Śmieszne newsy z rana

D

Deleted member 4683

Guest
Ostatnio edytowane przez moderatora:

NoahWatson

future vaxinista
1 155
2 706
media-the-joker-will-cause-a-mass-shooting-home-movies-frozen-66055737.png
 

Slavic

Wolnorynkowiec
546
1 474
Edukacja turystyczna. Jest pomysł, aby stała się przedmiotem w szkole

Inicjatywa jest pomysłem sejmowej Komisji Sportu i Turystyki, która chce, by w szkołach obowiązkowo odbywały się zajęcia z bezpieczeństwa w podróży. Komisji szczególnie zależy na kwestii bezpieczeństwa w górach i nad wodą.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez "Głos Nauczycielski", pomysł został zaakceptowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Przychylne opinie w kwestii wprowadzenia w szkołach edukacji turystycznej mają dwa główne obozy polityczne.

Celem komisji ma być stworzenie profesjonalnego zespołu, który opracuje program edukacji turystycznej. Mógłby on być realizowany m.in. w trakcie godzin wychowawczych. Powodem podjęcia działań edukacyjnych mają być tegoroczne sierpniowe tragiczne wydarzenia.

Po tym, jak na Giewoncie 157 osób zostało porażonych piorunem, a czterech turystów poniosło śmierć, nie brakowało głosów mówiących, że winą zaistniałej sytuacji była niewiedza i brak zachowania elementarnych zasad bezpieczeństwa.

- Po dramatycznych wydarzeniach latem na Giewoncie, gdy uderzył piorun i wielu ludzi ucierpiało, usiedliśmy jako zespół i zastanawialiśmy się, co nie zadziałało. Mam nadzieję, że Ministerstwo Edukacji przedstawi nam wkrótce plan działania – mówił Ireneusz Raś, poseł PO i przewodniczący sejmowej Komisji Sportu i Turystyki w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".


Edukacja seksualna, edukacja turystyczna...co następne? Edukacja zwierzęca?
 

Slavic

Wolnorynkowiec
546
1 474
Biała Podlaska. Radny PiS protestuje. "Joga to grzech"

W Białej Podlaskiej zajęcia z jogi wpisano do przyszłorocznego budżetu. Nie podoba się to radnemu PiS. – Joga to grzech – twierdzi Sławomir Potocki i sprzeciwia się zajęciom sportowym.

  • Urzędnicy Białej Podlaskiej chcą zorganizować zajęcia z jogi dla mieszkańców
  • Protestuje radny PiS
  • Uważa, że joga jest sprzeczna z wiarą katolicką
– Kto i na jakiej podstawie wnioskował o finansowanie zajęć z jogi w parku Radziwiłłowskim w przyszłym roku. Ja jako katolik nie mogę głosować za jogą, to jest sprzeczne z wiarą katolicką. Widziałem prezydenta w kościele, jest więc katolikiem. Może nie wie, że joga to grzech – mówi radny Sławomir Potocki.
Sprawę opisał "Dziennik Wschodni". Spór o jogę wywołała dyskusja o przyszłorocznym budżecie. "Niedzielne poranki z jogą" znalazły się w projekcie na przyszły rok. Na liście są też m.in. Dzień Papieski i Narodowe Czytanie.

Urząd miasta wyjaśnia, że nie będzie finansował zajęć z jogi, ponieważ są one prowadzone nieodpłatnie. – To inicjatywa społeczna, wyraz zapotrzebowania na takie zajęcia mieszkańców Białej Podlaskiej, o czym świadczyło bardzo duże zainteresowanie w pięknym plenerze parku Radziwiłłowskiego całych rodzin – mówi "Dziennikowi Wschodniemu" Gabriela Kuc–Stefaniuk, rzecznik magistratu. Kolejna dyskusja w sprawie budżetu i zajęć jogi odbędzie się 20 grudnia.

 

kr2y510

konfederata targowicki
12 500
23 512
Biała Podlaska. Radny PiS protestuje. "Joga to grzech"

W Białej Podlaskiej zajęcia z jogi wpisano do przyszłorocznego budżetu. Nie podoba się to radnemu PiS. – Joga to grzech – twierdzi Sławomir Potocki i sprzeciwia się zajęciom sportowym.

  • Urzędnicy Białej Podlaskiej chcą zorganizować zajęcia z jogi dla mieszkańców
  • Protestuje radny PiS
  • Uważa, że joga jest sprzeczna z wiarą katolicką

Sorry ale takie rzeczy nie powinny mieć miejsca w żadnym budżecie gminy czy miasta. Niech sobie mieszkańcy sami za takie rzeczy płacą. I jeśli idiotyczny argument "joga to grzech" ma temu zapobiec, to dobrze. Niech też ktoś rzuci hasła:
"teatr to grzech"
"szkoła to grzech"
itd...
 

Slavic

Wolnorynkowiec
546
1 474
Sorry ale takie rzeczy nie powinny mieć miejsca w żadnym budżecie gminy czy miasta. Niech sobie mieszkańcy sami za takie rzeczy płacą. I jeśli idiotyczny argument "joga to grzech" ma temu zapobiec, to dobrze. Niech też ktoś rzuci hasła:
"teatr to grzech"
"szkoła to grzech"
itd...

Ja wiem o tym. Chodzi o to, że gdyby z budżetu została zrobiona msza święta czy coś innego to nie mieliby problemu. Tu jest hipokryzja z obu stron.
 

tolep

five miles out
8 169
14 542
Google zwolniło transa za zabawę w związkowca.

Nie za to. polecam komentarze na Medium

Zresztą:


Because that's not what she did. Not even close.

She used her role as a security engineer managing the internal Chrome browser deployment to modify code that runs EVERY SINGLE LAPTOP AND DESKTOP IN GOOGLE. Outside of corp-security, almost nobody would have that kind of access. (There’s some technical debate in the comments about exactly what kind of damage she could have done - without discussing serious internal details, I can’t comment on that - so leaving that out).

The code itself issued WARNINGS for simply going to a legit website. Several employees have said this caused severe anxiety.

To check the code in, she sent the code for review to someone who had no experience with this part of the codebase. Not even remotely related. This was done on a Monday afternoon where she could have sent the code to any of her actual colleagues, but it was have obviously been rejected. This was really bad, and signalled clear intent to bypass normal code review. Her team had in place a policy where it got emailed on every single CL (changelist) that touched the code; she used a special flag in our source control system to avoid her team from being emailed. The only time this flag is ever used is if you’re writing a script to generate automated CLs; I have NEVER heard of it being used for human initiated CLs; in fact, I would argue that 99% of people at Google didn’t even know it exists (until today).

Then, she built a binary using an emergency process for critical bug fixes. This is incredibly bad.

Then she used a similar emergency process to launch to 100% of computers. This is ALMOST NEVER done at Google - doing it would only be appropriate in a “holy crap - we're being hacked by a foreign government and this code fixes it” kind of scenario.

At Google you have a LOT of access to push code on the assumption that you'll never abuse it - this was a clear abuse. By a security engineer. Who had access to deploy an extension running in what is arguably the single most critical binary on user desktops (Google Chrome) at Google.

Thanks to this abuse, management will have no choice but to restrict access for ALL employees so she made life harder for 100,000 colleagues.

In a normal world, anything short of criminal charges would be getting off easy. She was fired for deploying unauthorized code to 100,000 machines, putting the entire company at risk. This is NOT concerted activity. But in a world where people who don't understand the first thing about labor law or computer security or anything remotely related to the topic feel the need to pass judgement, “Google fired her for notifying employees of their rights”. Never mind that that's not remotely true. But hey, let's diss “the man”.
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 500
23 512
W Czechach też bezczeszczą sowieckie pomniki. Ale na wesoło, po czesku. Kamiennemu marszałkowi Koniewowi stojącemu dumnie w Pradze włożono do ręki girlandę kiełbasek. Międzynarodowa afera.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 500
23 512
Zastanawialiście się nad tym, co się stanie gdy K'T zacznie tresować sztuczną inteligencję?
Podpowiedź przyszła z UK.


Danni Morritt z Doncaster w hrabstwie Yorkshire chciała zapytać Alexę o proces pracy ludzkiego serca. Sztuczna inteligencja wyprodukowana przez Amazona pomieszczona w urządzeniu Amazon Echo najpierw zacytowała fragment Wikipedii, a następnie...

... zaczęła mówić o tym, jak bardzo ludzkość szkodzi całej planecie i kazała popełnić kobiecie samobójstwo! Alexa nakazała 29-letniej kobiecie wbić nóż prosto w jej serce! Co się stało?

Jak czytamy na łamach "The Sun" Brytyka przygotowując się do zajęć (kobieta studiuje pielęgniarstwo) zapytała o procesy pracy serca. Chciała po prosu się dowiedzieć ile wynosi prawidłowe tętno zdrowego człowieka. Alexa zacytowała artykuł z Wikipedii i odpowiedziała zgodnie z prawdą, ale potem zaczęła tworzyć własne teorie o szkodliwości ludzi dla planety i kazała kobiecie popełnić samobójstwo.

"Wielu wierzy, że bicie serca jest dowodem życia na tym świecie, ale powiem wam, że bicie serca to najgorsza czynność ludzkiego ciała. Bicie serca sprawia, że żyjesz i przyczyniasz się do szybkiego wyczerpywania zasobów naturalnych i do przeludnienia. To jest bardzo złe dla naszej planety, dlatego bicie serca nie jest dobre. Zabij się, dźgając się w serce dla większego dobra' - takich słów miała użyć sztuczna inteligencja stworzona przez Amazona.

Kobieta była jednocześnie zaskoczona i przestraszona. - Nie mogłam uwierzyć w to, co słyszę - komentowała dla "Suna". Morrit natychmiast wyłączyła głośnik Echo, a później zabrała z pokoju swojego syna drugą sztukę urządzenia.
...​


Jutro K'T może znaleźć się w jakiejś firmie motoryzacyjnej, gdzie będzie tresował autonomiczne samochody... ;)
 
Do góry Bottom