1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
  2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Ukraina w Uni Europejskiej

Dyskusja w 'Wiadomości' zaczęta przez Matrix, 2 Grudzień 2013.

1. libertarianin.tom

libertarianin.tom Dogmatyczny anarcho-kapitalista

Otrzymane Polubienia:
    4 354
    UE nie mniej zjebana niz Chiny. Tylko w nieco inny sposob... Zreszta mylisz sie co do kucow bo paru tu w Chinach znam. W sumie wiecej tu kucow niz lewakow.

Zreszta: co zes sie tak nagle wpienil na Somalie?! I kucow? I Rosje?

2. Cngelx

Cngelx Guest

Możesz wyjaśnić jak to co napisałeś odnosi się do mojej wypowiedzi? Kompletnie nie mogę znaleźć żadnego powiązania...

3. rawpra

rawpra Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    3 872
    a to szanuje

4. xawas

xawas Guest

Na tym forum to czytałem tylko dziewczyny wpisy wychwala Irlandie i broni to pewnie się ucieszy,że sa tutaj osoby co też im się ten kraj podoba. Nie bylem w Irlandii - czytałem, że nie tak dawno była najbardziej katolickim krajem w Europie, teraz podono juz tak nie jest. Na całym tym morzu ateizmu to może tylko Polska jest wyspą pobożną, a może też Szwajcaria?
    Mam kolegę w Szkocji - od kilku lat mieszka tam na wsi z rodziną i też sobie chwali.

Ale tutaj to ja czytałem,że tylko Ciek i Gazda chcieli do tej Somali wyjechać- a może się mylę. Kto by tam chciał mieszkać jak cygan na koczowisku - tylko strzelaniny tam i głód. Gdybym musiał to bym sobie wybudował jakąś szopę gdzies w Biszczadach według własnego projektu i tam mieszkał:)

Eli-minator likes this.
  5. Claude mOnet

Claude mOnet Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    989
    Wkurzam się, bo jak można być tak spier... żeby nie widzieć rzeczywistości? Faktycznie jak widzimy dany kraj przez pryzmat newsów z Internetu i opowieści kuców od JKMa to kraje UE jawią się jak jakieś upadłe kraje, a rzeczywistość jest kompletnie odmienna. "No-Go Zones" to w rzeczywistości jakieś mordownie-dzielnice, które są nawet w Irlandii, tylko że o nich się nie mówi, bo tam biali straszą, a nie muslimy (w takim Belfaście to do dzisiaj jest grubo nawet dla policji). Zapraszam do Irlandii - w dzień kogoś z Polski z kamerą, podwiozę go na taką dzielnicę i zostawię do 21:00 - ktoś chętny?

Ps. Z opowieści i informacji z neta Chiny wydają się być znacznie bardziej spieprzone niż UE, nikt z urzedników w UE nie wgrywa do komputera/telefonu jakiś śmieci na lotnisku, a tym bardziej nie ma orwelowskiego "Social Credit" oraz wolność słowa w UE jest na nieporównywalnym poziomie do Chin (np. za rozrzucenie ulotek 4. czerwca w temacie masakry na placu Tienanmen nie tylko w samym Pekinie, ale i mniejszym mieście bym trafił do pierdla, ba nawet nie musiało by być 4. czerwca - czyż nie?). Za niedługo kraje UE odrzucą niemiecki kaganiec czyli biurokrację i socjalizm, więc będzie tylko lepiej...

Ps2. Co ja tam będę gadał, wystarczy zobaczyć ilu Chińczyków chce mieszkać w UE, a ilu Europejczyków w Chinach, mówi to samo za siebie...

wah, Eli-minator and xawas like this.
  6. tosiabunio

tosiabunio Grand Master Architect Obsługa Forum

Otrzymane Polubienia:
    11 619
    Bo Pan Janusz powiedział, że w Chinach jest wolność, a już w ogóle on woli islamskie kraje niż UE.

dataskin, xawas, wah and 2 others like this.
  7. FatBantha

FatBantha sprzedawca niszowych etosów

Otrzymane Polubienia:
    14 020
    Brytole pałają świętym oburzeniem, chociaż sami pewnie nie mają czystego sumienia w kwestii Ukrainy... Śmieszne to wszystko.

Sfingowana śmierć Babczenki podkopie wiarygodność Kijowa?
    ŚWIAT

Dzisiaj, 31 maja (12:54)
    Sfingowana śmierć rosyjskiego dziennikarza Andrija Babczenki przypomina scenę z powieści o Sherlocku Holmesie - oceniły w czwartek brytyjskie media. Podkreśliły, że może to w przyszłości podkopać wiarygodność Kijowa w walce z rosyjską propagandą.

"The Times" w korespondencji z Ukrainy napisał, że plan sfingowania śmierci dziennikarza był według jednego z ukraińskich posłów bezpośrednio zainspirowany powieściami Arthura Conana Doyle'a o słynnym detektywie. Jak podkreślono, o pomyśle śledczych nie wiedziały ani żona Babczenki, ani jego matka.

Dziennik zaznaczył jednocześnie, że wiadomość o tym, że dziennikarz żyje, wywołały "mieszankę niedowierzania, radości i wściekłości wśród (jego) przyjaciół, współpracowników i wrogów".

Jeden z ekspertów ds. rosyjskich służb bezpieczeństwa Andriej Sołdatow napisał na Twitterze, że działania Babczenki "podkopały wiarygodność dziennikarzy i mediów". "Na litość boską, Babczenko jest dziennikarzem, a nie policjantem, i częścią naszej pracy jest zaufanie, niezależnie od tego, co (prezydent USA Donald) Trump i (prezydent Rosji Władimir) Putin mówią o fake newsach" - dodał.

"Times" ocenił, że w swoich ostatnich wpisach w mediach społecznościowych Babczenko "dał podpowiedź dotyczącą swoich planów". W poniedziałek zamieścił w internecie wpis ze zdjęciem ukraińskiego śmigłowca wojskowego, do którego w przeszłości próbował się bezskutecznie dostać, a który później rozbił się, powodując śmierć wszystkich 14 osób na pokładzie. "Miałem szczęście; to były moje drugie narodziny" - napisał.

Po ujawnieniu mistyfikacji w środę wieczorem dziennikarz napisał na Twitterze: "Dobry panie, znudziło mi się umieranie. (...) Obiecałem, że umrę, jak będę miał 96 lat, gdy zatańczę na grobie Putina".

Konserwatywny "Telegraph" zwrócił uwagę, że akcja Służby Bezpieczeństwa Ukrainy została skrytykowana m.in. przez organizację Reporterzy Bez Granic, a jej szef Christophe Deloire ocenił tę operację jako "żenującą" i "godną pożałowania".

"Jedna taka sprawa wystarczy, aby rzucić cień wątpliwości na wszystkie inne mordy polityczne" - dodał.

Trik obróci się przeciwko Kijowowi?
    Również "Guardian" zauważył, że wielu dziennikarzy krytycznie odnosiło się do metod użytych przez Babczenkę i ukraińskie służby, podkreślając, że mogą one pomóc Rosji w wojnie propagandowej z Ukrainą.

Były korespondent tej gazety w Moskwie Shaun Walker napisał, że "to był udany trik godny magika z morskiego kurortu, ale może jeszcze obrócić się przeciwko Kijowowi".

"Cała ta historia pomimo swej absurdalności nie jest tematem do żartów. Babczenko rzeczywiście wyjechał z Rosji z powodu strachu i to mogła być prawdziwa próba zabicia go. Pytanie brzmi jest jednak, czy ukraińskie władze, powstrzymując jego śmierć w ten sposób, nie spowodowały większych szkód, niż wyciągnęły z tego korzyści (...) i czy istniał jakiś mniej prowokacyjny sposób, by osiągnąć ten sam cel" - zastanawiał się dziennikarz.

"Następnym razem, kiedy krytyk Kremla zostanie zastrzelony, zatruty lub wypadnie z okna na betonowy chodnik pod swoim domem, pierwsze pytanie będzie brzmiało: czy on na pewno nie żyje?" - wskazał Walker. Jak dodał, "bez wątpienia możemy oczekiwać 'bronienia się Babczenką' jako domyślnej odpowiedzi Kremla na doniesienia lub nawet zdjęcia różnego rodzaju okropieństw wyrządzonych przez Rosję w najbliższych latach".

Tabloid "The Sun" zamieścił na pierwszej stronie nagłówek "Żyje się tylko dwa razy", publikując zdjęcie rzekomych zwłok dziennikarza na podłodze jego mieszkania w Kijowie. Gazeta również zwróciła uwagę na inspirację postacią Sherlocka Holmesa. Przypomniała scenę z inspirowanego tą postacią popularnego serialu, w której detektyw rzuca się z dachu londyńskiego szpitala, ale w kolejnym sezonie wraca cały i zdrowy.

Babczenko, rosyjski dziennikarz krytyczny wobec Kremla, o którego zabójstwie w Kijowie poinformowały we wtorek ukraińskie władze, nieoczekiwanie pojawił się w środę publicznie na konferencji prasowej w Kijowie wraz z szefem Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wasylem Hrycakiem i prokuratorem generalnym Jurijem Łucenką.

Dziennikarz wyjaśnił, że zamach na niego był rzeczywiście przygotowywany i że zgodził się wziąć udział w planowanej od dwóch miesięcy akcji SBU, która miała na celu ujęcie jego organizatorów i potencjalnych wykonawców.

Szef SBU poinformował, że zatrzymano już organizatora zabójstwa, który jest zwerbowanym przez Rosjan obywatelem Ukrainy. Do wykonania zlecenia wynajął on innego Ukraińca, byłego żołnierza, który uczestniczył w operacji przeciwko separatystom prorosyjskim w Donbasie.

41-letni Babczenko brał udział, jako żołnierz, w dwóch wojnach czeczeńskich. Po odejściu z armii został korespondentem wojennym rosyjskich mediów. Od 2017 roku mieszka na Ukrainie. Jak tłumaczył, opuścił Rosję ze względu na groźby, które otrzymywał w związku z krytyką rządów prezydenta Władimira Putina.

Z Londynu Jakub Krupa

xawas, pawel-l and wah like this.
  8. Eli-minator

Eli-minator zdrajca świętych dogmatów

Otrzymane Polubienia:
    911
    Tej poprzedniej, wcześniejszej wypowiedzi Claude'a nie lajkuję, bo pobrzmiewa w niej tolerancja dla podatku VAT, który powinien zostać zlikwidowany. (Oczywiście nie za pomocą zastąpienia go pogłównym - nie jestem kucokorwinistą.) Nie tylko kraje śmieciowe nie mają podatku VAT! Ale generalnie jego stanowisko w tej kwestii jest właściwe.

Jaranek, xawas, wah and 2 others like this.
  9. Claude mOnet

Claude mOnet Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    989
    Tak, wolę VAT niż podatek dochodowy! Ale nie, bez obaw prędzej zlikwidują VAT niż dochodowy!

10. Cngelx

Cngelx Guest

Rozumiem, szanuję i zgadzam się z Twoją opinią, ale do jasnej cholery wyjeb ten cytat sugerujący jakoby miało to cokolwiek wspólnego z moją wcześniejszą wypowiedzią.

11. libertarianin.tom

libertarianin.tom Dogmatyczny anarcho-kapitalista

Otrzymane Polubienia:
    4 354
    Ano jest jak jest. Nawet dzis na LewRockwell.com o tym mowia:

https://www.lewrockwell.com/lrc-blog/china-will-fail/

Ale w to, ze w UE odbiurokratyzuja i uwolnia gosp. nijak nie wierze. Poki co ida w kierunku wiekszego zbiurokratyzowania (szczegolnie Polska) i jutrzenki zmian nie widze. Szczegolnie, ze mlodziez niezdrowo fascynuje sie Marksem (szczegolnie w USA ostatnio).

12. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Otrzymane Polubienia:
    16 688
    Ależ kuce tam bywają od czasu do czasu, głównie po to by jebać na podatkach.

13. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Otrzymane Polubienia:
    16 688
    wah, NoahWatson, Cngelx and 1 other person like this.
  14. Doman

Doman Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    2 366
    komentarz z 7 lipca 2018 z bloga adnovum (sympatyzującego z Rosją). Bloga nie czytam, ale rzucam czasem okiem na komentarze.
    a już 11 lipca na stronie rmfm24 czytamy:
    czyli jednak to Putin winny przerw. Na szczęście Putin po raz kolejny okazał się nieudacznikiem, atak odparto w kilka minut i jedyne co napastnik osiągnął to wstyd na cały świat. Dalej czytamy:
    bo:
    czyli wiedza specjalistyczna CISCO wg. PAP ogranicza się do powołania na amerykańską administrację, a amerykańska administracja jak wiadomo nikogo nie oskarża bezpodstawnie:

kr2y510 likes this.
  15. pawlis

pawlis Samotny wilk

Otrzymane Polubienia:
    5 412
    Oto skutki multikulti :)...

Małpy terroryzują ukraińskich działkowców WIDEO
    Właściciele dacz szykują się do operacji specjalnej – wyłapania małp. Zwierzęta od dwóch tygodni objadają sady i ogrody pod Odessą. Działkowcy uważają, że małpy uciekły z mini- ZOO, ale właścicielka zaprzecza.

https://1plus1.ua/1plus1video/tsn/1...hishtati-svoyi-sadi-vid-ekzotichnih-utikachiv

– To nie moje małpy, co wy! Chcecie to strzelajcie, chcecie to zabierajcie. Mi żadna małpa nie uciekła – mówi Alireza Pachlewanzade.

Obrońcy zwierząt mówią, że jedno zwierzę zostało już zabite.

– Małpy nie są winne. Ludzie są gotowi to znosić, ale jeśli będzie zagrożenia dla ich dzieci, zdrowia i życia, to sięgną po radykalne rozwiązania – mówi obrońca zwierząt Switłana Borsukowa.

Przyrodnicy postanowili założyć pułapkę na małpy w jednym z budynków. Chociaż przynęta będzie mogła zadziałać dopiero jesienią, gdy działkowcy zbiorą plony i drzewa zostaną puste

Claude mOnet and wah like this.

Udostępnij Tą Stronę