Śmieszne newsy z rana

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 740
8 138
Malowanie dupą za kasę podatników, tego jeszcze nie było.

Norwegian government gives €3.7 million to ‘artist’ who spray-paints with his anus

A Norwegian “artist” who’s best known for spray-painting from his butt, throwing feces at audiences, and peeing on stage, has received an exceptional amount of money from Norway’s public coffers.

Vegard Vinge, alongside his co-host Ida Muller, are said to have received NOK 37 million or 3.7 million euro from the Norwegian Cultural Council – a taxpayer-funded institution – over a span of twelve years, Norwegian online newspaper Nettavisen reports.

The money, which equates to about 300,000 euros per year, is said to have been used to cover wages, production costs, and several other things.


Norway’s Cultural Council has justified the use of funds on the ‘global impact of the foundation’s artists’. Others in the Norwegian government couldn’t disagree more vehemently, however, with some describing the allocation of funds as “cultural psychosis” and as “madness”.

Jon Helgheim, a member of parliament for the right-wing Progress Party has promised to do everything in his power to make sure the government grant is not given to Vinge and his co-host Muller.

“Enough is enough! It’s not my job to judge art, but if people want to spray paint out of their ass or want to look at it, they’ll have to pay for it themselves. Taxpayers have worked hard for this money, some respect is expected. If Progress Party manages to get the plurality, we’ll put an end to this,” Helgheim wrote on Twitter.
 
D

Deleted member 6341

Guest
2 stycznia to oficjalnie Międzynarodowy Dzień Robienia Dzieci.

Każdego roku 2 stycznia zostaje poczętych najwięcej dzieci. Tak wynika z badań Brytyjczyków. W ich kraju ten dzień nazywany jest Międzynarodowym Dniem Robienia Dzieci (National Baby-Making Day). Naukowcy stwierdzili też, że pary najchętniej kochają się o 22.36.

ChannelMum.com przeprowadziło ankietę wśród 2139 par. Większość zgodziła się, że 2 stycznia to najlepszy dzień na łóżkowe igraszki. Dla wielu osób kończy się wówczas imprezowanie i to najlepszy moment, aby zbliżyć się do partnera. Zapytano także pary, o jakiej porze najchętniej uprawiają seks. Okazało się, że około 22.30. 71 proc. ankietowanych par wskazało tę godzinę. Eksperci do spraw płodności wskazują także, że ten dzień jest szczególnie popularny wśród par, które chcą powiększyć rodzinę. Ludzie mają większą ochotę na seks przed powrotem do pracy po świątecznej przerwie. Jest on według wielu osób także idealnym lekarstwem na kaca po imprezie sylwestrowej.

 

Prozac

Active Member
68
189
Man's Apple watch proves he lied about anti-Semitic stabbing in West Bloomfield

By Veronica Meadows


WEST BLOOMFIELD, Mich. (FOX 2) - Police are crediting technology for helping them solve the case about a man who said he was stabbed in an anti-Semitic attack December 15.

Sean Sammit said he was attacked as he left a synagogue that day in the Jewish community in West Bloomfield. But police say he made up the whole story - and that they found out thanks to the information on his Apple watch.

Man fakes anti-Semitic stabbing attack
Police are crediting their investment in technology as one way that helped them crack the case

Sammitt is a former employee at Temple Kol Ami on Walnut Lake Road. West Bloomfield police say Sammitt claimed a man shouted anti-Semitic comments then stabbed him as he left work. Sammitt told police he fought the attacker off and drove himself to Henry Ford hospital.
But police say his story didn’t add up, and a thorough search of the parking lot found no evidence. That’s when they analyzed Samitt's Apple watch and looked at his heart rate when Samitt claimed the attack happened.
Investigators say it was normal and should have been higher. But the watch showed before the attack that Samitt's heart rate was elevated.

That led police into the synagogue, where they say they found bloody tissues and a knife Samitt used to stab himself.

"We all have to think about the actions that we do and so these little imprints whether on his phone, his watch, or a camera, it just really shows every action we do isn't going to go unnoticed," said Rabbi Asher Lopatin.

Sammit is now charged with filing a false police report. Why he allegedly made up the attack is still unknown.

"Society has to come together and we have to let people know that we don't tolerate this," said Lopatin. "We don't tolerate exploiting the police, we don't tolerate exploiting anti-Semitism, and we don't tolerate anti-Semitism and hate."

Police say Samitt's stab wound did not need stitches.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 500
23 504

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 297
4 079

kr2y510

konfederata targowicki
12 500
23 504
Jeszcze jakiś czas temu było głośno o szwedzkim fałszywym pilocie pasażerskich odrzutowców, który latał jako kapitan dla różnych liniach lotniczych. Teraz odnaleziono fałszywego generała szwedzkiej armii. Wystarczyło że przez lata wyłącznie robił mądre miny i przytakiwał. Polecam poczytać całość.

 

mikioli

Well-Known Member
2 713
5 206
Bo Aleksander Wielki nie miał dyplomu, dyplomy nie są potrzebne, by pokazać swoją wartość.
Aleksander wielki nie był rekrutowany na stanowisko które piastował. Dyplom jest takim samym certyfikatem jak inne certyfikaty jakości nadawane produktom, bo potwierdzić ich właściwości bez kosztownych badań. Zniknie ich masowość może bo aktualny system państwowy produkuje "dyplomantów" na pęczki degenerując ich wartość, ale sama instytucja dyplomu czemu miałaby zniknąć?
 
D

Deleted member 6610

Guest
Ksiądz z Jasionki miał ukraść prezerwatywy z Biedronki. "Chyba nie uczy na religii, jak ich używać?"

W Jasionce na Podkarpaciu zawrzało, kiedy okazało się, że proboszcz Piotr W. miał ukraść z Biedronki... opakowanie prezerwatyw. Oburzeni mieszkańcy napisali do naTemat.pl list, w którym skarżą się na duchownego. Ich skargi wysłuchał także biskup. Piotr W. nie jest już proboszczem parafii w Jasionce.

"Mamy już dość, co wyprawia nasz ksiądz Piotr W." – piszą w liście do redakcji naTemat.pl mieszkańcy Jasionki na Podkarpaciu. Były już proboszcz nie tylko wprowadził tzw. "składki zeszytowe" (kazał parafianom chodzić z zeszytami po domach i zbierać datki na kościół), ale w grudniu 2019 roku miał ukraść ze sklepu Biedronka w Krośnie opakowanie prezerwatyw. Na miejscu interweniowała ochrona i policja, zabezpieczono monitoring.

W Jasionce cały czas wrze po zdarzeniu w Krośnie. "Ludzie mówią po cichu, że ta kradzież przez księdza ma związek z tym, że zatrudnił młodą kucharkę mężatkę. Bo chyba nie uczy dzieci na lekcji religii, jak używać prezerwatyw? A 7. przykazanie mówi 'nie kradnij', a 6. mówi 'nie cudzołóż'" – oburzają się mieszkańcy. "Ksiądz po tej kradzieży prezerwatyw, zamiast popiołem potrzepać się po głowie i mieć skruchę i pokorę, to wręcz odwrotnie: ma, ale butę i arogancję, na pewno nie pokorę" – dodają.

Piotr W. nie odpowiedział jeszcze za kradzież. – Trwają czynności wyjaśniające, dlatego nikt nie ma jeszcze postawionych zarzutów – mówiła portalowi WP Patrycja Kandefer z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Dzięki interwencjom mieszkańcom Jasionki u biskupa przemyskiego, Piotr W. został jednak usunięty z parafii.
Kabaret.
 

Slavic

Wolnorynkowiec
544
1 473
Klasa o profilu disco polo ruszy w liceum na Podlasiu

Otwarcie pierwszej w Polsce klasy o profilu disco polo zapowiadają samorządowcy z Michałowa w Podlaskiem. Oferta ma zachęcić uczniów z regionu do wyboru tego właśnie liceum.

Ma to być sposób na przyciągnięcie młodzieży, która nie ma sprecyzowanych planów zawodowych - wyjaśnia wyborcza.pl, informując o planach władz Michałowa. Samorządowcy mają już sprecyzowane plany dotyczące programu nauczania i kadry nauczycielskiej w klasie o profilu estradowym.

Burmistrz Michałowa Marek Nazarko zapowiada, że niebawem ujawni więcej szczegółów, ale już teraz wiadomo o współpracy z agencją muzyczną Green Star z Białegostoku. Jak podkreśla portal "Gazety Wyborczej", to podlaska firma odpowiada za sukces takich gwiazd disco polo jak Akcent, Boys czy Milano.
Stąd też druga nazwa dla tworzonej właśnie klasy w liceum w Michałowie. Tym bardziej, że zajęcia mają prowadzić "praktycy".

Nazarko podkreśla, że głównym celem utworzenia klasy estradowej jest stworzenie młodzieży "warunków do rozwijania swoich pasji i zamiłowań". Jednocześnie podkreśla podlaskie "korzenie" muzyki disco polo.

- Nie może być to szkoła "sztuczna", czyli musi wyrastać z Podlasia, z tego, w czym jesteśmy silni i z czym kojarzeni - przekonuje w rozmowie z "GW" burmistrz miejscowości, znanej w regionie z organizacji wielu koncertów discopolowych.
Samorząd Michałowa przejął upadające (przez brak chętnych) liceum rok temu od władz powiatu białostockiego. Utworzenie nowych kierunków technicznych (mechanicznego i budowlanego) nie przyniosło oczekiwanych efektów i nie zwiększyło frekwencji.


To co? Kiedy otwieramy własne liceum libertariańskie? :cool:
 
Do góry Bottom