Recepta na upadek

D

Deleted member 427

Guest
Na przyszłość, tylko do tego dentysty na kasę chorych.

Ja w życiu nie pójdę do dentysty na żadną kasę chorych, NFZ ani inne państwowe gówno. Takie przejścia miałem z tymi bandytami, że w akapie byłby lincz i pogrom. A teraz chodzę do Eurodentu i mam pewność, że wszystko się skończy happy endem :)
 
A

Anonymous

Guest
VernonSmith napisał:
Z tymi lekarzami to są przecież anegdotki nie można na tym bazować teorii społeczno-politycznej. Ja chodzę do dentysty na kasę chorych, nic nie płacę, trochę poboli przy borowaniu i luz, krótko czekam, wizyty nie długie. Raz poszedłem do prywaciarza, zabuliłem jak za zboże, w fotelu ponad godzina, owszem nie bolało ale co z tego jak za 2 miesiące plomba wypadła. Potem następna, w końcu z zęba została tak mało że ciężko było go wyrwać. A kasa leciała. Na przyszłość, tylko do tego dentysty na kasę chorych.
I co mam z tego powodu zostać piewcą państwa? Dużo zależy od człowieka, samego lekarza, a nie czy jest państwowy /prywatny.

U mnie we wsi konował-dentysta przyjmuje dziennie 3-4 na ubezpieczenie, bo na tyle ma kontrakt. Chyba, że wrzeszczysz z bólu. Ja mu zawsze za wyrwanie z znieczuleniem płaciłem 50 zł - coś koło tej sumy. Do niego zawsze chodzi się prywatnie, bo za cholerę nie wbijesz się normalnie. Poza tym świetny i tani specjalista, nawet z chorymi psychicznie niemowami umie sobie poradzić. Nie wiem dlaczego ma opinie rzeźnika... Może dlatego, że zawsze byłem u niego prywatnie :p.

Weterynaria stoi na bardzo wysokim poziomie w Polsce - jest całkowicie prywatna z tego co wiem.

Słupek napisał:
Maciej Dudek napisał:
Losowo banować jednego marksopodobnego raz w tygodniu przez najbliższy miesiąc, powinno pomóc :)
Takie losowanie kojarzy mi się z traktowaniem ugodowym, brakiem odpowiedniego radykalizmu, racjonalnym dyskursem niemalże. Nie ma się co cackać, tylko natychmiast wyjebać wszystkich komuchów od Hayeka i Konkina :cool:

"Ekstremizm w obronie wolności nie jest występkiem. Umiarkowanie w dążeniu do sprawiedliwości nie jest cnotą." - Karl Hess

Czuje się wywołany do tablicy. Dzisiaj normalne poglądy to ekstrema polityczna i społeczna, a wolność jest najwyższym dobrem, za które trzeba czasem ponieść najwyższą cenę w postaci życia czy szczęśliwego życia. A jak już dochodzi do wymierzania sprawiedliwości za wyrządzone krzywdy, to sprawiedliwość zazwyczaj bywa surowa. Nie rozumiem logiki dzisiejszych sądów które wolą z grupy przestępców wybrać jednego, dwóch i im dopierdolić a reszcie zaangażowanych lżejsze kary, bo taniej. Albo jak motłoch demoluje miasto, to nie starają się wyłapać każdego. Libertarianin karze wszystkich wedle postępku i nie lituje się nad nikim winnym.
 
D

Deleted member 427

Guest
Ale czasami trzeba pójść na ugodę z jakąś mendą, żeby złapać większą mendę.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Avx, rewolucyjne zaoranie państwa powoduje zaostrzenie walki, bo zawsze rewolucyjny demontaż struktur państwowych kończy się chaosem. Po rozpadzie monarchii Karola Wielkiego nastała epoka, którą Pierre Gaxotte opisał krótko Przemoc, grabież, bezkarność, oszustwa przy zawieraniu umów, przy działach spadkowych, sprzedażach i odsprzedażach, zależnie od okoliczności. Każdy przywilej władzy publicznej można było podważyć, obalić, sprzedać lub ukraść. Ten zagarniał opłaty z dróg i mostów, tamten z targowisk. Nie było już armii, tylko bandy. Przy czym trzeba tu jasno podkreślić, że chaos nie wynikał z faktu, że państwa nie było i ludzie nagle wpadli w delirium. Chaos wynikał z faktu, że po rozpadzie państwa kilku możnych, którzy dotychczas siedzieli cicho pod okiem cesarza, teraz zapragnęło władzy dla siebie. Czyli przyczyną chaosu była chęć powołania nowego państwa w miejsce starego.
A IM wrzucił tekst o ekonomii czasów Merowingów, jest też coś o Karolu.

 
Do góry Bottom