1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Rosja

Temat na forum 'Nierząd' rozpoczęty przez Trigger Happy, 14 Czerwiec 2013.

 1. vapaus

  vapaus Active Member

  Posty:
  210
  Polubienia:
  234
  znaczy się państwo niemieckie partnerem handlowym dla państwa polskiego? co to za kolektywistyczny bełkot
   
 2. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 746
  Polubienia:
  4 725
 3. Ciek

  Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

  Posty:
  4 529
  Polubienia:
  10 600
  To właśnie osłabienie, wewnętrzny chaos i inne tego typu zjawiska sprzyjają ekspansywności, ponieważ w ten sposób zyskuje się krótkofalowo wiele efektów sprzyjających władzy, które w skrócie można określić jako przerzucenie problemu na zewnątrz - przede wszystkim młodych mężczyzn, którzy stanowią źródło niepokojów społecznych wysyła się na front by się rozładowali albo zginęli. Do tego przestawienie gospodarki na ścieżkę wojenną tłumaczy ludowi niedobory dóbr, zaostrzenie prawa knebluje usta niezadowolonym (tym, których nie udało się wysłać na front). Gospodarka jako taka przestaje istnieć, natomiast pojawia się okazja do rabunku ziem podbitych, czy to materialnego, przez wywóz wszystkiego co wpadnie w ręce, czy to finansowego, przez stosowanie zupełnie nierealnych, za to korzystnych dla okupanta kursów we wzajemnych rozliczeniach. Idealny układ. Jak dowiadujemy się np. z tego tematu, II WŚ nie wybuchła bo Niemcy byli w znakomitej sytuacji gospodarczej, tylko zwyczajnie doszli do ściany i do wyboru było albo bankructwo, albo wojna. Dobrobyt sprzyja rozleniwieniu i gnuśności, nikomu się nie chce ginąć gdy się pławi w luksusie. Widać to po niewieściejących społeczeństwach Europy.

  Z ciekawości sobie przejrzałem wiki o wojnach w Czeczenii:

  O 1 wojnie czeczeńskiej:
  Przyczyny i periodyzacja
  1) nasilenie się nastrojów nacjonalistycznych i religijnych w wyniku kryzysu ekonomicznego i rozpadu ZSRR;
  https://pl.wikipedia.org/wiki/I_wojna_czeczeńska

  O 2 wojnie czeczeńskiej:
  Geneza
  W okresie faktycznej niezależności Czeczeńskiej Republiki Iczkerii (formalnie pozostawała częścią Federacji Rosyjskiej) w latach 1996-1999 doszło na jej terytorium do pogłębienia się kryzysu prawnego, politycznego i zbrojnego.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/II_wojna_czeczeńska

  Od siebie mogę dodać, że wojna formalnie wybuchła w 1999 r. W 1998 r. miał w Rosji miejsce spory kryzys ekonomiczny.

  Negujesz fakt obopólnej wymiany, oczekujesz wymienienia z nazw wszystkich zaangażowanych podmiotów, czy właściwie czego?
   
  snajper, wah, mikioli oraz 1 użytkownik lubi to.
 4. Antoni Wiech

  Antoni Wiech paranacjonalista Członek Załogi

  Posty:
  3 626
  Polubienia:
  4 810
  Wynikałoby z tego, że należy wzmacniać władzę centralną :eek: Czyli np. jakby władza w Korei Pn osłabiała się to należyłoby temu się przeciwstawiać, żeby młodzi północno-koreańczycy nie ruszyli do boju? :D

  Poza tym mylisz dwie rzeczy. Niemcy by zbankrutowały, tak, ale władzę centralną mieli w CHUJ SILNĄ. I o taką władzę tutaj chodzi.

  Czyli wolałbyś mieć teraz pod granicą ZSRR niż Rosję z pseudoniezależną Czeczenią oraz niezależną Litwą, Łotwą, Estonią itd? Przecież to jest absurd :D
   
 5. vapaus

  vapaus Active Member

  Posty:
  210
  Polubienia:
  234
  Neguję wiązanie osłabienia obecnego państwa niemieckiego z pogorszeniem się sytuacji niemieckich podmiotów, odpowiadających za import towarów od polskich podmiotów.
   
  fds lubi to.
 6. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  7 714
  Polubienia:
  9 717
  zmylił mnie ostatni króciutki akapit w tekście...
  myślałem że cudzysłów na końcu przedostatniego kończy cytat

  słabe niemcy mogą być w sumie dla mieszkańców terenów okupowanych przez polskie państwo dobre, bo nikt nie przyjdzie z pomocą rzeczpojebanej jak jej sie wreszcie ktoś do dupy dobierze by ją rozjebać :)
   
  fds lubi to.
 7. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  1 253
  Polubienia:
  3 485
 8. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  1 221
  Polubienia:
  3 873
  Jesteś pewien, że to liby, wolnościowcy i demokraci? Bo np. w Libii kilka late temu też była opozycja demokratyczna i gdy już NATO podbiło Libię, to ona się nagle rozpłynęła i pojechała do Syrii ucinać głowy :). Doradzam pewną dozę ostrożności przy wchodzeniu na cudze podwórko, bo my w Polsce mamy czasem problem z rozeznaniem się kto jest kto (cała masa TW z okresu S i nie tylko), a co dopiero oceniać sytuację w innym kraju.
  w Rosji na przykład działają "rosyjscy nacjonaliści" domagający się czystości rasowej i ograniczenia Rosji do czystego kadłubka wokół Moskwy. Na pytanie jakie mocarstwo wejdzie w opuszczone strefy nie odpowiadają. Ja z polskiego podwórka kojarzę masy farbowańców którzy zaczynali jako nacjozjeby od zamawiania pięciu piw, a kończyli jako światowcy, (np. Misio Kamiński i Giertych) albo kapciowi syjo-protestanckiego sekciarza (Kowalski).

  Dałeś linka na niemiecki Onet, a Onet 4 lata temu brandzlował bojownikami Azowa jako bohaterami, nawet zamieszczał bez żenady godło tej formacji na którym jest przecież Wolfsangel. To było już k... przegięcie i przestałem na ścierwo w ogóle zaglądać. No bo rozumiem napięcie polityczne na świecie i koenieczność rozłożenia sympatii po stronie naszych panów i antypatii po stronie tych z którymi nasi panowie się gryzą, ale k... bez przesady.
  Nawet w tym materiale mamy smaczki krojone pod półgłówków, np. określanie Rosji jako "dyktatury". Nie, nie uważam Rosji za demokrację ani za "ostatnią nadzieję białych". Po prostu Rosja nie jest dyktaturą, a to co robi Onet to układanie tekstu pod mentalność ludzi którzy rżeli w kinie na "Dyktatorze" Coehna. Egzaltowana papka wojenna dla mikrocefali i tyle. Po prostu masz tresurę i ze słowem Rosja czy tam inny Iran ma się autmatycznie otwierać zwieracz odbytu tak byś w godzinie zero był gotowy do walki o wolność. :D

  Po tym przypierdoleniu się do cudzego komentarza dorzucę coś od siebie:

  Rosja: Aresztowany szef Izby Celnej na nowym stanowisku
  http://xportal.pl/?p=31950

  a tu morda tego człowieka sukcesu
  [​IMG]  a na koniec interesujący (może nawet ważny) artykuł o zagranicznych kontach postkacapskich oligarchów

  Rosja - stare i nowe pieniądze Putina

  Tu są rzeczy generalnie oczywiste, ale jak dla kogo. Jeśli ktoś wierzy w wszechwładzę Putina i że np. Putin ma jakiś wpływ na politykę monetarną rosyjskiego banku centralnego, w obsadzanie każdego stanowiska itd. to raczej będzie zdziwiony.
  Tymczasem logika mówi tyle:

  Jeśli rządzisz w danym kraju niepodzielnie, to twoi poddani nie mają możliwości trzymania grubej kasy (większej niż PKB) na kontach w kraju potencjalnie wrogim. Jeśli sam trzymasz za granicą kasę, to oznacza, że wcale nie rządzisz, ale jesteś namiestnikiem panującym w imieniu tego kto dysponuje prawem zamrażania aktywów. Proste.
   
  Ostatnia edycja: 1 Luty 2018
 9. ultimate

  ultimate Guest

  [​IMG]
  Przedziwny kraj.
  Po ostatnich newsach znacznie wzrosła moja ochota,by odwiedzić ten kawałek świata.

  Fotograf Bruce Gilden spędził trochę czasu wśród Rosjan w prowincjonalnym miasteczku, 70 km od Jekaterynburga. Według niego mieszkają tam byli gangsterzy, narkomani, kryminaliści. Kupował im wóde i jedzenie i udokumentował ich codzienne życie.


  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  http://weirdrussia.com/2013/10/13/a-photo-essay-on-russian-provincial-life/
   
 10. xawas

  xawas Guest

  Nagrobki członków gangów,mafijnych bosów nie tylko na terenie Rosji i Ukrainy, ale także w byłych republikach radzieckich.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  snajper, wah, Denis oraz 8 uzytkowników lubi to.
 11. xawas

  xawas Guest

  Tradycją stało się przekazywanie luksusowych samochodów przez rząd rosyjski dla medalistów olimpijskich powracających z igrzysk.28 lutego spotkali się na Kremlu, by odebrać nowe BMW od szefa państwa - 140 samochodów. Posiadacze "złota" otrzymali X6, "srebrny" - X5, a brązowi medaliści X4. Otrzymają również premię finansową od rządu i od władz regionu reprezentowanego przez danego zawodnika.
  http://cuna.me/news/detail/151563
  [​IMG]

  [​IMG]
   
 12. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 691
  Polubienia:
  12 760
 13. workingclass

  workingclass Well-Known Member

  Posty:
  1 796
  Polubienia:
  2 831
 14. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  1 221
  Polubienia:
  3 873
  http://www.e-kiosk.pl/numer,269124,nowa_technika_wojskowa___wydanie_specjalne

  Wydanie specjalne poświęcone rosyjskim zbrojeniom. trudno mi (laikowi) oceniać poziom merytoryczny, ale na oko jest on OK. Artykuły są treściwe, konkretne, wyczerpujące.
  Autorzy zauważyli, że Rosjanie dysponujący cienkim funduszem wojskowym (18 razy mniejszy niż NATO) stawiają w pierwszym rzędzie na zachowanie zdolności MAD, w drugim na techniki ograniczania dostępu (m.in.obrona plot, pociski przeciwokrętowe, walka wre). na trzecim dopiero jest flota, lotnictwo, czołgi itd. To jest niby oczywista uwaga, ale przy obecnej propagandzie takie oczywistości są na miarę czynu rewolucyjnego (W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym - Orwell).
  Na uwagę zasługują słowa amerykańskiego wojskowego w linku "ograniczanie dostępu".
  Growing problem.
  Jak widać, fakt, że świat nie jest jakąś Kolumbią czy Afganistanem do którego można wejść bez pukania, zajebać kogo się chce nie narażając na istotne straty, to "growing problem". Wychodzi na to, że gdyby nie matuszka Rossija i zamordystyczne komuszki z Chin,to mielibyśmy już rząd światowy, a on już by pokazał oblicze wolności jakie może mieć rząd nieposiadający żadnej konkurencji.
   
 15. Eli-minator

  Eli-minator zdrajca świętych dogmatów

  Posty:
  698
  Polubienia:
  1 534
  Syberia już teraz ostro wybiera prezydenta. Zachodnia Rosja na razie śpi albo dopiero powoli się szykuje.

   
  sabat, snajper, wah oraz 2 uzytkowników lubi to.
 16. xawas

  xawas Guest

  sabat, snajper, wah oraz 3 uzytkowników lubi to.
 17. ultimate

  ultimate Guest

  Rodzice nie wiedzą, co się stało z ich dziećmi. Koszmar w Rosji trwa.

  Trzy siostry zginęły w koszmarnym pożarze w centrum handlowym w Rosji. Maya i Xenia miały jedenaście lat, Valeria tylko pięć. Ojciec zaprowadził je do kina. Takich tragicznych historii jest dużo więcej. Wielu rodziców nie wie, co się stało z ich dziećmi.

  Ojciec trzech córek zabrał je do centrum handlowego do kina. Sam poszedł się przejść w czasie trwania filmu. Jak teraz opowiada, w pewnym momencie między drugim a trzecim piętrem poczuł zapach dymu. Kino było na czwartym.

  - Zauważyłem, że ludzie śpieszą się, aby opuścić wyższe piętra. Ale nie słychać było syreny ognia i uspokoiłem się. Kilka sekund później zadzwoniła moja córka i krzyknęła do telefonu: "Tato, myślę, że mamy tu ogień. Nie możemy wyjść ... " - mówi zrozpaczony Aleksander.

  Mężczyzna natychmiast pobiegł do sali kinowej, ale zatrzymała go już ochrona. - Mówię im: "Mam tam dzieci." Odpowiedzieli mi, że wszyscy zostali ewakuowani.
  (..)

  Pojawiły się informacje, że w ogniu mogła zginąć cała klasa. Dzieci przyjechały do Kemerowa na wycieczkę. Nauczyciel, chcąc zrobić im wielką przyjemność, zabrał uczniów na wystawę komiksów w centrum handlowym.

  Tragiczny pożar miał wybuchnąć na placu zabaw. Według świadków jedno z dzieci podpaliło zapalniczką zjeżdżalnię lub piankę w suchym basenie. To jednak nie jest jedyna teoria na temat źródła ognia. Inna mówi, że płomienie pojawiły się po zwarciu w instalacji elektrycznej - podaje Russia Today.
  https://wiadomosci.wp.pl/rodzice-ni...ziecmi-koszmar-w-rosji-trwa-6234694850611329a

   
 18. xawas

  xawas Guest

  Ostatnio edytowane przez moderatora: 9 Kwiecień 2018
 19. Cngelx

  Cngelx Guest

  Ta... królem życia. Z niego taki król życia jak z menela będącego formalnie właścicielem kilku spółek ;]
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.