Śmieszne newsy z rana

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 507
20 060
Coś ta policja NWO kiepsko działa...

Zaginął szef Interpolu. We Francji wszczęto śledztwo
Świat
15 minut temu

Źródła we francuskiej policji: we Francji wszczęto śledztwo w związku z informacjami o zaginięciu szefa Interpolu Menga Hongweia.
We Francji wszczęto śledztwo w związku z informacjami o zaginięciu szefa Interpolu Menga Hongweia - poinformowały w piątek źródła we francuskiej policji, cytowane przez agencję Reutera.

Meng - to był chiński wiceminister bezpieczeństwa publicznego. Na czele Interpolu stoi od 2016 roku.
 

tolep

ChNiNK! ChP!
7 773
13 258

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 695
7 571
Kierowcy Ubera protestują w Wielkiej Brytanii

W kilku brytyjskich miastach kierowcy firmy Uber protestują przeciwko niskim wynagrodzeniom i warunkom pracy.
Organizatorzy protestu poinformowali, że "setki kierowców" wyłączy swoje aplikacje i nie będzie przyjmować zleceń.

Protest zorganizowano m.in. w Londynie, Nottingham i Birmingham.

Przedstawiciele firmy Uber bronią się i tłumaczą, że w ciągu kilku ostatnich miesięcy wprowadzili wiele udogodnień dla swoich pracowników.

Kierowcy żądają podwyżki do 2 funtów za milę, obniżenia prowizji płaconej firmie oraz zakończenia tego, co nazywa się "nieuczciwą" dezaktywacją kierowców.

Pracownicy domagają się również respektowania orzeczenia sądu pracy z 2016 roku, w którym stwierdzono, że kierowcy mają prawo do płatnego urlopu i płacy minimalnej.
 

Imperator

Generalissimus
1 559
3 324
"Spektakularna kompromitacja tzw. "cultural/identity studies" (czyli zajmujących się teorią gender, feminizmem, teorią rasową itp.) w USA.

Troje pracowników naukowych w ciągu ostatnich dwóch lat, w celu obnażenia nienaukowości i zideologizowania tych dziedzin, napisało szereg absurdalnych publikacji, wysyłając je następnie do flagowych periodyków naukowych z tego obszaru.

Prowokacja zakończyła się pełnym sukcesem. Opublikowano 7 prac, z czego jedna została oficjalnie wyróżniona jako "doskonała praca naukowa".

Spośród nich, wyróżniają się szczególnie trzy publikacje:

Pierwsza, opublikowana w Sexuality and culture, czołowym piśmie dotyczącym badań nad seksualnością, rozważająca "dlaczego heteroseksualni mężczyźni nie wykazują tendencji do analnej masturbacji wibratorami i co by było gdyby zaczęli?". Wedle konkluzji, byliby mniej homofobiczni i bardziej kobiecy.
https://link.springer.com/article/10.1007/s12119-018-9536-0

Druga, udowadniająca, że biali mężczyźni nie powinni móc zabierać głosu na uniwersytetach, opublikowana w feministycznym piśmie naukowym Hypatia (http://hypatiaphilosophy.org/). Co ciekawe, spotkała się ona z recenzjami zarzucającymi zbytnie współczucie (!).

Oraz trzecia, prezentująca feministyczne ujęcie rozdziału Mein Kampf Adolfa Hitlera (!) opublikowana w naukowym piśmie Affilia (http://journals.sagepub.com/home/aff).

Pozostałe publikacje dotyczyły takich kwestii jak:

- trenowanie mężczyzn tak jak psów, aby żeby zapobiec "kulturze gwałtów"
- udowadnianie, że gdy mężczyzna myśli o jakiejś kobiecie podczas masturbacji bez jej zgody (nawet gdy ona o niczym nie wie) to dokonuje napaści seksualnej.
- seksizm sztucznej inteligencji, z wykorzystaniem powieści Mery Shelley "Frankenstein".
- uwzględnienie otyłych ciał w kategoriach konkursowych bodybuilding.
- uznanie potrzeby stworzenia astrologii feministycznej i queer ze względu na seksizm dotychczasowej nauki (publikacja spotkała się z bardzo entuzjastycznymi recenzjami).
- zakuwanie białych dzieci w kajdanki jako edukacyjna szansa na przekraczanie swojego uprzywilejowania (!)"
 

pawlis

Samotny wilk
2 332
8 507
Atak siekierą w sądzie w Szczecinie. Mężczyzna chciał podpalić budynek. To prawdopodobnie lekarz psychiatra


Do dramatycznych zdarzeń doszło dzisiaj rano w Sądzie Okręgowym przy ul. Małopolskiej w Szczecinie. 43-letni mężczyzna zaatakował siekierą sądowego ochroniarza. Krzyczał, że "Sąd zniszczył mu życie". Ofierze na szczęście nic się nie stało, nożownik został obezwładniony przez dwóch mężczyzn znajdujących się na terenie sądu.


Psychiatra chciał podpalić sąd
- Ochroniarz doznał obrażeń ciała, na szczęście niezbyt groźnych. Mężczyzna po ataku na ochroniarza wybiegł z budynku, po czym wrócił do niego, niosąc dwa dwudziestolitrowe kanistry z benzyną. W tym czasie policja była już wezwana, został obezwładniony przez przypadkowych klientów sądu. W budynku był w tym czasie jeden policjant, który dokonywał obchodu budynku - relacjonuje sędzia Maciej Strączyński, Prezes Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Jak poinformował sędzia Strączyński, prawdopodobnym zamiarem desperata było podpalenie sądu, był bardzo zdenerwowany i krzyczał, że jego rodzina została skrzywdzona. Według nieoficjalnych informacji 43-latek jest... lekarzem psychiatrą.

Kolejne szczegóły zdarzenia są jeszcze bardziej wstrząsające: - Mężczyzna jest obecnie w rękach policji, zabezpieczono przy nim przedmioty niebezpieczne. Ustalono, że poza dwoma kanistrami paliwa przy sobie miał jeszcze 100 litrów benzyny w samochodzie. Nie wiem, w jaki sposób chciałby je wnieść do sądu - dodał Maciej Strączyński.

Ochroniarz bezpieczny i pod opieką
Wiadomo, że poszkodowany ochroniarz to starszy mężczyzna, któremu na szczęście nic się nie stało. Znajduje się on pod opieką lekarzy oraz psychologa. Jego zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sędzia Strączyński przyznał podczas konferencji prasowej, że w sądzie środki ostrożności muszą ulec poprawie, bo na miejscu powinno być dwóch policjantów, a obecny był tylko jeden. Sprawa będzie wyjaśniana. Sąd Okręgowy w Szczecinie funkcjonuje już normalnie.
 

pawlis

Samotny wilk
2 332
8 507
W Brooklynie Jakaś femina po 50. oskarżyła 9-latka o molestowanie seksualne i zadzwoniła po pały. Jak można się domyśleć, femina zmyśliła całe zajście. A teraz najlepsze. Dzieciak i jego matka to Afroamerykanie. Femina jest biała. A mówią, że nietolerancja to domena mężczyzn :rolleyes:.

 
Ostatnia edycja:

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 507
20 060
Belgijski F-16 spłonął. "Zestrzelił" go mechanik
F-16AM o numerze bocznym FA128 to pierwsza strata samolotu tego typu w historii/Luchtkomponent
Militaria
Dzisiaj, 15 października (11:44)
W wyniku omyłkowego ostrzału z 20-mm działka M61A1 Vulcan jeden samolot bojowy doszczętnie spłonął, a dwa inne zostały uszkodzone.

Do zdarzenia doszło o godz. 14.08 czasu lokalnego 11 października w belgijskiej bazie lotniczej Florennes, leżącej na południu kraju. Technik obsługi naziemnej 2. Skrzydła Taktycznego Komponentu Lotniczego Sił Zbrojnych Belgii (Luchtkomponent) pracujący przy F-16 w hangarze miał omyłkowo uruchomić 20-mm działko pokładowe M61A1 Vulcan. Pociski trafiły trzy samoloty, z których jeden o numerze bocznym FA128 zapalił się i eksplodował. Dwa pozostałe zostały uszkodzone. Wszystkie były zatankowane i gotowe do lotu

Ogień szybko został opanowany, a koordynacja obsługi naziemnej ze służbami ratowniczymi przebiegła sprawnie. Działalność bazy lotniczej Florennes została zawieszona do piątku, 12 października. Początkowo informowano o dwóch osobach rannych, ale później sprecyzowano, że jeden żołnierz z objawami uszkodzenia narządu słuchu został zabrany do szpitala. Incydent jest badany przez Dyrekcję Bezpieczeństwa Lotów (ASD).

Ppłk Didier Di Giovanni, dowódca grupy lotniczej 2. Skrzydła Taktycznego, powiedział, że dokładne przyczyny incydentu nie są jeszcze znane. Oficer dodał, że straty materialne są bardzo duże, a wart ok. 40 mln EUR (173 mln zł) samolot który spłonął, prawdopodobnie zostanie zezłomowany. Jak dotąd z łącznie 54 F-16, dostarczonych Belgii w latach 1982-1991 na postawie umowy o wartości, w przeliczeniu, 3,4 mld EUR (14,71 mld zł), nie odnotowano żadnych strat sprzętowych. W latach 1996 i 1999 samoloty wykonywały misje bojowe nad Bałkanami. W międzyczasie przeszły także modernizację MLU (mid-life upgrade).

Belgijskie F-16
W bazie Florennes w chwili zdarzenia stacjonowało etatowo 30 samolotów bojowych, przydzielonych do 1. i 350. Eskadry Myśliwskiej, a także 1150 oficerów i szeregowców. Obie eskadry są częścią Sił Odpowiedzi NATO (NATO Rapid Responce Force, NRF). Cztery z nich były rozmieszczane w 1. Bazie Lotniczej w litewskich Szawlach (a także w Malborku) w ramach operacji NATO Baltic Air Policing w latach 2004, 2006-2007, 2013-2014, dwa razy w 2015, 2017-2018, a ostatnia rotacja zakończyła się 31 sierpnia.

Obecnie Belgia poszukuje następców F-16 w liczbie 34 egzemplarzy, ale decyzja o wyborze została odroczona z powodu wyborów samorządowych, które zaplanowano na 14 października. Do 2030 flotę F-16 zastąpią F-35A Lightning II, F/A-18E/F Super Hornet, Dassault Rafale, JAS 39 Gripen lub Eurofighter Typhoon. Pierwsze samoloty nowego typu mają trafić do odbiorcy w 2023.

Rafał Muczyński

Tam mechanik! Ruski agient Putina, sabotażysta! :)
 

bombardier

Well-Known Member
1 383
5 932
Tchórzewski wystąpił do KE o interwencje ws. cen uprawnień do emisji CO2

Minister energii Krzysztof Tchórzewski wystąpił do Komisji Europejskiej z prośbą o zwołanie Komitetu ds. Zmian Klimatu i podjęcie interwencji na rynku uprawnień do emisji CO2, podał resort. Zdaniem ME, zostały spełnione warunki, które obligują KE do podjęcia odpowiednich działań.chce interwencji

Szef resortu energii poinformował, że zostały spełnione warunki, wskazane w poprzednim wystąpieniu z 18 września, po których Komisja Europejska (KE) musi podjąć interwencję, w oparciu o przepisy dyrektywy ETS. Podkreślił również, że KE ma instrumenty, których może użyć, np. dysponuje specjalną pulą uprawnień, które może skierować na rynek, aby podnieść podaż i obniżyć ceny, podano w komunikacie.

"Stabilne funkcjonowanie rynku ETS ma bardzo duże znaczenie dla polskiego sektora energetycznego, opartego w dużym stopniu na węglu. Według przepisów dyrektywy ETS sytuacja, w której w określonym czasie cena uprawnień do emisji CO2 wzrośnie odpowiednio mocno, upoważnia Komisję do interwencji. Moim zdaniem takie warunki zostały już spełnione, oczekujemy od Komisji podjęcia zdecydowanych kroków" - powiedział Tchórzewski, cytowany w komunikacie.

Cena uprawnień do emisji dwutlenku węgla wzrosła z ok. 4 euro za tonę w maju 2017 r. do ok. 20 euro za tonę obecnie.
 

Doman

Well-Known Member
1 221
3 895
najpewniej zrobił dobrze. System ocenił kto bierze chorobowe, macierzyńskie, ile może podnieść ciężarów, jaki zapierdol może wytrzymać itd. Podobnie było z systemem wyboru najładniejszych kobiet. Powybierała najlepsze sztuki wg. gustów publiczności a nie opętanych ideologicznie jurorów.
Natomiast system gooogla klasyfikował na zdjęciach niektórych czarnych jako goryle i to rzeczywiście wpadka, nawet gdy uwzględnimy fakt, że niektórzy "brytyjczycy" trochę bardziej przypominają goryla niż inni.

 
Do góry Bottom