Śmieszne newsy z rana

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
Kojot i Struś Pędziwiatr w realu:

Myślał, że jest namalowana i wskoczył do dziury. Wypadek w muzeum sztuki
Około 60-letni Włoch podczas zwiedzania muzeum sztuki Serrralves w Porto w Portugalii wpadł do głębokiej na 2,5 metra dziury. Była ona częścią instalacji "Zejście w otchłań" ("Descent into Limbo" - ang.) autorstwa brytyjskiego artysty Anisha Kapoora. Zwiedzający był przekonany, że "czarna dziura" jest namalowana.
7mezzg3rd95vpdh876bosmh5dbyw2bj1.jpg

Youtube/fundacaoserralves
Według autora, instalacja ma imitować iluzję nieskończonej pustki. Dziura jest wypełniona czarną farbą uzyskaną z substancji Vatablack, która pochłania blisko 99,6 proc. światła. W 2016 r. Kapoor nabył prawa do wykorzystywania farby na wyłączność.


Przedstawiciele muzeum przekonują, że dziura jest odpowiednio oznaczona znakami ostrzegawczymi. Po wypadku instalacje tymczasowo zamknięto, ale wkrótce ma zostać ponownie otwarta.

Eksponat jest częścią wystawy "Works, Thoughts, Experiments" Anisha Kapoora. W muzeum Servalles będzie można podziwiać ją do stycznia 2019 r.
 

Hanki

Secessionist
1 525
5 088
Kojot i Struś Pędziwiatr w realu:

Myślał, że jest namalowana i wskoczył do dziury. Wypadek w muzeum sztuki
Około 60-letni Włoch podczas zwiedzania muzeum sztuki Serrralves w Porto w Portugalii wpadł do głębokiej na 2,5 metra dziury. Była ona częścią instalacji "Zejście w otchłań" ("Descent into Limbo" - ang.) autorstwa brytyjskiego artysty Anisha Kapoora. Zwiedzający był przekonany, że "czarna dziura" jest namalowana.
7mezzg3rd95vpdh876bosmh5dbyw2bj1.jpg

Youtube/fundacaoserralves
Według autora, instalacja ma imitować iluzję nieskończonej pustki. Dziura jest wypełniona czarną farbą uzyskaną z substancji Vatablack, która pochłania blisko 99,6 proc. światła. W 2016 r. Kapoor nabył prawa do wykorzystywania farby na wyłączność.


Przedstawiciele muzeum przekonują, że dziura jest odpowiednio oznaczona znakami ostrzegawczymi. Po wypadku instalacje tymczasowo zamknięto, ale wkrótce ma zostać ponownie otwarta.

Eksponat jest częścią wystawy "Works, Thoughts, Experiments" Anisha Kapoora. W muzeum Servalles będzie można podziwiać ją do stycznia 2019 r.
To tak a propos:
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 694
Jasne, ale nie dezinformuj że patentują kolor bo to nieźle brzmi i dlatego to powiedziałeś choć to nieprawda. Opatentowali substancję pozwalającą go uzyskać bo ewidentnie wymagało to zespołu badawczego i laboratorium więc nie jest to jak sugerujesz zwykły patent na kolor i tyle. Wymyśl se inny związek który daje ten sam kolor masz prawo. A że nikt tego nie dokonał jeszcze? Coż nikomu sie nie chciało inwestować, bywa. Zaryzykowali to mają - esencja wolnego rynku.
Kolejne dezinfo jest takie, że tlenek wodoru w ogóle dałoby sie opatentować skoro to substancja powszechnie dostępna, nie przez nich opracowana, a na dodatek patent może byc na okres max 25 chyba lat. Patent nie przysługuje na dowolną rzecz która istnieje tylko na wynalazek. W jaki sposób kolor czy tlenek wodoru tym jest to nawet chyba Einstein by nie wiedzial. Ja rozumiem, że można czegoś nie wiedzieć ale moim zdaniem dokonałeś tego celowo, żeby mieć chwytliwe hasło i lajki. Mnie to wkurza, obojętnie kto i kiedy coś takiego robi, technicznie mam to samo co dzień od Holeckiej, tylko dla innej idei.
 
Ostatnia edycja:

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 463
Co ma z tym wspólnego własność intelektualna?
Skoro patenty na użycie pigmentu nie mają nic wspólnego z własnością intelektualną, to co ma mieć?
Wymyśl se inny związek który daje ten sam kolor masz prawo. A że nikt tego nie dokonał jeszcze? Coż nikomu sie nie chciało inwestować, bywa. Zaryzykowali to mają - esencja wolnego rynku.
Nie, zakazywanie sposobów używania własności, które nie narusza czudzej własności, to nie jest esencja wolnego rynku. Własność intelektualna uderza we własność fizyczną.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 694
Skoro patenty na użycie pigmentu nie mają nic wspólnego z własnością"
Myślałem, że Hanki odnosi się tu do faktu, że gość wpadł do dziury bo napisał pod postem opisującym to zdarzenie "oto do czego prowadzi własność intelektualna" więc ja zrozumiałem błędnie, że Hanki stawia zarzut, że facet wpadł przez fakt istnienia własności intelektualnej i dlatego zapytałem jaki to ma związek, mea cuulpa. Też za to, że olałem post Sierpa, który Hanki cytował, bo gdybym go przeczytał, wtedy wiedziałbym co Hanki ma na myśli
Nie, zakazywanie sposobów używania własności, które nie narusza czudzej własności, to nie jest esencja wolnego rynku. Własność intelektualna uderza we własność fizyczną.
To twoja opinia, warta tyle samo co moja skoro nie ma niezależnej definicji esencji wolnego rynku. Ja po prostu nie widze nic zlego w samym fakcie,że ci wynalazcy chcą mieć na to wyłączność, choć kłocilbym sie z nimi o moralny sens ścigania tego.
Ale nie zrozumiałeś, mnie nie chodziło o sam fakt czy patenty są słuszne - to tylko dygresja i temat na inny wątek - bardziej chodziło o to, by nie kłamać i nie pisać wygodnych półprawd - bo oni nie opatentowali koloru.
 
Ostatnia edycja:

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
Paaanie prokuratorze!

Prokurator z serialu "Sędzia Anna Maria Wesołowska" znów ma kłopoty z prawem. Artur Ł. może trafić do więzienia
Artur Ł., były wrocławski adwokat i aktor w serialu "Sędzia Anna Maria Wesołowska", może znów trafić za kratki. Do sądu trafił wniosek o odwieszenie wyroku.
MDIxNzE3JC1mN2FMcQc1cHtIYR5rRD0tJB9gCikcfnZ_S3tJfAF5aX9Bfk99AHl8cVc9HyFJJCVkGSAUJB4gJTsRL1QvQyo=

Artur Ł. jako prokurator cieszył się dużą sympatią telewidzów (East News)

Odtwórca roli prokuratora w programie TVN od 2013 r. ma zakaz wykonywania zawodu adwokata. Jak czytamy w "Fakcie", wrocławianin dopuścił się trzech przestępstw: przywłaszczenia pieniędzy oraz dwukrotnego oszustwa.

"Gazeta Wrocławska" podaje bardziej szczegółowe informacje. Po pierwsze Artur Ł. miał przywłaszczyć sobie pieniądze jednej z klientek. Po drugie przyjąć honorarium od klienta w sprawie, w której nie kiwnął palcem. Po trzecie, kiedy był już zawieszony, przyjął kolejne zlecenie. Na dodatek Ł. unikał kontaktu ze zleceniodawcami.

W 2016 r. sąd we Wrocławiu skazał go na półtora roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Oprócz tego Artur Ł. miał zapłacić grzywnę i zwrócić przywłaszczone pieniądze swoim klientom.

Sprawa wraca, ponieważ Artur Ł. ani nie oddał pieniędzy pokrzywdzonym, ani nie kontaktuje się z przydzielonym mu kuratorem.

Jak podaje tabloid, to właśnie kurator wystąpił do wrocławskiego sądu o odwieszenie kary. 31 sierpnia sąd przychylił się do wniosku, jednak decyzję odwołano. Powodem jest usprawiedliwiona nieobecności adwokata eks-mecenasa na posiedzeniu.

Kolejne posiedzenie odbędzie się 21 września. Skazany będzie mógł ustosunkować się do wniosku kuratora.

Program "Sędzia Anna Maria Wesołowska" był emitowany na antenie TVN w latach 2006-2011.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 737
W najnowszym odcinku Sędzi Wesołowskiej powinien być motyw z incepcji, prokurator Łata oskarża się sam i występuje jednocześnie jako strona oskarżająca jak również broniąca, po wielokroć burząc czwartą ścianę!

Ale by oglądalność wzrosła!
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
Kangur na gigancie zwiedza Górną Austrię

kangur-64c2eb3500f58e281acf891eb01d74fc.jpg


W Austrii - na łąkach i w lasach w pobliżu Kirchschlag - w ciągu weekendu wielokrotnie widziano kangura. Doniesienia potwierdza miejscowa policja.

Dzwoniliśmy do wszystkich ogrodów zoologicznych i hodowców w okolicy, ale nikomu nie brakuje kangura. Mamy nadzieję, że właściciel się zgłosi - podkreślają policjanci.

Choć stróżowie prawa nie potwierdzają, o jakiego kangura chodzi, zoolog Daniela Artmann z Schmiding Zoo uważa, że może to być drzewiak, np. drzewiak czarnostopy (Dendrolagus bennettianus), który dobrze znosi niskie temperatury.

To nie pierwszy raz, gdy kangur "wdarł się" w krajobraz Górnej Austrii. Trzy lata temu lokalne media donosiły o torbaczu, który uciekł z sąsiednich Niemiec.

http://kopalniawiedzy.pl/kangur-drzewiak-czarnostopy-Gorna-Austria-Kirchschlag,28760
 
Do góry Bottom