Szumlewicz oraz inne lewackie przypały

T

Tralalala

Guest
Pamp przecież oni kurwa specjalnie napisali to takie długie aby nikomu normalnemu nie chciało się tego robić, chyba, że by się podzielić bo kurwa jedna osoba dostanie kurwicy.
(w istocie, anarchiści argumentowaliby, że krytyczna myśl wymaga swobodnego rozwoju i ewolucji, a jest to właśnie dokładnie to, co tłumi kapitalistyczna hierarchia)
Jako kapitalistyczną hierarchię rozumieją pewnie wolny rynek, no tak bo jedyną drogą do SWOBODNEGO rozwoju jest zabranianie komuś czegoś lub wydawanie za hajs papierka zezwalającego na wykonywanie określonych czynności. Toż to jakiś bełkot kurwa jest.

Uwaga mistrz logiki. Państwo otóż wyzyskuje, oraz PAO też wyzyskuje ( chuj, że przynależność jest dobrowolna, jak można wyzyskiwać kogoś kto się na to kurwa godzi w dobrowolnej umowie? To pozostanie dla mnie zagadką niewyjaśnioną, zapewne do końca życia. )
Z tej części B2 do której bezmózgi autor się odwołuje.
Główną funkcją państwa jest umożliwianie rządzącej elicie wyzyskiwania niższych warstw społecznych, tj. czerpania z ich ekonomicznej nadwyżki.

Jest oczywiste, że "anarcho"-kapitalistyczne stowarzyszenia obronne spełniają kryteria państwowości naszkicowane w sekcji B.2 ("Dlaczego anarchiści opowiadają się przeciw państwu?"). Bronią one własności prywatnej i ochraniają stosunki władzy, stosują przymus i są instytucjami hierarchicznymi, rządzącymi podległymi sobie ludźmi w imieniu "elity rządzącej", tj. tych, którzy zatrudniają zarówno siły rządzące, jak i ludzi przez nie rządzonych. Dlatego z anarchistycznego punktu widzenia te "stowarzyszenia obronne" są państwami w pełnym tego słowa znaczeniu.

Nie no Staszek dałeś teraz istną kopalnię do tego topicu. Będę kibicował wszystkim którzy podejmą się szczytnego celu udowodnienia lewakowi jak bardzo jego mózg jest rozpuszczony w gównie które niewątpliwie powinno strumieniami wypływać z jego uszu.

Chciałem przeczytać kilka linijek więcej i niestety ale muszę to skomentować bo tu głupota występuje tak samo często jak u mnie słowo kurwa.

Po drugie, w kapitalizmie większość ludzi spędza lwią część swojego dnia na terenie własności innych ludzi -- to znaczy, pracuje dla kapitalistów i/lub mieszka w lokalach czynszowych. Zatem jeśli posiadacz własności wybierze "stowarzyszenie obronne", by broniło jego fabryk, farm, mieszkań czynszowych itp., to jego pracownicy i dzierżawcy będą to postrzegali jako "wymuszony monopol na dostarczanie usług obronności na danym obszarze".

Zaraz zaraz, kurwa to nie łaska podpisać ze złym kapitalistą wynajmującym mi mieszkanie iż sam wybieram dostawcę usług ochronnych? Widocznie taki pomysł wykracza poza umysł komucha. No bo oczywiście, że jeżeli ktoś wynajmuje ode mnie mieszkanie, nie posiada tam jakichkolwiek praw, wcale nie deleguję mu uprawnień do rozporządzania moją własnością w określonych ramach czasowych oraz warunkach, nie to się kurwa nie dzieje.

A to dlatego, iż jest oczywiste, że pracobiorcy i dzierżawcy nie będą mogli zatrudnić swoich własnych przedsiębiorstw obronnych, aby wydziedziczyły kapitalistów i posiadaczy ziemskich.
Wydziedziczyły kurwa?
 
D

Deleted member 4683

Guest
Gadanina to gadanina. Możesz gadać w necie, możesz u cioci - dla mnie to bez różnicy.
 

pikol

Od humanitarystów nie biorę.
1 004
1 635
Rozwiązałem sobie taką ankietę ;)
http://www.moralcompass.org/

W oczy rzuciło mi się wytłumaczenie wyników testu.
2z71nhd.jpg
 

orcen92

Active Member
151
205
http://tvn24bis.pl/informacje,187/w-walce-polski-z-ofe-kolonializmem-xxi-w-wynik-9-do-1,455348.html

1,5 mln Polaków kolejny raz wprowadzono w błąd i wciągnięto w pułapkę - uważa prof. Leokadia Oręziak, ekonomistka Szkoły Głównej Handlowej. - Jednak 90 proc. Polaków wybrało ZUS, a to sukces naszego kraju w walce o wyzwolenie się od OFE - dodała.

Emerytura na giełdzie
Ekonomistka przekonuje, że osoby, które wybrały OFE nie były świadome.

- Ponad 1,5 mln osób wybrało OFE i to jest niedobrze, bo część ich składki emerytalnej pójdzie do gry na giełdzie, a zatem części tych pieniędzy zabraknie w systemie emerytalnym i całe społeczeństwo będzie musiało się złożyć, żeby ten ubytek sfinansować. A to nie jest warte naszych poświęceń, bo trzeba pamiętać, że ta część emerytury, która ma pochodzić z OFE jest narażona na ogromne ryzyko - tłumaczyła Oręziak.

W walce Polski z OFE (kolonializmem XXI w) wynik 9 do 1 - dla Polski. Piękny wynik w rocznicę 1 sierpnia 1944. Kolejny etap:to wynik 10 do 0

Ludzie zostali wprowadzeni w błąd i oszukani, bo na pewno chcieli dołożyć się do gnijącego ZUSu zamiast mieć pieniądze, które mogą odziedziczyć...
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
13 001
W/s ZUSrańców nie ma nawet co gadać - kasę kradną w chwili odjęcia kwoty składki, ale pozostaje OFE. Jeżeli nie można wypłacić z OFE bieżącej skumulowanej kwoty składek, to znaczy, że nie są to pieniądze ludzi, od których odprowadza się składki.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 983
15 147
Nie, żebym był za ZUSem, ale jak idzie dziedziczenie tych 150 mld, które powędrowało do ZUSu? Tak samo będzie z dziedziczeniem reszty.
 

orcen92

Active Member
151
205
http://natemat.pl/111081,walczacy-z-podatkami#comments-111081

Komentarze: (artykułu nie chce mi się czytać)
Mam mieszane uczucia po tym artykule. Pamięta ktoś artykuł o tym, jak ludzie wykorzystywali lukę w regulaminie jakiegoś tam sklepu internetowego i za darmo dostawali po kilka koszulek? Wtedy było wielkie oburzenie (swoją drogą słuszne), no a jeśli wykorzystuje się luki w systemie podatkowym i traci na tym państwo to jest wszystko ok?

przeczytawszy artykuł dochodzę do wniosku, że to zwyczajni oszuści są
 
P

Przemysław Pintal

Guest
@orcen92

Ludzie dali sobie wmówić, że jak "okrada" się państwo, to okrada się "nas wszystkich". To dosyć powszechne myślenie.

W powszechnym mniemaniu, brak państwa to brak szkół, dróg, szpitali i panoszący się bandytyzm. Tu jeszcze dochodzi zjawisko obchodzenia przyjętych reguł. Ludziom nie podoba się jak ktoś nagina, łamie zasady. Geneza i cel określonych zasad nie ma tu znaczenia. Łatwo to tłumaczy dlaczego sporo libertarian występuje przeciw łamaniu złego prawa, nawet jeśli nie łamie się aksjomatu nieagresji.

To jest jak z psami Pawłowa. "Oszukuje" na podatkach? To mi wbije nóż.

Ja sam jestem praworządny, ale na zasadach wolnościowych.
 
A

artur1978

Guest
Oszukiwanie na podatkach jest obowiazkiem kazdego libertarianina, jak placisz podatki i chociaz lekko nie przykombinujesz to mam powazne watpliwosci co do czystosci ideowej:>
 

piezol

Jebać życie
1 262
4 232
Czyli jest moralna różnica między znalezieniem sposobu na niezapłacenie 400 złotych podatku, a zapłaceniem całości podatku i pobraniu jakiegoś zasiłku na 400 zł ?
Bo nie wiem, czy się bać krzysiowego gniewu
 

Sputnik

Szalony naukowiec
482
2 171
piezol ale naczelna jest tu doktryna, że cel nie uświęca środków więc choćbyś tylko raz dostał od złodziejskiego państwa jakiś drobiazg to jesteś do odjebania -> wszyscy na forum do odjebania łącznie z krzysiem. Szkoda rozkminiac czy te 4 stówki kradzione w taki czy inny sposób :p
 
A

artur1978

Guest
Czyli jest moralna różnica między znalezieniem sposobu na niezapłacenie 400 złotych podatku, a zapłaceniem całości podatku i pobraniu jakiegoś zasiłku na 400 zł ?
Bo nie wiem, czy się bać krzysiowego gniewu
Dla mnie oczywiste jest ze powinienem zarowno nie zaplacic podatku jak i wziac jak najwiecej zasilkow.
Dlaczego?
Ze wzgledu na fakt, ze placenie podatkow i niepobieranie zasilkow WZMACNIA panstwo.
Jedynym sposobem na zwyciestwo nie jest jakas idiotyczna rewolucja ale ekonomiczna presja,ktora doprowadzi do zalamania gospodarczego i upadku systemu.
Dla mnie osoba, ktora wyludza z ZUS na potege robi o wiele wiecej dla idei wolnosciowej (oczywiscie paradoksalnie i nieswiadomie) niz rozkminiajacy bez przerwy marginalne sytuacje ideologowie.
To troche jak z Reagenem i ZSRR, tyle bylo strachu przez ruskimi a Reagan po prostu podniosl stopy procentowe (przez co spadly ceny surowcow ktore sa powiazane z kursem dolara i jednoczesnie wzrosly odsetki od kredytow wczesniej pobranych przez panstwa bloku wschodniego) oraz dogadal sie z RPA odnosnie cen zlota.
I co sie nie udawalo sila przez 60 lat udalo sie po dobroci w kilka.
Podobnie z panstwem polskim, upadnie albo zmieni sie dopiero jak zbankrutuje.
 

orcen92

Active Member
151
205
Dla mnie oczywiste jest ze powinienem zarowno nie zaplacic podatku jak i wziac jak najwiecej zasilkow.
Dlaczego?
Ze wzgledu na fakt, ze placenie podatkow i niepobieranie zasilkow WZMACNIA panstwo.
Jedynym sposobem na zwyciestwo nie jest jakas idiotyczna rewolucja ale ekonomiczna presja,ktora doprowadzi do zalamania gospodarczego i upadku systemu.
Dla mnie osoba, ktora wyludza z ZUS na potege robi o wiele wiecej dla idei wolnosciowej (oczywiscie paradoksalnie i nieswiadomie) niz rozkminiajacy bez przerwy marginalne sytuacje ideologowie.
To troche jak z Reagenem i ZSRR, tyle bylo strachu przez ruskimi a Reagan po prostu podniosl stopy procentowe (przez co spadly ceny surowcow ktore sa powiazane z kursem dolara i jednoczesnie wzrosly odsetki od kredytow wczesniej pobranych przez panstwa bloku wschodniego) oraz dogadal sie z RPA odnosnie cen zlota.
I co sie nie udawalo sila przez 60 lat udalo sie po dobroci w kilka.
Podobnie z panstwem polskim, upadnie albo zmieni sie dopiero jak zbankrutuje.

Dokładnie tak samo uważam, do zmiany należy prowadzić przez prawdziwą i jak najszybszą zapaść gospodarczą, więc każdego namawiam do nie płacenia zusu itd. Im prędzej to padnie, tym prędzej ludziom mogą się otworzyć oczy.
Nie ma jakiegoś wątku o niszczeniu systemu?
 
D

Deleted member 427

Guest
Rodzicom dobrze znana jest faza korwinizmu, przez którą dzieci przechodzą gdzieś między przedszkolem a wczesną podstawówką. W tej fazie dziecko krzyczy „to moje cukierki! nie poczęstuję ich!” i tupie nóżką z zaciekłością. Zadaniem rodzica (a jeśli rodzic zawiedzie, to szkoły podstawowej) jest oduczenie dziecka tej postawy i przekazanie dziecku elementarnej prawdy życiowej, że często właściwą odpowiedzią na odwieczny dylemat „zjeść ciastko czy mieć ciastko” jest: nie mieć i nie zjeść tylko oddać do wspólnej puli. Bo wspólna zabawa z innymi dziećmi, w wyniku której, tak bywa, zjedzą ci wszystkie ciastka, i tak będzie fajniejsza od ukrycia się w krzakach i żarcia ich tam wszystkich aż do wyrzygu.

http://wo.blox.pl/2014/08/Syndrom-Kucbergera.html
 
Do góry Bottom