Polska - hoplofobia, broń palna

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Dokument o Piotrze Bogdanowiczu byłym żołnierzy jednostek specjalnych, który w obronie własnej zabił trzech napastników i teraz odsiaduje 25 lat więzienia.
Opowiada w jaki sposób się bronił ( a posiadał legalną broń ) i to jest dla mnie zaskakujące: trzy strzały w podłogę ( bez rezultatu ), strzały po nogach ( bez rezultatu ) i no i finalnie strzały śmiertelne. Nie chce się wierzyć, jeśli mówi prawdę, że strzały po nogach nie mogą powstrzymać ludzi bez broni atakujących właściwie gołymi rekami człowieka z bronią.

 

Gość niedzielny

Well-Known Member
968
2 123
Jakiś czas temu w gazecie czytałem o identycznym przypadku - strzały po nogach i zero efektu. Dopiero trafienia w korpus powstrzymały napastników. Oczywiście napadnięty odsiaduje wyrok XD
 
Ostatnia edycja:
U

ultimate

Guest
Dziennikarz Mariusz Max Kolonko rozpoczął akcję zbierania podpisów pod petycją do prezydenta Andrzeja Dudy. Cel? Rozpisanie referendum konstytucyjnego i upowszechnienie wśród Polaków posiadania broni palnej. W internecie petycję podpisało ponad 70 tys. osób.Swój apel i petycję Mariusz Max Kolonko opublikował tuż po zamachach w Paryżu
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-o...luje-do-andrzeja-dudy-bron-dla-polakow/n31els
Ale posiadanie broni, przy obowiązującej u nas wykładni "obrony koniecznej" mija się z celem i stanowi niebezpieczeństwo dla posiadacza broni,bo wiadomo, że nasze sądy najczęściej orzekają przekroczenie "obrony koniecznej".
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
Przyznać się, kto jest z Bytomia? ;)

200 pistoletów, karabinów i amunicję znaleziono w garażu w Bytomiu. Do kogo należy?

Wielka akcja policji w Bytomiu: W jednym z bytomskich garaży znaleziono ponad dwieście pistoletów i karabinów, ich części składowe oraz amunicję. Policjanci poszukują właściciela tego śmiercionośnego arsenału. Za nielegalne posiadanie takiego uzbrojenia grozi 8 lat więzienia, zaś za obrót bronią można trafić za kraty nawet na 10 lat.

1 listopada dyżurny bytomskiej komendy policji został powiadomiony o znalezieniu znacznej ilości broni i amunicji. Przedmioty te miały znajdować się w jednym z garaży w centrum Bytomia. Stróże prawa potwierdzili informację i wezwali na miejsce techników kryminalistyki oraz policjantów zajmujących się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym, aby w sposób profesjonalny i nie stwarzający zagrożenia zabezpieczyli znalezisko.

Podczas przeszukania garażu policjanci znaleźli 211 jednostek broni palnej, 1030 sztuk amunicji oraz 537 różnych podzespołów broni palnej.

Śledczy ustalają, dlaczego i w jakich okolicznościach niebezpieczny arsenał znalazł się w bytomskim garażu. Przesłuchany w związku z tym jego właściciel stwierdził, że wynajmował pomieszczenie bliżej nieznanemu mężczyźnie od około trzech miesięcy.

Nielegalne posiadanie, jak również handel bronią, są przestępstwami określonymi w kodeksie karnym. Za pierwsze z nich grozi 8, a za drugie 10 lat więzienia.

http://www.polskatimes.pl/artykul/9...o-w-garazu-w-bytomiu-do-kogo-nalezy,id,t.html
 

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
Jest stanowisko PZŁu w sprawie restrykcji:
12303987_991039654291093_7608914393639950079_o.jpg
12310025_991039657624426_5320238141003278919_o.jpg
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Ja nie lajkuje tych listów i petycji. Zwróćcie uwagę, w jakim tonie są one utrzymane: wszystkie dotychczasowe restrykcje są super, idealne, skrojone na miarę, zdroworozsądkowe. Proszę tylko nie zaostrzać, bo to bezsensu.
 

Kompowiec2

Satatnistyczny libertarianin
459
168
No może i faktycznie mogliby trochę się wysilić w zasugerowaniu choćby liberalizacji prawa, ale myślę że robią to z prostego powodu jakim są hoplofobi...
 

Oreł

Well-Known Member
574
464
Ja jestem w szoku, że te wszystkie organizacje tak się wypowiadają. Czytałem dziś stanowisko Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Tacy mili emeryci nagle stawiają się samej Komisji Europejskiej!
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Braun pojawił się na ostatnim weekendowym zlocie ROMBu i podobno obraził wszystkich na sali, że są hoplofobami i ulegają władzy, idąc na kompromisy. Reakcja Turczyna na fejsie:

"Ten człowiek przyszedł na konwencję ROMB i jedyne co robił, to obrażał nas. Póki jestem prezesem ROMB, nie wpuszczę go na żadne spotkanie naszego stowarzyszenia."

:)



"Państwo nie chcecie zdjąć kagańca, ale modelować jego fason i dobierać kolor".

Cejrowski też ostro skrytykował ROMB.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Braun tak zapalczywie pragnie bronić Chrystusa i kościoła katolickiego na terenie Ubekistanu, że nie cofnie się nawet przed postulowaniem kompletnie powszechnego i swobodnego dostępu do broni palnej, więc MIMO jego niewątpliwego fundamentalizmu religijnego, staje się osobą godną poparcia. Nieważne, jakim sposobem zdał Test Kawadora, ale zdał.
 
Do góry Bottom