Rządy Prawa i Sprawiedliwości

kr2y510

konfederata targowicki
12 502
23 213

kr2y510

konfederata targowicki
12 502
23 213
Tu zostało naruszone tabu. Tego tak łatwo nie zmanipulują. To będzie narastać w miarę rozprzestrzeniania informacji o tym zajściu.
 

erte

Well-Known Member
589
2 452
Policja rozpędza pielgrzymki na Jasną Górę.

Biskup do policjantów: Pamiętajcie, wiara mocniejsza od epidemii.

– Przepraszamy was panowie piastujący władze, za to, żeśmy się wybrali złą drogą, nie po tej stronie, ale nie traktujcie nigdy łowickich jaskółek jak demonstrantów, aferzystów czy przestępców my przecież idziemy prosić o zdrowie dla was, dla Polski, dla świata. A wy pomóżcie nam iść dobrze i nie straszcie nas. My już 365 raz i warto było. Paulini witali nas jak nigdy serdecznie. Tak jaskółkę witają i mówili: Jak was dzisiaj dużo, chybaście z całej Europy się zleciały – podkreślał biskup senior z Łowicza.
Duchowny podczas kazania nawiązał również do policyjnych kontroli podczas trasy pielgrzymkowej.

– Policjanci szanowni, wiem, że to nie wasza wina. Jakiś jastrząb albo kruk drapieżny tak wam kazał. Niech Pan Bóg mu przebaczy. Ale pamiętajcie, że wiara mocniejszą jest od epidemii. (…) Panowie pamiętajcie, że wiara mocniejsza jest od panowania. A wyście nam kościoły na metry pomierzyli. To nie tak. Panowie, wiara mocniejszą jest niż panowanie – akcentował ks. bp Józef Zawitkowski.
 
D

Deleted member 6852

Guest
Sasin: wstrzymamy prace w kopalniach JSW i PGG

- Wczoraj odbyło się spotkanie w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. Przedstawiliśmy zarządom kopalń propozycje kolejnych działań. To czasowe wyłączenie pracy w kopalniach, w których odnotowujemy zakażenia koronawirusem, a których załogi nie zostały w całości przebadane. Wstrzymamy prace w dwóch kopalniach JSW i 10 kopalniach PGG - poinformował Jacek Sasin.


Pojadą sobie na wakacje,
a Kazik może powie,
że ich postojowe jest lepsze
niż moje
:)
 
D

Deleted member 6852

Guest
500+

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda zapowiedział w sobotę uruchomienie bonu turystycznego w wysokości 500 zł na każde dziecko na potrzeby wypoczynku krajowego.
Zaznaczył, że bon będzie skierowany do rodzin wychowujących dzieci. - Jeżeli ktoś wychowuje dzieci, jeżeli w rodzinie są dzieci, będzie mógł na dzieci ten bon turystyczny otrzymać. To będzie 500 zł na każde dziecko.

- Pierwsze płatności z bonu turystycznego chcemy realizować w ostatnim tygodniu lipca - powiedziała w poniedziałek wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, że bon nie będzie świadczeniem na konto, tylko numerem cyfrowym realizowanym przez ZUS na konto zarejestrowanych firm turystycznych.

Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/finanse/n...e=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

I gra muzyka
:)
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 502
23 213
Policja dostała jasny sygnał.
Jesteście bezkarni, możecie mordować!
PiS zaczyna już strać w gacie.

Ale gwarancja bezkarności to mało. Musi być marchewka!
I jest:
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 6341

Guest
Policja dostała jasny sygnał.
Jesteście bezkarni, możecie mordować!
PiS zaczyna już strać w gacie.

Ale gwarancja bezkarności to mało. Musi być marchewka!
I jest:
Za poniewieranie ludzi, mandaty itd należy się nagroda - słuszną linie nasza władza obrała.
 

erte

Well-Known Member
589
2 452
1592590880782.png

Gdańska policja informuje oficjalnie: "Policjanci zatrzymali mężczyznę w związku ze znieważeniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Zatrzymany to 46-letni mieszkaniec Gdańska. Obecnie trwają czynności z jego udziałem".

Co grozi kierowcy zatrzymanemu za naklejki przeciw kandydaturze Andrzeja Dudy? Według obecnie obowiązujących przepisów sąd może wymierzyć mu grzywnę, ograniczyć wolność lub skazać na karę do 3 lat więzienia

art. 37a Kodeksu karnego.
Jednak w momencie pisania tego tekstu w Sejmie na głosowanie czeka projekt, który przy okazji tzw. tarczy antykryzysowej m.in. zaostrza karę za znieważenie głowy państwa.

 
D

Deleted member 6341

Guest
Ale jakie znieważenie? Głupszego zarzutu nie słyszałem. Facet nie wypowiada się o prezydencie RP, ale o kandydacie na tegoż - to chyba różnica? Ale fotkę tej furgonetki chyba pokazali w głównym wydaniu tvp info ?;)
 
D

Deleted member 6341

Guest


To ogólny przepis, który zdaniem ekspertów i prawników może zmienić sankcje za wiele przestępstw. Mikołaj Małecki z Katedry Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego w rozmowie z TVN24 powołuje się w tym przypadku na przepisy Kodeksu karnego o przerwaniu ciąży za zgodą kobiety. - Kara grożąca za aborcję opisana w Kodeksie karnym to: grzywna, ograniczenie wolności albo więzienie. Priorytetem jest kara wolnościowa: grzywna albo graniczenie wolności. Po ukrytej zmianie osobie takiej będzie groziło tylko więzienie - zaznacza.


 

myname

Active Member
128
113

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 294
4 039
Historia sprzed roku, ale beka wciąż.
 
Do góry Bottom