Szumlewicz oraz inne lewackie przypały

workingclass

Well-Known Member
2 133
4 153
Mam tak samo! Czuję się w hipermarketach niemal jak antykonsumpcjonistyczny mutualista, który posiadać może tylko to, co weźmie do rąk.
A ja mam trochę inaczej, zaczynam rozumieć dlaczego człowiek moze nienawidzieć drugiego człowieka, a zrozumienie zaczyna sie juz w drzwiach obrotowych a wzmaga zaraz za wyjściem z nich, gdy lud staje z otwarta gębą zastanawiając sie "czego ja tak właściwie tu przyszedłem?"
 
A

Antoni Wiech

Guest

Hitch

3 220
4 876
Przedsiębiorca, który płaci prawie 900 zł do ZUS miesięcznie dostaje w zamian wiele usług.

Takich jak:
- rżnięcie w dupkę na gładko (podatnik musi jednak przynieść własną wazelinę)
- rżnięcie w dupkę na brutala (kiedy podatnik zapomni, że musi skorzystać z zapewnionych "usług", nawet jeśli nie chce)
- rżnięcie w dupkę na klęczkach (kiedy podatnikowi nie zostaje już nic innego jak błaganie na kolanach by przestali)

I wiele, wiele innych rżnięć w dupkę! Przyjdź do ZUSu już dziś! Nie zapomnij się tylko wypiąć na starcie, bo dostaniesz po nerach ciepłem lewicowej wspólnoty!
 
D

Deleted member 427

Guest
Antoni napisał:
ZUS, Konfederacja Pracodawców dodatkowo prywatnych i jeszcze "Lewiatan". A później dziwić się, że przeciętnemu Kowalskiemu wszystko się w głowie pierdoli

Otóż to. Pierdolnik totalny.
 

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 466
To o co ta gadka? O to, że państwo daje super zajebistą, nie do odrzucenia ofertę, w której dostaje się w zamian tyle usług, że nawet ta śmiesznie mała składka nie pokrywa ich kosztów, ale każdy kto z tej super oferty nie skorzysta jest złodziejem? Eeeee... Coś mi się to nie trzyma kupy.
 
Ostatnia edycja:

Gość niedzielny

Well-Known Member
968
2 124
- Spójrzmy na to tak: ktoś jedzie tramwajem bez biletu. Jest cwaniakiem czy złodziejem? Moim zdaniem jest złodziejem!

Korzystanie z tramwaju nie jest przymusowe.
- Czy ci przedsiębiorcy, którzy teraz oszczędzają kilkaset złotych, mają świadomość, że z ZUS na starość nie dostaną żadnej emerytury?

A jak zapłacą to dostaną? XD
- Moim zdaniem nie mają tej świadomości.

1.jpg


Zresztą postrzeganie ludzi jako tępe bydło jest cechą szczególną pewnej formacji ideowej.
Jeśli ludzie masowo zaczną uciekać z polskiego systemu ubezpieczeń, to skąd weźmiemy pieniądze na wypłatę emerytur i rent? Nasz system ubezpieczeń jest tak skonstruowany, że wypłatę tych świadczeń finansujemy z tego, co na bieżąco wpływa do kasy ZUS. Czyli ze składek pracowników i przedsiębiorców, którzy uczciwie je płacą.

Będziemy musieli podnieść wysokość składek emerytalno-rentowych. Zapewniam, odczuje to każdy podatnik.

Składki wzrosną --> mniej ludzi będzie płacić --> składki znów wzrosną --> jeszcze mniej ludzi będzie płacić --> składki wzrosną --> ZUS zdycha. Fajnie.
 
Ostatnia edycja:

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 466
- Przedsiębiorca, który płaci prawie 900 zł do ZUS miesięcznie - a sam jestem w takiej sytuacji - dostaje w zamian wiele usług. Kiedyś mogłem rzeczywiście powiedzieć: moje składki trafiają do wspólnego worka i nie wiadomo, co się z nimi dzieje. Dziś już tak nie jest. Obecnie każdy na emeryturze dostanie dokładnie tyle, ile sobie uzbierał na osobistych kontach emerytalnych.
A zdanie wcześniej twierdził, że:
Jeśli ludzie masowo zaczną uciekać z polskiego systemu ubezpieczeń, to skąd weźmiemy pieniądze na wypłatę emerytur i rent? Nasz system ubezpieczeń jest tak skonstruowany, że wypłatę tych świadczeń finansujemy z tego, co na bieżąco wpływa do kasy ZUS. Czyli ze składek pracowników i przedsiębiorców, którzy uczciwie je płacą.

Będziemy musieli podnieść wysokość składek emerytalno-rentowych.

Jednocześnie próbują przekonać, ze nie płacenie składek to kradzież, a potem, że to super oferta, z której nie można nie skorzystać bo jest taka dobra. Najpierw powiedzą, że warto płacić bo każdy dostaje tyle ile sam sobie uzbierał, a potem, że trzeba płacić bo się system zawali i nie będzie skąd wypłacać emerytur więc podniesie się składki.

Na drugi raz, zróbcie chociaż oddzielny artykuł o tym, dlaczego przedsiębiorcom opłaca się płacić składki (dla przedsiębiorców) a oddzielny dlaczego przedsiębiorcy to burżuje okradający społeczeństwo (dla reszty), bo mieszanie jednego z drugim w jednym artykule całkowicie nie trzyma się kupy.

Ehh... Żebym ja musiał mówić jak się porządnie oszukuje społeczeństwo...

Korzystanie z tramwaju nie jest przymusowe.
Ale "korzystanie" z państwa jest. Okradanie złodzieja nie jest kradzieżą.
 
Do góry Bottom