Szumlewicz oraz inne lewackie przypały

piezol

Jebać życie
1 257
4 229
Już nawet naczelny rurkowiec 3rp ciśnie sobie z szumiego:
10014573_790760190973725_4259470591071656943_n.jpg
 

Racibor

Well-Known Member
408
2 159
Post informacyjny, bo zapowiada się dobra beka i parę cytatów może trafić do tego wątku. Dzisiaj o 20:00 na Polsat News Wipler vs Szumlewicz.

 
A

Antoni Wiech

Guest
Skończyłem oglądać Wiplera vs Szumlewicza. Zaczynając od środka, to był jakiś typ ze Stowarzyszenia Libertariańskiego na widowni i zadał pytanie o czym dalej. Wipler bardzo dobrze patrząc z pozycji leminga. Nie wystrzelił, że kopalnie trzeba zamknąć a górnicy to złodzieje jakby to pewnie powiedział Korwin, ale, że trzeba sprywatyzować to będą lepiej zarządzane. Natomiast na pytanie tego typa ze SL według mnie strzelił śmiechową bombę: Pytanie było czemu rząd zajmuje się górnictwem skoro to tylko 3% gospodarki, a 67% to drobni i średni przedsiębiorcy. Na co Wipler powiedział, ze górnictwo jest ważne, bo wokół niego powstają inne dziedziny gospodarcze i miejsca pracy. Tak jakby wokół drobnej i średniej przedsiębiorczości nie powstawały. Oczywiście to śmiechowe z pozycji liberalnej.
 

Jędrek

Member
36
10
No a nie jest? Ze strategicznego punktu widzenia jest i to bardzo, przecież prąd w Polsce bierze się właśnie z węgla.
Tylko,że ten węgiel jest zbyt drogi, wydobycie przewyższa cenę wegla 2-3 razy. podatnicy musza doplacac do tego interesu. więc jakie to dobro narodowe ? No i wytworzyła sie kasta górników, z którą nikt do tej pory nikt sobie nie poradził. No może poza Jaruzelskim.
 

workingclass

Well-Known Member
2 131
4 151
W czasie jak niedawno blokowali wagony z węglem na granicy rozmawiałem z jednym młodym gościem co handluje miedzy innymi węglem nie na jakąś wielką skale ale handluje, i ten powiedział mniej więcej tak:
-Słuchaj, niech blokują ja mogę sprzedawać tylko ten polski dużo droższy węgiel to dla mnie w zasadzie bez różnicy może ja trochę mniej zarobie ale tak naprawdę to normalsi na tym stracą bo zima idzie i węgiel, mniej ale kupią.

P.S.
A i tego kolesia co to powiedział wcale nie mam za lewackiego przypała, napisałem to w związku z węglem kamiennym.
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
"Wysyłanie na emeryturę doświadczonych ludzi z dozoru negatywnie odbije się na bezpieczeństwie w kopalniach - przekonywał wtedy Dariusz Trzcionka, przewodniczący Kadry.
- A jaki wpływ na bezpieczeństwo kopalni może mieć wysłanie na emeryturę działaczy związkowych? - pytaliśmy.
- Gdyby do tego doszło, musielibyśmy wyciągać z produkcji doświadczonych ludzi i uczyć ich związkowego rzemiosła - stwierdził Trzcionka."
 
A

Antoni Wiech

Guest
No a nie jest? Ze strategicznego punktu widzenia jest i to bardzo, przecież prąd w Polsce bierze się właśnie z węgla.
Tu nie chodziło o podejście strategiczne (cokolwiek to znaczy, bo dla mnie piekarnie też są strategiczne, bo dzięki nim jest chleb i ludzie nie umierają na ulicach), ale powstawanie wokół miejsc pracy.
 
D

Deleted member 4683

Guest
Trafiłem na prawdziwe zagłębie Szumlewiczów. Przeszukując internet w poszukiwaniu tematów o rockabilly/psychobilly natrafiłem na poświęcony tej muzyce wątek na forum hard-core.pl

Sam wątek o rockabillowy okazał się dość jałowy ( co zrozumiałe ze względu na muzyczny profil tego forum) ale tą drobną niedogodność z nawiązką zrekompensował mi tamtejszy hyde-park ( dostępny dopiero po zalogowaniu).

Wkleję parę cytatów ku pokrzepieniu serc - skoro socjaliści są aż tak głupi to może jeszcze nie wszystko stracone :D :

"
ja nie mam nic przeciwko, żeby państwo regulowało takie rzeczy jak stawka minimalna (maksymalną jako procent najmniej zarabiającego pracownika w firmie też bym się nie obraził)" ( level: Mega-Szumlewicz :) )

- na temat islamskich ekstremistów w Europie: "Na szczęście jest sporo światlejszych osób, które chcą rozwiązać problem ekstremizmów bez porzucania swoich (zachodnich i cywilizowanych) zasad i zniżania się do poziomu półmózgów. I szukają takich rozwiązań - ale co oni pierdolą dla ciebie wszystko jest proste..."

- ironicznie na temat tego czy człowiek z bronią mógłby zapobiec masakrze rysowników z Charlie Hebdo: "No wiadomo. Tu dowód: http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosc ... 32438.html " ( level: Jerzy Dziewulski )

"wykazywanie, że nacjonalizm jest tożsamy z lewicowością wynika z prostego faktu, że jak się chce komuś dojebać, to jedną z metod jest zrównanie go z tym, czego nienawidzi najbardziej"

"czyli konserwatysta rasistowski homofob, fundamentalista religijny zwolennik posiadania broni i wojny z narkotykami jest lewicowcem bo chce kontroli państwa?" ( mistrz :) )

"z kolei utożsamianie prawactwa z liberalizmem to też idzie na takim uproszczeniu, że aż zęby bolą. w takim USA ruchami liberalnymi nazywa się ugrupowania lewicowe i co zrobić z tym fantem?"

"kiedy chłop miał więcej wolności :dziś czy za czasów dziesięciny?" ( i kto zbuduje drogi ???? :) )

"lewica dąży do zmiany skostniałego porządku społecznego" ( level: Che Guevara )

"posiadanie broni nie gwarantuje bezpieczeństwa - jak pewnie uważają tego zwolennicy. kupujesz sobie gnata, nosisz w kieszeni, nie używasz. wyskakuje typ ze swoim gnatem. wyciągasz swojego, nieużywanego, zapominasz odbezpieczyć, bo nigdy tego nie robiłeś. trup. Ale nie, w idealnym świecie wszyscy będą chodzić na ćwiczenia z używania broni. a przestępcy nie będą organizować sobie potężniejszej broni niż ofiary." ( level: Jerzy Dziweulski ).
 
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Z wiekiem coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że tzw. "humaniści", a zwłaszcza "artyści" itp. środowiska to wylęgarnia komuchów, która za cel postawiła sobie dowartościowywanie swojego ego cudzym kosztem (i - cudzymi pieniędzmi).

Ile wysiłku kosztuje taką spierdolinę oświadczenie typu: "jestem lewicowcem, mam serce po lewej stronie. uważam że państwo powinno dbać o biednych i podwyższyć (oczywiście - innym, nie - jemu!) podatki"?

Oczywiście - nic. A ile poklasku i się zdobędzie pośród innych spierdolin i ile głów, przytaknie z głębokim zrozumieniem i podziwem dla "wartościowego wrażliwca"..

Znamiennym jest że te, pełne hipokryzji, egoistyczne i zawistne spierdoliny zaczynają krzyczeć wtedy, gdy rząd zabiera się za opodatkowanie ich środowiska.
Wtedy nie jest to już "lewicowa solidarność społeczna", a "zamach na sztukę", itp.
 
Ostatnia edycja:

tolep

five miles out
8 555
15 441
Ojtam. Dyskusja z ludźmi którzy przesiąkneli Keynesem a są za tępi by zrozumieć Bastiata nie ma większego sensu. Chyba że podejrzewamy że w dyskusji moga uczestniczyć w charakterze obserwatora ludzie o otwartym umyśle.

Typowy tępak jest jednocześnie...

- przeciw obcemu kapitałowi w Polsce, bo wywozi zyski z kraju
oraz
- przeciw obcemu kapitałowi w Polsce, bo Fiat przeniósł produkcję Pandy do Włoch likwidując miejsca pracy w Polsce.

...a na pytanie, dlaczego nie wyraża entuzjastycznej radości na wieść że Fiat teraz wywozi znacznie mniej zysków z Polski, wykonuje ruch gołebia szachisty - wywraca figury i sra na szachownicę.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
OMFG, myślałem, że sprawa massmediów i broni to najważniejsze rzeczy, a potem długo, długo nic, ale na zachodzie to jednak trzeba dorzucić jeszcze szkolnictwo.
 

Rōnin

School of Hard Knocks
26
117
Nie wiem czy to nie fejk, bo pomysl jest tak absurdalny, ze wyglada jakby zostal wyciagniety z Aszdziennik
To satyryczny artykuł. Śmieją się z czegoś trochę (tylko trochę) mniej durnowatego:
"Ontario youth soccer to stop keeping score, standings".

Ale spokojnie, martwicy mózgu nie brakuje;

Anti-terror plan to spy on toddlers 'is heavy-handed'
Nursery staff and childminders are given 'duty' to report toddlers they suspect of being at risk of becoming terrorists under new Home Office measures

Czyli Dejmien z "Omena" wymięka przy dzisiejszych brzdącach, więc trzeba je ... szpiegować. Nom, od najmłodszych lat, w ogóle Orwell to okazuje się chyba zbyt optymistyczny był.

W skrócie to przedszkolanki powinny odnaleźć w sobie nieco szpiegowskiej smykałki i donosić na 3-4 latki podejrzewane o zostanie terrorystą... najwyraźniej już w tym wieku to się kształtuje. Zapewne są całe siatki kilkulatków, które spiskują, głoszą dżihad i mają niejeden master plan w zanadrzu. Jest też wzmianka, że przedszkolanki powinny zgłaszać anty-semickie komentarze wygłaszane przez kilkuletnie dzieci. Może kręcą się tam jakieś 4 latki w muszkach przekonujące, że Hitler nie musiał wiedzieć o holocauście, albo gadające o żydo-komunie? Seems legit.

To i tak nic, jeszcze a propos bachorów;

Children as young as three are being branded racists, homophobes and bigots over playground taunts

Kilka ciekawszych fragmentów;
  • Thousands of pupils are being reported for so-called hate crimes after using innocuous words such as ‘Chinese boy’, ‘Somalian’ or ‘gay".
  • Teachers also log insults like ‘doughnut’ and ‘fat bucket of KFC’. Even calling a pupil a ‘girl’ can be classified as abuse.
  • One primary school pupil calling another a girl suddenly becomes a sign of gender image prejudice, subjected to recording requirements more thorough than accompanying most burglaries.
  • Alleged offences by more than 4,000 pupils were logged in just 13 council areas – meaning the national total may stretch into the tens of thousands.

Tak sobie czytam i myślę, że oni tak wszyscy na poważnie... chyba w żadnych innych czasach zasada "Never go full retard" nie była tak masowo łamana.
 
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Sroga orka lewaka. Gdy wreszcie doczekamy się w Polsce libów którzy będą potrafili w taki sposób prezentować publicznie swoje argumenty, z przekonaniem i charyzmą - to wówczas doczekamy się zmian..
Wystąpienia to nie tylko umiejętność prezentacji argumentów w sposób logiczny i zgodny z stanem faktycznym, ale również - opakowanie tego w ładunek, który będzie uderzał w emocje słuchacza/odbiorcy.

 

Volvek

Well-Known Member
797
1 919
Fajne, ale smutne jest to, że ten student i tak nic z tego nie zrozumiał i wyszedł z sali przekonany o swojej racji.
 
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Fajne, ale smutne jest to, że ten student i tak nic z tego nie zrozumiał i wyszedł z sali przekonany o swojej racji.
No, ale jak w każdej sytuacji - nie chodzi o to, by przekonywać juz przekonanych, tylko żeby docierać z argumentacją do tych, którzy się wahają/nie posiadają wykrystalizowanych poglądów, a którzy w końcu mogą zostać "pozyskani" retoryką, medialną papką, przebywaniem w tym czy innym środowisku - przez stronę przeciwną.
 
Ostatnia edycja:

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920

jkruk2

A fronte praecipitium a tergo lupi
828
2 386
To co mówił jest oczywiście sensowne (mowa o Brooku), ale podstawą dlaczego tak jest, jest to że żeby coś mieć to trzeba najpierw to wytworzyć. Jak ujęła to Ayn Rand (mniej więcej): potrzeba beneficjenta, jest poprzedzona potrzebą twórcy, trzeba najpierw coś mieć żeby zacząć rozdawać. O tym tylko wspomniał, a to jest niejako podstawą dla wszelkich wywodów w tej materii. Myślę, że w dyskusjach można skupiać się nad eksplikacją tej tezy (dlaczego tak jest? jak to wygląda w szczegółach? o jakich mechanizmach mowa?). Państwo jest tworem nadbudownym nad agorystyczną przestrzenią wymiany. Z samej swej idei jest idee fixe (o czym więcej tutaj).
 
Do góry Bottom