Rządy Prawa i Sprawiedliwości

Pestek

Well-Known Member
688
1 648
Przydałby się ten obrazek, w którym gość się cieszy, że urzędnik(państwo) rozdaje pieniądze, a jego żona obok mówi - "Kochanie, on trzyma twój portfel...", ale z polskimi napisami. Taka Polska memowa wojna o ludzkie umysły. Możliwe, że to było Garrisona.
 

Doman

Well-Known Member
1 221
3 894
PiS nie jest tym za co się go chwali/gani. Na przykład

- czytelnicy Wyborczej boją się, bo to "katonarodowcy", a moherki cieszą się właśnie z tego samego powodu.
- Liberałowie gospodarczy boją się, że PiS postawi na nacjo-socjalistyczną autarkię, a tymczasem PiS daje dotacje dla Mercedesa i JP Morgana - złupiwszy wcześniej polskich przedsiębiorców.
- wyborcy PiS liczyli na nieprzyjmowanie uchodźców, a PiS przyjął ich więcej niż deklarowała Kopacz.
- PiS ma etykietkę eurosceptyków, a sam wodzu Kaczyński mówił, że przeciwnicy UE są szkodnikami.
- PiS ma etykietkę konserwy obyczajowej, a w praktyce ma obyczaje gdzieś.

część nieścisłości nawet mi się podoba, ale jednocześnie niepokoi, bo pokazuje, że PiS to jest teatr, a więc mamy już rządy monopartyjne z 2 fejkowymi partiami które się "kłócą".

Tutaj widzimy na przykład jak Kalkstein z pogardą odnosi się do narodu na którym pasożytuje jego plemię:

https://opinie.wp.pl/ktory-kaczynsk...lakow-mizernymi-pijaczynami-6299485419882625a

Nawiasem mówiąc, szczególnie w Polsce, gdzie co drugi mężczyzna jest mizernym pijaczyną i stawianie na niego jest nierokującym powodzenia przedsięwzięciem.
Żyd Kacyzński mogłby pójść do Żyda Kuby Wojewódzkiego i tam wtykać polskie flagi w gówno. Ta sama patologiczna nienawiść i pogarda do gojów. Sam wygląda jak kupa gówna, 150 w kapeluszu, a na trzeźwo bełkocze jak normalny facet po 5 browarach.Za to jakie mniemanie o sobie. W czasach stalinowskich, w willi na Żoliborzu mamusia pewnie na dobranoc czytała mu Talmud i stąd te odloty.
 

Doman

Well-Known Member
1 221
3 894
Była heca z podręcznikiem dla sześciolatków gdzie opisywano przykłady trzech Polek będących inkubatorami dla nasienia kolejno: murzyna, araba i Żyda. Nawiasem mówiąc tekst jest mega wydumany. Motywami migracji do Polski są głód i wojna, a jak wynika z tekstu, polska cipka jest jedynie efektem ubocznym. Co zatem w tym zestawieniu robi Izraelczyk? Przecież oni tam nie mają walk na własnym terytorium, nie mają chłodu i głodu. Kolejne dziwactwo to imiona dzieci. Abdul, Kalim, Abraham. Czemu urodzone w Polsce dzieci mają mega stereotypowe imiona związane z obcymi krajami? Znane mi pary mieszane wybierają raczej polskie imiona. Czemu syn Izraelczyka wygląda jak ortodoks skoro matka jest Polką? Pomijając indoktrynację, to ten kawałek po prostu wygląda jakby pisały go idiotki kompletnie nierozumiejące uwarunkowań.

Nie jest to jednak wina PiS. Pisowska szczekaczka uspokaja, że za to nie odpowiada rząd i jej argumentacja nawet przekonuje. Za to na Onecie opis sprawy zawiera taki smaczek:

Warto również przypomnieć, że w załączniku do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r. tj. Podstawie programowej wychowania przedszkolnego w Zadaniach przedszkola zwrócono uwagę na poznawanie innych kultur.
i z tego chyba pisowcy się nie wyłgają. Ja rozumiem poznawanie innych kultur, religioznawstwo itd. Trzeba to znać. Ale czemu zaczynają tak wcześnie? Przecież w wieku poniżej 6 lat dzieciak nie ma nawet narzędzi intelektualnych do poznawania obcych kultur, w ogóle ledwo rozumie koncepcję kultury. Mówimy o małym półgłówku który dopiero co nauczył się sznurować buty i trzymać kał, ledwo duka pojedyncze literki, nie zna koncepcji historii, tożsamości itd. I taki człowieczek uczy się o innych kulturach. Żeby to jeszcze było w kraju wieloetnicznym gdzie władza boi się tendencji separatystycznych, ale mówimy o (nadal) homogenicznej Polsce.

Oczywiście chodzi o to samo co przy wychowaniu seksualnym albo nauce religii. Umysł dziecka poniżej 12 roku życia jest całkowicie bezkrytyczny, jest plastyczny. Pani w szkole może tak mu nasrać w głowę, ze rodzice go nie poznają.
Pisowski MEN ustalił, że ideologia multi-kulti będzie wdrukowywana już w przedszkolu.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 298
21 385
Rząd nie kontroluje imigracji. Marcin Skalski były pracownik Urzędu do spraw Cudzoziemców ujawnia.
https://kresy.pl/publicystyka/pis-klamie-rzad-zupelnie-nie-kontroluje-imigracji-do-polski/

... Urzędnicy jednak są obarczani przez rząd PiS zadaniami, którym z przyczyn obiektywnych nie są w stanie sprostać. W ten sposób do Polski napływa niekontrolowana przez nikogo fala imigrantów. Ten stan rzeczy jest winą rządu i decyzji politycznej o wpuszczeniu migrantów, pracownicy UdsC nie mają na to żadnego wpływu.

... Między bajki można więc włożyć twierdzenia polityków PiS, że imigracja jest legalna, a więc pozostaje pod kontrolą. Jest to kłamstwo, a sytuacja wygląda dramatycznie. Poza kontrolą rządu jest nie tylko nielegalna, ale też legalna imigracja. W Polsce przebywają tysiące ludzi, którzy zostali negatywnie zweryfikowani w urzędach wojewódzkich, a mimo to mają prawo legalnie pozostać w Polsce – w teorii przez miesiąc, w praktyce od roku 2016 czy 2017 do teraz. Taki stan rzeczy w oczywisty sposób naraża społeczeństwo polskie na przebywanie wśród cudzoziemców, którzy mogą przez cały ten czas stwarzać zagrożenie dla Polaków i o których państwo nic nie wie, bo nie ma komu przejrzeć teczek z ich aktami sprawy.

... Podkreślmy więc raz jeszcze: rozmiary imigracji do Polski są tak duże, że nawet jej legalność przestaje być argumentem na rzecz jej kontrolowania pod kątem bezpieczeństwa. W Polsce realnie zmienia się struktura etniczna, więc nadanie jej pozorów legalności nie zmienia zupełnie nic pod kątem bezpieczeństwa. Politycy PiS kłamią, gdy mówią, że jest inaczej.

Kłamie na przykład poseł PiS Dominik Tarczyński, gdy w wywiadzie dla brytyjskiego Kanału 4 mówi, że „Polska jest bezpieczna, ponieważ nie przyjmuje nielegalnych imigrantów muzułmańskich”. Otóż, prawda jest taka, że Polska nie jest bezpieczna, dlatego że przyjmuje legalnych imigrantów muzułmańskich.​
 

Doman

Well-Known Member
1 221
3 894
z początku tego artykułu:

Ugrupowanie Kornela Morawieckiego kontrolują ludzie związani z oskarżonym o szpiegostwo na rzecz Rosji Mateuszem Piskorskim.
Piskorski siedzi już trzy lata i nadal nie ma aktu oskarżenia. no chyba, że za akt oskarżenia uznamy to (i tak sformułowane bardzo późno):

W toku śledztwa ustalono, że Mateusz P., prowadząc zakrojoną na szeroką skalę działalność oraz wykorzystując swoją pozycję społeczną, zawodową i polityczną oraz kontakty wśród polityków i dziennikarzy krajowych i zagranicznych, oddziaływał na grupy społeczne w Polsce i za granicą. W Polsce i za granicą promował on cele polityczne Federacji Rosyjskiej. Próbując kształtować opinię publiczną poprzez prowokowanie antyukraińskiego nastawienia Polaków i antypolskiego nastawienia Ukraińców, dążył on między innymi do pogłębiania podziałów między Polakami i Ukraińcami i między Polską i Ukrainą.Działania te oskarżony realizował w powiązaniu z rosyjskimi służbami wywiadowczymi, osiągając z tego tytułu pokaźne korzyści majątkowe.
https://pk.gov.pl/aktualnosci/aktua...-mateuszowi-p-przewodniczacemu-partii-zmiana/

czyli siedzi za kształtowanie opinii i "oddziaływanie". Tego nie ma tego w kodeksie, ale on jest za to oskarżony. W tym przypadku nie ma normalnego szpiegostwa, tzn. wręczania łapówki urzędnikowi, nie ma przekazywania/zdradzania tajemnic, nie ma sabotowania jakiegoś programu (np. budowy linii Maginota wzdłuż granicy z Kaliningradem), nie ma podkładania bomb albo robienia fotografii dworcom i mostom. Są tylko poglądy, które faktycznie są prororosyjskie, ale nie jest to taki hardcore jak na przykład proizralskość PiS. W dodatku one dotyczą polityki międzynarodowej a nie, np. lobbowania w Polsce za interesami Gazpromu. Czyli w samym akcie oskarżenia reżim przyznaje, że wsadza ludzi wg. widzimisię.

Dodam, że rozprawa toczy się niezwykle leniwie nawet jak polskie standardy. Na początku rozprawy odbywały się bez udziału oskarżonego, potem pozwalali mu się na nie stawiać, ale na zapoznanie z aktami miał godzinę. Od pewnego momentu rozprawy toczyły się w celu na przykład zapytania jakiegoś świadka czy samochód X był zielony. I tak się ciągnie ta "rozprawa". Więzienia III RP gościły już Romana Kluskę, Tomasza Komedę i wielu innych niesłusznie skazanych/represjonowanych, ale tak wyrazistego przykładu więźnia politycznego po zakończeniu PRL nie znam.

Znacznie klarowniej wygląda działalność agenturalna juniora - Mateusza Piskorskiego. Choćby 20mln zł dla JP Morgan i 80 mln dla Mercedesa to jakiś konkret. O tym już stalinowcy z Polityki nie napiszą. Widać dobrze, że przy odpowiedniej osłonie propagandowej możesz robić co chcesz.

EDIT: wg. tego precedensu niebezpiecznie byłoby zostać konsulem honorowym państwa które znalazło się na czarnej liście. Konsul honorowy, pracownik domu kultury, szkoła językowa oferująca wyjazdy itd. toż to mateczniki agentury. Witaj wczesny PRL.
 
Ostatnia edycja:

Doman

Well-Known Member
1 221
3 894
z cyklu "w Polsce do tego nie dojdzie"

Podpisana przez prezydenta RP ustawa „Mieszkanie na start” umożliwia cudzoziemcom ubieganie się o dopłaty do czynszu przez okres 15 lat. Ich wysokość wyniesie nawet kilkaset złotych. Program ruszy na początku 2019 r. Przypomnijmy, że rządowe dopłaty dla przyjezdnych studentów otrzymały już polskie uczelnie, w wysokości 13 tys. zł na każdego ucznia. Ustawa o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych jest kolejnym ukłonem rządu skierowanym do obcokrajowców żyjących w Polsce.
https://www.tvp.info/39192544/tu-za...ecaja-biznesy-obcokrajowcy-zakochani-w-polsce

Zacytowałem najważniejsze. 90% artykułu to wodolejny i cukierkowy wstęp pisany charakterystycznym językiem, jakby rodem z Wyborczej.
 

inho

Well-Known Member
1 573
3 726
Ta praktyka szybkiego wpłacania i występowania o zwrot wynika właśnie z tego, że często skarbówka wszczynała egzekucję rzekomych zaległości zanim przedsiębiorca złożył wniosek o wstrzymanie wykonalności decyzji skarbowej, a nawet jak zdążył złożyć, to sąd często odmawiał takiego wstrzymania pomimo toczącego się sporu. Jeśli się więc nie zapłaciło od razu, to skarbówka pomimo sporu zajmowała sobie środki wraz z opłatą karną. Proponowane zmiany to jest terror gospodarczy w białych rękawiczkach, mający na celu zwiększenie ryzyka dochodzenia swoich praw do takiego poziomu, żeby poza ekstremalnymi przypadkami bardziej opłacało się płacić niesłusznie naliczone podatki niż dochodzić sprawiedliwości.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 496
19 996
Bp Pieronek w "Rz": Spot PiS wbrew chrześcijaństwu i człowieczeństwu
Wczoraj, 18 października (21:13)
- Nie życzę żadnemu z członków partii rządzącej, żeby stał się uchodźcą i był tak traktowany w potrzebie, jak oni traktują uchodźców - mówi bp Pieronek, były sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski i rektor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

- Nie życzę żadnemu z członków partii rządzącej, żeby stał się uchodźcą i był tak traktowany w potrzebie, jak oni traktują uchodźców. Wychodzi brak sumienia i brak miłości do bliźniego. To zachowanie wbrew chrześcijaństwu i wbrew człowieczeństwu - mówi "Rzeczpospolitej" bp Pieronek, komentując emitowany w mediach spot wyborczy PiS-u, w którym ukazana jest wizja świata po wygraniu wyborów samorządowych przez opozycję.

Rozmówca "Rzeczpospolitej" tłumaczy, że wbrew przestrogom PiS-u, "uchodźcy nie są zagrożeniem na taką skalę, żeby każdy z Polaków musiał się obawiać".

"Polska powinna przyjmować uchodźców. To wynika choćby z zasady solidarności. Jeżeli my chcemy być szanowani i wspomagani, to pomagajmy i wspierajmy też innych" - mówi bp Pieronek.

Więcej w piątkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".
Nie, są zagrożeniem na taką skalę, żeby tylko niektórzy z Polaków musieli się obawiać... Tak to jest nie umieć w PR.
 

Doman

Well-Known Member
1 221
3 894
Tak to jest nie umieć w PR.
PR jest znakomity. Wydano pisowi dyspozycje aby przyjmował "uchodźców", pis ich przyjmuje, a równolegle uruchomiono kundli którzy zawzięcie krytykują pis za nieprzyjmowanie uchodźców. Prosty człowiek dostaje mind fucka i wchodzi w jeden z dwóch stanow: 1) nie lubi PiS za ksenofobię 2) kocha PiS za obronę Polski przed ciapatą powodzią.
 

mikioli

Well-Known Member
2 619
4 687
Do góry Bottom