Śmieszne newsy z rana

OP
OP
Trigger Happy

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Nad tym przypadkiem trzeba się pochylić.

By żyło się lepiej ! ..w Kanadzie. Władze Vancouver zbanowały "klamki-gałki" (doorknobs) na rzecz klamek.

http://www.chron.com/business//tech...s-Ban-On-Doorknobs-Makes-Complete-4994126.php

The door handle most inaccessible could be the round door knob (which requires tight grasping and twisting to operate)," the Center for Independence of Individuals with Disabilities (CID) says on its website, and suggests that doorknobs be replaced with levers.

I wszyscy są zadowoleni, inne miasta zastanawiają się nad pójściem postępową drogą, cieszą się zwłaszcza niedźwiedzie ;) W kilku kanadyjskich dystryktach zbanowano wcześniej klamki, jako że niedźwiedzie ogarnęły ich działanie i ładowały się do domów.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Katalońskie lewaki atakujom...

Aplikacje typu BlaBlaCar wywołały sprzeciw hiszpańskich taksówkarzy

23.04.2014 12:13

Aplikacje pozwalające na znalezienie prywatnego kierowcy, który przewiezie nas w dowolne miejsce, jak popularny BlaBlaCar lub nasz rodzimy Yanosik Autostop, są dla wielu ludzi przydatne. Znaleźli się jednak i tacy, którzy protestują przeciwko takim rozwiązaniom. Zakazu używania takiego oprogramowania domagają się hiszpańscy taksówkarze, widząc w prywatnych przewozach konkurencję dla swoich usług.

Według taksówkarzy, zakaz korzystania z tym podobnych aplikacji jest konieczny. Stosowanie takich społecznościowych rozwiązań ich zdaniem zagraża ponad 100 tysiącom miejsc pracy. Ponadto grożą oni rozpoczęciem strajku, jeżeli zakaz nie zostanie wprowadzony.

Jeden z barcelońskich taksówkarzy wypowiedział się, że takie oprogramowanie jest niebezpieczne nie tylko ze względu na konkurencję dla nich. Według niego są zagrożeniem także dla osób korzystających z usług przypadkowych kierowców, będących naciągaczami i oszustami. Ponadto twierdził, że pasażerowie nie mają żadnej gwarancji bezpieczeństwa, zaś sam taki transport jest w jego oczach nielegalny.

Konfederacja Hiszpańskich Taksówkarzy zdecydowała się na wysłanie listu z protestem do rządu, hiszpańskich regionów i urzędów miast. Jeżeli administracja nie poprze sprzeciwu do połowy maja, mieszkańcy Hiszpanii będą mogli spodziewać się protestu taksówkarzy.
Nielegalny transport? Yyyy... geniusz! Czy Konfederacja Hiszpańskich Dorożkarzy dołączy do tego protestu?
 

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
comment_R6sQuIOXa02XXc2SHIp9vxVD5rqndUKX.jpg


"Towarzysz Rurkowiec" ;)

a tu oryginał: https://i.imgur.com/4tcR7n8.jpg
 

military

FNG
1 766
4 727
Niestety nie ma wątku "Popierdolone newsy z rana", więc piszę tu - bo jeśli nie wiecie...

...dziś jest Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej, czyli święto zapoczątkowane w Kanadzie w 2006 roku. Jego celem jest "uświadomienie społeczeństwu problemu negatywnych skutków działań prowadzących do wywołania zaburzeń w relacji pomiędzy dzieckiem a drugim rodzicem".

Poza tym dziś jest Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, ustanowiony w 1995 r. przez Ligę Niedosłyszących, a do Polski przeniesiony przez Towarzystwo Higieny Akustycznej. Jego celem jest zwrócenie uwagi na powszechność hałasu w życiu ludzi - to tak na wypadek, gdybyście tego nie zauważyli. O zagrożeniu hałasem można informować np. poprzez hałasowanie (bo jak inaczej?).

Czujecie? Ktoś te święta zaproponował, a ktoś inny oficjalnie ustanowił, zapewne przeznaczając na to masę czasu na stworzenie dokumentacji itp. No i TOWARZYSTWO HIGIENY AKUSTYCZNEJ. Co do kurwy? No co do? Ja nie mogę, kto działa w takich organizacjach?
 

Voy

Active Member
386
242
No i TOWARZYSTWO HIGIENY AKUSTYCZNEJ. Co do kurwy? No co do? Ja nie mogę, kto działa w takich organizacjach?

zazwyczaj jacyś naukowcy zajmujący się podobną dziedziną - mam np zajęcia z gościem, który jest w polskim towarzystwie ergonomicznym (czy jakoś tak), albo innego, który jest w klubie miłośników mchów i porostów - oczywiście sami obaj to naukowcy
 
OP
OP
Trigger Happy

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Ciemne strony liberalizmu - efekt zliberalizowania dostępu do zawodu przewodnika :(

Koniec marca 2014 roku, wczesne popołudnie. Przewodnik prowadzi wycieczkę. Zatrzymuje się przy Rybnej 8, pokazuje, skąd wyprowadzano skazanych na śmierć. Środkiem ulicy idzie młody mężczyzna. Zatacza się, bełkocze. Zaczepia wycieczkę. - Nie słuchajcie tego chuja! - krzyczy. - Chodźcie ze mną, ja wam wszystko pokażę.

Ogólnie dobry art. - http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,...mieci_wsrod_melin_i_patologii.html#LokLodzTxt
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Fajne, powinno się moim zdaniem takich lokatorów komunałek umieszczać tylko w sąsiedztwie osób popierających sprawiedliwość społeczną.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Może należy poprosić mieszkańców Piwnej o ten rzut kamieniem w komendę wojewódzką? Niech zaczną od okien...

A tak w ogóle, to skorzystam z moich zdolności profetycznych i przepowiem, że chociaż trudno powiedzieć, gdzie i kiedy akap się rozpocznie, to nie rozpocznie się nim nie odnajdziemy Wybrańca.

Wybraniec bez lęku wejdzie do takich zakazanych rewirów, przekona do siebie autochtonów i zacznie formować sieć jednoczącą wszechpatologię na terenie całego kraju, obiecując tym ludziom o tak wielu sprawnościach oraz talentach bitewnych, święte pokarmy: wódkę i zakąskę. Gdy zbierze moc swego Ludu Złamanego Grosza, rozpocznie się globalny atak na ośrodki władzy. (Wybraniec powinien pamiętać, aby Zakłady Polmosu odetatyzowywać na samym końcu kampanii, a nie na jej początku...)
 

Nene

Koteu
1 094
1 689
"O pomoc mieszkańcy Rybnej zwrócili się do administracji. Bez skutku. - Chcemy trzech rzeczy - wylicza pani Maria. - Eksmisji najbardziej dokuczliwych lokatorów, częstszych patroli policji i straży miejskiej oraz zmiany polityki mieszkaniowej. O pomoc mieszkańcy Rybnej zwrócili się do administracji. Bez skutku. - Chcemy trzech rzeczy - wylicza pani Maria. - Eksmisji najbardziej dokuczliwych lokatorów, częstszych patroli policji i straży miejskiej oraz zmiany polityki mieszkaniowej."

Co za agresywne typy, nie dość, że sobie żyją na mieszkanku za bezcen na państwowym to jeszcze narzekają na sąsiadów. Chcą biednych, drobnych pijaczków wypierdalać, bo nie pasują do wzoru idealnego członka lokalnej społeczności. Jak im tak źle niech kupią własne na zamkniętym osiedlu.
 
D

Deleted member 4683

Guest
Dopisz sobie m. w adresie, a zahakierzysz i pogapowiczujesz Agorę. Mobilnej wersji nie zabezpieczają.

http://m.lodz.gazeta.pl/lodz/1,1065...mieci_wsrod_melin_i_patologii.html#LokLodzTxt

Nie wiem, pewnie coś robię nie tak ( otwieram z kompa ), ale pod adresem http://m.lodz.gazeta.pl/lodz/1,1065...mieci_wsrod_melin_i_patologii.html#LokLodzTxt wyświetla mi się tylko zajawka kilka linijek a potem: " Reszta artykułu dostępna dla naszych prenumeratorów Zostań naszym prenumeratorem i czytaj, ile tylko chcesz"

Zresztą ch... im w dupe, ani szekla ode mnie nie dostaną
 
Do góry Bottom