Polska - hoplofobia, broń palna

OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Już wystarczająco się napostowałem na grupach turczynowych

tosia, są gdzieś te flejmy dostępne? Archiwizowałeś je może? Chętnie bym poczytał, bo jak na kogoś, kto specjalnie nie interesuje się bronią/nie ma ciągot do posiadania jej orzesz w temacie lepiej niż 95% środowiska.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Nie archiwizowałem. Po prostu zwracałem im grzecznie uwagę, że to nieprawda, że środowisko nie chce powszechnego dostępu do broni. Oraz, że powszechny dostęp to nic złego. Taka drobna przeciwwaga. Ale zawsze po jakiejkolwiek opozycji pojawiała się grupa, która natychmiast przekonywała, że nie można być za powszechnym dostępem z całym wachlarzem standardowych "argumentów". Ci ludzie poprą dowolną głupotę, aby nie utracić otrzymanego przywileju.
 

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
Nie. Ksywka jest od bohaterka "Thief: The Dark Project" (Cavador).

A już myślałem że od tego:

Cavador-Puppy.jpg

:) :) :)

Sorry za ten offtop.
 

workingclass

Well-Known Member
2 131
4 151

Hitch

3 220
4 872
Ściema albo policyjny kapusta. Albo sprawa ciągnie się w najlepsze. U złodziejki, która okradła moją dziewczynę przez pół roku nie zapadła decyzja o przeszukaniu, a dziwka codziennie pozbywała się sukcesywnie wędzonki. Cała sprawa się zamknęła grubo po roku.

Tu chodzi o coś więcej niż włam do piwnicy, więc zanim zbiorą materiał dowodowy, powołają biegłych czy co tam muszą porobić to się pewnie schodzi. W końcu płacone mają BO TAK, nie od wyników.
 

Hitch

3 220
4 872
TVN standardowo jako specjalistę pokazał nawiedzoną kretynkę, która pojęcie o broni i o tym, do czego ona może służyć ma chyba z jakiegoś pamfletu od bloomberga. Oczywiście nie zabrakło też towarzysza dziewula (tym razem skrywający glacę w menelskiej, skórzanej czapce z daszkiem), który pozowanie z kartką w dłoni i bronią na plecach określa mianem nawoływania do mordu.

A Turczyn niby stara się spokojnie i rzeczowo odpowiadać, ale zdecydowane odcinanie się od "modelu amerykańskiego" wkurwia mnie, bo jeśli ktoś może wykazać plusy dostępu do broni to właśnie Amerykanie i to ze stanów, gdzie trudność w pozyskaniu jej równa jest trudności ubrania kapci i pójścia do warzywniaka :)
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Hitch, ta pani to Elżbieta Sideris, psycholog i orzecznik w sprawach pozwoleń na broń :)
 

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 516
Kurwa co ten Turczyn pierdoli. "Domagamy sie reglamentowania broni". Kurwa! Czym to się różni od stanu obecnego?
  • Mają być badania psychiatryczne - check
  • Ma być zaświadczenie o niekaralności - check
  • Ma być zlikwidowana uznaniowość - check
  • Trzeba określić po co nam ta broń (sport, łowiectwo itp. ) - check
  • Egzaminy kompetencyjne - check
To co ten chuj pierdoli, kurwa, jakbym go zobaczył na ulicy to bym w morde splunął
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
trzeba określić po co nam ta broń (sport, łowiectwo itp. ) - check

Ale wystarczy sam zamiar. Wyraźnie to podkreślił. Nie musisz uprawiać strzelectwa sportowego, wystarczy, że masz taki zamiar.

I nie wiem, skąd to oburzenie, przecież stanowisko ROMBu jest dobrze znane - reglamentacja na wzór europejski.
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
Obejrzałem kilka minut. Gość nie odpowiadał na pytania tylko walił przygotowanymi rozwlekłymi tekstami koncentrującymi się w dużej mierze na nim.

Najbardziej denerwuje mnie "równanie do standardów europejskich" - tu mam ochotę wyjąć broń i strzelić do monitora (ale nie mam broni) :)
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Moim zdaniem odpowiadał rzeczowo w granicach ROMBowskiej narracji. Nie ma sensu walić teraz w Turczyna, skoro tvn z tego wywiadu zrobił jakąś pociętą masakrę. To jest prawdziwy problem.
 

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 463
Ma być zlikwidowana uznaniowość - check
Niezupełnie, pozwolenia na broń do ochrony osób i mienia oraz do samoobrony, a więc niby najważniejsze kategorie dalej podlegają uznaniowości policji, a co za tym idzie, pozwolenia są wydawane tylko dla polityków i bandytów (czlonkowie bodjaże gangu pruszkowskiego mieli wyrobione pozwolenia na broń do ochrony).
Do tego, policja określa liczbę sztuk jaką można zakupić i panuje tutaj pełna dowolność, chociaż utarły się pewne standardy ile z czego można wyciągnąć.
Jakimś cudem, policja lubi przy wydaniu pozwoleń kolekcjonerskich wykreślać bronie samoczynne co też jest ich samowolką bo ustawa twierdzi inaczej.
I nie wiem, skąd to oburzenie, przecież stanowisko ROMBu jest dobrze znane - reglamentacja na wzór europejski.
Stanowisko socjalistów i komunistów też jest znane i to od wielu, wielu lat. ;)
Najbardziej denerwuje mnie "równanie do standardów europejskich" - tu mam ochotę wyjąć broń i strzelić do monitora (ale nie mam broni) :)
Co ma na myśli? Wielostrzałowe bronie kapiszonowe na pozwolenie, jak w Niemczech?

Objrzałem ten materiał TVN'u z psycholożką. Ofiarom napadów i gwałtów nie jest potrzebna broń a psychoterapia!
Chcesz broń do obrony? Po co ci, nic ci nie grozi, zgłoś się jak coś stanie, to będzie można w ogóle rozmawiać o realnym zagrpżeniu. Zostałeś napadnięty? To zbyt duża trauma by wydać pozwolenie, sorry. Pójdź lepiej na psychoteriapę, ona cię ochroni przed następonym napadem lepiej niż broń.

Moim zdaniem odpowiadał rzeczowo w granicach ROMBowskiej narracji. Nie ma sensu walić teraz w Turczyna, skoro tvn z tego wywiadu zrobił jakąś pociętą masakrę. To jest prawdziwy problem.
Dlaczego nie krytykować narracji ROMBu? Oni przecież krytykują narracje zwolenników wolnego dostępu do broni na każdym kroku, nie potrafią zacząć wypowiedzi bez odcięcia się od takich propozycji, których zwolenników w środowisku strzeleckim rzekomo nie ma.

Ale przekonał się jak to wygląda. Myslał, że maksymalnie łagodząc postulaty przekona każdego i wygra każdą dyskusje? No to ma. Wszedł do klatki lwa bez broni, licząc, że ten da mu przez to fory.

A, że TVN robi takie akcje? Chyba nikogo tutaj nie trzbea o tym przekonywać, pokazałeś kolejny przykład. Ale to nie znaczy, że nagle należy przestać go krytykować. Dalej niezgadzamy się w tych samych punktach. A mu to w walce z TVNem nie pomoże.
Swoją droga, kiedy jest analogiczna sytuacja do Korwina, wtedy już obwinia się nie media, a go, że dał wyrwać zdania z kontekstu (które potem będą skomentowane przez dziennikarzy jakby ktoś jeszcze nie wiedział co o tym myśleć).
 
Ostatnia edycja:

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydar...k-zastrzelil-swojego-kolege-z-broni-ojca.html

Tragedia na Żywiecczyźnie. Dwunastolatek zastrzelił swojego kolegę z broni ojca

Dwunastolatek zastrzelił swojego kolegę z broni myśliwskiej należącej do ojca. Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w miejscowości Nieledwia na Żywiecczyźnie - powiedziała IAR oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, starszy aspirant Mirosława Piątek. Dodała, że według wstępnych ustaleń, strzał padł w trakcie zabawy chłopców.
reklama


Policjanci wspólnie z prokuratorem wykonali na miejscu zdarzenia czynności procesowe.

Jak poinformowała oficer prasowa, broń zabezpieczono i teraz zostanie poddana badaniom balistycznym, wiadomo, że była załadowana. Zaplanowano również przeprowadzenie sekcji zwłok tragicznie zmarłego chłopca. Postępowanie jest prowadzone w sprawie, nie wiadomo zatem, kto poniesie odpowiedzialność.

Policja sprawdzi jak mężczyzna, do którego należała broń, przechowywał ją i dlaczego dwunastolatek miał do niej dostęp. Wiadomo, że ojciec chłopca jest myśliwym i posiada pozwolenie na broń.



Rodzinom tragicznie zmarłego chłopca oraz dwunastolatka, który oddał strzał, zapewniono pomoc psychologiczną. Jednak stan chłopca i jego ojca nie pozwala na ich przesłuchanie.
 
Do góry Bottom