Śmieszne newsy z rana

The Silence

Well-Known Member
353
2 079
Zamieszanie wokół budowy Centrum Disco Polo. Doszło do przestępstwa?

W Michałowie na Podlasiu powstanie Centrum Disco Polo. Gmina opublikowała wizualizacje planowanego kompleksu. Okazuje się, że mogło dojść do przestępstwa.

O podlaskim Michałowie zrobiło się głośno już na początku roku. Zapowiedziano wtedy utworzenie klasy licealnej o profilu estradowym, który będzie skupiał się w szczególności na muzyce disco polo. Ta innowacja ma przyciągnąć do liceum nastolatków, którzy nie mają sprecyzowanych planów zawodowych.

Na początku czerwca władze Michałowa przedstawiły plany budowy Centrum Disco Polo. Kompleks ma obejmować halę widowiskową oraz muzeum poświęcone temu gatunkowi muzycznemu.
Inwestycja ma powstać w ramach rozwoju województwa podlaskiego. Przypomnijmy, że właśnie z Podlasia pochodzi jeden z najpopularniejszych wokalistów disco polo - Zenek Martyniuk. Koniec budowy jest planowany na lata 2024-2026. Koszt przedsięwzięcia ma zamknąć się w 11 milionach złotych. Większość - ponad 9,3 mln - ma pochodzić ze środków unijnych, resztę pokryje samorząd.


"Nasz projekt zakłada stworzenie nowoczesnego kompleksu budynków o zastosowaniu: rekreacyjnym, edukacyjnym, kulturalnym i ekspozycyjnym, który przyczyni się do wzrostu atrakcyjności regionu oraz wpłynie na rozwój społeczny" - tłumaczy burmistrz Michałowa, Marek Nazarko.
Na stronie gminy umieszczono również wizualizacje Centrum. W mediach społecznościowych pojawiło się jednak oświadczenie grupy Horizone Studio.

"Jako autorzy projektu biurowca Ericpol Software Pool w Łodzi informujemy, że rozpowszechniana przez Gmina Michałowo wizualizjacja centrum Disco Polo jest kradzieżą i przeróbką wizualizacji projektu autorstwa Horizone Studio. Tym samym Gmina Michałowo narusza prawa autorskie, w tym prawa osobiste, twórców projektu biurowca Ericpol Software Pool w Łodzi - architektów HORIZONE Studio poprzez rozpowszechnienie bezprawnie użytej i zmodyfikowanej przez Gminę Michałowo wizualizacji budynku Ericpol i przypisanie jej autorstwa tejże gminie jako centrum Disco Polo" - napisali.

Podkreślili, że Horizone Studio nigdy nie wyraziło zgody ani na posłużenie się projektem, ani na jego przeróbkę. "Podjęliśmy odpowiednie kroki prawne mające na celu ochronę naszych interesów, w tym wystąpiliśmy o zadośćuczynienie w postaci wpłaty przez Gminę Michałowo na rzecz Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku, jako państwowej instytucji oświatowej realizującej cele społeczne w zakresie rozwoju kultury i sztuki, w tym promocji i kształtowania gustów muzycznych" - dodali.

Czytaj więcej na https://muzyka.interia.pl/wiadomosc...e=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 453
22 418
Ostatnia edycja:

noniewiem

Member
38
53
Ponoć Trump miał wiec wyborczy ale zjawiło się 6k osób a stadion mieści 19k osób, ponoć to dlatego że zarezerwowali miejsca zoomerzy z tictoc i kpopiary i oczywiście nie przyszli.
 

gordonfree

Well-Known Member
141
340

Koronawirus przestał już straszyć i podniecać, a więc wracamy do pożarów. Pamiętacie pożary Amazonii i w Australii? Teraz czas na Syberię. :)
 

chum

Active Member
52
153
Ostatnia edycja:

gordonfree

Well-Known Member
141
340
Nie mam pojęcia, nie znam jego poglądów, a także nie wiem jaką ma wizję polityki - wewnętrznej i zewnętrznej. Trudno jest mi cokolwiek o nim powiedzieć. Jako raper jest spoko i tyle mogę rzec.
 
Do góry Bottom