Śmieszne newsy z rana

noniewiem

Well-Known Member
215
287Cóż, debili nigdzie nie brakuje, ale jeśli idzie o Amerykanów to są szczyty. Ostatnio widziałem oficjalną instrukcję CDC co do czasu mycia rąk. Według nich ręce należy szorować 20 sekund, ale jak to odmierzyć? Ano, należy zaśpiewać dwa razy "happy birthday" podczas mycia łap :) Skoro trzeba im dawać takie wskazówki to znaczy, że z poziomem intelektualnym naprawdę musi być bardzo źle.
Właśnie widziałem oficjalne wskazówki w Polsce że trzeba myć 30 sekund.
 

ukos

Well-Known Member
424
426
Zaniedbywana żona prosiła o pomoc policję.

Policja w Akwizgranie otrzymała nietypowe wezwanie: zadzwoniła kobieta, skarżąc się na męża, który zaniedbuje obowiązki małżeńskie.

Po paru miesiącach sypiania osobno, bez intymnego kontaktu, 44- letnia żona obudziła w środku nocy starszego od siebie o rok męża i zażądała, aby wypełnił mężowskie powinności - powiedział w czwartek rzecznik policji Paul Kemen.

Kiedy mąż odmówił, wywiązała się kłótnia i kobieta zadzwoniła na policję z prośbą o interwencję - dodał rzecznik. "Funkcjonariusze nie czuli się na siłach, by znaleźć rozwiązanie sporu, nie mieli też podstaw do wydania oficjalnego nakazu" - oświadczył rzecznik Kemen.

"A ponieważ nie ustalono, aby w grę wchodziło popełnienie przestępstwa czy naruszenie prawa, policjanci mogli jedynie spisać raport na wypadek, gdyby później okazało się, że interwencja jest potrzebna" - powiedział.

wp.pl
 

ukos

Well-Known Member
424
426
Współczesne problemy wymagają indyjskich rozwiązań.


1604592593854.png
“The whole world is terrified of the deadly virus outbreak,”one of the men said.
“If we all start taking cow dung bath, we will attain immunity from the virus.”
 

The Silence

Well-Known Member
397
2 319

W arktycznym mieście Norwegii wielbłąd pogryzł mężczyznę​

W arktycznym Hammerfest położony w Norwegii wielbłąd zaatakował mężczyznę i go pogryzł. Ofiara w poważnym stanie została przetransportowana do szpitala uniwersyteckiego w Tromsoe.

Norweskie Hammerfest to najbardziej wysunięte na północ miasto w Europie. To właśnie tam doszło do ataku wielbłąda. W wyniku pogryzienia zwierzęcia mężczyzna trafił do szpitala z uszkodzoną tętnicą udową.

 

ukos

Well-Known Member
424
426

Maska na twarz zaprojektowana tak, aby wyglądała jak zestaw jąder, wraz z pomarszczoną skórą.
Maski wyprzedały się w rekordowym czasie! Po 33 dolary za sztukę. Will zdecydował się uruchomić własną linię produktów dla ludzi, którzy „chcą się wyróżniać z tłumu”. Sklep Will's oferuje różnorodną gamę mody na jądra, od breloczków, kolczyków i torebek po bieliznę.

1607789271383.png
Maski wyprzedały się w rekordowym czasie! Po 33 dolary za sztukę. Will zdecydował się uruchomić własną linię produktów dla ludzi, którzy „chcą się wyróżniać z tłumu”. Sklep Will's oferuje różnorodną gamę mody na jądra, od breloczków, kolczyków i torebek po bieliznę.

1607789354974.png
 
Ostatnia edycja:

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 997
22 567
Chcieć to móc, ale raczej nie w tym przypadku...

UE chce produkować procesory. 145 mld euro na rozwój 2 nm procesu litograficznego

04.01.2021 12:13

Arkadiusz Stando @coldrain

18 państw członkowskich UE podpisało w grudniu wspólną deklarację rozwoju w dziedzinie mikroelektroniki. W ramach mechanizmu Important Projects of Common European Interest (IPCEI), firmy i instytucje badawcze z Europy mają pracować nad rozwojem procesorów opartych na 2 nm procesie litograficznym.

W ciągu najbliższych 2-3 lat UE planuje wydać do 145 miliardów euro na rozwój technologiczny. Stworzenie procesorów wymagających niewielkiej mocy ma pozwolić Europie na nowo zdobyć miejsce w sektorze mikroelektroniki. Już 18 państw, w tym Polska, podpisało wspólną deklarację, a przedsiębiorstwa i instytuty badawcze mogą już składać własne projekty w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

Procesory to nie tylko komputery czy smartfony – zapotrzebowanie stale wzrasta

Zapotrzebowanie na małe, a jednocześnie wydajne i nie wymagające dużych radiatorów procesory ciągle wzrasta. Korzystają z nich nie tylko smartfony, ale też sprzęt medyczny, urządzenia "smart", samochody a zwłaszcza pojazdy elektryczne. Główne gałęzie tego przemysłu są uzależnione od rozwoju technologii, którym zajmują się aktualnie głównie tajwańskie TSMC oraz Intel.
Opracowanie przez UE procesora opartego na 2 nm technologii pozwoliłoby krajom członkowskim na konkurowanie z konkurencją ze strony amerykańskich i azjatyckich przedsiębiorstw. Aktualną listę podejmowanych projektów oraz firm, które się nimi zajmują, można znaleźć tutaj. Jak widać, póki co w IPCEI biorą udział głównie instytuty badawcze z Niemiec, Francji, Włoszech i Wielkiej Brytanii.

Dla Europy to kluczowy program – aktualnie mamy makro zapotrzebowanie i mikro udział rynkowy

Zaledwie 10 proc., tyle właśnie stanowi udział Europejskich przedsiębiorstw na rynku półprzewodników. To chyba najlepszy moment i jednoczesnie ostatni dzwonek, aby producenci z krajów członkowskich UE zaczęli liczyć się na rynku procesorów. Aktualne badania koncentrują się na rozwoju energooszczędnych układów scalonych, sprzętu optycznego, czujników, półprzewodników mocy czy materiałów złożonych.
 • Deklarację o współpracy w ramach IPCEI podpisały:

 • Austria
 • Belgia
 • Chorwacja
 • Cypr
 • Estonia
 • Finlandia
 • Francja
 • Grecja
 • Hiszpania
 • Holandia
 • Malta
 • Niemcy
 • Polska
 • Portugalia
 • Rumunia
 • Słowacja
 • Słowenia
 • Włochy
 

erte

Well-Known Member
589
2 453
Po polu jeździł ciągnik bez kierowcy. Gonił go pijany rolnik.

1609775470192.png

36-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw odpalał ciągnik „na krótko”, nie wiedząc, że ma on włączony 3-ci bieg. Gdy go uruchomił, ciągnik wraz z podpiętą przyczepą, zaczął jechać w kierunku pól uprawnych. Mężczyzna zaczął biec za ciągnikiem, ale nie mógł go dogonić. W rezultacie traktor przejechał bez kierowcy około 1 kilometra. W trakcie jazdy przerwał siatkę przeciwśniegową, przejechał przez rów gdzie urwał się zaczep przyczepy. Następnie przecinając drogę wojewódzką nr 812 wjechał na pole gdzie zaczął jeździć w koło.


 
Do góry Bottom