Szumlewicz oraz inne lewackie przypały

OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 143
Tak trochę z innej beczki. Co do postulatu likwidacji dochodowych, któremu to Szumlewicz również oponuje. Wystarczy dodać, że połowa wpływów z CIT i PIT to pieniądze ze spółek skarbu państwa oraz osób zatrudnionych w budżetówce. Ergo - państwo płaci "samo sobie" z pieniędzy które wcześniej zabrało z rynku w formie innych podatków. Nie wiem po co, chyba tylko po to żeby nabijać bankom kabzę za wielokrotne transfery pieniędzy w te i we wte. :)

CIT i PIT do likwidacji w pierwszej kolejności, z pomniejszeniem wypłat dla pracowników budżetówki i przekazaniem określonego % zysku (w formie dywidendy) do budżetu, zamiast w.w. podatków..
 
D

Deleted member 427

Guest
z pomniejszeniem wypłat dla pracowników budżetówki

To zaraz wyskoczą ci z ryjem, że słabo opłacany urzędnik jest korumpowalny i państwo źle działa. Urzędnicy i kontrolerzy muszą zarabiać minimum cztery zera miesięcznie, żeby pokusa korupcji nie była zbyt silna.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 149
5 109
Wtedy mówię, że urzędnik zarabiający dużo, to urzędnik, który zarząda większej łapówki, bo dla małej nie opłaca mu się ryzykować. Bogatych oczywiście stać na duże łapówki, biednych już niestety nie. Biedacy będą bezlitośnie traktowani przez bogatych urzędników i rozwarstwienie społeczne powiększy się.
 

ernestbugaj

kresiarz umysłów
851
3 041
Ergo - państwo płaci "samo sobie" z pieniędzy które wcześniej zabrało z rynku w formie innych podatków. Nie wiem po co, chyba tylko po to żeby nabijać bankom kabzę za wielokrotne transfery pieniędzy w te i we wte. :).

Albo żeby motłoch się nie zorientował, że 3,5 mln zatrudnionych w sektorze publicznym nie płaci w ogóle podatków i jest w 100% na jego utrzymaniu. Dlatego tym bardziej żałosne są takie teksty:

Zdaniem ekonomisty Marka Zubera to, że posłowie nie płacą podatków od otrzymywanych diet to skandal. – Wszyscy obywatele powinni być traktowani równo – mówi ekonomista. Szczególnie w czasach gdy politycy nawołują do zaciskania pasa zwykłych obywateli. Zdaniem Zubera opodatkowanie diet byłoby w tej sytuacji pozytywnym gestem solidarności polityków ze społeczeństwem. Nawet jeśli realny zysk z tego tytułu byłby niewielki. (http://natemat.pl/70681,poslowie-nie-placa-podatku-od-diety-dlaczego)
 

orcen92

Active Member
151
205
I PL z DB startowała w wyborach do PE, a teraz DB popiera takie dno, heheszki :D

Znałem gościa działającego w DB. Mówił, że nie można tak po prostu obciąć socjału bo połowa Polaków będzie zdychać na ulicach ;D
 

pampalini

krzewiciel słuszności
Członek Załogi
3 585
6 853
Jeśli ktoś ma ochotę na prawie 10 minut lasowania mózgu po angielsku polecam następujący wywiad z niejakim Tomem Oliphantem (waszyngtońskim dziennikarzem):



Stefan stwierdził, że on jest tak postmodernistyczny, że jego mózg zjada się od środka :) To jest coś naprawdę niesamowitego, polecam amatorom takiej rozrywki!
 

piezol

Jebać życie
1 262
4 232
Nasz bohater uderza ponownie
10399985_320931494736453_6609788453882999726_n.png
 

Eruantalon

Hard Core Libertarian
24
25
Na swój sposób pasienie się w tłuszcz to odzwierciedlenie lewackiej myśli życiowej o nieodpowiedzialności za własne wybory i w ogóle bycie weaklingiem bez siły woli. To + Koriwnowskie "Pan tylko żył i żarł".
 

military

FNG
1 766
4 727
Jakiś lewy przypał zrobił taki obrazek:

anYARmB_700b_v1.jpg


Tylko że pomylił równość ze sprawiedliwością, głuptas jeden. Równość jest po prawej - ludzie na równym poziomie, czego kosztem jest to, że jeden nie ma żadnej podpórki, a drugi ma dwie. Po lewej jest sprawiedliwość, czyli nikt nie dostaje więcej kosztem innych; nikomu nie wyjmuje się spod nóg żeby dać innemu - nawet jeśli "ma za dużo".

I ten właśnie obrazek, z tym błędem, moim zdaniem doskonale podsumowuje wady lewackiej ideologii.
 

piezol

Jebać życie
1 262
4 232
O ja pierdole, obczajcie bekę, rozmowa na pewnym forumku:

-A co PiS robi dla dobra kraju oprócz tworzenia teorii spiskowych na temat smoleńską, Tuska i Putina ? Nikogo nie bronie ale to za rządów Tuska powstaje infrastruktura wiec nie do końca oni są nieudacznikami to, ze robię lewe interesy to juz w tym kraju tak zostanie myślisz ze PiS jest święty?

-Z twojego nicku wyczytuję że na świat przyszedłeś dzięki temu że PIS zaczął rządzić , rodzice się pewnie z tego cieszyli , masz rodzeństwa więcej po tym okresie ? W końcu 2 lata rządów PIS u i jesteś ty a 7 lat rządów PO to tak myślę że jeszcze 4 ro rodzeństwa masz prawda ?
 

piezol

Jebać życie
1 262
4 232
Sojusz kapitału i neotradycjonalych struktur władzy oparty jest na pewnej umowie: należy organizować „głodowe igrzyska”. Termin ten zapożyczyłem z książki Hunger games Suzanne Collins i ekranizacji w reżyserii Gary'ego Rossa. Co ciekawe, polski dystrybutor filmu postanowił zmienić tytuł oryginalny na Igrzyska śmierci. Kojarzący się z biedą „głód” zastąpiono abstrakcyjną „śmiercią”. Może dlatego, że z głodem można walczyć poprzez reformy społeczne. (...) Istnieje jednak ryzyko, że w takim wypadku ktoś pomyśli, że można coś zmienić, walcząc z kapitałem.

http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/opinie/20140725/nowak-glodowe-igrzyska-kawiorowej-prawicy

Protip: dodaj do wszystkiego przedrostek "neo". Będzie kojarzyło się z Matrixem, a to nawet wśród libów nie jest przyjemne skojarzenie ;)


Also, byłbym wdzięczny za wyjaśnienie mi pojęcia "neotradycjonalny".
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 793
8 465
Wyjątkowa kurwa i donosiciel. Przygłup nawet słowa papież nie umie poprawnie napisać. Śmieć żyje za państwowe pieniądze, niesamowicie wkurwia mnie, że ta kreatura jest jeszcze opłacana przez podatników.

1406292666_dc0v9l_600.jpg


10351072_10203970867049317_5707447029696965502_n.jpg


Pojeb zgłasza do prokuratury za wpisy na facebooku:

http://www.krytykapolityczna.pl/felietony/20140615/zglaszam-do-prokuratury-2

Wygląda na to, że to przypadek raczej psychiatryczny...

 
Ostatnia edycja:

Volvek

Well-Known Member
797
1 919


Jak rozwinąłem rozmowę z pierwszego komentarza, to wyczytałem coś takiego:

"Hipokryzją nazywam wypowiedź polityka KNP, w której krytykuje Komisję za to, że ta pilnuje przestrzegania zasad wolnego rynku."

Komisja pilnująca przestrzegania zasad wolnego rynku, muszę o tym doczytać.
 
Do góry Bottom