Rosja

Doman

Well-Known Member
1 221
3 980
W wątku o Trumpie znalazłem tekst z NYT/Wyborczej nt. rosyjskiej ingerencji w amerykańskie wybory. Żydki tak mają, że skoro rozdają karty w USA, to muszą co jakiś czas postraszyć lud wrogiem zewnętrznym aby im Jankesi nie zrobili holokaustu. Ale wróćmy do Rosji. W 2012 ruska TV zaczaiła się pod amerykańską ambasadą i polowała na rosyjskich opozycjonistów demokratycznych.


zwracam uwagę, że wchodząc byli nieco zawstydzeni, a wychodząc byli już butni, szczęśliwi i zgodnie skandowali to samo hasło. Nie chodzi o jakieś tam "twitty" i domysły, ale regularne konsultacje w ambasadzie. W latach 90 Rosja miała swojego Balcerowicza - prosto z Ameryki. Gorbaczow to w ogóle dostawał w USA medale za zasługi w walce w zimnej wojnie. Ruscy oligarchowie trzymają kasę w krajach zależnych od USA, a sami wpływają na Rosję. Kto więc na kogo ostatecznie wpływa?
 

snajper

Well-Known Member
376
1 381
http://ag.worldpronews.com/75385/5584/0/7e52249ba96b01eb14d9d0f269162c9e3adece38
Rosyjska prowincja,
czas w innym tempie płynie.

russian_village_03.jpg


russian_village_05.jpg


russian_village_09.jpg


russian_village_06.jpgrussian_village_12.jpg
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 209
23 061
Parlament poparł ustawę o karach za obrazę rosyjskich władz w internecie
53 minuty temu
Niższa izba parlamentu Rosji, Duma Państwowa, przyjęła w czwartek w pierwszym czytaniu projekt ustawy, przewidujący kary m.in. aresztu administracyjnego, za wyrażanie w internecie "w nieprzyzwoitej formie" braku szacunku dla organów władzy i symboli państwa.

Projekt przyjęty został 332 głosami, 44 deputowanych głosowało przeciwko. Wśród przeciwników projektu byli deputowani Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF) i Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR), populistyczno-nacjonalistycznego stronnictwa dowodzonego przez Władimira Żyrinowskiego. Projekt przeszedł głosami rządzącej Jednej Rosji, która w 450-osobowej Dumie ma 340 mandatów.

Proponowane przepisy przewidują karanie za "wyrażenie w nieprzyzwoitej formie jawnego braku szacunku" wobec społeczeństwa, symboli państwowych, konstytucji Federacji Rosyjskiej i organów władzy. Wśród symboli państwowych autorzy projektu wymieniają flagę narodową, godło i hymn, a wśród organów władzy państwowej - prezydenta, parlament, rząd i sądy. Za dopuszczenie się obrazy "w nieprzyzwoitej formie" groziłaby grzywna od 1 tys. do 5 tys. rubli (ok. 15-76 USD) lub areszt w wymiarze do 15 dni. Oznacza to, że pod względem kary takie działania zostałyby zrównane w prawie z drobnym chuligaństwem.

Państwowy regulator Roskomnadzor mógłby blokować materiały, w których padają zniewagi, bez decyzji sądowej, na wniosek Prokuratury Generalnej.

Podczas obrad deputowany komunistów Denis Parfionow oświadczył, że projekt ma charakter represyjny i jest "niebezpieczny dla społeczeństwa". Autorzy projektu, deputowani frakcji Jednej Rosji, argumentują, że kary mają grozić za używanie obscenicznego słownictwa i za wypowiedzi, których intencją jest znieważanie organów i symboli państwa.

Pomysł kar skrytykowali jednak obrońcy praw człowieka, w tym szef działającej przy prezydencie Rosji Rady ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego Michaił Fiedotow. Znany dziennikarz telewizyjny Władimir Pozner oświadczył, że celem propozycji jest zamknięcie ust mediom innym niż te, które są "wiernopoddańcze" wobec władz.

Duma przyjęła w czwartek w pierwszym czytaniu również inny projekt, przewidujący kary za rozpowszechnianie w mediach fałszywych informacji ("fejków"). Groziłaby za to kara od 3 tys. do 5 tys. rubli (ok. 46-76 USD) lub 15 dni aresztu. Materiały byłyby blokowane w ciągu jednej doby. Deputowani Jednej Rosji powoływali się podczas debaty na kary za rozprzestrzenianie "fejków" wprowadzone w państwach europejskich. Przeciwni przyjęciu projektu byli deputowani KPRF i socjalistycznej Jednej Rosji. Ostatecznie projekt poparło 336 deputowanych.

Proponowane przepisy zakładają zapisanie w kodeksie administracyjnym zakazu rozpowszechniania w mediach i internecie "świadomie nierzetelnych informacji mających znaczenie społeczne", a publikowanych jako informacja rzetelna. Kara nastąpiłaby w sytuacji, gdyby tego rodzaju doniesienia tworzyły "zagrożenie dla życia czy zdrowia obywateli, bezpieczeństwa społecznego i funkcjonowania infrastruktury".

Wcześniej projekt ten również spotkał się z krytyką; jak mówił Michaił Fiedotow, w razie przyjęcia propozycji deputowanych przepisy o karaniu za "fałszywe wiadomości" można byłoby zastosować nawet przy prognozie pogody.
 

Oreł

Well-Known Member
574
445
Ten film pokazuje, dlaczego państwo - nawet takie, które sądzi inaczej - nie jest wszechmocne. Należałoby pokazywać wszystkim libertarianofatalistom.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 502
23 406
Alternatywna historia ostatnich 400 lat Rosji. Wszystkie teorie spiskowe się chowają.
Wykładowca - Franc Zalewski.
Sub-geniusz?
Szarlatan?
A może jedno i drugie?

Na marginesie, część tych faktów uznawanych w Polsce za teorie spiskowe, w Rosji jest nauczana w ramach formalnego systemu edukacji nieoficjalnie.
 

Oreł

Well-Known Member
574
445
Ale co, zwinęli zabawki i pojechali smutni na chatę z pustymi rękami? Nie, spokojnie zdemolowali budynek i weszli sobie. Spoko wszechmocne jak dla mnie.

W takim czasie, że osoby w środku mogły ze spokojem zniszczyć wszystkie przechowywane tam dowody czegokolwiek.
 
Do góry Bottom