Sierp do europarlamentu!

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Info z "nieprzyjaciół niewoli"

No i nie udało się zarejestrować Warszawy - siódmego okręgu. Tym samym DB startuje tylko w sześciu okręgach (1, 3,6,8,10 i 11) z tylko jedną libertariańską jedynką: Sierpem w Katowicach. Pomorze to przegięcie pały, a do Barnaby Pawełczaka został wysłany goniec niosący ważną wiadomość.

Ponoć na Pomorzu DB wyruchała PL :>
 
Ostatnia edycja:

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Może mi pamięć szwankuje, ale wydawało mi się, że libertarianie wygrali prawybory DB w kilku okręgach?
 

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
To znaczy co zrobili?
A choćby to, że w okręgu gdańskim wygrał w prawyborach Szymon Rzepka z PL, a DB wstawiła Barnabę Pawełczaka na jedynkę, przed rejestracją list w PKW

Szymon, ale to nie ty jesteś tak naprawdę główną ofiarą, a wyborcy, których funfle Adam Kotucha (a może on też?) wydymali. Nawet jeśli jedynka zostanie przywrócona to kurestwo partii wiadomo-jakiej i jej władz wylewa się przez ekran monitora, więc uwaga Kotuchy żebyśmy "uspokoili gównoburzę" to szczyt chamstwa i jestem zdziwiony."

W Łodzi zarejestrowano na dwójce jakiegoś politologia o imieniu i nazwisku: "Aleksander Kwaśniewski". Nie pamiętam, by kandydował w prawyborach, to tak na pierwszy rzut oka, bo mogę się mylić - po prostu nie kojarzę typa

A mówiłem - żeby z komuchami, które obracają się wokół jakichś sekt od reptilianów, "nowej ekonomii", ufo i kosmitów - nie robić wspólnych list?
 
Ostatnia edycja:

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 516
Niesamowite, po prostu niewiarygodne, że to so napisałem tutaj tak szybko się ziści w przypadku DB i PL. Chuj tam z wyborami na jedynki, z porozumieniami, z ideami demokracji bezpośredniej - wódz zrobi to co mu się podoba, a maluczcy mają się dostosować. Na tym polega urok władzy, że możesz łamać ustalone przez samego siebie zasady, jak zaczynają ci przeszkadzać.
 

sierp

to ja :-)
577
305
Partia Demokracja Bezpośrednia pokazała, że ma w dupie demokrację (oraz własne słowo). Przynajmniej niektórzy ludzie z tej partii.
Ale problemem nie jest tu DB. Jest nim sam system wyborczy promujący wodzostwo i bardzo od demokracji odległy.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Chcieliście demokracji w praktyce, to ją dostaliście ;) Skoro ludzie niosący na sztandarach demokrację bezpośrednią nie są w stanie się powstrzymać przed przekrętami, to nie wiem jak tego oczekiwać od innych...

Tłumaczenia, że to nie jest prawdziwa demokracja przypominają mi trochę tłumaczenia komuchów, że w Korei Północnej tak naprawdę to nie jest prawdziwy komunizm tylko kapitalizm.
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
Rattlesnake

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Chcieliście demokracji w praktyce, to ją dostaliście ;) Skoro ludzie niosący na sztandarach demokrację bezpośrednią nie są w stanie się powstrzymać przed przekrętami, to nie wiem jak tego oczekiwać od innych...

Tłumaczenia, że to nie jest prawdziwa demokracja przypominają mi trochę tłumaczenia komuchów, że w Korei Północnej tak naprawdę to nie jest prawdziwy komunizm tylko kapitalizm.

Jeśli nie zastosowano demokracji bezpośredniej, to nie można mówić, że się nie sprawdziła. Do momentu, kiedy jest stosowana efekty są zachęcające. Mamy w sumie taką konstatację, że PL jest bardziej demokratyczna od DB i bardziej piracka od PP :)
 

Hitch

3 220
4 872
Demokratyczność PL powinna być tylko chwytem marketingowym, coś jak te szkoły demokratyczne, czy jak im tam. Demokracja jest kolektywnym systemem opresji i ucisku, koło libertarianizmu to to gówno nawet nie leżało. Jeśli czymś to jest to tylko gwarancją, że libertariańska droga nie dojdzie do skutku.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Twoje veto ma wpływ na ciebie. Zabezpiecza cię przed tym, by inni mieli na ciebie wpływ i pozwala innym zabezpieczyć się przed twoim wpływem. Było coś takiego jak liberum veto przeciwko dekretom dyktatora?
 
Do góry Bottom