Szwecja - forpocztą liberalizmu w Europie

Redrum

Active Member
702
182
Ja rozumiem brak precyzji, błędy lub złe założenia ale zdajesz sobie sprawę, że wyżej linkowany wykres jest zwyczajnym kłamstwem? Roy Spencer, jeden z tytanów negacjonistów/"sceptyków" przesunął sobie wykres pokazujący wyjście z modeli o 0,3 stopnia:

SpencerDeception.gif

Ponadto, z podobnie nieznanych powodów przesunął też dane UAH w dół:

UAH+HadCRUT4.png

Jeżeli przedstawimy dane tak jak powinny byc przedstawione, to otrzymamy delikatnie mówiąc inny obraz.

CMIPGisTemp.png


Jak Ty łączysz te wszystkie cechy?

To jest bardzo dobre pytanie. Jak łączę cechy, których nie posiadam? Mam zbyt słaby filozoficzny warsztat by móc to opisać.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Ja rozumiem brak precyzji, błędy lub złe założenia ale zdajesz sobie sprawę, że wyżej linkowany wykres jest zwyczajnym kłamstwem? Roy Spencer, jeden z tytanów negacjonistów/"sceptyków" przesunął sobie wykres pokazujący wyjście z modeli o 0,3 stopnia:

SpencerDeception.gif

Ponadto, z podobnie nieznanych powodów przesunął też dane UAH w dół:

UAH+HadCRUT4.png

Jeżeli przedstawimy dane tak jak powinny byc przedstawione, to otrzymamy delikatnie mówiąc inny obraz.

CMIPGisTemp.png




To jest bardzo dobre pytanie. Jak łączę cechy, których nie posiadam? Mam zbyt słaby filozoficzny warsztat by móc to opisać.
Przecież bronisz rasizmu szwedów, wyśmiewasz czyjąś orientację i nie potrafisz zaniechać zupełnie konsumpcjonistycznych wycieczek udając obrońcę przyrody. Więc ok wszystko jasne, rozdzieliłeś swój wizerunek który masz w głowie od rzeczywistości i tak zachowujesz spójność. Spójność przez schizofrenię.

BTW skąd mają dane o globalnych temperaturach przed powstaniem satelit metrologicznych... a tak śmieszko modele ;)
 

Redrum

Active Member
702
182
Przecież bronisz rasizmu szwedów, wyśmiewasz czyjąś orientację i nie potrafisz zaniechać zupełnie konsumpcjonistycznych wycieczek udając obrońcę przyrody.

Nie bronię rasizmu, ani antyrasizmu Szwedów. Stwierdzam jedynie, że nie ma nic złego w przybliżaniu kultury lokalnej imigrantom.
Nie wyśmiałem nigdzie niczyjej orientacji, wyśmiałem freeganizm.
Nie jestem, ani nie pretenduję do bycia obrońcom przyrody - jestem po prostu zwolennikiem bazowania polityki państwowej zgodnie z nauką opartą o dowody.

Mniej rojeń, więcej faktów mój biedny interlokutorze.

BTW skąd mają dane o globalnych temperaturach przed powstaniem satelit metrologicznych

Termometry.
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920
Film, który wstrząsnął Szwecją. „Jeden naród, jedna partia – historia Socjaldemokracji” obnaża powiązania szwedzkiej lewicy z Hitlerem i nazistami

„Ett folk, Ett parti – Socialdemokraternas historia” („Jeden naród, jedna partia – historia Socjaldemokracji”) to film dokumentalny, który wstrząsa szwedzką opinią publiczną. Pokazuje współprace szwedzkiej Partii Socjaldemokratycznej z niemieckimi nazistami. Wzajemne inspirowanie się, podobieństwo programów, pomoc jaką szwedzcy socjaldemokraci udzielali nazistom.

(Film dostępny jest z angielskimi napisami)

https://nczas.com/2018/08/03/film-k...wedzkiej-lewicy-z-hitlerem-i-nazistami-video/
 

Oreł

Well-Known Member
574
464
A zapłacili? Czy też tę specjalistyczą usługę tenkrajski rząd wykonał za darmo, jak ma w zwyczaju wykonywać wszelkie usługi?
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
Film, który wstrząsnął Szwecją. „Jeden naród, jedna partia – historia Socjaldemokracji” obnaża powiązania szwedzkiej lewicy z Hitlerem i nazistami

„Ett folk, Ett parti – Socialdemokraternas historia” („Jeden naród, jedna partia – historia Socjaldemokracji”) to film dokumentalny, który wstrząsa szwedzką opinią publiczną. Pokazuje współprace szwedzkiej Partii Socjaldemokratycznej z niemieckimi nazistami. Wzajemne inspirowanie się, podobieństwo programów, pomoc jaką szwedzcy socjaldemokraci udzielali nazistom.

(Film dostępny jest z angielskimi napisami)

https://nczas.com/2018/08/03/film-k...wedzkiej-lewicy-z-hitlerem-i-nazistami-video/

nawet jeśli to prawda to nie ma wpływu to na ocenę obecnej partii socjaldemokratycznej tak samo jak nie ma wpływu na ocenę osoby to czy urodziła się w ubeckiej rodzinie/Żydowskiej rodzinie/państwie które rozpętało II wojnę światową
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Gdyby NSDAP istniała do dziś, to też jej wyczyny z lat 30' nie miałyby wpływu na jej ocenę, co?

Jeżeli coś zachowuje ciągłość organizacyjną, odnosi korzyści z przeszłości, to powinno też zachowywać ciągłość odpowiedzialności.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Szwecja nie wie, jak zapobiegać małżeństwom nieletnich
2 sierpnia 2018
Małżeństwa z nieletnimi zawierane w środowiskach imigrantów są jednym z najgorętszych tematów przed wrześniowymi wyborami w Szwecji i dzielą opinię publiczną w kraju.


Pomiędzy rządzącą koalicją Socjaldemokratów i Partii Zielonych a opozycją toczy się zażarty spór o to, w jaki sposób wyeliminować to zjawisko; odzwierciedla on szerszą walkę o utrzymanie równowagi pomiędzy wysiłkami na rzecz integracji wielkiej liczby nowych imigrantów i zachowaniem szwedzkich wartości, jak informuje portal Politico.

„Szwecja nie dostarczyła przyjezdnym wystarczająco jasnych informacji na temat sposobu funkcjonowania naszego systemu, poglądów społeczeństwa na prawa dzieci, równość płci, politykę rodzinną oraz obowiązki rodziców i opiekunów” – powiedziała Juno Blom, kandydatka do parlamentu z opozycyjnej Partii Liberalnej.

Bardziej zdecydowane stanowisko zajmuje Jimmie Åkesson, przywódca Szwedzkich Demokratów: „Nie wiem, nad czym mielibyśmy się tu zastanawiać. Szczerze mówiąc, to chore, że nie można po prostu powiedzieć ‘nie’ czemuś tak dziwnemu, jak sytuacji, w której dorosły mężczyzna ma prawo poślubić dziecko”.

Szwecja, choć znana jest z walki o prawa dziecka, zdaniem aktywistów i ustawodawców nie potrafi przenieść tego podejścia na ochronę imigrantów. Przeciwnicy rządu oskarżają go o przesadną ostrożność, która ma mu oszczędzić zarzutów o niewrażliwość na różnice kulturowe.

Oficjalne dane sugerują, że małżeństw z dziećmi wśród nowo przybyłych imigrantów w Szwecji jest stosunkowo niewiele. Raport Szweckiej Agencji Migracji z 2016 r. wspomina o stu trzydziestu dwóch przypadkach osób ubiegających się o azyl, które poinformowały, że przed przyjazdem do kraju weszły w związek małżeńskich jako nieletni. Większość z nich pochodzi z Syrii, Afganistanu i Iraku, i przybyła do Skandynawii po 1 sierpnia 2015 r., w szczycie kryzysu imigracyjnego, gdy w przeciągu roku do kraju przyjechało sto sześćdziesiąt trzy tysiące osób. Władze zaznaczają jednak, że rzeczywista liczba jest dużo większa, ponieważ o wielu przypadkach nie ma informacji.

W 1973 r. Szwecja wprowadziła zakaz małżeństw, w których jedna lub obie ze stron są nieletnie. Wciąż jednak dopuszczano pewne odstępstwa. W 2014 r. poprzedni, centroprawicowy rząd, zaostrzył to prawo w związku z rosnącą świadomością dotyczącą przestępstw „honorowych” w społecznościach imigrantów, w tym wymuszanych małżeństw.

W Szwecji wciąż uznaje się małżeństwa z nieletnimi, o ile zostały one zawarte zagranicą. Choć rząd jest pod coraz większą presją mającą na celu wyeliminowanie tej luki prawnej, wciąż nie podjął zdecydowanych działań. Wiosną tego roku parlamentarna komisja ds. społecznych złożyła propozycję unieważnienia wszystkich małżeństwa z udziałem nieletnich. Rząd odmówił głosowania nad nią, argumentując, że zaproponuje własne rozwiązanie.

Propozycja rządowa została przedstawiona w maju. Zgodnie z nią Szwecja miałaby nie uznawać zawieranych za granicą małżeństw, w których jedna lub obie strony były nieletnie. Osoby, które w momencie przyjazdu do kraju miały już osiemnaście lat, lecz przed przyjazdem jako nieletnie zawarły małżeństwo, miałyby odnowić przysięgę w celu jej prawnego uznania. Krytycy tego rozwiązania uważają jednak, że władze nie miałyby żadnych narzędzi, żeby to egzekwować.

Rządowe deklaracje zdaniem wielu nie wystarczą i pojawiły się zbyt późno. Zubeyde Demirörs, pracująca w opiece społecznej, wyjaśnia, że „młode dziewczynki stanowią dla imigrantów przepustkę do Europy dla ich synów”. W istocie, wiele młodych kobiet urodzonych i wychowanych w Szwecji wysyłanych jest przez rodziców do krajów ich pochodzenia, gdzie w czasie wakacji letnich wydaje się je za mąż za starszych mężczyzn.

Trzy miesiące po propozycji rządowej, listę zmian zaproponowała opozycja. Partia Liberalna uwzględniła w nich między innymi: zakaz podróży dla rodzin podejrzanych o planowanie wydania za granicą nieletnich córek za mąż lub poddania ich zabiegowi wycięcia łechtaczki, konfiskatę paszportów takich rodzin i zobowiązanie ich do udziału w spotkaniu ze służbami społecznymi, surowsze kary dla osób odpowiedzialnych za zawieranie małżeństw z nieletnimi czy wreszcie ekstradycję obcokrajowców skazanych za zbrodnie oparte na „honorowych” motywach.

„Przez lata śledziłam poprawki ustaw, obserwowałam kampanie. Wciąż wracamy jednak do punktu wyjścia. Wraz z wielką liczbą ludzi przyjeżdżających do Szwecji z krajów, gdzie ‘honorowe’ przestępstwa stanowią normę, czekają nas nowe wyzwania” – powiedziała w rozmowie z Politico wspomniana wcześniej Zubeyde Demirörs. Jej zdaniem Szwecja musi wziąć odpowiedzialność za imigrantów, których przyjmuje, a to wiąże się z zapewnieniem tych samych praw wszystkim dzieciom, niezależnie od tego, czy pochodzą ze Szwecji, czy nie. Jej zdaniem politycy to tchórze, którzy nie zajmują zdecydowanego stanowiska w obawie przed oskarżeniami o niewrażliwość na różnice kulturowe „Sytuacja wygląda inaczej u naszych sąsiadów. W Danii i w Norwegii [politycy] nie boją się, że ktoś nazwie ich rasistami. Na przestrzeni lat wiele dziewczynek i chłopców w Szwecji cierpiało z powodu tego tchórzostwa” – podsumowała Demirörs.

Bohun, na podst. www.politico.eu
 

Redrum

Active Member
702
182
Gdyby NSDAP istniała do dziś, to też jej wyczyny z lat 30' nie miałyby wpływu na jej ocenę, co?

Oczywiście, że tak. (zakładając oczywiście, że zmieniłaby profil działania)

Jeżeli coś zachowuje ciągłość organizacyjną, odnosi korzyści z przeszłości, to powinno też zachowywać ciągłość odpowiedzialności.

Czyli jeżeli ta partia rozwiązała się i powstała na nowo to już odpowiedzialnosci by nie było?
Jak zaprzestać odnoszenia korzyści z przeszłości w przypadku państwa?
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Oczywiście, że tak. (zakładając oczywiście, że zmieniłaby profil działania)
Nie ma tutaj niczego oczywistego.
Czyli jeżeli ta partia rozwiązała się i powstała na nowo to już odpowiedzialnosci by nie było?
Zależy kto by ją utworzył. Jeżeli członkowie poprzedniej partii, to dlaczego odpowiedzialność miałaby wygasać? Zwykły rebranding nie powinien umożliwiać jej unikania.
Jak zaprzestać odnoszenia korzyści z przeszłości w przypadku państwa?
Płacąc sowite rekompensaty ludziom poddanym dawnej grabieży i publicznie przepraszając ofiary. Australia nie tak dawno temu przepraszała za traktowanie ludzi w sierocińcach i zabór dzieci.

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-...sza-za-40-lat-przesladowan-dzieci,210845.html
https://www.wprost.pl/254796/Australia-zaplaci-za-odbieranie-dzieci-matkom
http://wyborcza.pl/1,76842,7259315,...pieklo_sierocincow.html?disableRedirects=true

Nie widzę powodu, aby Szwedzi nie zaczęli naprawiać krzywd ludziom, których poddali eugenicznym barbarzyństwom, sterylizowali, robili eksperymenty medyczne bez wiedzy i zgody, naruszali integralność rodziny, etc.

Zdecydowanie bardziej by mi odpowiadało, gdyby to członkowie Partii Socjaldemokratycznej w największym stopniu zostali zobowiązani do wypłacenia odszkodowań, na przykład w ramach swoich składek partyjnych, płacąc bezpośrednio nie tyle za działalność państwa w tamtym okresie, co przede wszystkim za swoją partię, wybierającą wówczas dla tego państwa linię polityczną... Partia wciąż istnieje, więc niech płaci.

W innym razie, tego rodzaju szkodniki zawsze mogą się wykpić od odpowiedzialności, albo zrzucić ją na swoją opozycję, której przyjdzie płacić ze "swojego" budżetu. Demoralizującym jest, jeżeli każdy może przystąpić do dowolnego pomniejszego stowarzyszenia, objąć dzięki niemu władzę, narozrabiać, a potem ujść cało, bez skazy na reputacji swojej organizacji, za którą zapłaci ostatecznie ktoś inny. Nie, niech płacą za szkody w ramach ciągłości, czasem nawet swoim istnieniem.

Jeżeli ktoś chce robić karierę polityczną w jakimś towarzystwie, to niech się dwa razy zastanowi i sprawdzi, czy akurat tam warto. Bo skoro korzysta z ciągłości i na przykład rozpoznawalności i tradycji danej grupy, odnosząc z tego [i jej przeszłych sukcesów] korzyść, powinien również notować straty za przeszłe przewiny.
 

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
A zapłacili? Czy też tę specjalistyczą usługę tenkrajski rząd wykonał za darmo, jak ma w zwyczaju wykonywać wszelkie usługi?

O ile wiem, to nie zapłacili. Jednak widząc jak zakompleksione Polactwo skakało z radości, że mieszkańcy (powstań) Zachodu (spocznij) byli wdzięczni za pomoc, jaka to Polska stała się ważna, w zasadzie druga odsiecz wiedeńska itd. nie widzę potrzeby aby Szwedzi za to płacili. W ogóle to Polska powinna jeszcze dopłacić za przywilej pomagania Szwedom, tak jak po II Wojnie zapłaciła Wielkiej Brytanii za przywilej dostarczania mięsa armatniego. Tak, to nie żart. To nie Anglicy zapłacili nam za deficytowych lotników, za krew, pot, pracę i ryzyko. To II RP / PRL zapłaciły za utrzymanie polskiego wojska w Wielkiej Brytanii, tak jakby to był jakiś hotel i wakacje kurwa.
W czasie wojny w Iraku różni pojebańcy, w tym między innym małpka Fikki Mikki, cmokali z uznaniem, że Polacy zdobywają DOŚWIADCZENIE bojowe. Kilka miliardów złotych kosztowały te doświadczenia. Spójrz więc na temat gaszenia pożarów w Szwecji optymistycznie. Zdobyliśmy doświadczenie bojowe w gaszeniu pożarów. :D
No i wdzięczność mieszkańców kawałka Zachodu. :) a to nie byle co!
Pogadaj z typowym Polactwem, zadaj pytania o te koszty, to spojrzy pustymi oczami. To jest to samo spojrzenie jakie mają wyborcy PiS gdy zapytasz ich skąd się bierze kasa na 500+. No jak to skąd. Z "rządowych pieniędzy".

a tymczasem zamieszczam szczerą wypowiedź przedstawiciela szwedzkiego reżimu.
https://nczas.com/2018/08/11/cenzur...-rzadem-szwecji-usuwanie-niewygodnych-tresci/
Szwedzki rząd ma „gorącą linię” z Facebookiem, by na miesiąc przed wyborami móc usuwać niewygodne dla siebie treści. O istnieniu porozumienia pomiędzy szwedzką władzą a portalem społecznościowym powiedział w program „Studio 1” stacji radiowej Radio P1 minister infrastruktury Peter Eriksson. Według niego wybory w Szwecji, które mają się odbyć za miesiąc „są zagrożone”.

jak zwykle poraża poziom komentarzy ludzi komentujących pod artykułem. Szczególnie boli mnie gdy ludzie śmieją się ze Szwedów, Niemców, Francuzów itd. myśląc, że w Polsce przecież nigdy do tego nie dojdzie, bo my Polacy jesteśmy najmądrzejsi.
 
Ostatnia edycja:

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Nie przejmujcie się! To na pewno dla dobra demokracji!

Rząd w Szwecji ustala z Facebookiem usuwanie niewygodnych treści przed wyborami

12 sierpnia 2018
Szwedzki rząd ma „gorącą linię” z Facebookiem, by na miesiąc przed wyborami móc usuwać niewygodne dla siebie treści.

O istnieniu porozumienia pomiędzy szwedzką władzą a portalem społecznościowym powiedział w program „Studio 1” stacji radiowej Radio P1 minister infrastruktury Peter Eriksson. Według niego wybory w Szwecji, które mają się odbyć za miesiąc „są zagrożone”.

Minister powiedział, iż Facebook „dotrzymuje słowa i współpracuje z rządem”, by ten mógł reagować na „budzące wątpliwości kampanie i nieracjonalne treści”.

Owo reagowanie polega w gruncie rzeczy na usuwaniu wpisów. Rząd ma bezpośrednią „gorącą linię” pomagającą komunikować się z Facebookiem i wskazywać na treści, które mus się nie podobają.

Gorąca linia pozwala partyjnym działaczom i rządowym urzędnikom wskazywać na treści, które im się nie podobają i uzyskiwać reakcję Facebooka. Szwedzki rząd prowadzi w tej sprawie z innymi firmami internetowymi jak Google.

Obecny rząd jest w panice, powiem w sondażach zyskują partie sprzeciwiające się obecnej imigracji, dlatego można się spodziewać, że szwedzki rząd będzie robił wszystko, aby ograniczyć zasięg swoim przeciwnikom.


źródło: nczas.com
 

Redrum

Active Member
702
182
No i zjadło posta w piździet.

Nie ma tutaj niczego oczywistego.

Tzn. założyłem oczywiście brak uprzedzeń polityczno-ideologicznych, żeby nie było.

Płacąc sowite rekompensaty ludziom poddanym dawnej grabieży i publicznie przepraszając ofiary. Australia nie tak dawno temu przepraszała za traktowanie ludzi w sierocińcach i zabór dzieci.

Z tego co wiem to wielkim występkiem Szwecji był handel żelazem z Niemcami. Ciekawe jak temu można zadośćuczynić. (omijając zupełnie kwestię, czy powinno się)

Nie widzę powodu, aby Szwedzi nie zaczęli naprawiać krzywd ludziom, których poddali eugenicznym barbarzyństwom, sterylizowali, robili eksperymenty medyczne bez wiedzy i zgody, naruszali integralność rodziny, etc.

Państwo szwedzkie - czemu nie. I z tego co wiem to się stało.

Nie, niech płacą za szkody w ramach ciągłości, czasem nawet swoim istnieniem.

Aha, czyli taka radosna odpowiedzialność grupowa rozciągnięta w czasie dla poklasku tłumów. Brzmi bardzo rozsądnie.

O ile wiem, to nie zapłacili.

Operacja została wykonana w ramach Europejskiego Programu Ochrony Ludności, który pokrywa ewentualne wydatki na transport do 85%.

W czasie wojny w Iraku różni pojebańcy, w tym między innym małpka Fikki Mikki, cmokali z uznaniem, że Polacy zdobywają DOŚWIADCZENIE bojowe. Kilka miliardów złotych kosztowały te doświadczenia.

Konkretnie to jeden miliard, co stanowiło 1% budżetu na tamte lata. Faktycznie, okrutna cena za sprawdzenie sprawności polskiego wojska w praktyce w ramach REALNYCH operacji.

Rząd w Szwecji ustala z Facebookiem usuwanie niewygodnych treści przed wyborami

Ciekawe. Jakimś cudem poza gównoźródłami jakimś cudem nie mogę znaleźć niczego zbliżonego na temat tej gorącej linii i alarmizmu. Jednyce co znalazłem to to, i wydźwięk jakimś cudem zupełnie nie zgadza się z wiestiami Najgorszego Czasu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom