Polska - hoplofobia, broń palna

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112


Turczyn mówi tutaj krótko, że:

1. Proponowana przez ROMB ustawa ( Janusz Lewandowski czyli ten, który zabiera głos po Braunie jest jej twórcą ) zakłada odebranie decyzyjności z rąk policji ( która i tak obecnie stosuje uznaniowość wbrew obecnej ustawie ) a przekazanie tejże decyzyjności w ręce urzędnika.
To ja się pytam jak to jest możliwe, że policja stosuje uznaniowość wbrew obecnej ustawie i czy urzędnik również nie będzie jej stosował jeśli ustawa ROMBu wejdzie w życie. Jaka będzie różnica pomiędzy urzędnikiem a policjantem.? Czy to faktycznie milowy krok w ustawie o broni i amunicji? Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Tak jakby urzędas nie brał łapówek itp.
2. Pan Andrzej mówi również, ze niedawne postulaty dotyczące referendum JKM i MMK w sprawie powszechnego dostępu do broni szkodzą środowiskom strzeleckim.
To ja się pytam właściwie o co zabiega ROMB? Wyłącznie o poprawę warunków dla jego środowiska czy dla wszystkich, którzy chcą tą broń posiadać? Bo to olbrzymia różnica.
 

tomahawk

Well-Known Member
736
1 295
ROMB to agentura państwa, trzeba to przy każdej okazji przypominać i uświadamiać ludzi (ze środowisk wolnościowych), co do roli, jaką pełni ROMB.
Edit. Rzeczywiście, Braun mocno zaorał, dawno nie słuchałem tak dobrej orki.
 
D

Deleted member 4151

Guest
ROMB jak słusznie wskazał Braun cierpi na ostrą schizofrenię. Ok rozumiem, że nie każdemu podoba się pomysł proponowania od razu całkowicie wolnego dostępu do broni, ale by ruch był spójny musi do do niego dążyć, może małymi krokami ale to on musi być ostatecznym celem. Inaczej wytworzenie spójnej narracji jest niemożliwe, a progunowe argumenty przeplatają się z hoplofobicznymi, bo trzeba uzasadniać ,,zdroworozsądkowe regulacje''. Dla mnie absolutnym minimum jest retoryka ,,na początku chcemy małych zmian by przekonać społeczeństwo, że broń to nic złego, a potem będziemy rozszerzać dalej'' inaczej mamy samograniczający się ruch już u samych podstaw.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Krążą ploty, że ta nowa ustawa ROMBu ma wprowadzić reglamentacje broni cp. Prawda to? Jeśli tak, to nagłośnię to na fejsie.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 986
a potem będziemy rozszerzać dalej'' inaczej mamy samograniczający się ruch już u samych podstaw.
No właśnie Gekon. Ciekawią mnie podstawy tego ruchu.
Próbka już padła: "Ja pozwolenie na broń mam (...) jeszcze od zeszłego systemu politycznego".
 

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
Krążą ploty, że ta nowa ustawa ROMBu ma wprowadzić reglamentacje broni cp. Prawda to? Jeśli tak, to nagłośnię to na fejsie.

Gdyby przyszło co do czego, to aż chce się zacytować Andrzeja Gwiazdę:

" ekipa komunistyczna z Magdalenki była zdumiona, ponieważ myślała, że opozycja jest szlachetna i bezinteresowna, a okazało się, że opozycja jest jeszcze gorsza niż komuna.
(...)
Już w III RP okazało się, że ekipy opozycyjne z rozmów magdalenkowych są tak sprzedajne, że nie trzeba się z nimi liczyć. Gdy komuna to zrozumiała, doszło do skorygowania tych ustępstw, jakie władze PRL uważały za konieczne. Komuna bała się, że będzie musiała się zgodzić na demokrację w Polsce, ale okazało się, że nie musi…"
 

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Generalnie pewne rzeczy wydają się zmienione na lepsze np. warunki które trzeba spełnić aby dostać "pozwolenie podstawowe" bo jest i rozszerzone. Wiek powyżej 21 lat, niekaralność, brak chorób psychicznych ( jest lista - chorzy na padaczkę nie dostają pozwolenia) ale nie znalazłem informacji kto i jak ma badać, za ile, ile trzeba czekać na pozytywną odpowiedź starostwa lub prezydenta miasta i za ile, i ile będzie kosztował egzamin? Do klubu nie trzeba należeć aby dostać pozwolenie. Zrozumiałem również, że mając pozwolenie podstawowe można przenosić broń ale rozładowaną, załadowaną już z pozwoleniem rozszerzonym. Trzeba by było to dokładnie przestudiować i przeanalizować aby wysupłać plusy i minusy w stosunku do stanu obecnego. To wymaga mnóstwa czasu i trochę znajomości prawa.
 

Oreł

Well-Known Member
574
464
Niech mi ktoś wyjaśni. Ta liberalizacja w 2011 roku to zasługa ROMBu czy narzucona przez UE i polski parlament musiał ją wprowadzić?

UE dostarczyła wygodnego pretekstu. To zasługa Fundacji Rozwoju Strzelectwa w Polsce, ROMB wtedy jeszcze w praktyce nie funkcjonował.

Właściwie cała działalność ROMB przed Turczynem to moje spotkania strzeleckie oraz pisanie pism i wzorów podań przez Jerzego Cieślę, prawnika, byłego milicjanta, co do zasady zwolennika reglamentacji, ale gotowego wycisnąć maksimum wolności z obowiązujących przepisów.

Analizę projektu mam już w głowie ułożoną, ale niespisaną. Gdzie indziej wkleiłem moje notatki, kto chce niech korzysta.
 

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
Przyznać się - kto zrobił demota :)?
1449494482_lxnajj_600.jpg
 
Do góry Bottom