Rosja

vapaus

Active Member
209
251
Przyłączam się do tego pytania. Niemcy to główny partner handlowy Polski, odpowiadający za ponad 1/4 eksportu. Co dokładnie ma dać to "mocne osłabienie"?
znaczy się państwo niemieckie partnerem handlowym dla państwa polskiego? co to za kolektywistyczny bełkot
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
Putin-absorbing-childs-life-force.jpg
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Jak to co? Większe bezpieczeństwo. Jak niemieckiej lub rosyjskiej władzy przyjdzie do głowy żeby znów tu wjechać to nie będzie żadnego pierdololo, że "naród nie istnieje", tylko będą wycinać Polaków i nie patrzeć na filozoficzne rozkminy. Bedą ONI (lepsi) i MY (gorsi). Dlatego lepiej żeby ich rządy były słabsze. Gorsza decyzyjność, gorsza siła militarna itp.
To właśnie osłabienie, wewnętrzny chaos i inne tego typu zjawiska sprzyjają ekspansywności, ponieważ w ten sposób zyskuje się krótkofalowo wiele efektów sprzyjających władzy, które w skrócie można określić jako przerzucenie problemu na zewnątrz - przede wszystkim młodych mężczyzn, którzy stanowią źródło niepokojów społecznych wysyła się na front by się rozładowali albo zginęli. Do tego przestawienie gospodarki na ścieżkę wojenną tłumaczy ludowi niedobory dóbr, zaostrzenie prawa knebluje usta niezadowolonym (tym, których nie udało się wysłać na front). Gospodarka jako taka przestaje istnieć, natomiast pojawia się okazja do rabunku ziem podbitych, czy to materialnego, przez wywóz wszystkiego co wpadnie w ręce, czy to finansowego, przez stosowanie zupełnie nierealnych, za to korzystnych dla okupanta kursów we wzajemnych rozliczeniach. Idealny układ. Jak dowiadujemy się np. z tego tematu, II WŚ nie wybuchła bo Niemcy byli w znakomitej sytuacji gospodarczej, tylko zwyczajnie doszli do ściany i do wyboru było albo bankructwo, albo wojna. Dobrobyt sprzyja rozleniwieniu i gnuśności, nikomu się nie chce ginąć gdy się pławi w luksusie. Widać to po niewieściejących społeczeństwach Europy.

Z ciekawości sobie przejrzałem wiki o wojnach w Czeczenii:

O 1 wojnie czeczeńskiej:
Przyczyny i periodyzacja
1) nasilenie się nastrojów nacjonalistycznych i religijnych w wyniku kryzysu ekonomicznego i rozpadu ZSRR;
https://pl.wikipedia.org/wiki/I_wojna_czeczeńska

O 2 wojnie czeczeńskiej:
Geneza
W okresie faktycznej niezależności Czeczeńskiej Republiki Iczkerii (formalnie pozostawała częścią Federacji Rosyjskiej) w latach 1996-1999 doszło na jej terytorium do pogłębienia się kryzysu prawnego, politycznego i zbrojnego.
https://pl.wikipedia.org/wiki/II_wojna_czeczeńska

Od siebie mogę dodać, że wojna formalnie wybuchła w 1999 r. W 1998 r. miał w Rosji miejsce spory kryzys ekonomiczny.

znaczy się państwo niemieckie partnerem handlowym dla państwa polskiego? co to za kolektywistyczny bełkot
Negujesz fakt obopólnej wymiany, oczekujesz wymienienia z nazw wszystkich zaangażowanych podmiotów, czy właściwie czego?
 
A

Antoni Wiech

Guest
To właśnie osłabienie, wewnętrzny chaos i inne tego typu zjawiska sprzyjają ekspansywności, ponieważ w ten sposób zyskuje się krótkofalowo wiele efektów sprzyjających władzy, które w skrócie można określić jako przerzucenie problemu na zewnątrz - przede wszystkim młodych mężczyzn, którzy stanowią źródło niepokojów społecznych wysyła się na front by się rozładowali albo zginęli. Do tego przestawienie gospodarki na ścieżkę wojenną tłumaczy ludowi niedobory dóbr, zaostrzenie prawa knebluje usta niezadowolonym (tym, których nie udało się wysłać na front). Gospodarka jako taka przestaje istnieć, natomiast pojawia się okazja do rabunku ziem podbitych, czy to materialnego, przez wywóz wszystkiego co wpadnie w ręce, czy to finansowego, przez stosowanie zupełnie nierealnych, za to korzystnych dla okupanta kursów we wzajemnych rozliczeniach. Idealny układ. Jak dowiadujemy się np. z tego tematu, II WŚ nie wybuchła bo Niemcy byli w znakomitej sytuacji gospodarczej, tylko zwyczajnie doszli do ściany i do wyboru było albo bankructwo, albo wojna. Dobrobyt sprzyja rozleniwieniu i gnuśności, nikomu się nie chce ginąć gdy się pławi w luksusie. Widać to po niewieściejących społeczeństwach Europy.
Wynikałoby z tego, że należy wzmacniać władzę centralną :eek: Czyli np. jakby władza w Korei Pn osłabiała się to należyłoby temu się przeciwstawiać, żeby młodzi północno-koreańczycy nie ruszyli do boju? :D

Poza tym mylisz dwie rzeczy. Niemcy by zbankrutowały, tak, ale władzę centralną mieli w CHUJ SILNĄ. I o taką władzę tutaj chodzi.

Z ciekawości sobie przejrzałem wiki o wojnach w Czeczenii:

O 1 wojnie czeczeńskiej:
Przyczyny i periodyzacja
1) nasilenie się nastrojów nacjonalistycznych i religijnych w wyniku kryzysu ekonomicznego i rozpadu ZSRR;
https://pl.wikipedia.org/wiki/I_wojna_czeczeńska

O 2 wojnie czeczeńskiej:
Geneza
W okresie faktycznej niezależności Czeczeńskiej Republiki Iczkerii (formalnie pozostawała częścią Federacji Rosyjskiej) w latach 1996-1999 doszło na jej terytorium do pogłębienia się kryzysu prawnego, politycznego i zbrojnego.
https://pl.wikipedia.org/wiki/II_wojna_czeczeńska

Od siebie mogę dodać, że wojna formalnie wybuchła w 1999 r. W 1998 r. miał w Rosji miejsce spory kryzys ekonomiczny.
Czyli wolałbyś mieć teraz pod granicą ZSRR niż Rosję z pseudoniezależną Czeczenią oraz niezależną Litwą, Łotwą, Estonią itd? Przecież to jest absurd :D
 

vapaus

Active Member
209
251
Negujesz fakt obopólnej wymiany, oczekujesz wymienienia z nazw wszystkich zaangażowanych podmiotów, czy właściwie czego?
Neguję wiązanie osłabienia obecnego państwa niemieckiego z pogorszeniem się sytuacji niemieckich podmiotów, odpowiadających za import towarów od polskich podmiotów.
 
  • Like
Reactions: fds

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Gdybyście kliknęli w link wiedzielibyście, że to nie ja napisałem tylko autor :)
zmylił mnie ostatni króciutki akapit w tekście...
myślałem że cudzysłów na końcu przedostatniego kończy cytat

słabe niemcy mogą być w sumie dla mieszkańców terenów okupowanych przez polskie państwo dobre, bo nikt nie przyjdzie z pomocą rzeczpojebanej jak jej sie wreszcie ktoś do dupy dobierze by ją rozjebać :)
 
  • Like
Reactions: fds

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
Jesteś pewien, że to liby, wolnościowcy i demokraci? Bo np. w Libii kilka late temu też była opozycja demokratyczna i gdy już NATO podbiło Libię, to ona się nagle rozpłynęła i pojechała do Syrii ucinać głowy :). Doradzam pewną dozę ostrożności przy wchodzeniu na cudze podwórko, bo my w Polsce mamy czasem problem z rozeznaniem się kto jest kto (cała masa TW z okresu S i nie tylko), a co dopiero oceniać sytuację w innym kraju.
w Rosji na przykład działają "rosyjscy nacjonaliści" domagający się czystości rasowej i ograniczenia Rosji do czystego kadłubka wokół Moskwy. Na pytanie jakie mocarstwo wejdzie w opuszczone strefy nie odpowiadają. Ja z polskiego podwórka kojarzę masy farbowańców którzy zaczynali jako nacjozjeby od zamawiania pięciu piw, a kończyli jako światowcy, (np. Misio Kamiński i Giertych) albo kapciowi syjo-protestanckiego sekciarza (Kowalski).

Dałeś linka na niemiecki Onet, a Onet 4 lata temu brandzlował bojownikami Azowa jako bohaterami, nawet zamieszczał bez żenady godło tej formacji na którym jest przecież Wolfsangel. To było już k... przegięcie i przestałem na ścierwo w ogóle zaglądać. No bo rozumiem napięcie polityczne na świecie i koenieczność rozłożenia sympatii po stronie naszych panów i antypatii po stronie tych z którymi nasi panowie się gryzą, ale k... bez przesady.
Nawet w tym materiale mamy smaczki krojone pod półgłówków, np. określanie Rosji jako "dyktatury". Nie, nie uważam Rosji za demokrację ani za "ostatnią nadzieję białych". Po prostu Rosja nie jest dyktaturą, a to co robi Onet to układanie tekstu pod mentalność ludzi którzy rżeli w kinie na "Dyktatorze" Coehna. Egzaltowana papka wojenna dla mikrocefali i tyle. Po prostu masz tresurę i ze słowem Rosja czy tam inny Iran ma się autmatycznie otwierać zwieracz odbytu tak byś w godzinie zero był gotowy do walki o wolność. :D

Po tym przypierdoleniu się do cudzego komentarza dorzucę coś od siebie:

Rosja: Aresztowany szef Izby Celnej na nowym stanowisku
http://xportal.pl/?p=31950

a tu morda tego człowieka sukcesu
Rosja-szef-Izby-Celnej-korupcja-2.jpg




a na koniec interesujący (może nawet ważny) artykuł o zagranicznych kontach postkacapskich oligarchów

Rosja - stare i nowe pieniądze Putina

Tu są rzeczy generalnie oczywiste, ale jak dla kogo. Jeśli ktoś wierzy w wszechwładzę Putina i że np. Putin ma jakiś wpływ na politykę monetarną rosyjskiego banku centralnego, w obsadzanie każdego stanowiska itd. to raczej będzie zdziwiony.
Tymczasem logika mówi tyle:

Jeśli rządzisz w danym kraju niepodzielnie, to twoi poddani nie mają możliwości trzymania grubej kasy (większej niż PKB) na kontach w kraju potencjalnie wrogim. Jeśli sam trzymasz za granicą kasę, to oznacza, że wcale nie rządzisz, ale jesteś namiestnikiem panującym w imieniu tego kto dysponuje prawem zamrażania aktywów. Proste.
 
Ostatnia edycja:
U

ultimate

Guest
th

Przedziwny kraj.
Po ostatnich newsach znacznie wzrosła moja ochota,by odwiedzić ten kawałek świata.

Fotograf Bruce Gilden spędził trochę czasu wśród Rosjan w prowincjonalnym miasteczku, 70 km od Jekaterynburga. Według niego mieszkają tam byli gangsterzy, narkomani, kryminaliści. Kupował im wóde i jedzenie i udokumentował ich codzienne życie.


picknick4.jpg


picknick14.jpg



picknick9.jpg


picknick16.jpg


http://weirdrussia.com/2013/10/13/a-photo-essay-on-russian-provincial-life/
 
X

xawas

Guest
Tradycją stało się przekazywanie luksusowych samochodów przez rząd rosyjski dla medalistów olimpijskich powracających z igrzysk.28 lutego spotkali się na Kremlu, by odebrać nowe BMW od szefa państwa - 140 samochodów. Posiadacze "złota" otrzymali X6, "srebrny" - X5, a brązowi medaliści X4. Otrzymają również premię finansową od rządu i od władz regionu reprezentowanego przez danego zawodnika.
http://cuna.me/news/detail/151563
podarki_olimpiada_02.jpg


podarki_olimpiada_05.jpg
 

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
http://www.e-kiosk.pl/numer,269124,nowa_technika_wojskowa___wydanie_specjalne

Wydanie specjalne poświęcone rosyjskim zbrojeniom. trudno mi (laikowi) oceniać poziom merytoryczny, ale na oko jest on OK. Artykuły są treściwe, konkretne, wyczerpujące.
Autorzy zauważyli, że Rosjanie dysponujący cienkim funduszem wojskowym (18 razy mniejszy niż NATO) stawiają w pierwszym rzędzie na zachowanie zdolności MAD, w drugim na techniki ograniczania dostępu (m.in.obrona plot, pociski przeciwokrętowe, walka wre). na trzecim dopiero jest flota, lotnictwo, czołgi itd. To jest niby oczywista uwaga, ale przy obecnej propagandzie takie oczywistości są na miarę czynu rewolucyjnego (W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym - Orwell).
Na uwagę zasługują słowa amerykańskiego wojskowego w linku "ograniczanie dostępu".
Growing problem.
Jak widać, fakt, że świat nie jest jakąś Kolumbią czy Afganistanem do którego można wejść bez pukania, zajebać kogo się chce nie narażając na istotne straty, to "growing problem". Wychodzi na to, że gdyby nie matuszka Rossija i zamordystyczne komuszki z Chin,to mielibyśmy już rząd światowy, a on już by pokazał oblicze wolności jakie może mieć rząd nieposiadający żadnej konkurencji.
 
U

ultimate

Guest
Rodzice nie wiedzą, co się stało z ich dziećmi. Koszmar w Rosji trwa.

Trzy siostry zginęły w koszmarnym pożarze w centrum handlowym w Rosji. Maya i Xenia miały jedenaście lat, Valeria tylko pięć. Ojciec zaprowadził je do kina. Takich tragicznych historii jest dużo więcej. Wielu rodziców nie wie, co się stało z ich dziećmi.

Ojciec trzech córek zabrał je do centrum handlowego do kina. Sam poszedł się przejść w czasie trwania filmu. Jak teraz opowiada, w pewnym momencie między drugim a trzecim piętrem poczuł zapach dymu. Kino było na czwartym.

- Zauważyłem, że ludzie śpieszą się, aby opuścić wyższe piętra. Ale nie słychać było syreny ognia i uspokoiłem się. Kilka sekund później zadzwoniła moja córka i krzyknęła do telefonu: "Tato, myślę, że mamy tu ogień. Nie możemy wyjść ... " - mówi zrozpaczony Aleksander.

Mężczyzna natychmiast pobiegł do sali kinowej, ale zatrzymała go już ochrona. - Mówię im: "Mam tam dzieci." Odpowiedzieli mi, że wszyscy zostali ewakuowani.
(..)

Pojawiły się informacje, że w ogniu mogła zginąć cała klasa. Dzieci przyjechały do Kemerowa na wycieczkę. Nauczyciel, chcąc zrobić im wielką przyjemność, zabrał uczniów na wystawę komiksów w centrum handlowym.

Tragiczny pożar miał wybuchnąć na placu zabaw. Według świadków jedno z dzieci podpaliło zapalniczką zjeżdżalnię lub piankę w suchym basenie. To jednak nie jest jedyna teoria na temat źródła ognia. Inna mówi, że płomienie pojawiły się po zwarciu w instalacji elektrycznej - podaje Russia Today.
https://wiadomosci.wp.pl/rodzice-ni...ziecmi-koszmar-w-rosji-trwa-6234694850611329a

 
C

Cngelx

Guest
Ta... królem życia. Z niego taki król życia jak z menela będącego formalnie właścicielem kilku spółek ;]
 
Do góry Bottom