Śmieszne newsy z rana

kr2y510

konfederata targowicki
12 387
21 966
Senat rozważa nadanie głowie państwa kopii łańcucha, noszonego przez króla Stanisława Augusta.
Król Staś, jełop herbu Ciołek, zdrajca który dokonał zamachu stanu sprowadzając 100 tysięcy carskich żołnierzy i wprowadzając tzw. Konstytucję 3-maja. No ale przynajmniej jebał ruską carycę Katarzynę. Wtedy jedni mówili o carycy, że ta jebie się z koniem, a o królu Stasiu mówili, że łeb ci to cieluchoawty, ale za to huj bandyta.

I teraz jak się pomyśli, że jego atrybuty władzy będzie nosił belwederski prezio, to w sumie to pasuje.
Smutne i śmieszne.
 

Prozac

Active Member
46
104
https://kobieta.wp.pl/eurostat-co-czwarta-polka-nie-ma-pracy-i-sie-nie-uczy-6413506767755393a

Szlachcianki? Mało powiedziane
Kiedy te dane pojawiły się na Wykopie, wywołały reakcję, której łatwo się było spodziewać. Znani z płytko pojętego liberalizmu użytkownicy serwisu o wszystko winą obarczyli "księżniczki" – kobiety, którym – co jakoby wynikało ze statystyk – nie chce się pracować.

"One nie mają czasu na pracę, bo kosmetyczka, randki, melanże zabierają za dużo czasu..." – napisał jeden z użytkowników. Poparł go kolejny: "po Wyższej Szkole Robienia Hałasu ciężko dobrą robotę znaleźć". Jeszcze jeden pospieszył z pełniejszą analizą: "szlachcianki to mało. To są księżniczki oczekujące swojej służby i odpowiednich apanaży. Niestety wiele z nich trafia na frajerów, którzy to zapewniają. Jak nie po dobroci, to po wymuszeniu na dziecko i sąd".

Grupa pokrzywdzonych przez dziewczyny "pracujące w firmie: Szlachta nie pracuje", "tępe z ryja i dające d...y" (co im do życia wystarcza) oraz łapiące bogu ducha winnych chłopaków na "bachora i alimenty" urosła do rozmiarów, z których wolelibyśmy chyba nie zdawać sobie sprawy. Wykopowi "socjologowie" do NEET-ów koniecznie dodać chcieli wszystkich studentów nauk humanistycznych (bo oczywiście tylko technikum samochodowe i inżynieria to prawdziwe wykształcenie).

Na liście winnych znaleźli się też inni – by przywołać nieśmiertelny cytat z "Cassablanki" – zwyczajowi podejrzani: pięćset plus (w tym na pierwsze dziecko) i mityczna "socjalistyczna mentalność", która jakoby trzymała ludzi z dala od "normalnego życia", w którym zarabia się "prawdziwe pieniądze".
Poważna sprawa! Wykop.pl obraża kobiety, powtarzam KOBIETY!
 

Siegfried

Active Member
108
195
Police say trolls who mocked drug dealer’s ‘receding hairline’ could be prosecuted

https://i2.wp.com/metro.co.uk/wp-co...lity=90&strip=all&zoom=1&resize=644,338&ssl=1

A mugshot issued by officers for Jermaine Taylor, 21, from Newport, Wales attracted a staggering 76,000 comments, poking fun at his bonce. Taylor is wanted by police on recall to prison. He was released on licence after being jailed for three years for being concerned in supplying cocaine after being sentenced at Cardiff Crown Court in September 2017. However, he breached the terms of his licence conditions upon his release, and officers had hoped that releasing a picture of him would help them find him. But instead, thousands of people have taken to social media to mock his unusual hairdo.

Read more: https://metro.co.uk/2019/08/10/poli...ing-hairline-prosecuted-10549872/?ito=cbshare
 

Maksymiliana

Everyday Hero
248
125
Cebulaki wypoczywają w korkach. Polska specjalność. ;)

https://fakty.interia.pl/galerie/kraj/tlumy-na-tatrzanskich-szlakach-zdjecie,iId,2737253,iAId,336637


Wzajemnym oskarżeniem o pobicie skończyła się awantura między rodziną turystów z Pomorza a właścicielkami prywatnego apartamentu. Zaczęło się od usterek w pokoju. Później miały być rękoczyny, użycie paralizatora i wyzwiska.

https://wiadomosci.wp.pl/zakopane-turysci-pobici-i-wyrzuceni-z-kwatery-6413471963297409a

Płacą za kilka dni - a potem zostają wyrzuceni tej samej nocy.
 

inho

Well-Known Member
1 596
3 910
Brytyjski operator telekomunikacyjny uważa, że "przesyłanie niezaszyfrowanych haseł użytkownikom pocztą jest ok, bo nielegalne jest otwieranie cudzej poczty".

Jakby tego było mało, nie rozumieją, że już samo przechowywanie niezaszyfrowanych haseł w ich bazie danych jest w obecnych czasach poniżej wszelkich standardów cyberbezpieczeństwa. Słusznie ktoś z twittera podsumował, że pewnie uważają dane za bezpieczne, bo przecież hackowanie baz danych też jest nielegalne... :)

 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 600
20 588
Wszystko OK, ale powinni teraz wprowadzić karę śmierci dla otwierających cudzą pocztę, żeby tajemnica korespondencji nabrała jakiejś sensownej wagi. :)
 

tolep

ChNiNK! ChP!
7 781
13 455
Zależy do czego to hasło. jeżeli chcą w ten spsób skłonić jakieś stare ichniejsze grażyny do wstapienia na ścieżkę elektronicznych faktur to dlaczego nie?

Jeżeli hasło chroni te same dane które do tej pory są w kopercie, to dlaczego nie wysłac go w kopercie, po to by więcej juz nie używać kopert?
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 600
20 588
Miasto mojego urodzenia - taki jestem dumny...

Marsz Równości w Zabrzu. Przyszedł sam organizator, wokół niego kilkudziesięciu policjantów
Na pochodzie pojawiło się też dwustu kiboli. Manifestacja budziła emocje już przed rozpoczęciem. Wszystko przez osobę organizatora, od którego odcięli się inicjatorzy Parady Równości w Warszawie.

Na Marszu Równości w Zabrzu pojawił się tylko sam organizator (Forum, Fot: Arkadiusz Lawrywianiec)
Na Marszu Równości w Zabrzu pojawił się jedynie jeden uczestnik - sam organizator. Artur Grala twierdzi, że stało się tak z powodów bezpieczeństwa. Towarzyszyło mu kilkudziesięciu policjantów. Na manifestacji zjawiło się też około dwustu kiboli jednego z klubów piłkarskich. Całe wydarzenie trwało około kilkanastu minut - informuje portal zabrze.com.pl.

Wątpliwości wokół pochodu pojawiły się jeszcze przed jego rozpoczęciem. Wielu podejrzewało, że to może być prowokacja. Marsz uznano za potencjalnie niebezpieczny, przygotowany i zabezpieczony w sposób amatorski i budzący wiele wątpliwości. Organizatorowi miała pomagać 14-letnia Vanessa (pomysłodawczyni marszu).

Grali przypięto łatkę prowokatora. W mediach społecznościowych miał zapraszać jednego z mężczyzn na 24 sierpnia, bo "wtedy będą mogli zrobić dwie zadymy naraz". Zastrzeżenia budzą też poprzednie wypowiedzi lokalnego polityka. Z kolei na zdjęciach widać go w czerwonej koszulce z białym orłem i biało-czerwonej opasce na ramieniu. Sam przedstawia się jako prezes stowarzyszenia Polska Lewica Patriotyczna.

Od organizatora odcięli się inicjatorzy Parady Równości w Warszawie. "Zarówno osoba, jak i forma organizacji, nie budzą naszego zaufania, a także nie są zbieżne z naszymi zasadami działania. Nie zgadzamy się również z wybranymi przez organizatora sposobami komunikacji i reprezentacji postulatów LGBT" - napisano na fanpage’u wydarzenia na Facebooku.
 

pawlis

Samotny wilk
2 382
8 882
Lesbijka oskarżona o pierwsze przestępstwo w przestrzeni kosmicznej
Astronautka Anne McClain jest oskarżona o to, że przybywając na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) weszła nielegalnie na konto bankowe swojej żony. Jeżeli zarzuty się potwierdzą to będzie to pierwsze przestępstwo popełnione w kosmosie.

Urodzona w 1979 roku McClain od dzieciństwa marzyła o zostaniu astronautką. Skończyła prestiżową uczelnię wojskową West Point i została wojskowym pilotem. Wylatała 2 tysiące godzin, głównie na śmigłowcach, i została nawet instruktorką. W 2013 roku jej dziecięce marzenie się spełniło i została przyjęta do NASA.

Rok później McClain wstąpiła w związek małżeński z Summer Worden, weteranką USAF i agencji wywiadowczej NSA. Worden była samotną matką kiedy się poznali – jej syn został poczęty w in vitro i donoszony przez surogatkę. McClain chciała go adoptować ale jej żona odmówiła.

Ich związek szybko się rozpadł. W pewnym momencie McClain oskarżyła swoją żonę o przemoc domową. Oskarżenia nie udało jej się udowodnić ale w odpowiedzi Worden złożyła papiery rozwodowe. Sprawa toczy się do dzisiaj a komplikuje je walka McClain o prawo do wychowywania dziecka.

Worden zdziwiła się, że McClain wie tak dużo o jej finansach. Zaczęła badać sprawę i odkryła, że McClain weszła nielegalnie na jej konto bankowe. Nie ruszyła w żaden sposób zgromadzonych na nim pieniędzy ale Worden twierdzi, że chciała użyć zdobytych w ten sposób informacji o stanie jej finansów w sądowej walce o prawo do opieki nad dzieckiem. Kobieta złożyła więc skargę do Federalnej Komisji Handlu, oskarżając astronautkę o kradzież tożsamości. Jej rodzice złożyli również skargę w Biurze Inspektora Generalnego NASA.

Sprawa byłaby banalna – w końcu osoby przechodzące przez ciężki rozwód czasami łamią prawo aby zyskać przewagę nad niedawnym partnerem – gdyby nie jeden kluczowy fakt: kiedy McClain weszła nielegalnie na jej konto była akurat w trakcie półrocznej misji na pokładzie ISS, gdzie przygotowywała się do pierwszego spaceru w kosmosie w wykonaniu samych kobiet. Jeżeli oskarżenia Worden się potwierdzą, to McClain zostanie pierwszą osobą w historii która popełniła przestępstwo w przestrzeni kosmicznej. Co na pewno sprawi dużo radości sędziom próbującym ustalić, czy ISS podlega w ogóle pod ich jurysdykcję.

Sama McClain w rozmowie z Inspektorem Generalnym NASA miała przyznać, że faktycznie weszła na konto Worden z komputera ISS. Twierdzi jednak, że nie było to przestępstwo. Miała użyć hasła, które przekazała jej żona zanim ich małżeństwo się rozpadło. Miała to zrobić żeby sprawdzić, czy Worden ma za co utrzymać swojego syna i działanie to nie różniło się niczym od tego, co robiła wcześniej.
 

Siegfried

Active Member
108
195
Miasto mojego urodzenia - taki jestem dumny...

Marsz Równości w Zabrzu. Przyszedł sam organizator, wokół niego kilkudziesięciu policjantów
Na pochodzie pojawiło się też dwustu kiboli. Manifestacja budziła emocje już przed rozpoczęciem. Wszystko przez osobę organizatora, od którego odcięli się inicjatorzy Parady Równości w Warszawie.

Na Marszu Równości w Zabrzu pojawił się tylko sam organizator (Forum, Fot: Arkadiusz Lawrywianiec)
Na Marszu Równości w Zabrzu pojawił się jedynie jeden uczestnik - sam organizator. Artur Grala twierdzi, że stało się tak z powodów bezpieczeństwa. Towarzyszyło mu kilkudziesięciu policjantów. Na manifestacji zjawiło się też około dwustu kiboli jednego z klubów piłkarskich. Całe wydarzenie trwało około kilkanastu minut - informuje portal zabrze.com.pl.

Wątpliwości wokół pochodu pojawiły się jeszcze przed jego rozpoczęciem. Wielu podejrzewało, że to może być prowokacja. Marsz uznano za potencjalnie niebezpieczny, przygotowany i zabezpieczony w sposób amatorski i budzący wiele wątpliwości. Organizatorowi miała pomagać 14-letnia Vanessa (pomysłodawczyni marszu).

Grali przypięto łatkę prowokatora. W mediach społecznościowych miał zapraszać jednego z mężczyzn na 24 sierpnia, bo "wtedy będą mogli zrobić dwie zadymy naraz". Zastrzeżenia budzą też poprzednie wypowiedzi lokalnego polityka. Z kolei na zdjęciach widać go w czerwonej koszulce z białym orłem i biało-czerwonej opasce na ramieniu. Sam przedstawia się jako prezes stowarzyszenia Polska Lewica Patriotyczna.

Od organizatora odcięli się inicjatorzy Parady Równości w Warszawie. "Zarówno osoba, jak i forma organizacji, nie budzą naszego zaufania, a także nie są zbieżne z naszymi zasadami działania. Nie zgadzamy się również z wybranymi przez organizatora sposobami komunikacji i reprezentacji postulatów LGBT" - napisano na fanpage’u wydarzenia na Facebooku.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 387
21 966
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 387
21 966
Przypomina mi się anegdotka z okresu wojny w Wietnamie. Otóż jak sowieccy instruktorzy uczyli wietnamskich niepiśmiennych chłopów rzucać granatami. Zapomnieli że ci cały czas byli w górach poza cywilizacją. Instruktor pokazuje chłopom jak to się robi. Instruktor wyciągnął zawleczkę bardzo szybko odliczył: 1,2,3,4,5,6 i rzucił granatem. Granat niemal natychmiast po trafieniu w cel eksplodował. Wietnamski chłop próbuje powtórzyć, wyciąga zawleczkę równie szybko liczy: 1,2,3,4,5, wkłada granat miedzy nogi i pokazując drugą rękę i palec mówi: 6...
 
Do góry Bottom