Ukraina w Uni Europejskiej

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
jakiś putinowski piesek chyba pisał...
bo zaś pierdolenie i histeryzowanie o faszystach i że janukowicz to prawowity prezydent a obecny rząd jest nielegalny bo powstał w sposób niekonstytucyjny...
raczej większość obecnych państw powstało wbrew kontytucji poprzednika...

Ciekawe co usłyszelibyśmy w mediach gdyby Rosja dokonała przewrotu na Hawajach, Kubie, Dominikanie czy w kanadyjskim Kebek’u lub Ontario aby zainstalować tam sprzęt wojskowy podobny do instalowanego przy rosyjskiej granicy.
co to za głupi przykład? czy zachód dokonał przewrotu na terenie fr? a na kubie to ruskie już zrobili swoje dekady temu hehe...
 

tomky

Well-Known Member
790
2 036
Jak ja rozumiem główną myśl tego artykułu, wpadnięcie Ukrainy w ręce UE/USA zakłóci w znacznym stopniu równowagę sił w świecie. Podobno Chiny/Rosja nie tak dawno spowodowały anulowanie inwazji USA/Anglii na Syrię. Jasne, o Putinie można powiedzieć wszystko co najgorsze i jeszcze trochę. Ale pomyśl trochę szerzej - dalsze osłabienie Rosji oznacza jeszcze większe znaczenie USA na świecie. To nie jest dobry kierunek (przynajmnie jak dla mnie). USA napadają na każdy kraj na Bliskim Wschodzie jaki mogą i niestety czy nam się podoba czy nie, to tylko Rosja/Chiny robią jakiś konkretny opór. Ale oczywiście co kto woli - zmarginalizowaną Rosję i absolutną hegemonię USA żyjącą na koszt innych krajów (przez ekspansję $) lub aktualny układ.
 
OP
OP
M

Matrix

Guest
Odnosze wrażenie, że USA I Rosja chcę prowadzić wojnę na terenie Ukrainy, bo na wojnie ich panstwa się wzbogacą, tylko to będzie wojna bez ofiar, raczej pokaz swojego arsenału. Ukraina jako państwo o dwóch przeciwnych celach w społeczeństwie idealnie do tego się nadaje. Wojna o poglądy prozachodnie naprzeciw prorosyjskim.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
A Ron Paul na to, że Krym ma prawo przyłączyć się do Rosji...
Ron Paul: Crimea Has Right to Join Russia, Obama's Sanctions 'Criminal'

Przy okazji, mapka Leninków co jebły na pysk.
K3oG6sm64lA.jpg


No i wrzucam plotkę, bo to z list dyskusyjnych niedostępnych w clearnecie, a potwierdzenia na to nie ma. Podobno snajperzy strzelający do obu stron na Majdanie, byli werbowani przez portal VKontaktie (vk.com), na "prawicowych stronach".
w8r8OASSqrA.jpg


Na koniec wiadomość, która bardzo źle wróży Ukrainie, oligarcha Chodorkowski już tam się pojawił i miesza.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 678
Bez żartów, Obama musiałby na głowę upaść... gołym okiem widać że to prowokacja Rosjan...
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 986
Jaceniuk grzmi, że - cytuję: "... nie oddamy ani centymetra naszej ziemi!", podczas gdy rzekomo rosyjskie wojska ostro wkraczają na Krym, TV w rękach rosyjskich i wiele wskazuje na to, że Putin dołączy sobie Krym to państwa. Zero konkretnej reakcji ze strony ukraińskiej!
Dlaczego?

ps: Nic mnie nie zdziwi, obecność Blackwater także, chociaż w to aż trudno byłoby uwierzyć.
 
A

Antoni Wiech

Guest
Podobno Tatarzy się szykują na wojnę z Rosją mimo, że nie mają broni... Ciekawe czy jeśli Krym zostanie przyłączony do putin-landu nie doczekamy się jakiejś ukraińskiej partyzantki terrorystycznej. Mogliby współpracować z Czeczenami, to by były jaja.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
na krymie to pewnie tatarska partyzantka powstanie, współpraca z czeczeńcami jak najbardziej, w końcu wspólny wróg oraz islam ich łączą, mogą też liczyć na wsparcie od turcji...
 

Brunoxp

Heartless libertarian
21
75
moim zdaniem Putinowi nie o Krym chodzi a o wschodnia ukraine czyli zaglebie Donbasu bogate nie tylko w wegiel i nikiel ale ostatnio odkryte duze zloza gazu lupkowego. Krym to tylko taki zapalnik: jesli ukraincy dadza sie sprowokowac i zastrzela jednego ufoludka lub przypadkowego cywila-rosjanina na krymie to Putin bedzie mial pretekst zeby wkroczyc z bratnia pomoca do Donbasu i zajmie prawdziwe konfitury. Putinowi chodzi o kase z gazu a nie jakis tam port, ktory ma male znaczenie strategiczne ...
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
racja + południe ukrainy, bo tam też dużo ruskich + naddniestrze które jest teroz w izolacji, + dodatko można odciąć faszystów od morza...
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 854
12 246
Węgla, niklu i gazu w Rosji jest wystarczająco dużo na najbliższe kilkaset lat i w produkcji tych surowców Rosja zawsze była w czołówce światowej. W zabawie na Krymie chodzi o bazy Floty Czarnomorskiej, nie wiem po co wyważać drzwi, które były wcześniej otwierane już setki razy.

Putinowi chodzi o kase z gazu a nie jakis tam port, ktory ma male znaczenie strategiczne ...
Lol.


Tymczasem pojawiły się plotki, że nowe władze Ukrainy wywożą ukraińskie złoto do USA:
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-wywieziono-rezerwe-zlota-ukrainy-2014-03
 

Brunoxp

Heartless libertarian
21
75
Węgla, niklu i gazu w Rosji jest wystarczająco dużo na najbliższe kilkaset lat i w produkcji tych surowców Rosja zawsze była w czołówce światowej. W zabawie na Krymie chodzi o bazy Floty Czarnomorskiej, nie wiem po co wyważać drzwi, które były wcześniej otwierane już setki razy.
Nie chodzi o zloza, ktore rosja ma lub zagrabi a raczej o to ze Ukraina moglaby byc nowym duzym exporterem i konkurentem dla gazu rosyjskiego. Gdyby tylko amerykanie weszli ze swoja technologia szczelinowania do ukrainy to cala europa moglaby pokazac srodkowy palec Gazpromowi. Putin nie moze na to pozwolic zajmujac zloza ukrainskie
 

Brunoxp

Heartless libertarian
21
75
W zabawie na Krymie chodzi o bazy Floty Czarnomorskiej, nie wiem po co wyważać drzwi, które były wcześniej otwierane już setki razy.
w razie konfliktu te bazy maja male znaczenie startegiczne -(no moze dla ukraincow) ciesnine Bosfor maja Turcy, ktorzy sa w NATO, amerykanie nie musza nawet wplywac na m.czarne lotniskowcami zeby dominowac, flota rosyjska to zlom a w dzisiejszych konfliktach liczy sie lotnictwo
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
Mnie ciekawi czemu port w Sewastopolu miałby być taki ważny dla Rosji? Przecież Rosja ma kilkaset kilometrów własnej linii brzegowej nad Morzem Czarnym w tym od jakiegoś czasu rozwijany port w Noworosyjsku 300km na wschód od Sewastopola. Nie wydaje mi się, żeby taka odległość dla floty robiła jakąś ogromną różnicę, czy się mylę? Chodzi o jakąś dodatkową infrastrukturę? Jakie inne czynniki wchodzą w grę?
 
OP
OP
M

Matrix

Guest
Mnie ciekawi czemu port w Sewastopolu miałby być taki ważny dla Rosji? Przecież Rosja ma kilkaset kilometrów własnej linii brzegowej nad Morzem Czarnym w tym od jakiegoś czasu rozwijany port w Noworosyjsku 300km na wschód od Sewastopola. Nie wydaje mi się, żeby taka odległość dla floty robiła jakąś ogromną różnicę, czy się mylę? Chodzi o jakąś dodatkową infrastrukturę? Jakie inne czynniki wchodzą w grę?


Sewastopol to port wojenny, chodzi o infrastrukturę wojskową, przypomnij sobie film Polowanie na Czerwony Październik, skąd wypływał okręt podwodny. To skupisko okrętów wojennych Rosji.
 
Do góry Bottom