[split] O aborcji i dzieciach

Denis

Well-Known Member
3 825
8 512
@franz
Mógłbyś kurwa rozwijać swoje posty, bo z takim tempem to może za dziesięć postów nas oświecisz i podasz źródła swojego stanu wiedzy.

P.S. Przejrzałem twoje inne posty. We wszystkich walisz ogólniki, z ułożeniem dwóch zdań masz wyraźne problemy. Może spróbuj się przełamać, i wysil się troszeczkę?
 

franz

Member
56
11
podałem źródło, podręcznik do biologii dla gimnazjum
zarodek to nowy osobnik z gatunku homo sapiens
a to, że czegoś nie robię nie znaczy w ogóle, że mam z tym problem
 

Non Serviam

Well-Known Member
834
2 249
Technicznie rzecz biorąc, jest zarówno częścią ciała, jak i jest nowym osobnikiem. Tak samo jak bliźnięta syjamskie...
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 142
nowym osobnikiem to jest dopiero jak nie jest uzależniony od ciała gospodarza, jak potrafi samodzielnie oddychać i takie tam...
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 713
podałem źródło, podręcznik do biologii dla gimnazjum
zarodek to nowy osobnik z gatunku homo sapiens
Rozumiem że gdy oni zmienią podręczniki, to automatyczne zmienisz zdanie. Czy tak?

Taaaa. Wiedza podawana w sowieckich podręcznikach też była zawsze prawdziwa, wiedza podawana dzieciom w podręczniakach za Adolfa również, bo podręczniki to zawsze jedyna prawda, a nigdy propaganda.
 
Ostatnia edycja:

franz

Member
56
11
hę? sądzisz, że fakt odrębności płodu od matki to propaganda? moja czapka z aluminiowej folii zaczyna się nagrzewać
sądzisz, że ludzie rozmnażają się przez pączkowanie czy jak rozumieć to, że płód to część ciała matki?
latest
 

tolep

five miles out
8 556
15 452
Jest dosyć oczywiste, że być może jeszcze za naszego życia da się całą ciążę przeprowadzić in vitro. To kwestia techniczna, nie zmieniająca nic w naturze zarodka/płodu.

nowym osobnikiem to jest dopiero jak nie jest uzależniony od ciała gospodarza, jak potrafi samodzielnie oddychać i takie tam...

Polować na pożywienie. budować domy?
 

tolep

five miles out
8 556
15 452
Miszcz cientej riposty.

przy okazji - już teraz podtrzymuje się czynności życiowe martwej ciężarnej matki by doniosła płód do momentu gdy przeżyje w inkubatorze.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 142
co nie zmienia faktu że to coś nie jest w stanie samodzielnie przeżyć...
i nie mam tu na myśli zarabiania kasy czy polowania na żarcie czy budowy domów...
a jak nie potrafi samo oddychać i przyjmować pokarmu jak inne ssaki to nie jest jeszcze człowiekiem...
 

franz

Member
56
11
Ludzie rozmnażają się przez kopulację. Nowy osobnik powstaje w wyniku porodu.
czyli wcześniak urodzony w 7 miesiącu jest człowiekiem, a ten co ma 9 i jeszcze siedzi w brzuchu nie jest? jeszcze napisz, że ludzie z cesarki, to nie ludzie, bo przecież nie było porodu - lol.
noworodek to też nie człowiek, bo nie jest w stanie samodzielnie przeżyć?
człowiek w momencie podłączenia do respiratora przestaje być człowiekiem?
ten, co mu robią sztucznie oddychanie też pewnie na kilkadziesiąt sekund traci człowieczeństwo?
słyszeliście o ,,prenatalnej fazie życia człowieka"?
może zrobimy listę kryteriów, które trzeba spełniać, żeby być człowiekiem
1. trzeba się urodzić (nara cesarkowicze)
2. trzeba być w stanie samodzielnie przeżyć (nara ludzie do 12? 15? roku życia)
3. trzeba mieć pochodzenie aryjskie (takie samo arbitralne, bezsensowne, życzeniowe kryterium jak poprzednie, choć chyba jednak ma więcej sensu)

ogólnie zdanie nt. lib mam jakie mam, ale nie spodziewałem się, że w tym temacie znajdę raczej treści kojarzone z antynaukowymi poglądami lewackich gówien niż z książkami od biologii...
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 142
płód też żyje i jak ktoś mu da żreć to przeżyje...
no jeśli potrafi oddychać własnymi płucami i przyjmować pokarm samodzielnie ssąc i łykając a nie przez pępek to staje sie niemowlakiem, a dopuki tego nie potrafi jest po prostu częścią ciała matki...
 
D

Deleted member 4683

Guest
No, ale z punktu widzenia genetyki nie jest tożsamy z ciałem matki. To dwa różne organizmy. Np. gdyby panna w ciąży wpadła do rozdrabniacza to genetyczne badania powstałej w ten sposób pulpy dowodziłyby śmierci dwóch osób a nie jednej :)
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 142
no ale jako że jest uzależniony od siedzenia w brzuchu matki jest jej częścią, a jak nie jej częścią to po prostu pasożytem...
tak czy siak nie jest człowiekiem
 
Do góry Bottom