Spoko ludzie

Piter1489

libnetoholik
2 074
1 862
Tutaj wrzucamy "spoko ludzi" :) , spodobała się wam czyjaś postawa reprezentująca "słuszne poglądy", ktoś coś fajnego powiedział czy zrobił? Niekoniecznie libertariańskiego, chociaż jest to mile widziane? Wrzucamy to tutaj.

Ja dzisiaj wrzucam Marcina Gortata, okazuje się, ze to tzw. spoko koleś :) .http://www.sports.pl/Mistrzowie-Sportu/ ... ,1002.html

W Stanach Zjednoczonych Marcin Gortat odkrył także kolejne hobby - strzelectwo. (...) Po raz pierwszy zaprosił go na strzelnicę Dwight Howard, który jest wybitnym znawcą broni, lansującym tezę, że w jej posiadaniu, nie ma nic złego, ważne jest natomiast to, jak się jej używa. Obecnie Gortat ma osiem sztuk broni, od maszynowej po typowo sportową.
W ostatniej "Angorze" przeczytałem, że:

Gortat ma również kolekcję broni, którą zaczął kupować pod wpływem Dwighta Howarda. Aktualnie to sześć sztuk: strzelba, karabin maszynowy i cztery pistolety. W kolekcji jest słynny Magnum 44, którego można by używać do polowania na słonie. Po co ta broń? Dla własnej obrony i dla rozładowania napięcia. - Jak przegram mecz, to idę postrzelać - mówi "Polish Hammer".
:)
 

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 177
20 196
Heh, fajny temat.

Ja wrzucam Hardkorowego Koksa - psychopatycznego militarystę-kafara:

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=m_jcBwH7uXw[/video]
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
836
Gruchę - Marcina Gortata znałem z widzenia z ŁKSu i ... ale to opowiem ewentualnie kiedyś w Bielsku :)
 

s00lis

Member
211
5
George Carlin - totalnie bezkompromisowy, niepoprawny politycznie i zabawnie wulgarny komik. Szkoda, że już nie żyje.
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_rIPe5akN48[/video]
Filmik jakoś przypomniał mi się przy okazji tematu o samoposiadaniu dzieci.
 

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 177
20 196
To są dopiero spoko ludzie:Libertarianie. Trey Parker jest zarejestrowanym członkiem amerykańskiej Libertarian Party, a Matt Stone podsumowuje swoje polityczne poglądy krótkim: "I HATE conservatives, but I REALLY fucking hate liberals".

A tutaj bardzo fajny wywiad z nimi: http://www.thefreelibrary.com/South+Par ... 0154390965

pytanie: Przy różnych okazjach określacie siebie mianem libertarian. Czy to trafny opis?
Parker: Ciągle tak naprawdę nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale sądzę, że tak - jestem libertarianinem.
Stone: Myślę, że to jest najtrafniejszy opis mojej osoby i wiele z tego przechodzi do serialu.

Na pytanie, czemu Hollywood jest obecnie tak zlewaczałe, odpowiadają:

Parker: To bardzo proste do wytłumaczenia - ponieważ bycie liberałem jest teraz cool. Bycie liberałem jest w ogóle cool w Los Angeles, dlatego wszyscy tam są liberałami.
Stone: Też uważam, że oni tam po prostu myślą, że to jest cool. Wielu z nich naprawdę wierzy w to, co robi. To nie żadna konspiracja czy spisek. Po prostu jest coś takiego w tym środowisku, że jak staniesz się gwiazdą, to z automatu stajesz się także liberałem.

I inne truizmy :)

A serial, wiadomo - wymiata konkretnie. Na poziomie "Rodziny Bundych" albo nawet lepiej :)
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 147
4 677
Brawa dla Miss Australii
http://www.libertarianrepublican.net/20 ... sinta.html


Tuesday, August 24, 2010
Finalist for Miss Universe Jesinta Campbell of Australia, gives very libertarian answer to judges' question:
What role should the government play in regulating potentially offensive clothing?
"One of the greatest things we have is the freedom of choice...I don't think the government should have any say in what we wear."
 

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 177
20 196


Dla mnie prywatnie najwybitniejszy XX-wieczny autor kryminałów. James Ellroy (1948) jest niekwestionowanym królem tego atunku. Jak informuje notka pod koniec wywiadu - jego powieści, takie jak "Tajemnice Los Angeles" (na podstawiue tej książki nakrecono genialny film z Russellem Crowe'em i Kevinem Spaceym), "Czarna Dalia", "Wielkie nic" i "Biała gorączka", były międzynarodowymi bestsellerami. Do inspiracji jego twórczością przyznają się giganci, np. Stephen King, Dennis Lehane czy Jeffery Deaver.

Poniżej fragmenty wywiadu:

Chlałem, okradałem sklepy, włamywałem się do mieszkań. A potem przemówił do mnie Bóg i zacząłem pisać książki. Niech pan nie myśli, że jestem religijnym maniakiem. Po prostu wydaje mi się, że to Bóg mnie ocalił, bez niego dziś nie rozmawialibyśmy.

(...)

Największym błogosławieństwem w życiu Kennedy’ego było to, że go zabito w zamachu. Brzmi to cynicznie, ale nie zmienia faktu, że jego legenda żyje w Ameryce dzięki temu, iż do dziś trwają dywagacje, kto zlecił zabójstwo w Dallas, kto pociągnął za spust. Poza tym prawda jest niestety taka, że Kennedy nie był dobrym prezydentem. Był zwykłym jebaką, którego bardziej od polityki kręciły podboje seksualne. Popełnił masę politycznych błędów i narobił sobie masę wrogów – począwszy od konkurentów do urzędu, przez mafię, FBI, na CIA skończywszy. Nikt go nie lubił.

(...)

Nie interesuje mnie współczesna Ameryka i jej problemy polityczne. Jedyne podobieństwo, jakie widzę między nimi, jest takie, że obaj strasznie szeroko się uśmiechają. No i podobnie jak Kennedy Obama jest fatalnym prezydentem.

(...)

Nie opowiadam o Ameryce zwykłych ludzi, którzy chodzą do pracy i zarabiają pieniądze. Ta Ameryka to kraj, który kocham i – wciąż w to wierzę – jest krajem miliona możliwości. Ale istnieje druga Ameryka, która chowa oblicze przed światem: korupcja, związki mafii z rządem, sprzedajni gliniarze, karierowicze w polityce. Tę Amerykę próbuję bezlitośnie obnażać.

Wywiad: http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/ ... lu,79399,1
 

whirlinurd

Member
556
17

ktoś zna Pierścień Władzy? ;) nie? to musi poznać poglądy J.R.R.Tolkiena

http://tygodnik2003-2007.onet.pl/1544,6 ... ematy.html

„Moje poglądy polityczne – pisał Tolkien do Michaela w 1943 roku – coraz bardziej skłaniają się ku Anarchii (w rozumieniu filozoficznym, w którym oznacza ona zniesienie wszelkiej kontroli, nie zaś mężczyzn z bokobrodami podkładających bomby) – lub ku Monarchii »niekonstytucyjnej«. Aresztowałbym każdego, kto używa słowa »Państwo« (w jakimkolwiek innym znaczeniu niż nieożywione królestwo Anglii i jego mieszkańcy: rzecz pozbawiona władzy, praw i rozumu); a po daniu mu szansy odwołania swoich słów, gdyby okazał się uparty, straciłbym go!”.

ja dodam do spoko ludzi... małych hobbitów :) mieszkają sobie tacy w ziemiankach - królów nie mają - kiszą ogórki i palą lulki i są jedynymi stworzeniami które potrafią zniszczyć pierścień władzy w ogniu wiecznym! :D znowu... tym razem na nowej wersji bluray
http://www.film.gildia.pl/news/2011/07/ ... ch-blu-ray
moim skromnym zdaniem książka jest lepsza - w niej były inne priorytety - wyczuje je tylko osoba która sceptycznie (a nie podziwem) patrzy na władzę/państwo przykładem jest końcowa bitwa (spektakularna w filmie no bo to film) w książce gdzieś się tam pałętająca nieistotna - najbardziej istotne były śpiewające anty-systemowe małe ludki - na tym polega prawdziwie utopijne fantasy :) doszukiwanie się aluzji politycznych dwie wieże, Stalin regulator rzek ciągotki adolfowe Boromira itp. chyba nie są już istotne ... ;)
 

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 177
20 196
Wracając na chwile do Ellroya - zapomniałem o najważniejszym fragmencie z podlinkowanego wywiadu:

- Powiedział pan kiedyś: „Jeden skorumpowany polityk jest bardziej przerażający i może uczynić więcej zła niż wszyscy seryjni mordercy”.
James Ellroy: Wie pan, ilu seryjnych morderców działa obecnie na terenie Stanów Zjednoczonych? Góra 30. Rachunek prawdopodobieństwa gwarantuje nam z niemal stuprocentową pewnością, że nigdy żadnego na swojej drodze nie spotkamy. A wie pan, ile powieści o seryjnych mordercach powstaje w Stanach? Około 30 tygodniowo. Seryjni mordercy, choć w przyrodzie niemal nie występują, zawładnęli masową wyobraźnią, a przecież większe zagrożenie dla pana życia, zarobków, planów na przyszłość stanowią politycy, którzy mają moc decydowania o naszym poziomie życia.

***

Nowa postać: Piotr KuryłoKoleś wyruszył dziś w ostatni etap maratonu dookoła świata z Moskwy. Jego przygoda zaczęła się niemal rok temu gdy wystartował z Augustowa do Lizbony. Następnie samolotem przedostał się do USA. Przebiegł 14 stanów i ponownie samolotem przeleciał przez ocean do położonego na północy Rosji Władywostoku. Facio przebiegł prawie 9 tysięcy kilometrów pokonując trasę Władywostok – Moskwa. Ostatnie miesiące spędzone na rosyjskiej ziemi radykalnie zmieniły jego spojrzenie na mieszkających tam ludzi.

W krajach Unii Europejskiej traktowano mnie jak szalonego żebraka. W USA podejmowano z dobrotliwym uśmiechem a w Rosji każdy od policjanta po pasterza starał się mi pomóc – opowiada Polskiemu Radiu maratończyk.

Swój bieg dookoła świata zadedykował ludziom, którzy mieszkają w regionach dotkniętych wojną.

http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/n ... omosc.html
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
836
Linkowalem 100 razy ale moze kto jeszcze sie nie natknal ....Penn & Teller (Penn Jillette and Teller) are Las Vegas headliners whose act is an amalgam of illusion and comedy. Penn Jillette is a raconteur; Teller generally uses mime while performing, although his voice can occasionally be heard throughout their performance. They specialize in gory tricks, exposing frauds, and performing clever pranks, and have become associated with Las Vegas, atheism, scientific skepticism, and libertarianism.
Torrent : http://thepiratebay.org/torrent/5795303 ... 6_7__and_8
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 147
4 677
Jim Grover, nauczyciel samoobrony z youtube.
Za obalanie mitów i nie pierdolenie się z przeciwnikiem
przykładowy filmik
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GnpWypc7B3A[/video]
 
A

Anonymous

Guest
Profesor Vetulani!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Vetulani

Spoko koleś tu jego blog który kiedyś linkowałem - http://vetulani.wordpress.com

Popiera legalizację narkotyków i opowiada ciekawe rzeczy, jak np. to:

Na zakończenie powiedzieć trzeba, że pomieszanie agresji z empatią obserwuje się często w procesach wychowawczych w rodzinie, gdzie tradycyjnie dzieci karano cieleśnie, tłumacząc “Spuściłam jej lanie, bo ją kocham. To dla jej dobra!”. Do przemyślenia pozostawiam pytanie, czy ewolucyjnie wykształcone sposoby wychowawcze są rzeczywiście tak niedobre, jak tego chcą przeciwnicy kary cielesnej, z empatii dla dzieci postulujących umieszczenie ich w domach opieki i wtrącanie rodziców do więzienia.

http://vetulani.wordpress.com/2011/02/1 ... mieszanie/
 

margines

wujek dobra rada
626
83
To ten Vetulani , który kandydował na Prezydenta Krakowa? Człowiek zna się tylko na swojej wąskiej dziedzinie. Chciałby legalizacji dragów (i to nie wszystkich) i to w zasadzie na tyle, jeżeli chodzi o sensowne sprawy. Człowiek, który ma korzenie lewackie ( popierał "S" i jej odłam lewacko-syndykalistyczny), całe życie pracuje w budżetówce, wolny rynek to dla niego czarna magia. Nie pamiętam kogo poparł, kiedy odpadł w wyborach, ale zdaje się , że sld-owskiego Majchrowskiego. Dobry kandydat dla palaczy zioła i tym podobnych wynalazków.
 
Do góry Bottom