1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Rządy Prawa i Sprawiedliwości

Temat na forum 'Wiadomości' rozpoczęty przez Ciek, 26 Październik 2015.

 1. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 130
  Polubienia:
  20 358
  Idea "zrównoważonego rozwoju", to marksizm w najczystszej postaci. To inna nazwa doktryny "zero growth", czyli w praktyce brak rozwoju.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegizm
  https://en.wikipedia.org/wiki/Zero_growth
  A całe to pierdolenie o migracjach i innych problemach, które rządzący ściągają nam na łeb, to tylko tło zastępcze dla odwrócenia uwagi. Im tak naprawdę chodzi o powstrzymanie rozwoju technologicznego i depopulację.
   
  wah i Doman lubią to.
 2. inho

  inho Well-Known Member

  Posty:
  1 540
  Polubienia:
  3 530
  Tak to działa w warunkach wolnego rynku i braku socjalu. ONZ-owe i lokalne komuchy w swoich planach i deklaracjach zawierają między innymi obowiązek poszczególnych państw zapewnienia migrantom odpowiednich warunków socjalnych i życiowych. To powoduje sztuczny przepływ ludzi, którego nie byłoby w normalnych warunkach oraz nie wzmacnia lokalnej społeczności, która być może w normalnych warunkach skorzystałaby z napływu ludzi wnoszących dodatkowy wkład socjo-ekonomiczny. Wręcz przeciwnie - lokalną społeczność przymusem obciąża się kosztem utrzymania ludzi, którzy nie wnoszą nic w zamian. Warto pamiętać, że w Europie jest ~700 milionów ludzi, a w Afryce 1,2 - 1,3 miliarda.

  Powyższe nie ma też - choć oczywiście powinno mieć - obecnie zastosowania, bo np. komuchy sztucznie podwyższają pensje w biednych krajach (pensje minimalne, regulacje "fabryk wyzysku") oraz obciążają podatkami (exit tax, cła) podmioty, które w ramach optymalizacji kosztów działalności przeniosłyby się do biedniejszych, ale też tańszych krajów). Rozwiązaniem jest więc zniesienie barier ekonomicznych i ochrony socjalnej (zarówno po stronie państw biedniejszych, jak i po stronie państw bogatszych, które np. "chronią miejsca pracy"), a nie sztuczne stymulowanie przepływu ludzi, które nic w Afryce nie zmieni.

  ***
  edytka:
  Żeby nie było, że biorę sobie powyższe tezy z kapelusza - nie wiem czy sobie zdajecie sprawę, ale ONZ ma cały serwis zatytułowany "Zrównoważony rozwój": https://sustainabledevelopment.un.org/
  Ponadto, w deklaracji podpisanej w Marakeszu są bezpośrednie odwołania do agendy ONZ w zakresie "zrównoważonego rozwoju".

  Na ONZ-owym serwisie można przeczytać np. (warto zwrócić uwagę na charakterystyczny język):

  Ensuring that no one is left behind: Envisioning an inclusive world in 2030

  Inclusion is at the core of the 2030 Agenda for Sustainable Development. Inclusiveness speaks to the notion of empowerment and the principle of non-discrimination. It is reflected in the pledge to leave no one behind and in the vision of a “just, equitable, tolerant, open and socially inclusive world in which the needs of the most vulnerable are met” and “a world in which every country enjoys sustained, inclusive and sustainable economic growth and decent work for all” (paragraphs 8 and 9). It is also reflected both in goals and targets, including Goal 4, which refers to inclusive and equitable quality education; Goal 8, which refers to sustained, inclusive and sustainable economic growth; Goal 9, which refers to inclusive and sustainable industrialization; Goal 11, which refers to inclusive, safe, resilient and sustainable cities and human settlements; and Goal 16, which refers to peaceful and inclusive societies for sustainable development and to accountable and inclusive institutions at all levels. It refers to the need to include everyone in societal processes, and conveys the notion that people should not only be allowed to thrive, but should have a voice and effective opportunities to shape the course of development. Thus, the Agenda is relevant to all countries and all people, belongs to everyone, and its success will depend on the active implication and engagement of all actors and on reaching the furthest behind first. Making the inclusive world envisioned in the 2030 Agenda a reality will require innovation in policy-making and implementation. It will require rethinking economic development strategies and the manner in which economic, social and environmental policies are conceived and delivered. Along with policies aimed at aggregate outcomes, inclusion calls for identifying and addressing the barriers faced by disadvantaged and vulnerable groups in the access to resources, services, and opportunities. This, in turn, will require effectively drawing into decision-making and policy formulation and implementation, at all levels of government, the groups that are typically excluded from these processes and left behind in the outcomes.​

  Oraz:
  Social protection systems are fundamental to preventing and reducing poverty and inequality at every stage of people’s lives, through benefits for children, mothers with newborns, persons with disabilities, older persons and thoses persons who are poor and without jobs. Preliminary data show that in 2016, only 45 per cent of the world’s population was effectively protected by a social protection system and that coverage varied widely across countries and regions.
  źródła:
  https://sustainabledevelopment.un.org/index.php?page=view&type=20000&nr=291&menu=2993
  https://sustainabledevelopment.un.org/sdg1

  To są pierwsze z brzegu przykłady potwierdzające, że globalne komuchy Misesa i Rothbarda nie czytały lub nie zrozumiały.
   
  Ostatnia edycja: 23 Wrzesień 2018
 3. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 691
  Polubienia:
  12 760
  wah, snajper i Jaranek lubią to.
 4. inho

  inho Well-Known Member

  Posty:
  1 540
  Polubienia:
  3 530
  "W odpowiedzi na zarzuty środowiska wiceminister Warchoł przywołuje istniejący od lat w procedurze karnej przepis, zgodnie z którym to prokurator decyduje o wykorzystaniu jako dowodów w śledztwie dokumentów zawierających dane objęte tajemnicą lekarską (art. 226 k.p.k). "
  Dlatego nie powinno się godzić na tworzenie takich wyłomów - jeden tworzy podstawę dla kolejnych.
   
  wah, snajper i FatBantha lubią to.
 5. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 367
  Polubienia:
  19 121
  "Puls Biznesu": Elektryczny horror w samorządach
  Środa, 26 września (08:35)
  Lokalne władze w szoku przeglądają oferty sprzedawców prądu, unieważniają przetargi i biją na alarm. Droższy prąd oznacza droższą kolej, szkoły i szpitale - czytamy w środowym "Pulsie Biznesu".

  "Przełom lata i jesieni to tradycyjny okres kontraktowania dostaw energii na przyszły rok i kolejne lata" - przypomina w środę gazeta. Dodaje ponadto, że "negocjacje prowadzą m.in. samorządy i spółki komunalne", które - jak zaznacza "PB" - "w tym roku przeżywają dramat".

  - Otrzymaliśmy od jednego z dostawców propozycję zakładającą wzrost stawki jednostkowej za energię na poziomie 70. proc. w stosunku do cen z bieżącej umowy - Janusz Malinowski, prezes Łodzkiej Kolei Aglomeracyjnej" - mówi w rozmowie z "PB" Janusz Malinowski, prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA). Gazeta podkreśla, że "nie tylko on jeden ma powody do bicia na alarm".

  Dziennik zaznacza, że "ŁKA pierwszy raz ogłosiła postępowanie na zakup energii". "Janusz Malinowski tak skomentował oferty na Twitterze: - Dostaliśmy propozycje cen energii elektrycznej na 2019 r. Szok i zapowiedź horroru w budżetach przewoźników kolejowych" - cytuje Malinowskiego "PB".

  Gazeta informuje, że "nad cenami prądu ostatnio też załamał ręce zarząd Metra Warszawskiego". "Spółka unieważniła przetarg na dostawy energii elektrycznej (124 tys. MWh) dla pierwszej i drugiej linii metra w 2019 r., zapowiedziała też nowe postępowanie" - podaje gazeta. "Najtańsza oferta o ponad 6 mln zł przekraczała założenia finansowe spółki" - głosi komunikat Metra Warszawskiego, który cytuje "PB".

  Dziennik podaje również, że "na alarm biła we wtorek również Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (GZM), w ramach której funkcjonuje grupa zakupowa energii elektrycznej". "Ponad 20 lat analizuję rynek energii elektrycznej. Z taką skalą zwyżki cen spotykam się po raz pierwszy" - mówi Leszek Rojczyk, zewnętrzny ekspert GZM.
   
  osman, wah, snajper oraz 3 uzytkowników lubi to.
 6. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  1 221
  Polubienia:
  3 873
  Z rządowej propagandy:

  Polska oficjalnie dołączyła do grona krajów rozwiniętych

  https://www.tvp.info/39146485/polska-oficjalnie-dolaczyla-do-grona-krajow-rozwinietych

  Faktycznie obiła mi się kilka dni temu informacja, że Polskę ktoś oficjalnie wliczył do lepszej ligi ze względu na rozwinięcie "rynków". Oczywiście tytuł to ogromne nadużycie i stoi w sprzeczności z tym, że GPW to cienizna gdzie się rucha drobnych akcjonariuszy, spada liczba spółek, spadają obroty, a taka na przykład firma Solaris została właśnie sprzedana Hiszpanom - widocznie właściciel nie znalazł źródeł finansowania na naszym "rozwiniętym rynku kapitałowym". O statusie kraju rozwiniętego na poziomie USA/Japonii w sensie przepływu pieniędzy (kasa płynie z kolonii do nas), technologicznym (produkujemy coś fajnego) itd. nie ma nawet co marzyć.
  W ogóle to mi się kołaczą nieprecyzyjne terminy z dzieciństwa: 1) kraje zacofane, 2) kraje rozwinięte, 3) kraje wysoko rozwinięte. Co by nie mówić o PRL/III RP, to zacofane w sensie trzeciego świata nie były, więc celebracja w roku 2018 zostaliśmy oficjalnie uznani za rozwiniętych budzi zdziwienie. Może chodzi tu o wspomnianą wyżej* politykę zrównoważonego rozwoju, tzn. że teraz po osiągnięciu kresu rozwoju wypada postać w miejscu?
  Nawiasem mówiąc Chiny na przykład wyraźnie chcą być klasyfikowane jako kraj zacofany i biedny. Po prostu to pomaga w negocjacjach, bo można pozować na takiego który nie może się dzielić, skoro sam ma mało :). A klimat dla inwestycji? Jeśli się opłaca, to inwestycje będą bez względu na oficjalne rankingi. No, ale to są Chiny. Polacy są inni. Polacy wyślą kilka tysięcy żołnierzy albo strażaków tylko po to by ktoś ich pochwalił. Polska to stan umysłu.

  ____________________
  * chodzi o moment gdy odezwał się kolega broniący migracji niewykwalifikowanych półanalfabetów z różnych shithole, tylko dlatego, że migracje (w ogólności) na kartach świętej księgi pochwalili kapłani jakiegoś odłamu libertarianizmu. Nawiasem mówiąc przypomina mi to trochę nastoletnie czasy gdy byłem korwinowym kucem. Świat był wtedy prosty. Dopiero gdy człowiek zacznie myśleć samodzielnie, oleje bezkrytyczne chłeptanie cudzej lury intelektualnej, to wtedy zadaje pytania np. czemu z Francji wyjeżdżają specjaliści a na ich miejsce przyjeżdżają łebki z Algierii, i czy to dobry kierunek rozwoju skoro kraj na poziomie Francji osiągnął już tyle, że powinien ściągać specjalistów z Wietnamu, Ukrainy, Polski, Rumunii, Rosji, Chin a nie zamieniać się powoli w III świat z dzielnicami no go.
   
 7. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  1 253
  Polubienia:
  3 485
 8. workingclass

  workingclass Well-Known Member

  Posty:
  1 796
  Polubienia:
  2 831
  http://www.pap.pl/aktualnosci/kraj/...tos-chce-dobrej-zmiany-musi-poprzec-pis-.html

  (Kaczyński)
  Wskazał też, że liberalizm nie służy społeczeństwu, Bydgoszczy, tylko różnego rodzaju układowi; sprawia, że niektóre grupy mają przewagę. "Dziś mamy wybór między dwoma sposobami rozumienia polityki, czy utrwalać pozycje elit, czy dbać o interes mieszkańców - podkreślił.

  Dodał (Kaczyński), że jeśli chodzi o kwestie ekonomiczne, "w pewnym uproszczeniu" liberałowie mówią: "gospodarka działa sama, rynek działa sam, kapitał nie ma narodowości, musimy zdać się na te mechanizmy, państwo może w tym wszystkim odgrywać rolę niewielką, teraz jest, co prawda, tak, że są te środki europejskie, więc jakąś tam odgrywa, ale w żadnym razie nie może być tak, żeby państwo prowadziło tutaj politykę czynną, zmierzającą do rozwoju, do uzyskiwania różnego rodzaju celów społecznych, bo to szkodzi, bo państwo w gruncie rzeczy gospodarce szkodzi".

  Przeciwny pogląd mówi - wskazał Kaczyński - że politykę czynną można i trzeba uprawiać, że ona pomaga, że państwo dobrze rządzone może gospodarce służyć. "To jest różnica bardzo ważna, bo jedni mówią, że w gruncie rzeczy nic nie można zrobić, a drudzy mówią, że jednak można zrobić bardzo dużo" - zauważył. Według lidera PiS taki sam podział, dotyczy kwestii o charakterze społecznym.

  "Jeżeli sprawy tych podziałów uogólnić, to ta jedna strona mówi tak generalnie: nic nie można zrobić, władza jest bierna, państwo należy ograniczyć, np. zamykać komisariaty (...), czynić wszystko, żeby państwo jak najmniej mogło uczynić, bo rzekomo jego funkcjonowanie zagraża różnym wartościom" - ocenił prezes PiS. Jego zdaniem,
  pogląd ten służy przede wszystkim silnym i różnego rodzaju grupom, które w Polsce doszły do siły. Kaczyński wskazywał, że chodzi przede wszystkim o "siły wyrosłe z poprzedniego ustroju".


  "Jeżeli ktoś tutaj, w Bydgoszczy uważa, że należy głosić i realizować te poglądy, o których już mówiłem, które w wielkim skrócie i uproszczeniu nazwę liberalnymi, to tak naprawdę nie służy społeczeństwu, nie służy Bydgoszczy, nie służy tej ziemi, ziemi pomorsko-kujawskiej, tylko służy różnego rodzaju interesom, temu układowi społecznemu, który się tutaj ukształtował, gdzie pewni ludzie, pewne grupy mają przewagę" - mówił Kaczyński.

  Morawiecki w swoim wystąpieniu podkreślił, że rząd w planie na rzecz odpowiedzialnego rozwoju postawił na odbudowę silnej bazy przemysłowej w wielu branżach, rozpoczął reindustrializację. Ocenił, że po 1989 r. rozpoczął się w obecnym woj. kujawsko-pomorskim okres deindustrializacji. "Dzisiaj w tej panoramie można tak powiedzieć, tak naprawdę trzy lata temu, wraz z nowym czasem, tą jutrzenką nadziei, która zajaśniała dla Polski, rozpoczęliśmy kolejną wielką reindustrializację, uprzemysłowienie Polski" - powiedział premier. "My w planie na rzecz odpowiedzialnego rozwoju postawiliśmy na odbudowę silnej bazy przemysłowej w wielu branżach" - oświadczył.

  Premier ocenił, że "lata 2007-2015, lata rządów PO-PSL doprowadziły do kolejnej, wielkiej fali wyprzedaży polskiego majątku". "Zachem (Zakłady Chemiczne Zachem w Bydgoszczy) były tą perłą produkcji chemicznej - unikalna receptura TDI. I wszystko to zostało wyprzedane, sprzedane najpierw gigantowi - jednej z największych firm chemicznych świata - firmie BASF (...). Ta firma wkrótce potem kupiła od Skarbu Państwa firmę Zachem, zamknęła ją - 700 osób poszło na bruk" - przypomniał Morawiecki.

  "Ten powolny proces - oddolnej, samoistnej - reindustrializacji, który postępował tu i ówdzie, został zahamowany. A właśnie w obszarze chemii mamy gigantyczny od lat deficyt w handlu towarami chemicznymi, który przekłada się na nasze niedobory na rachunku bieżącym" - zaznaczył szef rządu. Dlatego właśnie - jak oświadczył - plan jego rządu, w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, zakłada odrodzenie przemysłu chemicznego.


  Morawiecki stwierdził, że "nie byłoby to w ogóle w domenie państwa polskiego (...), gdyby nie zmiana, która miała miejsce w 2015 r. "My pokazujemy, że w obszarach, które wymagały gigantycznego wysiłku, to co obiecujemy, to idziemy w tym kierunku i zmieniamy Polskę" - podkreślił. Dodał, że było "tak w naszej polityce społecznej". Wskazał tu na programy m.in. 500 plus, czy "Dobry start". Dodał, że podobnie było jeśli chodzi o wydatki zbrojeniowe.

  To wszystko wzięło się - jak mówił Morawiecki - z ciężkiej pracy i wiary w państwo polskie, instytucje państwa polskiego. "Esencja naszego podejścia do rozwoju gospodarczego, to jest właśnie to, to jest skuteczne uszczelnienie systemu podatkowego" - podkreślił premier.
   
 9. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  1 221
  Polubienia:
  3 873
  Poważny problem godzący w konkurencyjność zlokalizowanego w Polsce przemysłu:

  https://www.pb.pl/rosnace-ceny-pradu-przygniataja-polski-przemysl-938184

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04560-Jak-realizowano-polski-program-atomowy.htm


  To w zasadzie podpada pod rządy PO-PIS, ale podpinam pod rządy PIS, bo to jedna i ta sama partia.

  Zważywszy, że Polska nie ma sił aby samodzielnie kontestować podatek na CO2, a energia "odnawialna" jest nieefektywna ekonomicznie, to jak najprędzej trzeba postawić elektrownię atomową.

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04560-Jak-realizowano-polski-program-atomowy.htm

  Jest za pięć dwunasta. Tymczasem mężowie stanu z PO-PiS w kwestii infrastruktury planują:
  • zbudować gigantyczny port lotniczy dla USraela (zajmuje się tym znany USraelski lobbysta Bartosiak - udający przez lata stratega od geopolityki). kwestie "strategiczne" są tu wręcz wymieniane wśród głównych motywów.
  • przekopanie Mierzei Wiślanej. To przekopanie okazało się niezwykle ważne, wręcz strategiczne, bo jeśli Elbląg nie uzyska dostępu do morza, to zmarniejemy. To znaczy dostęp jest, ale przez terytorium Rosji, i to nas bardzo irytuje.
  irytuje bardziej niż wizja blackoutów albo kupowania prądu za granicą.
   
  Ostatnia edycja: 30 Wrzesień 2018
  Kuba, Pestek, wah oraz 1 użytkownik lubi to.
 10. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 343
  Polubienia:
  5 586
  Jan Krzysztof Ardanowski: w przyszłym tygodniu ruszy skup 0,5 mln ton jabłek
  wczoraj 14:30

  Rząd podjął decyzję o zdjęciu z rynku 0,5 mln ton jabłek przemysłowych - poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Resort chce w ten sposób rozwiązać problem nadmiaru jabłek. Skup ma ruszyć za tydzień.

  Minister obecny na targach branży spożywczej odbywających się na Międzynarodowych Targach Poznańskich, przyznał, że sytuacja na rynku jabłek przemysłowych "jest dramatyczna".

  - O ile susza obniżyła o kilkanaście proc. zbiory zbóż w Polsce, to, jeżeli chodzi o sady, zbiory są bardzo dobre, pojawił się problem w asortymencie jabłek przemysłowych. Trzeba zmierzyć się z problemem nadmiaru jabłek – powiedział Ardanowski.

  - Rząd podjął decyzję o tym, żebyśmy poprzez współpracę z niektórymi firmami zdjęli z rynku 0,5 mln ton jabłek przemysłowych. Skup tych jabłek w wielu miejscach w Polsce rozpocznie się od przyszłego poniedziałku po cenie mniej więcej dwukrotnie wyższej niż ta, jaka w tej chwili jest na rynku - dodał. Szef resortu zapewnił, że zabezpieczono pieniądze dla firm, które będą realizować skup.

  - Również będzie przygotowana przez ministra energii zmiana ustawowa rozszerzająca możliwość przechowywania na rezerwy państwowe koncentratu jabłkowego. Nie zostawimy polskich sadowników z problemem – zapewnił minister.
   
  Pestek, inho, snajper oraz 1 użytkownik lubi to.
 11. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 343
  Polubienia:
  5 586
 12. Pestek

  Pestek Well-Known Member

  Posty:
  688
  Polubienia:
  1 583
  Ostatnia edycja: 3 Październik 2018
 13. pawel-l

  pawel-l Ⓐ hultaj

  Posty:
  1 835
  Polubienia:
  6 537
  Nergal się złości:
  Powtórzę coś, co już przy okazji jakiejś batalii sądowej mówiłem: Drogie państwo, drodzy decydenci, droga autorytarna władzo - jestem artystą, który ciężko i uczciwie pracuje. Żadnym Dyzmą. Od 30 lat zapieprzam na to, co mam, a mój status na świecie jest niepodważalny. Ja nawet nie pracuję, ja zapie***lam. I zarabiam pieniądze, które przywożę do Polski, ponieważ to w Polsce zarejestrowana jest spółka Behemoth. Zostawiam w tym kraju rocznie setki tysięcy złotych, które wy oczywiście z otwartymi rękoma przyjmujecie i rozdajecie darmozjadom. Dajecie im po 500 zł, żeby się, ku**a, rozmnażali, by sami bezmyślni ludzie powiększali wasz elektorat, przedłużając waszą kadencję. To jest skandal i ja się na to nie zgadzam.
   
  Racibor, wah, luke27 oraz 8 uzytkowników lubi to.
 14. snajper

  snajper Well-Known Member

  Posty:
  377
  Polubienia:
  1 107
  https://www.pch24.pl/sejm-ustanowil-narodowy-dzien-pamieci-duchownych-niezlomnych,63246,i.html

  Mamy nowe święto państwowe.

  Sejm uchwalił ustawę ustanawiającą Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Będzie on obchodzony 19 października jako święto państwowe uchwalone w hołdzie „bohaterom, niezłomnym obrońcom wiary i niepodległej Polski”.

  Ustanowienie tego Dnia ma być wyrazem hołdu dla duchownych, którzy „swoją postawą dawali wyraz swojej wierze w Jezusa Chrystusa, ale też męstwu i niezłomnej postawie patriotycznej oraz niejednokrotnie przelewali krew w obronie swej chrześcijańskiej Ojczyzny – Polski”.

  Ustawa podkreśla, że od zarania dziejów w historii Polski „pojawiają się postaci niezłomnych, bohaterskich duchownych, dla których chrześcijańskie idee i wiara w Boga są podstawą do apostolstwa, pobożnego życia i dążenia do świętości, ale też stanowią dodatkową motywację do działań na rzecz ziemskiej Ojczyzny – jej rozwoju, suwerenności i dobrobytu”.
   
 15. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 746
  Polubienia:
  4 725
  Kelthuz też by tak mógł powiedzieć XD
   
 16. Claude mOnet

  Claude mOnet Well-Known Member

  Posty:
  900
  Polubienia:
  1 542
  Jest różnica, że zamiast "setki tysięcy złotych" było by "setki złotych". Reszta się zgadza!
   
 17. snajper

  snajper Well-Known Member

  Posty:
  377
  Polubienia:
  1 107
  Pieprzy głupoty, to raz. Słuchać się go nie da. Po drugie muzyka nie jest jego dobrą stroną.
  Może powinien sie wziać wreszcie za robienie czegoś innego.
   
 18. The Silence

  The Silence Well-Known Member

  Posty:
  332
  Polubienia:
  1 827
  Nergal to hipokryta. Przeszkadza mu 500+ ale jednocześnie chce, żeby black metal był dotowany przez państwo.
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.