1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Uniwersytety - wylęgarnia pseudonauki i fanatyzmu?

Temat na forum 'Nierząd' rozpoczęty przez kawador, 29 Lipiec 2018.

 1. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 685
  Polubienia:
  12 747
  Apostoł - i tłumacz chyba też - Danikena w Polsce.

  PS. Zły dotyk boli całe życie. Ja czytywalem w dzieciństwie raczej klasyczne bajki
   
 2. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 119
  Polubienia:
  20 330
  Bo to badacze odkryli jakieś 15-20 lat temu. I ta pederastia była przyczyną poważnej niechęci do katolików. Pewnego razu Isaac Newton wszedł do katolickiego pubu gdzie przeżył szok. Niemal wszyscy pili alko i byli lekko trzeźwi i rozluźnieni. I robili rzecz strasznie niemiłą oczom pederasty, mianowicie się ślinili i obmacywali z kobietami. Isaac od tamtego wydarzenia (które zostało opisane przez jego współlokatora) zaczął nagle postulować wyrżniecie wszystkich katoli.
   
 3. T.M.

  T.M. antyhumanista, anarchista bez flagi

  Posty:
  1 209
  Polubienia:
  3 614
  Kurczę, też czytałem Znicza, jak miałem z 6 lat. Nie wiedziałem, że tłumaczył Danikena :eek:
   
 4. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 746
  Polubienia:
  4 725
  przecież można zmieniać swój styl
   
 5. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  673
  Polubienia:
  158
  Wrzucam dla osób znudzonych tematem o klimacie - to co napisało Science jest w pełni spójne z literaturą naukową, a ustawa Trumpa jest efektem ingorancji lub niechęci wobec mniejszości. Polecam doczytać zalinkowany list i źródła.
   
 6. inho

  inho Well-Known Member

  Posty:
  1 535
  Polubienia:
  3 509
  Problem w tym, że proponowane zmiany dotyczyły usystematyzowania prawnego płci biologicznej (ang. sex), podczas gdy rzut okiem na zalinkowaną stronę i do google wystarczy, żeby się przekonać, że media odnoszą się do pojęcia "gender".
   
 7. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  673
  Polubienia:
  158
  Nie, te zmiany po prostu spłaszczają kwestię płci do kształtu genitaliów i genetyki przy narodzinach (sex) co spowoduje zupełne zignorowanie istnienia osób transpłciowych oraz osób o innej tożsamości płciowej - efektywnie wywołując erozję ich praw obywatelskich.

  Właśnie dlatego powstał ww. sprzeciw.
   
 8. inho

  inho Well-Known Member

  Posty:
  1 535
  Polubienia:
  3 509
  Nic nie spłaszczają, bo płeć jest fizycznie determinowana przez genetykę, a genitalia, poza nielicznymi anomaliami, są łatwo obserwowalną manifestacją wystarczającą do jej rozpoznania. Za kadencji Obamy próbowano rozmyć i połączyć znaczeniowo pojęcia "płci" i "tożsamości płciowej" i dlatego teraz lewaki jazgoczą.

  "Tożsamość płciowa" ma się tak do "płci" jak "tożsamość kończynowa" do fizycznej ilości kończyn. Uznanie przy narodzeniu, że ktoś ma cztery kończyny nie ogranicza jego prawa do identyfikowania się później jako stonoga. Jedno jest zdeterminowane fizycznie, a drugie psychicznie i w tym psychicznym aspekcie można mówić o jakimś spektrum, bo wyobraźnia i odczucia nie mają fizycznych ograniczeń więc można przypisywać sobie dowolną tożsamość płciową, gatunkową czy inną. Jeśli prawo dotyczy ludzi, to to, że ktoś uważa się za stonogę nie ogranicza jego ludzkich praw.
   
  Ostatnia edycja: 8 Styczeń 2019
 9. workingclass

  workingclass Well-Known Member

  Posty:
  1 795
  Polubienia:
  2 829
  A co z tymi co się czują dwoma lub trzema osobami w jednym ciele?
   
  Ostatnia edycja: 8 Styczeń 2019
  Eli-minator, inho i mikioli lubią to.
 10. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 358
  Polubienia:
  19 102
  No patrz pan, ludzkość od początku radziła sobie bez jakichkolwiek praw obywatelskich i przetrwała, więc widocznie owe prawa nie są niczym koniecznym oraz niezbędnym do życia.

  Nie widzę żadnych powodów, aby wpychać do prawa, obowiązującego szerokie masy, jakieś transhumanistyczne nonsensy, kiedy ludzka historia oraz język naturalny dzieli nas od zawsze na kobiety i mężczyzn, pozostawiając nieco przestrzeni dla obojniactwa. Naukowcy mogą się bawić w dzielenie tych obojniaków wedle dowolnych kryteriów, wyprowadzając całą ich klasyfikację, ale nie widzę powodu, aby później importować ich wynalazki do potocznego życia codziennego, podporządkowując im kulturę czy terminologię prawną.

  Oburzające jest terroryzowanie zwykłego człowieka, narzucanie mu nauki pięćdziesięciu płci kulturowych, wprowadzanie zaimkowych neologizmów - Peterson ma rację, że się przeciw temu opiera.

  Trzeba będzie wprowadzić apartheid dla trans-ludzi (jużnieludzi) i cyborgów. Niech się identyfikują jak chcą, ale za płotem. Niech jeżdżą osobną komunikacją miejską i nie mieszają się z resztą społeczeństwa klasycznych, dwupłciowych ludzi.
   
  Staszek Alcatraz lubi to.
 11. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 582
  Polubienia:
  4 514
  A ja tam w pełni popieram @Redrum i jako surykatka wnoszę by rząd przestał ignorować istnienia osób transgatunkowych oraz osób o innej tożsamości gatunkowej - efektywnie wywołując erozję ich praw obywatelskich. Kto widział by surykatki musiały płacić podatki?

  Jak to co... Potrójne podatki.
   
  Ostatnia edycja: 8 Styczeń 2019
 12. Non Serviam

  Non Serviam dinozarły dinozarły jaka szkoda, że wymarły...

  Posty:
  797
  Polubienia:
  1 811
  Z podlinkowanego artykuły wynika że tymi prawami obywatelskimi jest prawo do grania w kobiecych zespołach w szkole i chodzenia do kobiecych toalet :confused:. Więc tak szczerze to dobrze ze odbierają im te 'prawa obywatelskie' (aczkolwiek trochę nie rozumiem sensu rozdzielnych toalet - w męskich toaletach nie widziałem żadnych facetów latających z pindolem na wierzchu, nie wiem może w damskich panują inne obyczaje)
   
  T.M., snajper i Eli-minator lubią to.
 13. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  673
  Polubienia:
  158
  Nie "próbowano" tylko to zrobiono, i nie "rozmyć" tylko uprościć życie osób o innej tożsamości płciowej/transpłciowości. Pewnie, wszyscy którzy się ze mną nie zgadzają to lewaki.

  Drugie RÓWNIEŻ jest determinowane "fizycznie" - mózgi osób transseksualnych zwyczajnie różnią się strukturą - nie jest to więc kwestia "psychologiczna"/"kulturowa".

  I w biologicznym też oczywiście. Slyszał cokolwiek o obojnactwie chociażby?

  Tak samo ludzkość od początku radziła sobie bez samochodów, środków ochrony roślin, komputerów oraz nowoczesnej medycyny i umowy o pracę - jakimś cudem jednak doszliśmy do korzystania ze wszystkich tych produktów cywilizacji z powodów takich jak chęć przedłużenia/ułatwienia sobie życia i inne.

  Powiedz mi coś więcej o tym.

  Odsyłamy na oddział psychiatryczny najprawdopodobniej.

  [​IMG]
   
 14. Non Serviam

  Non Serviam dinozarły dinozarły jaka szkoda, że wymarły...

  Posty:
  797
  Polubienia:
  1 811
  Odbieranie przywilejów nie jest dopierdalaniem komuś, lol.
   
  Eli-minator lubi to.
 15. Pestek

  Pestek Well-Known Member

  Posty:
  688
  Polubienia:
  1 583
  Państwo nie powinno zajmować się regulowaniem tego jak się do siebie wzajemnie odnosimy czy w jakie relacje wchodzimy. Zarówno homo, hetero, bi, czy jakiekolwiek inne. Dopóki nie krzywdzimy drugiej osobynie zmuszamy jej do czegoś siłą. A nawet wtedy mogą istnieć prywatne agencje ochrony/bezpieczeństwa konkurujące między sobą.
  Przyznawanie przez państwo jakichkolwiek tytułów/pozwoleń, czy to dla par hetero, czy dla innych, to nic innego jak katalogowanie inwentarza, żeby go urobić do wpieprzania państwowej paszy(głosowania, zasiłków - zależności) oraz dawania mleka(podatki).
   
 16. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 358
  Polubienia:
  19 102
  Komplikując życie wszystkim pozostałym, czyli pewnie jakiejś 99,7% populacji. Super deal, dziffko!
  Dlatego trudno utrzymywać, że ludzie winni mieć przyrodzone prawa do samochodów, środków ochrony roślin, komputerów, nowoczesnej medycyny i umów o pracę. Czy gdyby wszystko to zniknęło, ugodziłoby tym samym w ich prawa?

  Z tego, że jakieś rzeczy istnieją, nie znaczy, że ich istnienie jest jakimś zobowiązującym prawem.
  Pogadaj sobie z ludźmi z gender studies i wyjdź z pozycji, że nie ma sensu adaptowanie tego, co robią na skalę społeczeństw, bo świat damsko-męski jest już bez tego wystarczająco skomplikowany, a dalsze jego komplikowanie za pomocą wprowadzania kolejnych tożsamości spowoduje jedynie więcej nieporozumień, konfliktów społecznych, gaf towarzyskich i dyskomfortu, skutkując obniżeniem jakości życia. Na swojej skórze doświadczysz, o co chodzi.
   
 17. inho

  inho Well-Known Member

  Posty:
  1 535
  Polubienia:
  3 509
  @FatBantha mnie ubiegł w odpowiedzi. Ceną "uproszczenia życia" garsteczki ludzi jest pogorszenie sytuacji całego społeczeństwa w formie likwidacji wolności słowa, ograniczenia prawa do wygłaszania własnych poglądów, prawnego przymusu używania języka zdefiniowanego politycznie itd. Pomijając ogromny koszt społeczny, odmienność genetyczna we wspomnianych kategoriach nie powinna być pretekstem do specjalnego uprzywilejowania, podobnie jak nie uprzywilejowuje się z powodu innych cech, często również wynikających z genetyki, które powodują mniejsze lub większe odstępstwo od jakiejś normy.

  Fakt, że stosujesz cudzysłów pokazuje, że wiesz, o co chodzi, tylko pajacujesz. Przestrzegam, że sprowadzenie w przestrzeni publicznej specjalnie wyodrębnionej kategorii mechanizmów psychicznych do wyłącznie fizycznych procesów (choć faktycznie się do tego sprowadzają) otwiera z powrotem moralną furtkę do korekty, leczenia farmakologicznego np. transseksualizmu, homoseksualizmu i innych podobnych.

  Tak, niektórzy ludzie rodzą się z ogonami, jednak nie uważa się gatunku homo sapiens za gatunek ogoniasty. Anomalie poniżej jakiegoś progu statystycznego traktuje się jako właśnie nietypowe anomalie, a nie cechy gatunkowe tworzące jakieś spektrum.

  Skąd ten nagły przejaw ksenofobii z twojej strony? Przecież to tylko ich "mózg zwyczajnie różni się strukturą"... Czym się różnią takie przypadki od tych "uzasadnionych", w których ludzie uważają się za smoki, syrenki, elfy, skrzaty, psy, koty, jaszczurki, sowy? Jeśli ktoś się identyfikuje jako smok to jest ok, ale jeśli jako 3 smoki, to idzie do psychiatryka, czy ta zależność ilościowa dotyczy tylko "człowieczej" wieloosobowości?
   
 18. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  673
  Polubienia:
  158
  Komu i w jaki sposób utrudnia to życie?

  Pewnie, ale lepiej ułatwiać innym życie niż je utrudniać.

  Nie nie, ja pytam się Ciebie - ja pytam o jaki globalny terror i podporządkowanie Tobie chodziło - chcę wiedzieć do czego się odnosiłeś. Nie mam pod ręką ludzi z gender studies.

  Nie wiem czemu miałbym stawiać się w pozycji, z którą absolutnie się nie zgadzam.

  Gdzie?

  Nie, dostrajam słownictwo do Twojego.

  Tell me more.

  Przecież podejmowana kwestia zupełnie nie ma znaczenia dla klasyfikacji gatunkowej, nie rozumiem więc po co podnosisz ten argument.

  Nie jestem ksenofobiczny mój drogi.

  Zupełnie inną jednostką medyczną/biologiczną/psychologiczną?
   
 19. inho

  inho Well-Known Member

  Posty:
  1 535
  Polubienia:
  3 509
  Wszędzie, gdzie np. wprowadza się do prawa nakazy lub zakazy używania konkretnego języka/zwrotów. Przykład pierwszy z brzegu:
  You can be fined for not calling people ‘ze’ or ‘hir,’ if that’s the pronoun they demand that you use

  Po to, żeby pokazać, że anomalia jest tylko anomalią i nie tworzy spektrum.

  Czyli?
   
  wah i Eli-minator lubią to.
 20. workingclass

  workingclass Well-Known Member

  Posty:
  1 795
  Polubienia:
  2 829
  Kobieta w ciele mężczyzny, normalna osoba transpłciowa
  Dwie kobiety w ciele mężczyzny, psychol odesłany do psychiatryka
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.