co napisałeś, bo widzę, że problemy ze scrolowaniem masz.

Tu nie ma słowa o byciu uprzejmym czy kulturalnym. Tu jest postawienie postulatu autocenzury własnych wypowiedzi tak by nie tylko kogoś nie urazić, ale by nie naruszyć jego komfortu jako wyznacznik cywilizacji. Zdajesz sobie sprawę, że takie podejście poświęca prawdę na ołtarzu kogoś feelings?

PS. Nie manipuluj następnym razem. Taktyka, nie odpowiadania na celne uwagi innych czy niewygodne pytania którą stosowałeś wcześniej jest znacznie skuteczniejsza.

Barbarzyńca.

10. alfacentauri

alfacentauri Well-Known Member

Polubienia:
    1 221
    A ty skąd się tu przypałętałeś pedalska spierdolino?

11. Redrum

Redrum Active Member

Polubienia:
    103
    Co to jest norma? Gdzie jest zapisana? Mogę poprosić o źródło tej normy?

Nie, oczywiście że nie.

Oczywiście - jest to dokładnie ten sam kierunek i typ zachowań - jeżeli nazywamy kogoś tak by czuł się niekomfortowo to jednocześnie nie jesteśmy kulturalni/uprzejmi - nieponiżanie drugiej osoby chyba znajduje się w kanonie zachowań "kulturalnych"...

Nie, to poświęcanie buractwa i zacofania na ołtarzu cywilizowanego i inkluzywnego społeczeństwa.

?

12. inho

inho Well-Known Member

Polubienia:
    3 310
    Czyli w zależności od widzimisię autora definicji zależy, czy ktoś, kto uznaje się za smoka ma zaburzenie psychiczne, czy nie... Smoki, syrenki i skrzaty do lewej tabelki, dwa smoki, trzy elfy i sowa - do prawej. :D

Ja czuję się bardzo niekomfortowo, gdy odnosisz się do mnie w taki nonszalancki i nieprecyzyjny sposób, jak dotychczas. Proszę cię, żebyś mnie więcej nie poniżał w taki sposób i od tej pory w każdym poście, skierowanym do mnie, przynajmniej raz zwrócił się do mnie bezpośrednio per spedalony, żydowski czarnuchu.

13. workingclass

workingclass Well-Known Member

Polubienia:
    2 645
    Czy kuracja hormonalna wraz z chirurgiczną zmianą płci i wsparciem psychologa to zabieg kosmetyczny?

14. FatBantha

FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

Polubienia:
    17 078

OK, pointa tego skeczu właśnie nastąpiła. Prosimy o oklaski dla naszego dzielnego stand upowca.

Dotarliśmy w końcu do dna i nareszcie wiemy co, jest tym twoim dziwacznym fetyszem - inkluzywne społeczeństwo. Ponieważ naszym jest społeczeństwo wolne a społeczeństwo wolne nie musi być przy tym wcale inkluzywne: być może nawet w praktyce nie może takim być (włączając inne, niewolne elementy, przestałoby być wolne), ta różnica wyjaśnia całkowicie, dlaczego jesteś tu obcym ciałem.

Ale przynajmniej skoro już dotarliśmy do rozwiązania tej zagadki, to może wyjaśnisz nam, na czym polega przewaga społeczeństwa inkluzywnego nad wolnym społeczeństwem i jakie masz za nim argumenty, które powinniśmy rozważyć. Nareszcie będziesz miał okazję, aby argumentować za czymś, a nie przeciwko czemuś. Fajnie, co?

15. Boobert

Boobert Member

Polubienia:
    28
    Prosto z sypialni twojej starej.

A ty libkowa kurwo skąd jesteś? ze spędu razistów?

Non Serviam lubi to.
  16. Jaranek

Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

Polubienia:
    7 123

nieinkluzywność przynajmniej nie jest nudna :cool:

17. Redrum

Redrum Active Member

Polubienia:
    103
    Dokładnie tak, od lewackich naukowców z lewackich uniwersytetów.

No nie, absolutnie.

A skąd taka konstatacja?

Hmm.
    Ja nie widzę sprzeczności między społeczeństwem inkluzywnym a wolnym - prędzej twierdzę, że społeczeństwo musi być inkluzywne w pewnym stopniu by stać się *wolnym*.

Ostatnia edycja: 11 Styczeń 2019
  18. mikioli

Polubienia:
    4 133
    Uzasadnij. Ja nie widzę problemu by społeczeństwo nieinkluzywne nie mogłoby być wolne.

Non Serviam i inho lubią to.
  19. workingclass

workingclass Well-Known Member

Polubienia:
    2 645
    To czemu w odpowiedzi wspomniałeś tylko o leczeniu rozdwojenia jaźni a o leczeniu transpłciowości nie?

20. Redrum

Redrum Active Member

Polubienia:
    103
    @FatBantha poprawiłem cytat, bo wziąłem niepełną wypowiedź.

Żeby doprecyzować - ja rozumiem społeczeństwo jako organizację zbliżoną skalą/liczebnością do obecnie obserwowanych społeczeństw - nie 500-osobowe enklawy ludzi bijących konia do Rothbarda które wykupiły sobie wyspę i sobie nią rządzą.

Dlaczego inkluzywność może pomóc stworzeniu/utrzymania wolnego społeczeństwa? Bo koncepcja "wolnego społeczeństwa" jest tak niszowa, że stawianie sztucznych barier dla ludzi by do niej wstąpić pogłębia jest już niesamowitą niszowość, kierowana prymitywnymi uprzedzeniami ekskluzywność będzie nieatrakcyjna dla nieobjętych "ostracyzmem" członków?

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.