1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Szwecja - forpocztą liberalizmu w Europie

Temat na forum 'Nierząd' rozpoczęty przez Sekard, 8 Czerwiec 2012.

 1. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  1 056
  Polubienia:
  3 179
  Zwolnili stomatologa i chcą mu jeszcze dowalić karę 40 000 euro, bo nie chciał udawać, że leczy 30 letnie "dzieci". A kiedyś czytałem, że w Szwecji brakuje dentystów, bo są przeciążeni leczeniem popsutych zębów migrantów....no to będą mieć o jednego dentystę mniej.

  W ogóle demoliberalizm jako nowy typ totaliataryzmu jest fascynujący. Taki terror bez szafotów, z uśmiechniętą twarzą i względnym dobrobytem. Zabójstwa w wykonaniu służb są niezwykle sporadyczne, tortur praktycznie brak, a populacja i tak pod butem.
   
 2. Solitary Man

  Solitary Man Człowiek raczej piwnicy

  Posty:
  470
  Polubienia:
  1 447
  Jak u Dukaja w Czarnych Oceanach. Ludzie z wyższych sfer dobrowolnie żyli pod ciągłą rejestracją firm prawniczych, aby uniknąć pozwów. Wykształciła się Nowa Etykieta (NEti).
   
 3. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  1 833
  Polubienia:
  6 005
 4. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  1 833
  Polubienia:
  6 005
  Szwedzka działaczka partii feministycznej uważa, że Żydzi powinni zostać deportowani z Izraela do USA
  [​IMG]
  Oldoz Javidi, działaczka szwedzkiej partii Feminist Initiative (FI), zasugerowała w wywiadzie, opublikowanym w piątek na stronie internetowej partii, że wszyscy Żydzi powinni zostać deportowani z Izraela.

  Działaczka FI, mająca irańskie korzenie dostrzega paralelę między Stanami Zjednoczonymi a Izraelem. Stwierdziła bowiem, że jedni i drudzy lubią kraść: Izrael okradł z ich ziemi Palestyńczyków, a Amerykanie zrobili to samo rdzennymi mieszkańcami ich kontynentu.


  Sugeruje ona w związku z tym, że Żydzi powinni opuścić Izrael i przenieść się do USA, aby zrobić miejsce dla Palestyńczyków:

  „Dlaczego więc nie zaproszą swoich przyjaciół do swojego kraju i nie zrobią dla nich miejsca na swoich farmach? Wydaje się, że lubią się nawzajem. A Palestyńczycy będą mogli żyć w spokoju i znów budować kraj, który kiedyś należał do nich. Mogę sobie przynajmniej pomarzyć o takim rozwiązaniu, prawda?”

  Po rozmowie Javidi poprosiła o wycofanie tekstu, uznała bowiem, że jej słowa mogłyby zostać „źle zinterpretowane”. Na Facebooku napisała:

  „Poprosiłem FemPers o usunięcie ostatniego akapitu z bieżącego artykułu, ponieważ w żaden sposób nie wyraża on polityki inicjatywy feministycznej, ani nie stanowił propozycji rozwiązania politycznego, a był moją osobistą fantazją, która – jak teraz rozumiem – może zostać źle zinterpretowana lub źle zrozumiana”.

  /Voice of Europe/
   
  TeeM, wah i kr2y510 lubią to.
 5. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  375
  Polubienia:
  82
  Nie. #fakenews #ziemkiewiczowskiresearch

  Taki totalitaryzm, tylko bez cech totalitaryzmu - faktycznie XDDDD

  A co w tym zlego?
   
 6. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 402
  Polubienia:
  17 760
  Kary finansowe prowadzące do bankructwa lub biedy, są gorsze od szafotu.

  Wszystko. To kompromitacja i samoponiżenie.
  Rozwalać gwałcicieli i po problemie.
   
  luke27, wah i Eli-minator lubią to.
 7. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  375
  Polubienia:
  82
  ?

  Nie, to tworzenie mniej toksycznego klimatu w społeczeństwie przez kampanie informacyjne przybliżające kulturę kraju osobom pochodzącym z odległych krajów.
   
 8. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 402
  Polubienia:
  17 760
  Dla podludzi o mentalności zbieracza lub koczownika to nie ma znaczenia. Dla normalnych ludzi, dla których własność jest podstawą ich jestestwa, to ma ogromne znaczenie.

  Jak ktoś jedzie do innej cywilizacji, to sam z własnej woli ma się do niej dostosować. Jak mu się nie podoba, to niech wypierdala.
   
  luke27 lubi to.
 9. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  2 005
  Polubienia:
  6 172
  Jeśli ktoś ma dość oleju we łbie, żeby przedrzeć się przez pół świata do jakiegoś kraju to pewnie ma go wystarczająco, żeby nauczyć się czego trzeba o zwyczajach tego kraju bez żadnych chujowych kampanii.
   
 10. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  375
  Polubienia:
  82
  Dla normalnych ludzi, karanie zachowań nieprofesjonalnych jest czymś pożądanym.

  Szwedzi jak widać się z Tobą nie zgadzają.

  Myślę, że umiejętności związane z zachowaniami intymnymi to trochę inny zestaw skillsów niż spryt, wytrzymałość i przedsiębiorczość i przypadkiem szwedzkie władze się z tym zgadzają.
   
 11. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  2 005
  Polubienia:
  6 172
  Zastanów się przez chwilę. Kogo właściwie obchodzi jakość życia seksualnego przybysza z Afganistanu czy Afryki ( albo czyjakolwiek ) ? Najwyżej jego ewentualną partnerkę ale ona przecież i tak wyłuszczy mu wszystko lepiej niż jakaś broszurka. Więc chyba się zgodzisz, że jest to zwykła próba "okrzesania" przybyszów na tyle żeby nie traktowali tutejszych kobiet jak gówno. I tutaj otwiera się pole dla sprytu o którym wcześniej wspomniałem. Przybysz obserwuje i wyciąga wnioski. Na przykład taki, że skoro za gwałt dają kolorowym zawiasy albo prace społeczne a "zwykłe" molestowanie jest zupełnie bezkarne to w czym problem ? Natomiast gdyby reakcja na przestępstwa seksualne była szybka i brutalna to ten sam spryt kazałby mu raczej być miłym jeśli w ogóle chce sobie zaruchać. Tym samym twoje broszurki nie byłyby wcale potrzebne.
   
  luke27, inho, tomky oraz 7 uzytkowników lubi to.
 12. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  375
  Polubienia:
  82
  Chyba, że potraktuje ją jak ścierę od podłogi jak to mogło się robić w jego otoczeniu gdy dorastał w swoim rodzimym kraju. I właśnie o tym przypadku myśli się tworząc takie programy - różnice kulturowe.

  Gdzie takie prawo jest?

  Zamordyzm ma wyraźnie zniechęcać ludzi do przestępstw? Dlaczego więc w całej Europie nie mamy srogiego zamordyzmu w prawie karnym i procedurach policji?
   
 13. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 191
  Polubienia:
  4 335
  A w jakim temacie ma miejsce ta dyskusja?


  Wysoka kara za napaść wpisuje się w twoją definicję zamordyzmu? Zgłupiałeś już do końca czy znowu manipulujesz?
   
 14. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  2 005
  Polubienia:
  6 172
  Załóżmy, że jesteś migrantem w Szwecji. Nie znasz miejscowych zwyczajów więc na dzień dobry każesz lasce przynieść w zębach twoje kapcie. Ona strzela focha i z ruchanka nici. Nawet jak za pierwszym razem pomyślisz "jakaś pojebana" to za następnym dotrze do ciebie, że źle się do tego zabierasz i musisz być milszy. Człowiek na tyle bystry żeby na lewo przeflanować się z Afryki do Sztokholmu bez trudu ogarnie takie sprawy bez pomocy państwa. Tutaj na forum jest kolega który mieszka w Chinach i ma żonę Chinkę. Myślisz, ze ktoś mu serwował broszurki na temat "jak to robić z Chinką" ?

  Proponuję eksperyment. Nie śpiesząc się poszukaj najsurowszego jaki tylko uda ci się znaleźć wyroku wydanego przez szwedzki sąd wobec migranta za przestępstwo seksualne. Zobaczymy jaką najwyższą karę uda ci się znaleźć.

  Kara pozbawienia wolności za gwałt to zamordyzm ?
   
  inho i wah lubią to.
 15. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 402
  Polubienia:
  17 760
  Tzw. "normalni ludzie" to nic innego niż bydło. Bydło dobrze wytresowane przez lewicowe świnie.

  No i za jakiś czas będą słono płacić za swą durnotę.

  Wystarczy że jeden z drugim będą się zachowywać tak, jak w krajach z których przyszli.
  Gdyby tam robili takie bydło, to albo by wisieli, albo byliby rozstrzelani, albo odrąbano by im ręce i narzędzia gwałtu, albo by im założono oponę na szyi, polano benzyną, po czym podpalono. A jak nie, to spotkałoby ich coś podobnego.

  Władze się zgadzają, ale ofiary i bliscy ofiar już niekoniecznie. Dzieje się tak dla tego, że w Szwecji od ponad 150 lat rządzą czerwone świnie, które ludzi traktują jak swych niewolników.
   
  luke27, wah i Jaranek lubią to.
 16. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  6 286
  Polubienia:
  15 172
  Ech... Redrum chyba kreuje swoją postać na najbardziej irytującego, bo stereotypowego Człowieka dobrze wychowanego. :) Całkiem ciekawa kreacja leminga, dałbym Oskara.

  Człowiek dobrze wychowany (ludzie dobrze wychowani) – jedna z kategorii typologicznych osobowości społecznej Floriana Znanieckiego określająca osoby, których dzieciństwo i młodość były kontrolowane przez kręgi wychowawcze, a dodatkowo w tym okresie życia nie pracowały[1]. Jednostka taka w życiu dorosłym skoncentrowana jest na budowaniu opinii o sobie we własnym środowisku, ma silnie rozbudowana jaźń odzwierciedloną. Uznaje ona te oceny na własny temat, które tworzone są w istotnych dla niego środowiskach, a innowacje przyjmuje o ile są one akceptowane przez znaczące dla niej autorytety[2].

  Wychowanie w kręgach wychowawczych przez Znanieckiego jest ujmowane także jako przygotowanie jednostki do pełnienia przyszłych ról społecznych, których odgrywania w przyszłości oczekuje grupa społeczna (rodzina, szkoła, kościół, krąg sąsiedzki), która tę jednostkę wychowuje. Jednostka uczy się ról społecznych, które ma odgrywać w przyszłości w sposób pożądany. Kręgi osób starszych nie tylko bezpośrednio wpływają wychowawczo na jednostkę, ale także pośrednio poprzez regulację stosunków społecznych między młodymi osobami[3]. Osoba podlegająca wychowaniu zarówno przyswaja idee i normy, zgodnie z którymi ma działać w przyszłości jak i takie, zgodnie z którymi ma działać w teraźniejszości. W przypadku, gdy w przyszłym życiu następują rozbieżności między rolami, jakie jednostka realistycznie odgrywa, a tym jak została przygotowana do pełnienia ról, znajduje się ona nadal w fazie "przygotowawczej"[4].

  Ludzie dobrze wychowani mają tendencję do tworzenia zamkniętych kręgów, które pozwalają im na nie stykanie się ze środowiskami, których opinie o sobie samych ignorują. W dorosłym życiu stanowią oni podłoże elity wychowania[5].
  Ale z tego podłoża elity wychowania w dorosłym życiu, to już chyba nic nie będzie, skoro siedzi na libnecie... Próżny trud. Co innego, gdyby zaprenumerował Gazetę Wyborczą albo założył konto na blox.pl :)
   
 17. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  375
  Polubienia:
  82
  >petersweden

  Informacje o szczepieniach też ciągniesz ze strony STOP NOPu? Trollujesz mi z wysyłaniem postów tego szura?

  Nie i nie wiem skąd to wyciągnąłeś.

  No to musimy się zgodzić że się nie zgodzimy jak widać. Instytucje publiczne znalazły powód, ale może one po prostu czegoś nie widzą.

  Sprawnie ominięte pytanie - niemniej nie, nie mam czasu by szukać takich pierdół.

  Nie, czemu?

  Ach kiedy oj kiedy mój Krzysiu wreszcie ta Szwecja upadnie? Szury mówią, że już jej nie ma - powiedz mi bo ja jestem okropnie ciekaw, upadek takiego kraju jak Szwecja musi mieć solidne fundamenty i należy się takie zdarzenia obserwować!

  Cieszę się, że to kolejny temat w którym gówno dodajesz do dyskusji i wylewasz swoje rojenia - rób tak dalej!
   
 18. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  6 286
  Polubienia:
  15 172
  A ja z kolei się cieszę, że mogę ci służyć za lustro, w którym możesz się przejrzeć i zobaczyć co wnosisz w te dyskusje. Konkretniej:

  Nic ponad antyliberalny kontrarianizm - dość cierpliwie wykładany, co muszę ci oddać, ale w sumie niewiele wnoszący. Na przykład ta prezentowana ufność w stosunku do rządowego podejścia w sprawie wychowania seksualnego dla migrantów jest rozczulająca. Ale wiesz, że to tak naprawdę nie ma prawa działać i jest tylko dupochronem dla rządzących, aby mogli się pochwalić, iż robią cokolwiek w sprawie problemu, nawet jeśli to tylko pozorowane działania?

  Ale nie - będziesz po kontrariańsku stawał w obronie i dopatrywał się jakiegoś ukrytego sensu takich zabiegów, nawet za cenę zaprzeczenia rozsądkowi. Na pewno ma to jakiś sens, bo to przecież inna kultura i trzeba poinformować!

  :)
   
 19. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 370
  Polubienia:
  3 610
  SYNEK! Ale Fata to ty szanuj!
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.