kr2y510
konfederata targowicki
- 12 770
- 24 728
Reklama
http://www.tur-info.pl/p/ak_id,3970...zewoz,pasazerowie,rozporzadzenie,turysci.html
Dla waszego dobra urzędnicy wprowadzili przepis nakazujący osobom nieumiejącym pływać nosić kamizelki ratunkowe na statkach wycieczkowych czy rejsowych. Skąd kapitan ma wiedzieć, czy umiesz pływać? Tego sprawdzić nie można, a "deklaracja ustna to za mało" - więc dla pewności prawdopodobnie wszyscy będą chodzić w kamizelkach.
Odlatuję.
Nie wiem, na ile to prawda, ale rzecz jest genialna. Jak można się spinać na taką "bandę Rumunów"? Toż to antysystemowi geniusze.
22-letni student wpadł na pomysł, aby sprzedawać... powietrze w puszkach. Produkt pochodzi z jego rodzimej francuskiej wioski. Jak informuje ulotka na opakowaniu, powietrze jest "w 100 proc. organiczne" oraz "zbierane ręcznie".
- Przede wszystkim trzeba pamiętać, że książka nie jest zwykłym towarem i że powinna być przez rynek i przez państwo traktowana trochę inaczej - wprowadzał w temat Włodzimierz Albin, prezes Polskiej Izby Książki. - Państwa, w których czyta się dużo książek są najbardziej innowacyjne. Tam spotykamy się z największym rozwojem gospodarczym i kulturalnym - podkreślał.
Jego zdaniem jednym z kluczowych elementów, który osłabiły rynek księgarski w Polsce było zbytnie zawierzenie w niewidzialną rękę rynku, a w efekcie deregulacja tradycyjnych kanałów dystrybucji książek. Nowa ustawa ma wzmocnić ogólnopolską sieć małych księgarni. - W tej chwili wszystkie duże państwa europejskie mają ustawy, dzięki którym nowości księgarskie, które wchodzą na rynek, mają wszędzie stałą cenę. Powoduje to, że małe księgarnie są w stanie konkurować z dużymi molochami sprzedającymi książki masowo. Dzięki tym małym księgarniom klient zyska stały dostęp do książek na co dzień. To jest główny cel tej ustawy - wyjaśniał.
W Polsce czyta się więcej niż w Korei, Japonii, Tajwanie, Niemczech, USA. No ale wiecie, mniej niż we Francji i Szwecji, więc wnosek jest jeden: czytamy za mało.jakiś komuch napisał:Państwa, w których czyta się dużo książek są najbardziej innowacyjne
http://www.tvn24.pl/lodz,69/oto-mucha-nazwana-na-czesc-stefana-niesiolowskiego,378881.htmlSuillia niesiolowskii to rzadki gatunek muchy. Na razie niewiele wiadomo na temat jej biologii, chociaż naukowcy sądzą, że jej larwy rozwijają się w grzybni i owocnikach grzybów kapeluszowych.
Dzięki tym małym księgarniom klient zyska stały dostęp do książek na co dzień. To jest główny cel tej ustawy - wyjaśniał.
W tym momencie nie wszystkie zapisy projektu ustawy wzbudzają entuzjazm środowisk księgarskich. Małgorzata Staniewicz, prezes Stowarzyszenia ZMOWA, zwracała uwagę, że brakuje w nim przepisów podkreślających szczególną rolę księgarń. Jej zdaniem modelowe rozwiązanie w tym temacie zostało zastosowane we Francji w tzw. "Prawie Langa".
- We Francji księgarnie dostają 3,5 miliona euro co roku, a oprócz tego dostają wielomilionowe dotacje na nieoprocentowane kredyty. Ministerstwo Kultury Francji tworzy rankingi księgarń. Przyznaje odznakę wzorowej księgarni niezależnej. (...) Inna ważną kwestią jest promocja samego czytelnictwa, która od wielu lat jest zaniedbywana przez media.