1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Szlugowe klimaty

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez Hitch, 2 Czerwiec 2013.

1. Tralalala

Tralalala Guest

Jak nie wywołuje? Kręci się w głowie jak się długo nie pali, tak samo z pierwszymi fajkami było. Ja zacząłem palić aby lepszą banię łapać do alku.

2. Jaranek

Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

Polubienia:
    7 723
    mi chodzi o zwykłych, normalnych jaraczy a nie debiutantów. Zresztą to kręcenie w głowie to też chujnia. Normalnie nie zapłaciłbym dychy za takie odczucia. Serio - cała frajda jarania to zaspokajanie "chętki na zapalenie". No, np. po jedzeniu - nawpierdalasz się do pełna i jest zajebiście, ale pojawia się chętka, żeby było jeszcze zajebiściej. Więc co jeszcze zrobić, żeby było jeszcze lepiej - wiadomo, szlużek :)

3. Ciek

Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

Polubienia:
    10 593
    Wydzieliłem kilka poprzednich postów z wątku o KORWiNie.

Żeby nie pisać po próżnicy, jakiś czas temu wróciłem do okazjonalnego popalania. Paczkowane fajki mi nie smakują, kupiłem więc tytek do skręcania firmy MacBaren w wersjach winogronowej, waniliowej oraz bez aromatów (wersja biały i czarny). Czy te MacBareny to dobry tytoń, są jakieś lepsze?

Filip lubi to.
  4. piezol

piezol Jebać życie

Polubienia:
    3 612
    MacBareny to na pewno najlepsze z powszechnie dostępnych. Tych niepowszechnie dostępnych niestety nie miałem okazji spróbować :/

5. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    20 339
    Jak do skręcania to mnie najlepiej wchodził Mynheer American Blend (ostatnio nie widziałem go). Dobrze mi też wchodzą Golden Virginia i Amber Leaf.

6. Tralalala

Tralalala Guest

Mi ostatnio się bania całkiem przyjemnie na chwilę zamuliła jak nie paliłem z godzinę, a kilka lat nałogowo palę;d

Ja używam P&S czarnego, 7.70 za 17g, najtańszy jaki znalazłem i jednocześnie najlepszy z tych tańszych.

7. tosiabunio

tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

Polubienia:
    12 853
    Palcie, palcie. I wspieracjcie państwo, szkodniki nasze sprawy! :)

8. simek

simek Well-Known Member

Polubienia:
    1 943
    No kręci się, tylko ja dosyć rzadko uznawałem to uczucie za przyjemne.
    Ja już właściwie kompletnie przestałem kopcić, teraz papieroski mi śmierdzą i odrzucają, jedyna opcja, żebym zapalił, to jak jestem pijany i reszta towarzystwa pali - wtedy jest spoko i jest ochota, ale ogólnie to tytoń tak mi nie podchodzi, że nawet jointów się wystrzegam, bo strasznie mi przeszkadza smak tytki.

9. Ciek

Polubienia:
    10 593
    Ja chociaż chleb i kiełbasę sam robię, a wy pewnie opodatkowane żrecie. Podczas Dnia Sznura wszystko to przypomniane zostanie ;)

10. tosiabunio

tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

Polubienia:
    12 853
    Tak, tyko @GAZDA przetrwa, bo on się wypisał.

Tralalala lubi to.
  11. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 753
    Pamiętam, że za czasów Peweksu papierosy miały smak i zapach. Dumonty, Gold Flake a szczególnie Camele były bardzo łatwe do odróżnienia i charakterystyczne.
    Obecne papierosy w ogóle się nie różnią. Nawet - i to już szokujące - Camele straciły jakikolwiek ślad indywidualizmu. Myślałem że to tylko tak u nas i będąc w Santa Clara kupiłem tamtejsze camele. Też bez smaku.

Pytanie, czym to jest spowodowane?

Podatkami czy ogólną standaryzacją masowych produktów? Dla porównania weźmy piwo - nie odróżnisz Tyskiego od Żubra, Warki, Okocimia, choćbyś nie wiem jak obracał w mordzie językiem. Jeszcze - z polskich masowych marek (nie licząc najniższej półki) - Żywiec ma jakiś ślad indywidualnego smaku (który mi nie podchodzi zasadniczo, ale doceniam).

Na zdrowy rozum, skoro fajki są już tak drogie, a udział kosztów surowca w cenie detalicznej tak niski, to na przykład dwa razy droższy wyszukany tytoń powinien zwiększyć cenę w detalu o - bo ja wiem - 20%? Taka sytuacja powinna sprzyjać eksperymentom. A tu totalny glajszacht. Być może odróżniłbym fajki za 12 zł od tych za 14, ale bez pewności.

12. Ciek

Polubienia:
    10 593
    https://libertarianizm.net/threads/...ja-miec-ten-sam-smak-i-klasyczny-wyglad.3478/ :)

Poza tym korpo-standaryzacja. Ten rynek chyba w ogóle nie jest zbyt duży, ilu jest w ogóle producentów fajek dostępnych w kioskach?

Z ciekawostek, to przy okazji kupna tytoniu nabyłem sobie też papierośnicę cieszącą oko. Fajki w sklepowych opakowaniach są syfiaste nie tylko w smaku, ale również brzydkie z wyglądu w kiczowatych, szeleszczących pudełkach, a papierośnica ma styl. Polecam.

13. Denis

Denis Well-Known Member

Polubienia:
    7 716
    Przecież Tyskie i tym podobne marki to wyroby podobne do piwa i tylko tyle. Prawdziwi smakosze piją piwa nastawione na bycie piwem, a nie na bycie czymś podobnym z wyglądu i smaku do prawdziwego piwa. Tak samo jak ktoś ma bzika na punkcie pieczywa to nie leci do marketu i nie ględzi o słabym wyborze i kiepskiej jakości bułek czy chleba. Po prostu od tego masz specjalne wyspecjalizowane miejsca. A jak chcesz prawdziwy chlebek i prawdziwe piwo to najlepiej samemu zrobić lub od piwowara czy zaufanego piekarza.

Z regionalnymi piwami bywa różnie. Wielkie firmy wykupują taki browar i sprzedają jako niby regionalny i naturalny. Efekt? Smak podobny do Tyskiego lub innych Warek.
    Analogiczna sytuacja ze wszystkim praktycznie. Najlepiej samemu i domowymi sposobami albo od zaufanych ludzi z pasją do swojej pracy typu wyrób chleba czy piwa i robiących to pod jakość. Wtedy dopiero można poczuć smak i odróżnić od marketu. Idealnie to widać na przykładzie szynek i innego mięsa.

14. kalvatn

kalvatn Well-Known Member

Polubienia:
    1 836
    Jest tak na zasadzie dziadostwa dostępnego na co dzień w dużej mierze. Papierosy w Pewexie miały nieziemski smak i zapach bo te z kiosku ruchu wyglądały paskudnie i podobnie smakowały. Miałem podobne odczucia dotyczące kawy, czekolady czy jeansów. Obecnie nie mają w sobie nic szczególnego gdziekolwiek je nie kupimy. Mogą być jedynie drobne różnice. Z drugiej strony jak się kupę lat pali to czy można uchwycić walory smakowe?

15. kalvatn

Polubienia:
    1 836
    Znasz jakieś piwo godne polecenia, które mógłbym sobie kupić w szczecinie? Coś tam sobie czytałem, że otworzyli restauracjo/pab gdzie na miejscu sami robią piwo. Nie byłem tam bo nie mam specjalnie ciśnienia. Ciekawi mnie czy można tak sobie zrobić piwo z dnia na dzień?. https://www.facebook.com/BrowarRestauracyjnySzczecin

16. Denis

Denis Well-Known Member

Polubienia:
    7 716
    W odróżnieniu od wielu nie narzekam na takie coś. Dlaczego? Bo mam możliwość wyrobu. W markecie najpewniej taniej i szybciej. Znowu znalezienie zaufanej piekarni lub piekarza to bardziej czasochłonne zajęcie. Zapewne chlebek również ma swoją cenę. Wszystko to kwestia wyboru i chęci. Jak w domu to znowu trzeba kupić odpowiednie składniki i rzeczy oraz poświęcić czas. Większość wybiera market, bo łatwiej. A też większości wystarcza średniej jakości chleb do takiej zupy czy nawet na kanapki z pomidorem. Chociaż na obecną chwilę to coraz więcej ludzi wybiera domowe sposoby. Powoli średni chlebek nie wystarcza, a i ceny w markecie jakoś nie odbiegają wyraźniej niż kiedyś. Składniki również łatwiej dostępne i również sklepy internetowe zrobiły swoje. Więc prognoza na przyszłość? Ludzie będą dążyć do samowystarczalności.
    Z reguły nie jestem optymistą. Natomiast taki optymistyczny wniosek wysuwam.

W Szczecinie nie znam. Ale pewnie macie tam piwowarów? Poszukaj.

17. kalvatn

Polubienia:
    1 836
    Ja wielokrotnie miałem zacięcie sportowe ( siłownia itd ) trwające czasem po kilkanaście miesięcy. W tym okresie w ogóle nie jadłem żadnego pieczywa i nie miałem na nie żadnej ochoty. Pięć posiłków dziennie najzupełniej naturalnych: śniadanie - omlet jajka płatki owsiane i owoce zmiksowane, a potem to różne mięsa duszone lub pieczone z kaszą gryczaną, ryżem, ziemniakami plus warzywa.

18. Tralalala

Tralalala Guest

Tyskie się różni w smaku od Żubra, Warki etc. Ja odróżniam. Tak samo fajki odróżniam, niektóre mi smakują z inne nie.
    A dodam, że smak mam konkretnie spierdolony, podobnie z węchem.

19. Inn Ventur

Inn Ventur Well-Known Member

Polubienia:
    436
    Serio można nie odróżnić Tyskiego od Żubra? A Warka przecież jest słodka, Żywiec też ma swój smak - którego nie znoszę, prawdę mówiąc.

Tralalala lubi to.
  20. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 753
    To nie to.

Camele NAPRAWDĘ RÓZNIŁY SIĘ od innych marek peweksowskich. Była taka urban legend, ze zawierały sproszkowane gówno wielbłąda ;)
    Nie mówię o róznicy względem fajek PRL-owskich.

Te ostatnie nawiasem mówiąc tez różniły się od siebie - bez problemu rozpoznałbym extra mocne spośród wszystkich innych krótkich i carmeny sposród długich (przy czym musiałbym mieć zawiązane oczy, bo carmeny były całe białe). A w ogóle najlepsze polskie papierosy lat 80-tych to były wiarusy na początku produkcji.

Dzisiejsze papierosy, pomijając mentolowe, są nieodróznialne w swojej klasie cenowej. Co do zaś mentolowych, to kiedyś papierosy West Ice miały bardzo wyraźny, nie od pomylenia z innymi mentolami, smak miętowej gumy do żucia - dziś już ledwo wyczuwalny.

piezol lubi to.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.