Rosja

kr2y510

konfederata targowicki
12 502
23 400
Wprowadzono kary za obchodzenie dostępu do zablokowanych stron przez Roskomandzor i za używanie technologii umożliwiających obejście blokad oraz ukrywanie informacji o lokalizacji, przeglądarce, sprzęcie i innych poufnych informacji (kurwa nie kumam do końca o co im chodzi?!).
Kary wynoszą:
— dla obywateli — od 3000 do 5000 rubli
— dla urzędników — od 30000 do 50000 rubli
— dla osób prawnych — оd 500000 do 700000 rubli
1000 rubli to około $16 lub około 58 zł.

Taka sama kara jest przewidziana za ujawnianie linków do zabronionych stron.

Operatorzy VPN muszą być podłączeni do systemu ФГИС. Za brak połączenia do tego systemu kary wynoszą:
— dla obywateli — od 10000 do 30000 rubli
— dla osób prawnych — оd 50000 do 300000 rubli.

źródło:
Кого будут штрафовать за анонимайзеры по новому закону?
rzeczona ustawa:
http://sozd.parliament.gov.ru/bill/195449-7
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 502
23 400
Wszechmogąca władza w Rosji. Ludziska zostały oszukane przez firmę budowlaną. Całe życie zbierali na mieszkanie i nagle stracili wszystkie oszczędności. Zamiast na policję, do sądu, czy do prokuratury, walą do samego Cara Putina. Zresztą walenie do organów państwa nic by nie dało, bo skurwysyn ma mocną kryszę.
Jak przystało na Rosję, pokornie klękają na kolanach przed wszechmogącym Panem.
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 502
23 400
Sprawa jest poważna. Chodzi o Tuwę, republikę autonomiczną Federacji Rosyjskiej. Od lat rosyjscy mieszkańcy tej republiki skarżą się na lokalne władze, że te dyskryminują ich i wręcz zmuszają do opuszczenia tej republiki. Do tego kolejne władze republiki coraz bardziej dążą do współpracy z Chinami.

Dyskryminacja Rosjan w Rosji
List otwarty do Rady do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego i Praw Człowieka przy Prezydencie.

List wystosował Przewodniczący Związku Rosyjskojęzycznych Obywateli Republiki Tuwy Wiktor Molin.

Informuje w nim, że odkąd w zeszłym roku na czele republiki stanął Szołban Kara-ool rozpoczął się proces „wypychania z Tuwy rosyjskich obywateli”. Prowadzona jest polityka dyskryminacji w stosunku do ludności rosyjskiej, na rosyjskie firmy wywiera się „nacisk finansowy”, weteranów Ministerstwa Obrony mających rosyjskie korzenie pozbawia się mieszkań służbowych.

Zdaniem Molina władze Tuwy w sposób jednoznaczny orientują się na Chiny i o rosyjskie interesy się nie troszczą.

W sprawie listu zabrał już głos członek Rady Aleksander Brod. Oświadczył, że należy rozpocząć „dodatkowy monitoring sytuacji zarówno ze strony odpowiednich instytucji i samej Rady. Należy też skontrolować reakcję prokuratury i wyroki sądowe. Prokuratura Generalna powinna zwrócić szczególną uwagę na ten rejon.”

Czy za tymi słowami pójdą czyny, tego nie wiadomo. Wiktor Molin niejednokrotnie zwracał uwagę władz na sytuację w Tuwie. Po raz pierwszy napisał do prezydenta Putina w roku 2016 i nie doczekał się odpowiedzi. Podobnie reagował na jego apele parlament Tuwy.

Tuwa jest jedną z nielicznych republik autonomicznych Rosji o przewadze ludności autochtonicznej nad rosyjską. Zamieszkuje ją 82% Tuwińców i 16% Rosjan, przy czym ich ilość szybko maleje. Tuwa została oficjalnie przyłączona do terytorium Związku Sowieckiego w roku 1944. Do tego czasu formalnie była częścią Chin.

Adam Bukowski​

Najbardziej znanym Tuwińcem jest rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu, który wywodzi się ze starego szamańskiego rodu jenisejskich jeźdźców Hu, który zachował ciągłość szamańskich praktyk i który został odnotowany w chińskich kronikach 200 lat p.n.e.
Czy uda mu się utrzymać Tuwę w FR?
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 502
23 400
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 502
23 400

Doman

Well-Known Member
1 221
3 980
http://www.autonom.pl/?p=22978

Przyznaję, że nie mam pojęcia kto to jest ten Tesak i słabo znam rosyjską tematykę. Jednak pewne niespójności w tekście można wyczuć bez przygotowania tematycznego. Zapalają się trzy lampki alarmowe:

1. "polowanie na pedofilów" to coś czym m.in. próbował zabłysnąć Stonoga. Dla mnie to tani poklask, taki Batman dla ubogich . Przedstawiasz się jako 14-16 letnia puszczalska, flirtujesz z 30 latkami i voila. Jesteś bohater. A jaki to ma związek z działalnością polityczną, publicystyką, organizacją? Widocznie chłopaki same nie wiedzą co z czasem robić.

2. pan "nacjonalista" obraził się na swój kraj/naród i wyjeżdża.. Nie mówię żeby walczyć do śmierci, ale coś szybko się zraził. On się zachowuje jak znajome lemingi z USA deklarujące, że wyjeżdżają do Kanady z powodu Trumpa.

3. cel imigracji rosyjskich nacjonalistów to Ukraina - kraj w którym zwalcza się języki mniejszości narodowych (pewnie była wymierzona w rosyjski, ale i Węgrzy gorąco protestują) a Rosjanie są oficjalnie wielkim szatanem i wszystko tam się kręci wokół wyzywania od ruskich agentów jeszcze bardziej niż w Polsce (Macierewicz to ruski agent, Wyborcza, PO, protestujący rolnicy - zależnie od sytuacji).
Trochę dziwny cel.

Albo Putek wypuszcza do Ukrainy rosyjską agenturę albo to ukraińska agentura znudziła się w Rosji pełnieniem obowiązków rosyjskich nacjonalistów.
 

rawpra

Well-Known Member
2 743
5 103
Smx7zZj.jpg
 

pawlis

Samotny wilk
2 408
9 621
Sex shop okazał się zwycięzcą przetargu na 840 tysięcy par kajdanek dla policji
ru-1-r-640,0-n-2458851NCtY.jpg


Kajdanki to rzecz absolutnie niezbędna w wyposażeniu policji. Okazało się, że teraz funkcjonariusze będą mieli nowe kajdanki, które specjalnie dla nich wykona jeden z sex shopów.

Śmiało można powiedzieć, że bez kajdanek praca policjantów byłaby o wiele trudniejsza. Zatrzymania podejrzanych, bez użycia kajdanek byłyby ciężkie, także ten element jest niezbędny w pracy funkcjonariuszy. Oczywiście kajdanki również się zużywają, także trzeba co jakiś czas zrobić przetarg, a firma, która zaproponuje najlepsza opcję, wygrywa.

Tym razem jednak firma, która wygrała przetarg może zaskakiwać, a z pewnością wywołuje one uśmiech na twarzy. W Obwodzie Omskim w Rosji, policja postanowiła uzupełnić swoje zapasy i rozpisały przetarg na 840 tysięcy par kajdanek dla funkcjonariuszy.

Do konkursu przystąpiła firma 'Różowy Królik', która prowadzi sieć sex-shopów w Rosji. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że firma wygrała! Jak ustaliła 'Rzeczpospolita', firma 'Różowy Królik' reklamuje się jako 'sklep wzmacniający rodzinę'.

Gdy tylko internauci znaleźli informację o przetargu, momentalnie pojawiły się zabawne komentarze. Ewidentnie wygrywa ten:

Ciekawe jaki będzie zamiennik pałek w następnym przetargu?


Pewnym jest, że jest to niecodzienna sytuacja, jednak ciekawe kto wygra przetarg na kolejne sprzęty policyjne w Rosji...
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 502
23 400
Dzień jak co dzień w Krasnodarze. Prezes sądu rejonowego w Stawropolu jedzie kupić szampana. Kupuje go nagą kobietą którą cały czas filmuje komórką. W internecie pokazuje się nagranie z zajścia. Sędzia twierdzi, że to wprawdzie jego samochód ale to nie on. Internauci go rozpoznają i twierdzą, że to on.
 
Do góry Bottom