Recepta na upadek

D

Deleted member 427

Guest
Lucius napisał:
W "Barry Lyndon" jest taki zgrabny epilog: "Za panowania Jerzego III, przedstawione tu osoby żyły i toczyły spory; były dobre i złe, piękne i brzydkie, bogate i biedne - teraz są równe."

Cudowny film, jeden z najlepszych, jakie widziałem. Geniusz Kubricka ożywił czasy, kiedy mężczyzna pojedynkował się na śmierć i życie o kobietę, a potem z 10 srebrnymi monetami w kieszeni wyruszał w świat w poszukiwaniu przygód ;) Dostajesz ode mnie plusa! ;)
 

Cokeman

Active Member
768
120
AVX to kolejny libertarianski marksista jak widzę. Jeśli za centrum wszystkiego przyjmuje sie wlasnosc to marksizm jest koniecznoscia.

AVX - polecam poczytac Stirnera :)
 

Słupek

Member
335
2
Was tu jest pięciu czy iluś i nie potraficie się dogadać co właściwie wyznajecie, co można, czego nie można. I Wy chcecie robić rewolucję? :D
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Słupek napisał:
Was tu jest pięciu czy iluś i nie potraficie się dogadać co właściwie wyznajecie, co można, czego nie można. I Wy chcecie robić rewolucję? :D

Jaka rewolucja? Niekończący się spór, Rothbardianie vs. reszta.
Niektórzy nie rozumieją, że gdyby Rothbard był naprawdę niebezpieczny dla rządzących świń, to nie byłby tu zapraszany. A nawet gdyby był zaproszony, to bałby się przyjechać do śmiertelnych wrogów.
Więc atakują wszystko na oślep. Konkinowi się wpierw oberwało.
 
D

Deleted member 427

Guest
Słupek napisał:
Was tu jest pięciu czy iluś i nie potraficie się dogadać co właściwie wyznajecie, co można, czego nie można. I Wy chcecie robić rewolucję? Big Grin

Słupek, jesteś okrutny :)
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Marks wiecznie żywy. Ja pierdziele, Lenin w mauzoleum się skiepścił ale Marks ciągle jak nowy.

Już tam chyba gdzieś pisałem, tu jest potrzebny restart.

Ślinisz się na widok Marksa, pier...lisz o bazie i nadbudowie, jesteś na skrajnej lewicy, podnieca cie rewolucja, rewolucyjna sprawiedliwość, instynkt klasowy, walka klas, walka z podludźmi, utylizacja i inne marksistowskie wynalazki. Idź do swoich, masz komuchów, nazistów, masz obozy, lagry - idź tam, jara cię to.

Bo są ludzie, którzy po prostu zwyczajnie szanują własność i dążą do tego, żeby była ona szanowana powszechnie. I to są inni ludzie niż żądna krwi bolszewia, która ma w d...pie własność, bo z poszanowaniem własności jej "nie idzie", bo to jest "technicznie niewykonalne".

Jedyna z tego korzyść, to pożywka dla telewizyjnego Słupka :) A może kiedyś zrobicie nowy rok 1917? Wszystko możliwe. Nacieszycie się upragnionym terrorem. Tylko ci, co respektują własność jak zwykle będą po drugiej stronie barykady.
 

Cokeman

Active Member
768
120
Kazdy idealizm prowadzi do wypaczen, terroru i smierci. Dlatego polubilem Sztyrnera ktory mowi ze na swiat i na ludzi warto patrzec indywidualnie a nie przez pryzmat jakiejkolwiek idei lub jej patologii.
 

Pyæka

New Member
30
0
Radykalizm niektórych tutaj naprawdę przeraża. Boję się, że próby wprowadzenia libertarianizmu przez takich ludzi mogą się skończyć jak komunizm.
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Radykalizm to jest bezkompromisowe trzymanie się zasad. Hołd dla marksizmu to jest w najlepszym razie oportunizm.
 
D

Deleted member 427

Guest
Ten wątek to dno totalne w chuj. Zaczął się fajnie (rozmowa o demokracji uczestniczącej etc), potem zszedł na psy (marksistowska frazeologia, której nienawidzę), a potem Cokeman wpadł i podlinkował jakieś bezmózgowie - to znak, że pora rzucić się z krzykiem przez okno.
 

VernonSmith

New Member
212
2
Pyæka napisał:
Radykalizm niektórych tutaj naprawdę przeraża. Boję się, że próby wprowadzenia libertarianizmu przez takich ludzi mogą się skończyć jak komunizm.

Nie martw się, przyznam że mnie też :), szczególnie język Avx i kr2y510 mnie nie pokoi.
Czy taki język nie odstrasza bardziej niż przyciąga?
 

Słupek

Member
335
2
Maciej Dudek napisał:
Losowo banować jednego marksopodobnego raz w tygodniu przez najbliższy miesiąc, powinno pomóc :)
Takie losowanie kojarzy mi się z traktowaniem ugodowym, brakiem odpowiedniego radykalizmu, racjonalnym dyskursem niemalże. Nie ma się co cackać, tylko natychmiast wyjebać wszystkich komuchów od Hayeka i Konkina :cool:

"Ekstremizm w obronie wolności nie jest występkiem. Umiarkowanie w dążeniu do sprawiedliwości nie jest cnotą." - Karl Hess
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
No i co? W najgorszym razie da to socjalizm, czyli to nic się nie zmieni, poza chwilowym przetasowaniem grabiących.
 
Do góry Bottom