1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Polska - hoplofobia, broń palna

Temat na forum 'Broń palna i przestępczość' rozpoczęty przez kawador, 30 Marzec 2013.

1. kalvatn

kalvatn Well-Known Member

Polubienia:
    1 815
    Dokument o Piotrze Bogdanowiczu byłym żołnierzy jednostek specjalnych, który w obronie własnej zabił trzech napastników i teraz odsiaduje 25 lat więzienia.
    Opowiada w jaki sposób się bronił ( a posiadał legalną broń ) i to jest dla mnie zaskakujące: trzy strzały w podłogę ( bez rezultatu ), strzały po nogach ( bez rezultatu ) i no i finalnie strzały śmiertelne. Nie chce się wierzyć, jeśli mówi prawdę, że strzały po nogach nie mogą powstrzymać ludzi bez broni atakujących właściwie gołymi rekami człowieka z bronią.

2. Gość niedzielny

Gość niedzielny Well-Known Member

Polubienia:
    2 005
    Jakiś czas temu w gazecie czytałem o identycznym przypadku - strzały po nogach i zero efektu. Dopiero trafienia w korpus powstrzymały napastników. Oczywiście napadnięty odsiaduje wyrok XD

Ostatnia edycja: 24 Listopad 2015
  3. Hitch

Hitch

Polubienia:
    4 321
    Jebie mnie to trochę dziewulskim pierdololo. Pod koniec facet gada o tym, że bandyci to mimo wszystko ludzie, musi żyć z odjebaniem ich, i że w ogóle smuteczek.

4. GAZDA

GAZDA EL GAZDA

Polubienia:
    9 625
    a co oczekujesz po kimś kto był członkiem zbrojnego gangu organizacji państwowej?

5. Ciek

Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

Polubienia:
    10 391
    Pewnie stara się o warunkowe zwolnienie i symuluje zresocjalizowanie się, czynny żal, czy tam inne pierdoły.

6. ultimate

ultimate Guest

Dziennikarz Mariusz Max Kolonko rozpoczął akcję zbierania podpisów pod petycją do prezydenta Andrzeja Dudy. Cel? Rozpisanie referendum konstytucyjnego i upowszechnienie wśród Polaków posiadania broni palnej. W internecie petycję podpisało ponad 70 tys. osób.Swój apel i petycję Mariusz Max Kolonko opublikował tuż po zamachach w Paryżu
    http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-o...luje-do-andrzeja-dudy-bron-dla-polakow/n31els
    Ale posiadanie broni, przy obowiązującej u nas wykładni "obrony koniecznej" mija się z celem i stanowi niebezpieczeństwo dla posiadacza broni,bo wiadomo, że nasze sądy najczęściej orzekają przekroczenie "obrony koniecznej".

Ostatnio edytowane przez moderatora: 25 Listopad 2015
  7. inho

inho Well-Known Member

Polubienia:
    3 311
    Przyznać się, kto jest z Bytomia? ;)

200 pistoletów, karabinów i amunicję znaleziono w garażu w Bytomiu. Do kogo należy?

Wielka akcja policji w Bytomiu: W jednym z bytomskich garaży znaleziono ponad dwieście pistoletów i karabinów, ich części składowe oraz amunicję. Policjanci poszukują właściciela tego śmiercionośnego arsenału. Za nielegalne posiadanie takiego uzbrojenia grozi 8 lat więzienia, zaś za obrót bronią można trafić za kraty nawet na 10 lat.

1 listopada dyżurny bytomskiej komendy policji został powiadomiony o znalezieniu znacznej ilości broni i amunicji. Przedmioty te miały znajdować się w jednym z garaży w centrum Bytomia. Stróże prawa potwierdzili informację i wezwali na miejsce techników kryminalistyki oraz policjantów zajmujących się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym, aby w sposób profesjonalny i nie stwarzający zagrożenia zabezpieczyli znalezisko.

Podczas przeszukania garażu policjanci znaleźli 211 jednostek broni palnej, 1030 sztuk amunicji oraz 537 różnych podzespołów broni palnej.

Śledczy ustalają, dlaczego i w jakich okolicznościach niebezpieczny arsenał znalazł się w bytomskim garażu. Przesłuchany w związku z tym jego właściciel stwierdził, że wynajmował pomieszczenie bliżej nieznanemu mężczyźnie od około trzech miesięcy.

Nielegalne posiadanie, jak również handel bronią, są przestępstwami określonymi w kodeksie karnym. Za pierwsze z nich grozi 8, a za drugie 10 lat więzienia.

http://www.polskatimes.pl/artykul/9...o-w-garazu-w-bytomiu-do-kogo-nalezy,id,t.html

lernakow, Kompowiec2 i GAZDA lubią to.
  8. kawador

kawador Merchant of Death Członek Załogi

Polubienia:
    19 424
    Napisałem o tym na fejsie z podkreśleniem, że tylko idiota oddaje 200 sztuk broni organizacji, która chce go rozbroić. Jakiś pacjent od Turczyna się obruszył, a drugi dał mi unlike :) Odsiewam Piąta Kolumnę.

9. kalvatn

Polubienia:
    1 815
  10. kawador

Polubienia:
    19 424
    Skoro noc nieprzespana, to po co czytać? Nie lepiej się wyspać?

11. pawlis

pawlis Samotny wilk

Polubienia:
    7 187
    Jest stanowisko PZŁu w sprawie restrykcji:
    [​IMG][​IMG]

12. kawador

Polubienia:
    19 424
    Ja nie lajkuje tych listów i petycji. Zwróćcie uwagę, w jakim tonie są one utrzymane: wszystkie dotychczasowe restrykcje są super, idealne, skrojone na miarę, zdroworozsądkowe. Proszę tylko nie zaostrzać, bo to bezsensu.

13. Kompowiec2

Kompowiec2 Satatnistyczny libertarianin

Polubienia:
    152
    No może i faktycznie mogliby trochę się wysilić w zasugerowaniu choćby liberalizacji prawa, ale myślę że robią to z prostego powodu jakim są hoplofobi...

14. Oreł

Oreł Well-Known Member

Polubienia:
    413
    Ja jestem w szoku, że te wszystkie organizacje tak się wypowiadają. Czytałem dziś stanowisko Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Tacy mili emeryci nagle stawiają się samej Komisji Europejskiej!

15. kawador

Polubienia:
    19 424
    Braun pojawił się na ostatnim weekendowym zlocie ROMBu i podobno obraził wszystkich na sali, że są hoplofobami i ulegają władzy, idąc na kompromisy. Reakcja Turczyna na fejsie:

"Ten człowiek przyszedł na konwencję ROMB i jedyne co robił, to obrażał nas. Póki jestem prezesem ROMB, nie wpuszczę go na żadne spotkanie naszego stowarzyszenia."

:)

"Państwo nie chcecie zdjąć kagańca, ale modelować jego fason i dobierać kolor".

Cejrowski też ostro skrytykował ROMB.

Ostatnia edycja: 6 Grudzień 2015
  16. Staszek Alcatraz

Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

Polubienia:
    6 900
    Hehe, Turczyn miał dosłownie strach w oczach.

17. kawador

Polubienia:
    19 424
    Braun i Cejrowski wjechali taranem i roznieśli to kółeczko wzajemnej adoracji.

18. tomislav

tomislav Rasa: biała, profil klimatyczny: śródziemnomorski

Polubienia:
    11 813
    Braun tak zapalczywie pragnie bronić Chrystusa i kościoła katolickiego na terenie Ubekistanu, że nie cofnie się nawet przed postulowaniem kompletnie powszechnego i swobodnego dostępu do broni palnej, więc MIMO jego niewątpliwego fundamentalizmu religijnego, staje się osobą godną poparcia. Nieważne, jakim sposobem zdał Test Kawadora, ale zdał.

Grzechotnik lubi to.
  19. kalvatn

Polubienia:
    1 815
    Obejrzałem w całości. Te wystąpienie Brauna przejdzie do historii. Jest niesamowite!

lernakow, tosiabunio i kawador lubią to.
  20. kawador

Polubienia:
    19 424
    Braun: "Nie dorabiajcie wolnościowych teorii do żałosnych kompromisów."

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.