Spoko ludzie

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 737
Jacek Skwarnecki mnie kusi... Czasem odczuwam silną chęć pójścia w podobną stronę, ale obawiam się, że ten styl życia mógłby mnie kompletnie pochłonąć i nie zrealizowałbym paru rzeczy, z których na razie wolałbym nie rezygnować. Chociaż pewnie i tak kiedyś to zrobię.
 

k94k

Active Member
101
98
Kazik Staszewski:
Czymże jest państwo? Państwo w osobie ministra finansów jest aparatem przemocy, zabierają nam uczciwie zarobione pieniądze. Zachowują się, jak regularny złodziej, który uderzy młotkiem w głowę, jak mu się nie odda pieniędzy. To taka paralela. Minister finansów, który ciągle wyciąga łapy po moje pieniądze, literalnie włamał się do mojego domu i chciał jeszcze coś zabierać, a ja go zastrzeliłem w samoobronie, żeby ratować dobytek - mówi p. Staszewski.
http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/kazik_musimy_wybierac_miedzy_mafia_a_sekta/76063
 
OP
OP
Piter1489

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
Wow! A propos tematu o fałszywych libach, znalazłem jednego znanego rockmana, który naprawdę gada jak normalny libertarianin. Josh Homme znany ze stoner-rockowych Kyuss i Queens Of The Stone Age.

news_127_josh_homme.jpg


http://archive.classicrockmagazine.com/view/june-2011/101/heavy-load


You’ve described yourself as a conservative. Do you mean politically?

Sure. I’m very socially liberal, but I don’t think the government knows what to do with your money better than you do. If the government were a business it would be completely bankrupt. And they always put new laws on the books but they never take any away. I wish they’d just get off my fucking lawn, basically.

Are you thinking of joining the Tea Party, like Sarah Palin?

I think I’m even worse than that. I’m a fallen libertarian. In America, the land of the free, almost every civil liberty has been taken away; people use the police for everything. If you have some disagreement with your neighbour, they call the police, a third party, to mediate. And you basically give away control to a little Judge Judy. I don’t believe in that. I don’t like... I guess you’d have to say The Man, for want of a better word.

What else pisses you off?

I can’t stand the modern schooling system. If you learn a little bit of everything you’re a Renaissance man? No. You can play Trivial Pursuit and that’s about all.

(...)

Have you ever had a drug problem?

It’s never really been a problem. I’ve always been able to get ’em.

(...)

Do you own a gun?

Yeah. I own six guns. I have a classic Winchester repeater rifle, like the old cowboys had, I have a sawn-off shotgun, and a Berretta 9mm target pistol that’s amazing.

Which would you reach for if you found an intruder on your property?

I probably wouldn’t go for a gun. They say if you don’t pull a gun you won’t get shot. Generally. I’m from the desert and I was raised around guns – raised to respect them.

I to jest konkret. Facet określa siebie jako konserwatystę, uważa, że człowiek lepiej wie jak wydać swoje pieniądze niż rząd, mówi, że rząd powinien spierdalać z jego trawnika, nie lubi wkładania ryja przez policję w prywatne spory, nie lubi dzisiejszego szkolnictwa, lubi broń palną a jednocześnie zaprzecza wizerunkowi pojebanego propertarianina, który najpierw strzela a potem myśli. Jak na człowieka z szołbiznesu to jest hardkorowiec :) .

I to jest koleś, z którym chciałbym wypić piwo, a nie z jakimś left-leaning Chomsky pierdololo libertarianinem :).
 

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 516
Barry Cooper
Barry_Cooper.jpg


Były policjant z wydziału narkotykowego, uznawany za jednego z największych speców od dragów w całych USA. Rozczarowany prawdziwą twarzą "war on drugs" odszedł z policji i rozpoczął działalność jako działacz pro-narkotykowy zakładając stronę http://nevergetbusted.com na której uczy ludzi, jak ukrywać narkotyki i ogólnego radzenia sobie z organami ścigania. Zajmuje się również szkoleniem psów policyjnych. Oraz jak je oszukiwać gdy policja używa ich do szukania narkotyków.
Próbował również swoich sił w polityce . Startował w wyborach na Prokuratora Stanowego w Teksasie, a także w wyborach do Kongresu z ramienia Partii Libertariańskiej. Jednak jego kariera jako polityka została udaremniona z powodu dużej liczby aresztowań, głównie z nieprawdziwych i zmyślonych powodów, które dziwnie zbiegły się z kampaniami wyborczymi. Po ucieczce (dosłownie) ze Stanów obecnie mieszka z rodziną w Brazylii, gdzie został mu przydzielony azyl polityczny.

wikipedia o Barrym

pierwsza część filmu instruktażowego "Never get Busted"



zapowiedź nowego filmu dokumentalnego, w którym m.in. występuje Barry, Woody Harrelson, 50 Cent i Eminem. Chyba tytuł wyraźnie mówi, o czym film jest ;-)



Barry dodatkowo prowadził program reality show o nazwie "KopBusters" gdzie ujawniał sceny nadużywania przemocy i łamania prawa przez amerykańakie siły policyjne, ale ze względu na naciski i groźby z ich strony po 16 miesiącach istnienia programu zrezygnował.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 986
Znalazłem listę znanych RZEKOMYCH libertarian. Ubaw po pachy, bo jest na niej ściemniacz i kutafon Glenn Beck :)
Ale jest też Frank Zappa i tu nie ma śmiania, bo w epoce naćpanej hippisowskiej hołoty, Frank zachował człowieczeństwo i nie tylko muzycznie był libem.
Ira Levin też? No proszę - John Carpenter, a nawet Malkovich. Hehhe ..Keanu Reeves :)
Raquel Welch, Kurzweil, Robert Duvall, Tom "Wąchy" Selleck itd.
Nie ma Alexa Jonesa, ale jest Glenn Beck i to jest śmiechu warte.

http://www.ranker.com/list/famous-libertarians/mrporcupine?page=1

Raczej w ramach ciekawostki, bo jacy są ci ludzie trudno powiedzieć, może poza jednym: bywają sławni i kiedy udzielają wywiadów, często widać objawy czerwonki, nierzadko z marnym rokowaniem.
 

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 516
Ale tomkiewicz, tutaj umieszczamy bio faktycznych libertarian, lub ludzi jakoś blisko ideologicznie z nam bliskich
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 986
Zapoznaliście się w ogóle z tą listą, czy strzelacie ślepakami. Tam m.in. jest Rothbard.
 
D

Deleted member 4151

Guest
Nie pisze o treści samego posta ale dalej pasuje bardziej do tamtego tematu tylko z jakąś adnotacją.
 
S

stormtrooper

Guest
Znalazłem listę znanych RZEKOMYCH libertarian. Ubaw po pachy, bo jest na niej ściemniacz i kutafon Glenn Beck
Zapoznaliście się w ogóle z tą listą, czy strzelacie ślepakami. Tam m.in. jest Rothbard.
To lista libertarian czy rzekomych libertarian? Jeśli to drugie, to czy Rothbard jest rzekomym libertarianinem?
 
OP
OP
Piter1489

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
father Tucker napisał:
tutaj umieszczamy bio faktycznych libertarian, lub ludzi jakoś blisko ideologicznie z nam bliskich

Właściwie to w tym wątku można umieszczać ogólnie "spoko ludzi", takich którzy nam jakoś imponują, robią coś fajnego, niekoniecznie libertarian (chociaż są mile widziani). Jeśli znacie komucha, który oprócz tego, że jest komuchem robi coś fajnego w życiu, to też można wrzucić :p .
 
D

Deleted member 427

Guest
No to wrzucamy Andrzeja - imponuje mi jego pracowitość, wytrwałość, konsekwencja, to, że w wieku 24 lat zarobił pierwszy milion etc. Z tego miliona był wyjątkowo dumny - jak sam pisał, traktował to jako świadectwo własnej przedsiębiorczości, niezależności i silnej woli. Poza tym już wtedy pieniądze te były zarabiane z myślą o funduszach na przyszłą walkę z norweskim lewactwem.

Wrzucamy? ;)
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 986
Counter, serio? No to niezłe jaja, ale z drugiej strony był zaciekłym wrogiem socjalizmu. Muszę zerknąć do źródeł, no ale nikt, panie, nie jest czystej krwi rasowym libem. Zawsze znajdziesz choćby i ryskę, choć coś mi się widzi, że gdyby Frank doczekał obecnych czasów, o broni wypowiadałby się zupełnie inaczej.
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Counter, serio? No to niezłe jaja, ale z drugiej strony był zaciekłym wrogiem socjalizmu. Muszę zerknąć do źródeł, no ale nikt, panie, nie jest czystej krwi rasowym libem. Zawsze znajdziesz choćby i ryskę, choć coś mi się widzi, że gdyby Frank doczekał obecnych czasów, o broni wypowiadałby się zupełnie inaczej.
Ale ja go już umieściłem w tym wątku dawno.

https://libertarianizm.net/threads/spoko-ludzie.1197/page-5#post-48579
 
Do góry Bottom