Śmieszne newsy z rana

The Silence

Well-Known Member
400
2 459
Zamieszanie wokół budowy Centrum Disco Polo. Doszło do przestępstwa?

W Michałowie na Podlasiu powstanie Centrum Disco Polo. Gmina opublikowała wizualizacje planowanego kompleksu. Okazuje się, że mogło dojść do przestępstwa.

O podlaskim Michałowie zrobiło się głośno już na początku roku. Zapowiedziano wtedy utworzenie klasy licealnej o profilu estradowym, który będzie skupiał się w szczególności na muzyce disco polo. Ta innowacja ma przyciągnąć do liceum nastolatków, którzy nie mają sprecyzowanych planów zawodowych.

Na początku czerwca władze Michałowa przedstawiły plany budowy Centrum Disco Polo. Kompleks ma obejmować halę widowiskową oraz muzeum poświęcone temu gatunkowi muzycznemu.
Inwestycja ma powstać w ramach rozwoju województwa podlaskiego. Przypomnijmy, że właśnie z Podlasia pochodzi jeden z najpopularniejszych wokalistów disco polo - Zenek Martyniuk. Koniec budowy jest planowany na lata 2024-2026. Koszt przedsięwzięcia ma zamknąć się w 11 milionach złotych. Większość - ponad 9,3 mln - ma pochodzić ze środków unijnych, resztę pokryje samorząd.


"Nasz projekt zakłada stworzenie nowoczesnego kompleksu budynków o zastosowaniu: rekreacyjnym, edukacyjnym, kulturalnym i ekspozycyjnym, który przyczyni się do wzrostu atrakcyjności regionu oraz wpłynie na rozwój społeczny" - tłumaczy burmistrz Michałowa, Marek Nazarko.
Na stronie gminy umieszczono również wizualizacje Centrum. W mediach społecznościowych pojawiło się jednak oświadczenie grupy Horizone Studio.

"Jako autorzy projektu biurowca Ericpol Software Pool w Łodzi informujemy, że rozpowszechniana przez Gmina Michałowo wizualizjacja centrum Disco Polo jest kradzieżą i przeróbką wizualizacji projektu autorstwa Horizone Studio. Tym samym Gmina Michałowo narusza prawa autorskie, w tym prawa osobiste, twórców projektu biurowca Ericpol Software Pool w Łodzi - architektów HORIZONE Studio poprzez rozpowszechnienie bezprawnie użytej i zmodyfikowanej przez Gminę Michałowo wizualizacji budynku Ericpol i przypisanie jej autorstwa tejże gminie jako centrum Disco Polo" - napisali.

Podkreślili, że Horizone Studio nigdy nie wyraziło zgody ani na posłużenie się projektem, ani na jego przeróbkę. "Podjęliśmy odpowiednie kroki prawne mające na celu ochronę naszych interesów, w tym wystąpiliśmy o zadośćuczynienie w postaci wpłaty przez Gminę Michałowo na rzecz Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku, jako państwowej instytucji oświatowej realizującej cele społeczne w zakresie rozwoju kultury i sztuki, w tym promocji i kształtowania gustów muzycznych" - dodali.

Czytaj więcej na https://muzyka.interia.pl/wiadomosc...e=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 531
23 854
Ostatnia edycja:

noniewiem

Well-Known Member
388
660
Ponoć Trump miał wiec wyborczy ale zjawiło się 6k osób a stadion mieści 19k osób, ponoć to dlatego że zarezerwowali miejsca zoomerzy z tictoc i kpopiary i oczywiście nie przyszli.
 
D

Deleted member 6905

Guest

Koronawirus przestał już straszyć i podniecać, a więc wracamy do pożarów. Pamiętacie pożary Amazonii i w Australii? Teraz czas na Syberię. :)
 
D

Deleted member 6905

Guest
Nie mam pojęcia, nie znam jego poglądów, a także nie wiem jaką ma wizję polityki - wewnętrznej i zewnętrznej. Trudno jest mi cokolwiek o nim powiedzieć. Jako raper jest spoko i tyle mogę rzec.
 
D

Deleted member 6905

Guest

Slavic

Wolnorynkowiec
554
1 554
Poczta Polska zgubiła wszystkie akcje Skarbu Państwa. Chce umorzyć dokument


Poczta Polska poinformowała, że "utraciła" odcinek zbiorowy akcji, który w depozycie złożył Skarb Państwa. Ten odcinek był fizycznym potwierdzeniem prawa własności państwa do wszystkich akcji tej kluczowej dla kraju spółki.


Wydawało się, że wybory korespondencyjne 10 maja, do których nie doszło, będą stanowić koniec zainteresowania mediów problemami Poczty Polskiej. Jednak sama spółka, którą w pełni kontroluje państwo, przypomniała o sobie. Poinformowała bowiem, że zgubiła wszystkie akcje swojego właściciela, czyli Skarbu Państwa, które zostały w firmie zdeponowane. Jako pierwszy o sprawie poinformował portal prawainwestora.pl.

Ogłoszenie
"Działając na podstawie § 8a ust. 3 Statutu Spółki Akcyjnej Poczta Polska z siedzibą w Warszawie ("Spółka"), Zarząd Spółki niniejszym informuje, iż powziął informację o utraceniu odcinka zbiorowego akcji, inkorporującego wszystkie akcje w kapitale zakładowym Spółki należące do Skarbu Państwa, jedynego akcjonariusza Spółki, o numerach A 00000000001 - A 00077414000 ("Odcinek Zbiorowy Akcji")" - brzmi komunikat zamieszczony przez Pocztę Polską w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Zgubiony dokument dotyczył akcji imiennych, co ratuje przed sytuacją, w której nie byłoby fizycznego dowodu na to, iż państwo posiada 100 proc. akcji w tej jednoosobowej spółce Skarbu Państwa. Pozostał bowiem wpis w księdze akcyjnej.

Kiedy się zorientowano
Poczta Polska, jak zauważa prawainwestora.pl, nie poinformowała, kiedy zorientowała się, że dokument zaginął, ale zmiany w statucie spółki umożliwiające umorzenie odcinka akcji, zostały zatwierdzone przez Walne Zgromadzenie 14 maja tego roku, a opublikowano je 22 czerwca.

Zrzut ekranu (209).png

Fragment statutu Poczty Polskiej, który pozwala na umorzenie odcinka akcji. Cały paragraf 8a dodano 22 czerwca.
 
Do góry Bottom