Rosja

D

Deleted member 6610

Guest
Valentin Yumashev odegrał kluczową rolę w tym, że Władimir Putin został prezydentem Rosji.
Ale dlaczego Putin?
"There are two categories of people Putin leans towards: childhood friends, like the Rotenberg brothers and those who served in the Soviet KGB.
"But he doesn't overestimate their loyalty. Yeltsin trusted members of his family. Putin trusts no-one.
 

Claude mOnet

Well-Known Member
1 028
2 306
Lista zakazanej muzyki w ZSRR od 1985 roku.


View attachment 5642
Co do Pink Floyd to nie tylko w ZSRR były zapisy cenzorskie, ale i w PRLu. Chodziło o utwór "Get Your Filthy Hands Off My Desert" z albumu "The Final Cut", który mówił o zajęciu Afganistanu przez Breżniewa. Tutaj więcej z radia:


Ps. Co ciekawe red. Beksiński pomylił się, bo chodziło o pustynie a nie deser...
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 558
A w Omsku dzieciaki dostały od Dziadka Mroza cukierki z Putinem i wódką. ;)
Rzeczone cukierki po 177 zł/kg.
putin-bonbon.jpg


W Rosji nie tylko się robi patriotyczne ciuchy, ale też patriotyczne słodycze. Są też z Leninem.
DbY4ZqxW0AAAvnn.jpg
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 558
Cenzura internetu w Rosji działa na ogromną skalę. Według oficjalnych danych z 625355 zablokowanych domen, odblokowano 339781 domeny, co daje 285574 domen nadal zablokowanych. Z pierwotnie zablokowanych 10731015 (tak prawie 11 milionów) adresów IP, nadal zablokowanych jest 4413462. Blokowane są głownie kasyna i przemysł kontaktowych usług seksualnych. Ale nie tylko. Blokowani są dostawcy VPN, poczty i skrzynek tymczasowych (DEA).
Powszechnie znani zablokowani dostawcy poczty i DEA, to:
 • GuerrillaMail - guerrillamail.com
 • Tutanota - tutanota.de, tutanota.com, tuta*...
 • MailBOX - mailbox.org
 • StartMail - startmail.com
 • ScryptMail - scryptmail.com
 • ProtonMail - protonmail.com

Lista instytucji które mogą zablokować jakąś stronę i to już uczyniły jest spora (choć to nie wszystkie, bo wiele instytucji nie skorzystało jeszcze ze swych zamordystycznych uprawnień):
 1. ФСКН
 2. Генпрокуратура
 3. Роспотребнадзор
 4. Мосгорсуд
 5. Росмолодежь
 6. Суд
 7. Роскомнадзор
 8. МВД
 9. Росалкогольрегулирование
 10. ФНС
 11. Таганский районный суд г. Москвы
 12. Минкомсвязь
A tu można sprawdzić co jest oficjalnie blokowane (choć to nie wszystko):
 
D

Deleted member 6610

Guest
Polscy urzędnicy decydujący o likwidacji pomników i cmentarzy Armii Radzieckiej mogą być ścigani przez Rosję.

Przewiduje to projekt zmian w rosyjskim kodeksie kryminalnym, który jest właśnie rozpatrywany w rosyjskiej Dumie. Ponieważ projekt przysłał do parlamentu prezydent Putin, jego szanse na wejście w życie są praktycznie stuprocentowe.

Proponowane przez Putina przepisy przewidują za takie przestępstwo karę do 3 mln rubli grzywny (161 tys. zł) lub do 3 lat więzienia lub obozu pracy.
Oznacza to, że po wejściu przepisów w życie rosyjska prokuratura będzie mogła ścigać np. polskich urzędników i polskie instytucje państwowe i samorządowe, które podejmują decyzje o likwidacji np. pomników wdzięczności Armii Radzieckiej.


 
D

Deleted member 6852

Guest
Wódka jest ważnym elementem rosyjskiego życia, elementem tożsamości narodowej i codziennej kultury.
Średniowieczne kroniki i inne archiwalia mówią, że mieliśmy wódkę przed Rosjanami.

1585486500681.png
Inaczej widzi sprawę Muzeum Rosyjskiej Wódki w Moskwie.Twórcy tego muzeum informują, że rosyjska wódka była pierwsza.

1585486577209.png

1585487080906.png


1585486875402.png


1585487324791.png


 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 823
25 338
Ogromna większość żartów śmieszy tylko za pierwszym razem, gdy je poznajemy.

Ta smutna prawda o krotochwilności humoru musi stanowić straszną tragedię dla celebrytek, którym wydaje się, że jakiś pojedynczy wygłup, z jakiego tymczasowo zdołały zasłynąć, będą mogły przekuć w swój stały repertuar albo od razu całą konwencję.

Godlewskie były śmieszne wtedy, kiedy można im było przypisać nieplanowaną, spontaniczną nieudolność,powodowaną patriotycznym uniesieniem, z jakiej nie zdawały sobie sprawy.

Kiedy mechanicznie zaczynają profanować inne hymny, bo przecież wtedy też hymn śpiewały, to się robi po całości autystyczne.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 823
25 338
Babuszki modlące się po wsiach do podobizn Putina wreszcie znajdą godniejszą miejscówkę... ;)

W budowanej pod Moskwą głównej świątyni rosyjskich sił zbrojnych znajdzie się mozaika, na której przedstawiono prezydenta Władimira Putina i innych rosyjskich urzędników. Na kolejnej mozaice widać wizerunek Józefa Stalina - podało w piątek radio Echo Moskwy.
Niezależna rozgłośnia opublikowała zdjęcia tej ściennej dekoracji w ślad za portalem MBCh Media, związanym z byłym szefem koncernu Jukos Michaiłem Chodorkowskim. Zdjęcia według mediów zrobił na budowie świątyni jeden z czytelników portalu.
Na fragmentach pierwszej, nieukończonej jeszcze mozaiki widać zarysy postaci, twarze kilku z nich są już ułożone. Prócz Putina media zidentyfikowały na mozaice m.in. ministra obrony Rosji Siergieja Szojgu, szefów obu izb parlamentu: Wiaczesława Wołodina i Walentinę Matwijenko, sekretarza Rady Bezpieczeństwa kraju Nikołaja Patruszewa oraz szefa Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) Aleksandra Bortnikowa.
Na innej części dekoracji, praktycznie ukończonej, wyobrażono defiladę wojskową z 1945 roku, po pokonaniu Niemiec hitlerowskich w II wojnie światowej. Prócz wizerunków żołnierzy i dowódców oraz majaczących w tle wież moskiewskiego Kremla widać w prawym górnym rogu, nad głowami żołnierzy, portret Stalina.
Kolejna mozaika odnosi się do aneksji Krymu; nad kilkoma postaciami kobiecymi ukończono już napis "Krym nasz".
Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w piątek mediom, że nie zna wystroju budowanej świątyni i nie wie, czy doniesienia o mozaikach są zgodne z rzeczywistością.
Cerkiew w podmoskiewskiej miejscowości Kubinka ma zostać otwarta już w maju w związku z przypadającą w tym roku 75. rocznicą zakończenia II wojny światowej. Monumentalna budowla będzie główną świątynią rosyjskich sił zbrojnych i trzecią pod względem wielkości świątynią prawosławną w Rosji. Jej wysokość wyniesie 95 metrów; gmach pomieści 6 tysięcy wiernych. Obecnie trwają prace wykończeniowe.
Wcześniej zapowiadano, że każda z kaplic cerkwi poświęcona będzie świętemu uznawanemu za patrona poszczególnych rodzajów sił zbrojnych. Na ścianach powstaną sceny prezentujące wydarzenia z czasów II wojny światowej. Media niezależne sygnalizowały, że nie wszystkie z planowanych epizodów wojny, choć rozpowszechnione przez historiografię sowiecką, wydarzyły się w rzeczywistości.
Zdobienia głównej ikony w planowanej świątyni finansuje z własnych środków prezydent Putin. "Obraz Zbawiciela Nie Ludzką Ręką Uczyniony" powstaje na desce z połączonych drewnianych fragmentów broni strzeleckiej i lawety armatniej z XVIII wieku.
Z Moskwy Anna Wróbel
 
D

Deleted member 6852

Guest
No, no, czego to się człowiek nie dowiaduje.
Dobre czasy dla homo zaczęły się od lutowej rewolucji 1917, zostały zniesione ustawy anty homo,
tylko w republikach islamskich pozostały. Ale już w okresie stalinizmu wszystko się zmieniło,
homoseksualizm był karany - najpierw dekret z 1933, później ustawa z marca1934 (paragraf 121)
i rozpoczęły sie polowania na homosiów.


" Historia rosyjskiego homoseksualizmu wręcz zaskakuje. Na Rusi i w cesarstwie cieszył się sporą tolerancją. W czasach ZSRR był lustrzanym odbiciem totalitaryzmu, a odmienne preferencje seksualne nie omijały elity władzy, włącznie z komunistycznym olimpem.
Według źródeł historycznych był to proceder tak powszechny, że Cerkiew prawosławna, choć uważała homoseksualizm za moralnie naganny, surowiej karała heteroseksualne cudzołóstwo i pijaństwo niż związki między mężczyznami. Lesbijstwa, czyli różowej miłości, w ogóle nie uważała za występek, pod warunkiem że kobiety zachowywały fizyczne dziewictwo. Czy mogło być zresztą inaczej, skoro życie duchowe i
intelektualne koncentrowało się w licznych męskich i żeńskich monastyrach?
W srebrnym wieku rosyjskiej kultury, za jaki uważa się przełom XIX i XX wieku, homoseksualizm stał się wręcz twórczym manifestem rosyjskiej awangardy artystycznej. "

 
Do góry Bottom